Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3239)
З потоку життя (6464)
Душі криниця (3517)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1508)
Урок української (990)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧЕРЕЗ ВИБУХ НА РОС╤ЙСЬКОМУ В╤ЙСЬКОВОМУ ПОЛ╤ГОН╤ ЗАГИНУЛИ П'ЯТЬ ПРАЦ╤ВНИК╤В «РОСАТОМУ»
П'ять сп╕вроб╕тник╕в держкорпорац╕╖ "Росатом" загинули, ще тро╓ отримали травми в результат╕...


РОС╤Я. НА ЩОТИЖНЕВ╤ АКЦ╤╥ ОПОЗИЦ╤╥ - ЩОДЕНН╤ РЕПРЕС╤╥ ВЛАДИ
Майбутн╓ рос╕йського протесту “в╕д суботи до суботи” поки непередбачуване…


У ХЕРСОН╤ В╤ДБУВСЯ ФЛЕШМОБ ПРОТИ РЕПРЕС╤Й У КРИМУ ТА НА П╤ДТРИМКУ ПОЛ╤ТВ’ЯЗН╤В
«Ми не повинн╕ забувати н╕ на одну хвилину про наших бранц╕в», - прокоментувала...


ПЕРШЕ ЗАС╤ДАННЯ «ДЕВ'ЯТО╥» РАДИ В╤ДБУДЕТЬСЯ 29 СЕРПНЯ
Таке р╕шення було ухвалене п╕д час першого зас╕дання п╕дготовчо╖ депутатсько╖ групи у парламент╕


ОРГАН╤ЗАТОРИ АЛЬТЕРНАТИВНОГО МАРШУ ЗАХИСНИК╤В 24 СЕРПНЯ НАЗВАЛИ «╢ДИНУ МЕТУ» СВОГО ЗАХОДУ
Орган╕затори альтернативного Маршу захисник╕в Укра╖ни 24 серпня у Ки╓в╕ оч╕кують близько 9 тис....
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 12.10.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 12.10.2018
БАЛУХ ВИР╤ШИВ ПРИЗУПИНИТИ ГОЛОДУВАННЯ НА ЧАС ЕТАПУ

Кримосуддя

Укра╖нський пол╕тв'язень Володимир Балух вир╕шив на час етапування до колон╕╖ призупинити голодування, а п╕сля прибуття на м╕сце в╕дбування покарання продовжити св╕й голодний страйк проти рос╕йських окупант╕в ╕ не над╕вати тюремну робу.
Про це йдеться у зверненн╕ Балуха до укра╖нц╕в, яке оприлюднив на прес-конференц╕╖ у Ки╓в╕ у в╕второк, 9 жовтня, арх╕╓пископ С╕мферопольський та Кримський УПЦ КП Климент, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Використавши останн╕й шанс, щоб в╕днайти в каральн╕й систему окупанта бодай шпарину, де б жевр╕ли паростки здорового глузду або натяку на честь, я вир╕шив припинити режим голодування. Намагатимусь зберегти себе в цьому оксюморон╕, але в жодному раз╕ не робитиму це за будь-яку ц╕ну. Честь ╕ г╕дн╕сть мого народу, в╕дстоян╕ на Майдан╕ ц╕ною житт╕в Геро╖в Небесно╖ сотн╕, вартують б╕льше, н╕ж життя окремо взятого мене. Саме тому я не дозволю соб╕ вживати ╖жу з рук окупанта ╕ вдягнути його тюремну робу", - процитував Балуха арх╕╓пископ Климент.
Як зазнача╓ться дал╕ у лист╕ укра╖нського пол╕тв'язня, в╕н розум╕╓ насл╕дки свого р╕шення, а тому просить виконати його останню волю - у раз╕ ф╕зично╖ або псих╕чно╖ смерт╕ не залишати його т╕ло на окупован╕й територ╕╖. 
"М╕сце перебування т╕ла лишаю обрати сво╖й родин╕. Я б вол╕в, щоб це була с╕льська м╕сцина на берез╕ Дн╕пра неподал╕к Ки╓ва. З непереборною в╕рою в щасливу долю Укра╖ни вручаю свою долю Всевишньому", - зазначив Балух. 
Арх╕╓пископ Климент розпов╕в, що у понед╕лок, 8 жовтня, бачив Балуха, ╕ той вигляда╓ дуже погано. За словами Климента, Володимир дуже виснажений, кол╕р його обличчя нав╕ть не жовтий, а с╕рий, шк╕ра дуже суха. 
В╕н п╕дкреслив, що Балух зробив св╕й виб╕р св╕домо, ╕ не зна╓, чим зак╕нчиться цей шлях. 
Водночас, за словами арх╕╓пископа Климента, захисники не втрачають над╕╖ на зв╕льнення пол╕тв'язня.
"Сьогодн╕ зранку ми сп╕лкувалися з його адвокатом Д╕нзе, в╕н сказав, що в╕дразу готуватиме необх╕дн╕ документи на дострокове зв╕льнення. Спод╕ваюсь, що ми побачимо Володю в Ки╓в╕", - резюмував арх╕╓пископ С╕мферопольський та Кримський УПЦ КП Климент. 
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», 3 жовтня п╕дконтрольний Рос╕╖ Верховний суд Криму переглянув попередн╕й вирок укра╖нському пол╕тв’язню Володимиру Балуху ╕ ухвалив остаточне р╕шення - 4 роки ╕ 11 м╕сяц╕в позбавлення вол╕.
5 липня п╕дконтрольний окупац╕йн╕й влад╕ Раздольненський районний суд Криму визнав Балуха винним у н╕бито побитт╕ начальника ╕золятора тимчасового тримання та засудив його до 5 рок╕в позбавлення вол╕ та штрафу 10 тисяч рубл╕в.
Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабриковано╖ щодо нього справи.
Всього в Рос╕╖ ╕ анексованому Криму утримують близько 70 укра╖нських пол╕тв'язн╕в, серед них ╕ журнал╕ст «Укр╕нформу» Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 рок╕в колон╕╖ суворого режиму за н╕бито шпигунство.

«КРИМСЬКОГО ДИВЕРСАНТА» ПАНОВА ЕТАПУВАЛИ З С╤ЗО С╤МФЕРОПОЛЯ ДО МОСКВИ

Пол╕тв'язня ╢вгена Панова, незаконно засудженого в анексованому Криму у «справ╕ диверсант╕в», етапували з С╕мферопольського С╤ЗО в Москву.
Про це пов╕домля╓ брат Панова ╤гор Котелянець у Facebook.
"╢вгена Панова етапували з С╕мферопольського С╤ЗО - в Москву. Скор╕ше за все до Лефортово. Нараз╕ в╕н тимчасово знаходиться в Краснодар╕", - йдеться у пов╕домленн╕.
Як зазначив Котелянець, причиною етапування ╓ те, що 25 жовтня в Москв╕ ма╓ в╕дбутися зас╕дання апеляц╕йного суду, на якому прокурор проситиме про зб╕льшення терм╕ну ув'язнення до 10,5 рок╕в.
Як в╕домо, у серпн╕ 2016 року ╢вген Панов був затриманий рос╕йськими силовиками на в'╖зд╕ до окупованого Криму ╕ звинувачений у причетност╕ до "диверс╕йно-розв╕дувально╖ групи", яка н╕бито мала завдання орган╕зувати теракти в Криму за вказ╕вками Головного управл╕ння розв╕дки М╕ноборони Укра╖ни.
Укра╖на заперечу╓ рос╕йськ╕ звинувачення на адресу укра╖нц╕в ╕ назива╓ ╖х "провокац╕╓ю" рос╕йських спецслужб.
У липн╕ 2018 року суд в анексованому Криму засудив Панова до 8 рок╕в колон╕╖ суворого режиму. Нин╕ в╕н перебува╓ в сл╕дчому ╕золятор╕ (С╤ЗО) номер 1 у С╕мферопол╕.
У Рос╕╖ й анексованому нею Криму утримуються близько 70 укра╖нських пол╕тв'язн╕в, зокрема й кореспондент «Укр╕нформу» Роман Сущенко.
«Укр╕нформ»

Ф╤ГУРАНТ «СПРАВИ ВЕДЖ╤╢ КАШКА» ВИЙШОВ П╤Д ДОМАШН╤Й АРЕШТ

У середу кримський "суд" зм╕нив запоб╕жний зах╕д ф╕гуранту "справи Кашка" Асану Чапуху, в╕дпустивши його п╕д домашн╕й арешт. Про це пов╕домля╓ в Facebook "Кримська сол╕дарн╕сть".
"Пол╕тв'язню Асану Чапуху зм╕нили запоб╕жний зах╕д на домашн╕й арешт", - пов╕домила "Кримська сол╕дарн╕сть".
За словами адвоката Айдера Азаматова, р╕шення про зм╕ну запоб╕жного заходу було прийнято Ки╖вським “райсудом” С╕мферополя “в силу його критичного стану здоров'я ╕ неможливост╕ проводити необх╕дне л╕кування в умовах С╤ЗО”.
У громадськ╕й орган╕зац╕╖ нагадали, що Асана Чапуха було затримано в листопад╕ 2017 року ╕ в╕н знаходився в С╤ЗО "без об'╓ктивних доказ╕в його провини".
Знаходячись в умовах С╤ЗО, 66-р╕чний Чапух перен╕с м╕кро╕нсульт ╕ пересувався т╕льки за допомогою сус╕д╕в по камер╕.
15 вересня 2018 в╕н почав голодування, вимагаючи зм╕нити йому запоб╕жний зах╕д на домашн╕й арешт або надати необх╕дну медичну допомогу.
21 вересня в╕н вимушений був припинити голодування через пог╕ршення стану здоров'я та на прохання адвоката Айдера Азаматова. 25 вересня його доправили до С╤ЗО в 7-у м╕ську л╕карню С╕мферополя для надання медично╖ допомоги.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», 23 листопада 2017 року в С╕мферопол╕ рос╕йськ╕ силовики затримали Казима Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача та Бек╕ра Дегермендж╕, н╕бито, за вимагання грошей у громадянина Туреччини, який довгий час не повертав борг ветерану кримськотатарського нац╕онального руху Ведж╕╓ Кашка.
Силовики намагалися затримати ╕ саму 83-р╕чну ж╕нку, проте ╖й стало зле ╕ вона померла в машин╕ швидко╖ допомоги. Окупац╕йна влада в╕дмовилася розсл╕дувати причини смерт╕ ветерана. На прохання ╖╖ родич╕в адвокат Полозов почав власне розсл╕дування причин смерт╕ ж╕нки, але СК РФ прихову╓ дан╕ ц╕╓╖ експертизи.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 12.10.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20461

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков