Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4464)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4142)
Українці мої... (1669)
Резонанс (2145)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1083)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (341)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (214)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 12.10.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 12.10.2018
Х╤М╤ЧН╤ ВИКИДИ В АРМЯНСЬКУ В╤ДБУВАЮТЬСЯ РЕГУЛЯРНО, НАСЛ╤ДКИ АВАР╤╥ НА «КРИМСЬКОМУ ТИТАН╤» НЕ Л╤КВ╤ДОВАН╤

Заступник м╕н╕стра з питань тимчасово окупованих територ╕й та внутр╕шньо перем╕щених ос╕б Юр╕й Гримчак заявив, що х╕м╕чн╕ викиди в окупованому Армянську в╕дбуваються з певною регулярн╕стю, оск╕льки насл╕дки техногенно╖ авар╕╖ на завод╕ «Кримський титан» не л╕кв╕дован╕. Про це Гримчак сказав в еф╕р╕ телеканалу «Прямий». «Наше м╕н╕стерство ще на початку минулого м╕сяця зробило заяву про те, що ми ма╓мо розум╕ти, що це була техногенна катастрофа або авар╕я на самому завод╕. Чому вона в╕дбулася, ми не можемо встановити, тому що ми не ма╓мо доступу до окуповано╖ територ╕╖. Не т╕льки ми, але й м╕жнародн╕ спостер╕гач╕», - сказав в╕н. За словами Гримчака, х╕м╕чн╕ викиди на завод╕ «Кримський титан» в╕дбуваються з певною регулярн╕стю. «Те, що викиди йдуть з якоюсь регулярн╕стю, якраз п╕дтверджу╓, що там, скор╕ше за все, в╕дбулася авар╕я, ╕ тому, я вважаю, що сьогодн╕ ситуац╕я там така ╕ залишилася, вона, по сут╕, не покращилася», - зауважив заступник м╕н╕стра. В╕н п╕дкреслив, що в╕дпов╕дальн╕сть за це ма╓ нести нин╕шня окупац╕йна адм╕н╕страц╕я на п╕востров╕. «Судячи з усього, все одно як╕сь технолог╕чн╕ процеси на цьому завод╕ в╕дбуваються», - зазначив Гримчак.
Як пов╕домляв УН╤АН, у н╕ч на 24 серпня в Армянську стався викид нев╕домо╖ речовини. В Армянську ╕ Яни Капу (Красноперекопськ) металев╕ предмети покривалися ╕ржею, з дерев опало листя, в пов╕тр╕ стояв ст╕йкий запах кислоти, на газонах лежали мертв╕ птахи. Через забруднення пов╕тря зб╕льшилася к╕льк╕сть звернень жител╕в до медустанов╕, в аптеках утворився деф╕цит сорбент╕в ╕ марлевих пов'язок. Кр╕м того, в середин╕ вересня стався ще один викид х╕м╕кат╕в. Окупац╕йна "влада" Криму заявила, що причиною забруднення ╓ випаровування вм╕сту кслотонакопичувача, який використову╓ться заводом «Кримський титан», у результат╕ спеки ╕ тривало╖ в╕дсутност╕ опад╕в. В Армянську було запроваджено режим надзвичайного стану. Окупац╕йна "влада" вир╕шила зупинити роботу заводу на два тижн╕, евакуювати д╕тей ╕ ж╕нок. За даними укра╖нсько╖ розв╕дки, пог╕ршення еколог╕чно╖ обстановки на п╕вноч╕ окупованого Криму в╕дбулося в результат╕ потрапляння снаряд╕в у в╕дст╕йники х╕м╕чних в╕дход╕в титанового ╕ содового завод╕в п╕д час в╕йськових навчань збройних сил РФ. Також на админкордон╕ з Кримом у Херсонськ╕й област╕ було заф╕ксовано наявн╕сть токсичних речовин у пов╕тр╕. У зв'язку з пог╕ршенням еколог╕чно╖ ситуац╕╖ з к╕лькох населених пункт╕в було евакуйовано д╕тей. 10 жовтня жител╕ Армянська знову почали скаржитися на х╕м╕чн╕ викиди у пов╕тр╕.
https://ecology.unian.ua

В КРИМУ РФ ПРИХОВУЮТЬ АВАР╤Ю З ГАЗОВИМИ ТУРБ╤НАМИ SIEMENS

В окупованому Криму влада Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ прихову╓ авар╕ю, що сталася з н╕мецькими газовими турб╕нами Siemens, доставленими на п╕востр╕в в обх╕д м╕жнародних санкц╕й. Про це йдеться в пов╕домленн╕ на сайт╕ М╕н╕стерства з питань тимчасово окупованих територ╕й ╕ внутр╕шньо перем╕щених ос╕б Укра╖ни.
"30 серпня 2018 року виявлено ознаки руйнування даху одного ╕з виробничих прим╕щень Балаклавсько╖ ТЕС, що буду╓ться поблизу м╕ста Севастополь на тимчасово окупован╕й територ╕╖ АР Крим. Д╕лянка покр╕вл╕ даху розм╕рами 10х20 метр╕в прогор╕ла, про що св╕дчить зовн╕шн╕й вигляд зруйновано╖ покр╕вл╕ та характерне задимлення", - йдеться у пов╕домленн╕. При цьому, сказано, що у зазначеному прим╕щенн╕ встановлено газов╕ турб╕ни Siemens, як╕ ╕мпортован╕ в обх╕д м╕жнародних санкц╕й.
"Саме авар╕я стала причиною перенесення, вже втрет╓, запуску згадано╖ ТЕС в експлуатац╕ю, а також обмеження енергопостачання на територ╕╖ АР Крим", - заявили у М╕нТОТ. "За наявною ╕нформац╕╓ю, зазначена авар╕я сталася через порушення ╕нженерних та буд╕вельних норм персоналом ТЕС, а компан╕я Siemens не надала сво╖х фах╕вц╕в для налагодження та запуску обладнання", - пов╕домили у в╕домств╕.
Також у М╕нТОТ пов╕домили, що буд╕вництво ТЕС ведеться компан╕╓ю «Т╓хнопромекспорт» рос╕йсько╖ державно╖ корпорац╕╖ «Рост╓х», яка перебува╓ п╕д укра╖нськими та м╕жнародними санкц╕ями. "Природний газ, який плану╓ться використовувати для виробництва електрично╖ енерг╕╖ Рос╕йською Федерац╕╓ю, незаконно, добува╓ться ╕з родовищ на укра╖нському шельф╕ Чорного моря за допомогою плавучих бурових установок «Сиваш», «Таврида», «Петро Годованець», «Укра╖на» («Незалежн╕сть»). Останн╕ дан╕ про роботу установок заф╕ксован╕ техн╕чними засобами восени цього року, зокрема активн╕сть плавучо╖ бурово╖ установки «Сиваш» 22 вересня 2018 р., «Таврида» 29 вересня 2018 р., «Петро Годованець» (перейменована окупац╕йною владою в MODU Crimea 2) 2 жовтня 2018 року", - заявили у м╕н╕стерств╕. У цьому зв'язку в╕дзнача╓ться, що нараз╕, власник цих установок ДАТ «Черноморнафтогаз» та НАК «Нафтогаз Укра╖ни» через суд домагаються в╕дшкодування збитк╕в, завданих незаконним захопленням Рос╕йською Федерац╕╓ю актив╕в в Криму та використання природних ресурс╕в Укра╖ни.
У липн╕ 2017 року стало в╕домо, що Siemens поставив турб╕ни до анексованого Криму, незважаючи на санкц╕╖ ╢вросоюзу. Компан╕я «Технопромекспорт» заявила, що обладнання було придбано на вторинному ринку ╕ модерн╕зовано на рос╕йських заводах. Н╕мецький концерн подав до суду з вимогою визнати незаконними два договори про поставку чотирьох турб╕н в Рос╕ю, як╕ опинилися в Криму. Компан╕я стверджувала, що ╖╖ ввели в оману, оск╕льки контракт стосувався поставки обладнання в Краснодарський край, ╕ була готова повернути «Ростеху» грош╕. Суд в╕дхилив цей позов.
www.unian.ua

У КРИМУ ЗВ╤ЛЬНИЛИ З РОБОТИ АВТОРА СТАТТ╤ ПРО ДАЧУ КИСЕЛЬОВА

В окупованому РФ Криму зв╕льнили з роботи арх╕тектора Володимира Мазур╕на, який написав статтю про будинок пропагандиста Дмитра Кисельова у Коктебел╕. Про це Мазур╕н, який працював арх╕тектором в компан╕╖ "Столица", пов╕домив "Новой газете".
"4 жовтня розбудили рано вранц╕, сказали, що терм╕ново потр╕бно п╕д'╖хати в оф╕с у С╕мферопол╕. А я живу в Феодос╕╖. При╖хав - мен╕ одразу  кажуть: ви нам б╕льше не потр╕бн╕. ╤ простягають угоду про роз╕рвання договору. За згодою стор╕н", - розпов╕в Мазур╕н.
За його словами, п╕сля зв╕стки про зв╕льнення йому стало погано.
"Тиск 180/90 ╕ цукор в кров╕ 20,8 ммоль", - сказав в╕н, додавши в╕дпов╕дн╕ медичн╕ документи.
Як пов╕домлялось, з газети окупованого Рос╕╓ю Криму прибрали матер╕ал про будинок пропагандиста Дмитра Кисельова у Коктебел╕. Йдеться про газету "Город24" у Феодос╕╖.
За словами автора, у друкован╕й верс╕╖ текст опубл╕кували. Через дв╕ години в електронну верс╕ю статт╕ внесли зм╕ни.
"На м╕сц╕ мого матер╕алу з'явився рекламний блок. Що стосу╓ться паперового накладу, редактора газети змусили викупити його за св╕й рахунок", - пояснив Мазур╕н.
Зазнача╓ться, що у статт╕, електронна коп╕я яко╖ ╓ в ╤нтернет╕, йдеться про будинок варт╕стю "трохи менше 200 млн рубл╕в".
Про буд╕вництво будинку в Коктебел╕ Дмитро Кисельов розпов╕дав у 2006 роц╕. В╕н говорив, що для буд╕вництва йому "довелося закласти будинок в Москв╕ ╕ взяти величезний кредит на десять рок╕в".
Кисельов очолю╓ рос╕йську пропагандистську мед╕агрупу "Россия сегодня".
www.pravda.com.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 12.10.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20478

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков