Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4464)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4142)
Українці мої... (1669)
Резонанс (2145)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1083)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (341)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (214)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВО╢ННИЙ РОМАН НЕ ПРО В╤ЙНУ
Книга грунту╓ться на реальних под╕ях, учасником яких був автор…


ЗЕЛЕНЕ╢ ЖИТО, ЗЕЛЕНЕ…
Наш╕ традиц╕╖


ОСОТ ╤ ЛОБОДА…
Наш╕ традиц╕╖


ДОЛЯ ╢ВРОПЕЙСЬКО╥ СПАДЩИНИ ДОНЕЧЧИНИ ТА ЛУГАНЩИНИ
П╕д удари рос╕йських окупант╕в щодня потрапля╓ ╕ ╓вропейська спадщина…


ПОЕТЕСА З УКРА╥НИ
Так, поетеса Тетяна Шаповал з Укра╖ни. ╤ Укра╖на озива╓ться поез╕╓ю в ╖╖ душ╕…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 05.10.2018 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 05.10.2018
ТА╥НА СЛОВА

У золот╕ вереснев╕ дн╕ Червоноград ста╓ центром л╕тературного свята... П╕дбито п╕дсумки VIII Всеукра╖нського л╕тературного конкурсу ╕м. Володимира Дроцика. Його учасник╕в, лауреат╕в, переможц╕в уже вп'яте посп╕ль зустр╕чала Червоноградська ЗШ №9. На ц╕ урочистост╕ також зав╕тали Кир Миха╖л Колтун, правлячий ╓пископ Сокальсько-Жовк╕всько╖ ╓парх╕╖ УГКЦ (в╕н ще й безпосередн╕й учасник конкурсу), о. Василь Дяк╕в, канцлер кур╕╖ ╓парх╕╖, о. Володимир Ващук, адм╕н╕стратор параф╕╖ церкви Пресвято╖ Богородиц╕ — Владичиц╕ Укра╖ни, п╕ддиякон Богдан Садовський. Традиц╕йно зах╕д в╕дкрився п╕снею на слова Володимира Дроцика “М╕сто над Бугом” у виконанн╕ Ольги Голузинець (автор музики) й Любов╕ Степчук. Цей п╕сенний тв╕р - г╕мн конкурсу.
Поет, журнал╕ст Володимир Дроцик (1940-1993 рр.) народився на Явор╕вщин╕. Але його життя т╕сно пов'язане з Червоноградом. Працював г╕рничим майстром на шахт╕, виступав з публ╕кац╕ями у газетах, л╕тературних журналах, колективних зб╕рках. Хоча п╕шов в╕н за межу В╕чност╕ зовс╕м молодим, але встиг багато зробити для р╕дного краю, р╕дно╖ Укра╖ни.
- Тому Володимир Дроцик ╕ дал╕ живе у слов╕! - сказали ведуч╕ л╕тературно-мистецького заходу, педагоги Над╕я Малко й Оксана Кульчицька-Вач╕н╕ч. - З ╕н╕ц╕ативи письменника, видавця ╤горя Даха йому присвячено л╕тературний конкурс, адже шахтарський поет вартий того, щоб про нього пам'ятали.
Це свято набува╓ все б╕льшо╖ популярност╕. Цього року на розгляд над╕йшло 30 книжкових видань 26 автор╕в з п'яти областей Укра╖ни - Херсонщини, Ки╖вщини, Хмельниччини, Житомирщини ╕, зв╕сно, найб╕льше з Льв╕вщини. Дехто не вперше бере участь, надсила╓ сво╖ твори. На жаль, не вс╕ автори змогли прибути... Творч╕ доробки оц╕нювало жур╕ у склад╕ директора ЗШ №9 Любов╕ Денисюк, зав╕дувача шк╕льною б╕бл╕отекою Галини Лех, учителя-ф╕лолога Оксани Боднарчук.
Урочиста мить нагородження. Дипломи, грамоти, ц╕нн╕ подарунки вручали заступник м╕ського голови Червонограда Натал╕я Турко, директор ЗШ №9 Любов Денисюк, б╕бл╕отечний прац╕вник Галина Лех, меценат Володимир Коваль, ╕н╕ц╕атор проведення конкурсу, в╕йськовий кореспондент газети «Акцент» ╤гор Дах.
Дипломом лауреата у ном╕нац╕╖ «Духовна поез╕я» нагороджений владика Кир Миха╖л Колтун за зб╕рку в╕рш╕в «Подяку Богов╕ возношу». Отримуючи в╕дзнаку, духовний отець з трепетом промовив: «Нам Бог да╓ життя не т╕льки, щоб ми жили, а й любили життя, дароване Богом. ╤ Бог да╓ нам ще талант. Не закопуйте, а реал╕зовуйте його у Доброму Слов╕, як це робив Володимир Дроцик. А в╕н таки живий, живе серед нас, живе у наших серцях, в╕н присутн╕й з нами, допоки його пам'ята╓мо!».
Скажемо в╕дверто: зб╕рки духовних пропов╕дей, повчань владики Кир Миха╖ла Колтуна добре знайом╕ для зац╕кавленого читача, а от поез╕я стала для багатьох при╓мним в╕дкриттям!
У ном╕нац╕╖ «Проза» дипломом I ступеня нагороджено Богдана Дячишина за книги «Пережите-перечитане», «Слово Андр╕я Содомори у дзеркалах часу», «Крихти живого часу Андр╕я Содомори»; II ступеня - ╤вана Кахнича за книгу «Визвольний рух в сел╕ Гурицько»; III ступеня - ╤вана Сала за книгу «Дорогами життя ╕ творчост╕» (принаг╕дно, колишнього однокурсника Володимира Дроцика з факультету журнал╕стики Льв╕вського державного ун╕верситету ╕м. ╤вана Франка) й Лесю Ковалюк за зб╕рку твор╕в «Тихий сон по горах ходить...».
У ном╕нац╕╖ «Поез╕я» диплом I ступеня отримали Олег Олексюк, «В╕д берега «Я» до пристан╕ «Ти»; В╕ктор╕я Бондаренко, «Золот╕ в╕трила». II ступеня - Мар╕я Лобай, «Калинова соп╕лка»; Павло Ризвинюк, «Зл╕тають орли»; Натал╕я Калиновська «Мелод╕я дощу». III ступеня - Серг╕й Гейшев, «Рифмован╕ думки»; Богдан Бовшик та Людмила Пуля╓ва, «А ти приходиш т╕льки в сни»; Над╕я Олемар, «Карби пам'ят╕ й душ╕». Окремо грамотою-подякою нагороджено ╤рину Ракус за поетичн╕ зб╕рки «В╕длуння весен» та «Строкат╕ в╕три».
При╓мно, що на конкурс пост╕йно надходять зб╕рки твор╕в для д╕тей, як╕ зац╕кавлюють ╕ надихають до роздум╕в, розширюють кругоз╕р маленького читача, плекають, зм╕цнюють нац╕онально-патр╕отичний дух укра╖нсько╖ дитини. У ном╕нац╕╖ «Книга для д╕тей» дипломом I ступеня нагороджена Св╕тлана Соболевська за дитячий детектив «Подарунок ╕з Роман╕вки». II ступеня - Мар╕я Магдзяк, «Крилат╕ самоцв╕ти»; Л╕д╕я Яцкова, «Корабель на планет╕ Медун╕я». III ступеня - Ра╖са Обшарська, «Пром╕нчик у долонц╕»; Олег Олексюк, «Аби не плакало...»; Серг╕й Гейшев, «Пригоди в школ╕ л╕сов╕й».
З-пом╕ж ╕нших, не менш ц╕кава ном╕нац╕я «Кра╓знавство. Колективн╕ зб╕рки та альманахи». У н╕й дипломом I ступеня нагороджено колектив автор╕в та упорядник╕в пут╕вника «Культурна спадщина Жовк╕вщини», а також В╕ру Олеш, упорядника альманаху «Галицький мерид╕ан». II ступеня - колектив автор╕в та упорядник╕в пут╕вника «Явор╕в - м╕сто з корол╕вською ╕стор╕╓ю» ╕ редактора-упорядника альманаху «Трет╕й горизонт» Ольгу Голузинець. Зазначимо, що в деяких ном╕нац╕ях к╕льк╕сть призових м╕сць була обмежена.
Орган╕заторами конкурсу передбачена окрема нагорода - лауреат. Вважайте ╖╖ сво╓р╕дним гран-пр╕. У р╕зних ном╕нац╕ях так╕ дипломи й ц╕нн╕ подарунки отримали Леся Гук, «╤ спов╕дь, ╕ молитва, ╕ розмова...» (Поез╕я); Степан Павлюк, «Т╕н╕ неправди не кажуть» (Проза); Серг╕й Рачинець «Чудеса ╤суса» (Книга для д╕тей).
У процес╕ нагородження конкурсант╕в звучали п╕сн╕ у виконанн╕ учн╕в школи Мар╕╖ Сердюхи, Романа Стахура, Верон╕ки Василишин, Верон╕ки Дмитришин, Над╕╖ Жук, Соф╕╖ Ковал╕в (ансамбль «Гармон╕я», кер╕вник - Юл╕я Цюпа), сол╕ст╕в Соф╕╖ Хм╕левсько╖, Ал╕ни Риб╕й, а також хору вчител╕в.
На завершення урочистостей директор школи Любов Денисюк сказала присутн╕м:
- Мене часто запитують: «Чому цей л╕тературний конкурс назвали ╕менем Володимира Дроцика?». Я ж в╕дпов╕даю, що Володимир Дроцик був так само знаменним для Червонограда, як свого часу Володимир Сосюра для Донбасу, а згодом ╕ для вс╕╓╖ Укра╖ни. Не забуваймо його!
Кер╕вник навчального закладу щиро подякувала о. Володимиру Ващуку ╕ меценату Володимиру Ковалю за матер╕альну п╕дтримку, надану для проведення конкурсу, ╕ запевнила, що вс╕ книги конкурсант╕в будуть передан╕ у б╕бл╕отеки Червонограда, а також нашим б╕йцям на Сх╕д Укра╖ни. Хай Добре Слово долине ╕ до них.
...З портрета дивиться на ус╕х присутн╕х Володимир Дроцик.
- Я з вами, бо ви з╕ мною.., - шепочуть його уста.
Тарас ЛЕХМАН,
прес-секретар Всеукра╖нського конкурсу ╕м. Володимира Дроцика
Фото ╤горя Даха

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 05.10.2018 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20451

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков