Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4464)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4142)
Українці мої... (1669)
Резонанс (2145)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1083)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (341)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (214)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я ХОЧЕ ЗНИЩИТИ УКРА╥НЦ╤В ТА П╤Д╤РВАТИ СВ╤ТОВИЙ ПОРЯДОК
╤рина Мудра - п╕д час слухань ╢СПЛ щодо порушень РФ прав людини на окупованих територ╕ях…


МИ МА╢МО ЗРОБИТИ ВСЕ МОЖЛИВЕ Й НЕМОЖЛИВЕ…
Виступ Володимира Зеленського на Ukraine Recovery Conference 2024.


"МИ НЕ П╤ДЕМО" В╤Д УКРА╥НИ:
Байден зробив важливу заяву у Норманд╕╖…


МАКРОН ПОДЯКУВАВ УКРА╥НСЬКОМУ НАРОДУ ЗА ХОРОБР╤СТЬ ╤ ПООБ╤ЦЯВ ПРОДОВЖИТИ П╤ДТРИМКУ
В╕н закликав протистояти тим, хто намага╓ться силою зм╕нити кордони…


«ДЕНЬ Д» ДЛЯ УКРА╥НИ
Президент ╕ перша лед╕ взяли участь у церемон╕╖ в╕дзначення 80-р╕ччя висадки союзник╕в у...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 12.10.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 12.10.2018
УКРА╥НА ОТРИМАЛА Р╤ШЕННЯ ПРО НАДАННЯ ТОМОСА

Синод Вселенського патр╕архату прийняв р╕шення надати Томос про автокефал╕ю православн╕й церкв╕ в Укра╖н╕. В╕дпов╕дне р╕шення затверджено Синодом 11 жовтня у Стамбул╕, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
«Поновити р╕шення, прийняте ран╕ше Вселенським патр╕архатом, щодо дарування автокефал╕╖ церкв╕ в Укра╖н╕», - йдеться в р╕шенн╕, п╕дписи п╕д яким поставили 12 член╕в Синоду та Вселенський патр╕арх Варфолом╕й.
Р╕шення зачитав митрополит Франц╕╖ Емману╖л Галльський.
Також, зг╕дно з документом, Синод задовольнив прохання патр╕арха Ф╕ларета ╕ визнав главу УПЦ Ки╖вського патр╕архату канон╕чним ╕╓рархом православно╖ церкви. У канон╕чному статус╕ в╕дновлено й главу Укра╖нсько╖ автокефально╖ православно╖ церкви Макар╕я.
«Прийняти апеляц╕ю Ф╕ларета Денисенка, Макар╕я Малет╕ча та ╖хн╕х посл╕довник╕в, як╕ опинилися в схизм╕ (церковне розд╕лення – ред.) не через догматичн╕ причини», - йдеться в р╕шенн╕.
Кр╕м того, Синод визнав незаконною анекс╕ю Ки╖всько╖ митропол╕╖ Москвою у 1686 роц╕. «Скасувати юридичну силу синодального листа в╕д 1686 року, затвердженого в умовах певного часу, який гарантував права виключно через ╕коном╕ю (церковна поблажлив╕сть – ред.) до патр╕арха Московського призначати митрополита Ки╖вського... зобов’язуючи його згадувати Вселенського патр╕арха як першого ╕╓рарха п╕д час будь-яких святкувань, оголошень та п╕дтвердження його канон╕чно╖ залежност╕ в╕д Матер╕-Церкви Константинополя», - йдеться в документ╕.
Члени Синоду закликали вс╕ залучен╕ сторони уникати виникнення конфл╕ктних ситуац╕й. «Апелю╓мо до вс╕х залучених стор╕н уникати заз╕хання на церкви, монастир╕ та ╕нше майно, уникаючи так само будь-яких акт╕в насильства та помсти заради збереження миру та любов╕ у Христ╕», - йдеться в останньому пункт╕ оф╕ц╕йно╖ заяви Синоду, оголошено╖ митрополитом Емману╖лом.
Як пов╕домлялося, Синод Вселенського патр╕архату проходив три дн╕ - з 9 до 11 жовтня - у Стамбул╕. У середу та четвер Синод заслуховував допов╕дь екзарх╕в Дани╖ла Памфил╕йського ╕з США ╕ ╓пископа ╤лар╕она Едмонтонського з Канади за результатами в╕зиту в Укра╖ну.
Верховна Рада Укра╖ни 19 кв╕тня п╕дтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патр╕арха Варфолом╕я про надання Томосу про автокефал╕ю. Цю ╕дею також п╕дтримало ╕ кер╕вництво Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату та Укра╖нсько╖ автокефально╖ православно╖ церкви (УАПЦ).
У рамках п╕дготовки до надання автокефал╕╖ православн╕й церкв╕ в Укра╖н╕ Вселенський патр╕архат призначив сво╖ми екзархами у Ки╓в╕ арх╕╓пископа Дани╖ла Памфил╕йського ╕з США ╕ ╓пископа ╤лар╕она Едмонтонського з Канади.
Як ран╕ше пояснював речник УПЦ КП ╢встрат╕й Зоря, п╕сля р╕шення Синоду Вселенського патр╕архату щодо надання Томосу про автокефал╕ю буде скликано у Ки╓в╕ Собор за участю арх╕╓ре╖в УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, як╕ звернулися до Вселенського патр╕арха з проханням про Томос. Собор зд╕йснить церковне об'╓днання, утворивши ╓дину пом╕сну УПЦ, та обере ╖╖ предстоятеля.
П╕сля цього в╕дбудеться отримання предстоятелем ╓дино╖ пом╕сно╖ автокефально╖ УПЦ Томоса як документа (грамоти).

ОБ'╢ДНАННЯ ЦЕРКОВ В УКРА╥Н╤ БУДЕ ЛИШЕ ДОБРОВ╤ЛЬНИМ

Предстоятель Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату Ф╕ларет заявля╓, що процес об'╓днання православних церков в Укра╖н╕ буде лише на добров╕льних засадах. Про це в╕н заявив на бриф╕нгу, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Москва хоче, щоб було протистояння, ми, укра╖нц╕, не хочемо протистояння, бо не хочемо давати приводу для втручання ззовн╕ в наш╕ укра╖нськ╕ справи. Ми довго терп╕ли, ╕ можемо ще потерп╕ти деякий час, але об'╓днання буде проходити виключно на добров╕льних началах, без всякого насилля, бо нам не потр╕бно духовенство, яке всередин╕ укра╖нсько╖ церкви буде бунтувати", - сказав патр╕арх Ф╕ларет.
В╕н наголосив, що укра╖нська православна церква ма╓ бути ╓дина “не т╕льки зовн╕шньо, а й духом".
"Щоб укра╖нська православна церква захищала Укра╖нську державу в╕д зовн╕шн╕х ворог╕в, але не давала приводу для зовн╕шнього втручання", - сказав патр╕арх Ф╕ларет.
За його словами, "хто захоче, буде мати участь в цьому об'╓днавчому собор╕, а хто не захоче, той не буде в ц╕й ╓дин╕й укра╖нськ╕й православн╕й церкв╕".

НАДАННЯ ТОМОСА ОСТАТОЧНО РОЗВ╤ЯЛО ШОВ╤Н╤СТИЧН╤ ФАНТАЗ╤╥ МОСКВИ

Р╕шення Вселенського патр╕архату надати Томос про автокефал╕ю православн╕й церкв╕ в Укра╖н╕ остаточно розв╕яло ╕мперськ╕ ╕люз╕╖ та шов╕н╕стичн╕ фантаз╕╖ Москви.
На цьому наголосив Президент Петро Порошенко у зверненн╕ з нагоди ухвалення Вселенським патр╕архатом р╕шення про надання автокефал╕╖ Укра╖нськ╕й православн╕й церкв╕, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Господь побачив боротьбу укра╖нського народу за свою самост╕йн╕сть, В╕н почув наш╕ молитви ╕ В╕н належно оц╕нив наш╕ труди. Йому стало так угодно, щоби Його Всесвят╕сть Вселенський патр╕арх Варфолом╕й ╕ Синод Константинопольсько╖ церкви-матер╕ сказали омр╕яне, довгооч╕куване та протягом тривалого часу вибране нами "Так"! Пом╕сн╕й автокефальн╕й православн╕й церкв╕ Укра╖ни бути", - п╕дкреслив Порошенко.
В╕н наголосив, що р╕шення Вселенського патр╕арха остаточно розв╕яли "╕мперськ╕ ╕люз╕╖ й шов╕н╕стичн╕ фантаз╕╖ Москви".

ЗАКЛИКИ ЗАХОПИТИ ЛАВРУ АБО ХРАМ МОЖУТЬ БУТИ Т╤ЛЬКИ В╤Д АГЕНТУРИ КРЕМЛЯ

Укра╖нська влада гаранту╓ повне дотримання рел╕г╕йно╖ свободи для в╕рних ус╕х конфес╕й. Про це заявив президент Петро Порошенко у зв’язку ╕з р╕шенням Синоду Вселенського патр╕архату 11 жовтня.
За словами глави держави, питання про при╓днання до ╓дино╖ пом╕сно╖ Укра╖нсько╖ православно╖ церкви – це питання в╕льного вибору.
"У нас не було, нема ╕ не буде державно╖ церкви.  ╤ в освячену томосом православну церкву теж н╕хто н╕кого не "запрошуватиме" силом╕ць", – наголосив Порошенко.
За словами президента, сп╕льне творення незалежно╖ церкви не може бути п╕дставою для розбрату, для протистояння, для насильства.
"Ми цього точно не ма╓мо допустити. Навпаки, це - дорога до миру, спокою, порозум╕ння", – сказав Порошенко.
"Як т╕льки де побачите людей, як╕ закликатимуть взяти силою лавру, монастир чи храм, знайте, то – московська агентура. Бо мета Кремля – розпалити в Укра╖н╕ рел╕г╕йну в╕йну.  ╤ це точно не м╕й план, не план укра╖нського народу ╕ не план укра╖нсько╖ держави".
За словами президента, держава поважатиме виб╕р тих, хто вир╕шить залишитися у церковн╕й структур╕, яка збер╕гатиме ╓дн╕сть з РПЦ та захищатиме права священик╕в ╕ мирян УПЦ МП, як╕ добров╕льно вир╕шать вийти з-п╕д Москви, ╕ разом з ╕ншими православними творити ╓дину церкву.
www.pravda.com.ua

ВОЛКЕР: РОС╤Я ПОЛ╤ТИЧНО ВТРАТИЛА УКРА╥НУ ╤ АВТОКЕФАЛ╤Я ЦЕ П╤ДКРЕСЛИТЬ

В╕дд╕лення Укра╖нсько╖ православно╖ церкви в╕д РПЦ п╕дкреслить той факт, що у пол╕тичному вим╕р╕ Володимир Пут╕н втратив Укра╖ну. Про це, як пов╕домля╓ EUObserver, сказав спец╕альний посол США в Укра╖н╕ Курт Волкер. «Спод╕ваюся, не буде жодних протест╕в ╕ жодного насильства в Укра╖н╕ п╕сля р╕шення про автокефал╕ю. Це було би трагед╕╓ю», - сказав американський дипломат. В╕н також додав, що в╕йськова агрес╕я Рос╕╖ вилилася в те, що Укра╖на, яка колись була до не╖ лояльна, стала б╕льш прозах╕дною кра╖ною. «Рос╕йськ╕ л╕дери в╕дштовхують укра╖нський народ в╕д ╕сторичних в╕дносин з Рос╕╓ю», - сказав в╕н сьогодн╕ у Брюссел╕. «Укра╖на сьогодн╕ б╕льш об’╓днана, б╕льш нац╕онал╕стична ╕ ор╕╓нтована на ╢вропу, НАТО ╕ Зах╕д, н╕ж будь-коли ран╕ше. ╤ це прямий насл╕док рос╕йського вторгнення в Укра╖ну ╕ вбивства укра╖нц╕в», - сказав Волкер.
www.unian.ua


 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 12.10.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20476

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков