Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРО╥В НЕБЕСНО╥ СОТН╤
Учасники поминально╖ панахиди за загиблими героями Революц╕╖ г╕дност╕ ╕з запаленою св╕чкою в...


МИКОЛА СЕМЕНА: ДУЖЕ СКУЧИВ ЗА РОБОТОЮ
18 лютого Семена ви╖хав з анексованого Рос╕╓ю Криму на материкову частину Укра╖ни на л╕кування.


СТЕПАН ПРОЦЮК: ВИКЛИКИ ПИСЬМЕННИКОВ╤ ХХ╤ СТОЛ╤ТТЯ
для письменника сьогодн╕ надто мало волод╕ти талантом, ум╕ти створювати глибок╕ жив╕ тексти


ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО ДИСКРИМ╤НАЦ╤Ю В УКРА╥Н╤ КРИМСЬКИХ ПЕНС╤ОНЕР╤В ╤ АБ╤ТУР╤╢НТ╤В
Для переселенц╕в ╕з Криму ╕сну╓ окремий порядок виплати пенс╕й, а кримськ╕ д╕ти не можуть вчитися...


ФСБ «ШИ╢» КЕРЧЕНСЬКИМ П╤ДЛ╤ТКАМ П╤ДГОТОВКУ ТЕРАКТ╤В У КРИМУ
у Криму затримано двох неповнол╕тн╕х м╕сцевих жител╕в 2003 ╕ 2004 рок╕в народження, як╕ н╕бито...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 21.09.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 21.09.2018
МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ

Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих держав. Десь ми вже таке чули…

Вже понад тиждень Мережею, зокрема, в укра╖нському сегмент╕ соцмереж╕ Фейсбук гуля╓ публ╕кац╕я рос╕йського в╕йськового експерта Олександра Храмчих╕на п╕д назвою “Чи почнеться розпад Укра╖ни”, опубл╕кована на сайт╕ рос╕йського видання “Незалежний в╕йськовий огляд”. Детально анал╕зувати написане в статт╕ не бачимо сенсу. Автор не наводить жодних факт╕в, цифр – сам╕ лише оц╕ночн╕ судження. Ут╕м, там все ж м╕ститься к╕лька прикметних тез – “демонтувати Укра╖ну”, розвалити ╖╖ на невелик╕ держав. ╤ для реал╕зац╕╖ такого сценар╕ю, в╕йськовий експерт пропону╓ залучити нав╕ть не наших пророс╕йських пол╕тик╕в – мовляв, ╕ вони виступають за ╓дину Укра╖ну — а м╕сцевих сепаратист╕в, причому, нав╕ть тих з них, хто з в╕двертою антирос╕йською позиц╕╓ю.
Що ж, кремл╕вськ╕ зозул╕ под╕бн╕ реч╕ кують не вперше. Прим╕ром, навесн╕ 2014 року т╕ ж “експерти” розпов╕дали, як швидко Укра╖на “розвалиться”. Результат – протилежний. Вт╕м, комусь треба, щоб под╕бн╕ вкиди поширювались в укра╖нському сегмент╕ Мереж╕ якомога ширше ╕ швидше. ╤ треба визнати: певного результату саме в цьому наш╕ вороги добиваються. ╤нша р╕ч, як ми на це реагу╓мо?
Ми вир╕шили оц╕нити, наск╕льки озвучен╕ плани щодо Укра╖ни взагал╕ реальн╕, а також, що треба робити, аби виключити такий сценар╕й з гарант╕╓ю?
«Укр╕нформу» в╕дпов╕дають:

Олег Жданов, в╕йськовий експерт:
"Якщо РФ не домовиться з м╕сцевими ел╕тами, то ймов╕рн╕сть такого сценар╕ю дор╕вню╓ нулю"
“Под╕бних сценар╕╖в ними озвучувалося чимало. Той же Жириновський нав╕ть карту опубл╕кував: як Укра╖на розвалиться на п’ять частин, хто ╕ що забере – Румун╕я, Польща, Угорщина – ╕ що, зрештою, залишиться. Можливо, на сьогодн╕ це ╕ ╓ метою РФ, бо вони прекрасно розум╕ють, що всю Укра╖ну вони не в╕зьмуть вже н╕коли. Протягом п’яти рок╕в ми дуже далеко в╕д них в╕д╕йшли. Тому ╖х влашту╓, хоча б частина Укра╖ни. Але. ╤сну╓ ще й таке поняття як м╕сцев╕ ел╕ти – ол╕гархи. ╤ я не думаю, що вони готов╕ п╕ти п╕д Рос╕ю, хоча б тому, що там зовс╕м ╕нший порядок кап╕тал╕в. Автор наголошу╓, що вести мову можна буде т╕льки з сепаратистами, нехай антирос╕йськими? Це утоп╕я. Адже будь-як╕ м╕сцев╕ сепаратисти, крим╕нал╕тет, марг╕нали – все це п╕дпорядковано м╕сцевим ел╕там. Хто платить грош╕ – той замовля╓ музику. Якщо не хочеш гратися у “руськ╕й м╕р”, то тих, хто захопив Харк╕вську ОДА, кладеш обличчям в асфальт. ╤ на цьому все зак╕нчилося. Те ж саме в Одес╕ було. Тобто, якщо РФ не домовиться з м╕сцевими ел╕тами, то ймов╕рн╕сть такого сценар╕ю дор╕вню╓ нулю. Однак, якщо про це вже мова, то скажу: Укра╖н╕, щоб виключити нав╕ть малесеньку думку про под╕бний розвиток под╕й, треба п╕дсилювати ╕деолог╕чну пол╕тику. А у нас дос╕ не сформульовано нац╕ональну ╕дею, ми не вихову╓мо населення в дус╕ патр╕отизму. Люди це роблять самост╕йно, без державно╖ п╕дтримки. Ми перетина╓мося лише там, де держав╕ потр╕бн╕ грош╕. ╤ в цьому наша головна проблема”.

╢вген Магда, директор ╤нституту св╕тово╖ пол╕тики:
"Треба зм╕нюватися зсередини ╕ завдяки цьому – рухатися вперед. ╤ чим вищих результат╕в досягнемо, ╕ тим меншого значення для нас матимуть под╕бн╕ публ╕кац╕╖"
“Це вони для того, щоб торгуватися: щось запропонувати Польщ╕ чи Угорщин╕, щось захопити самим, а щось перетворити на мар╕онеткову державу. ╤ вони сво╖ “хот╓лки” намагаються викладати в прес╕, аби в раз╕ чого, в раз╕ надзвичайно щасливого для них зб╕гу обставин сказати: ну, ми ж вже давно це пропонували. Але я впевнений, що з цього н╕чого не вийде. З усього цього для Укра╖ни вит╕ка╓ одне завдання: в г╕бридному протистоянн╕ з Рос╕╓ю ми повинн╕ робити все можливе, щоб ставати сильн╕шими. Незалежно в╕д того, що думають в Рос╕╖, в ╢вросоюз╕, в Сполучених Штатах. Насамперед, зм╕нюватися зсередини ╕ завдяки цьому – рухатися вперед. ╤ чим вищих результат╕в досягнемо, ╕ тим меншого значення для нас матимуть под╕бн╕ публ╕кац╕╖.

Геннад╕й Шкляревський, професор ╕стор╕╖ Бард-колледж США (Bard College):
"Це щоб пос╕яти пан╕ку серед населення ╕ таким чином вплинути на уряд. Навряд чи под╕бн╕ висловлювання можна сприймати серйозно"
– Розд╕лити Укра╖ну на к╕лька держав не вийде. Адже для цього потр╕бна якась пол╕тична основа на м╕сцях, а ╖╖ нема╓. Укра╖на нав╕ть в радянськ╕ часи мала формальн╕ ознаки державност╕, в укра╖нц╕в, хоч би як там, сформувалось ставлення до себе, як до ╓диного народу. Яка може бути п╕дстава для в╕дд╕лення будь-яких його частин? Яке може бути об╜рунтування такого в╕дд╕лення? Що це будуть за держави? Яку ╕дентичн╕сть вони матимуть? Що ж, зрештою, це буде: Укра╖на №1, №2, №3? Просто безглуздя якесь. Так зван╕ ДНР ╕ ЛНР – це мар╕онетков╕ утворення, як╕ довго в ╕сторичному план╕ ╕снувати не можуть. Я вже не кажу про те, що будь-як╕ насильницьк╕ спроби в╕докремити частини Укра╖ни можуть викликати дуже негативну реакц╕ю з боку населення з найб╕льш непередбачуваними насл╕дками.
Що ж стосу╓ться висловлювань ус╕ляких рос╕йських "експерт╕в" та "оглядач╕в", то вони робляться перш за все з пропагандистсько╖ метою, спрямованою на те, щоб пос╕яти пан╕ку серед населення ╕ таким чином вплинути на уряд Укра╖ни. Навряд чи под╕бн╕ висловлювання можна сприймати серйозно.

Юр╕й Радковець, в╕це-президент Незалежного анал╕тичного центру геопол╕тичних досл╕джень “Борисфен ╤нтел”, генерал-лейтенант запасу:
"Схожих публ╕кац╕й буде ╕ще багато. ╥м мета – пос╕яти пан╕ку, змусити укра╖нц╕в думати виключно про сво╓, меркантильне, а не про державне"
“Невдовз╕ на Укра╖ну чекають вибори. Спочатку президентськ╕, а згодом парламентськ╕. ╤ под╕бними публ╕кац╕ями про “демонтаж Укра╖ни” Кремль проводить масовану атаку на м╕зки укра╖нських виборц╕в, яка надал╕ т╕льки посилюватиметься. Вони намагаються розбити укра╖нський електорат, роздр╕бнити його ╕ розтягти на маленьк╕ групки, от на так╕ «державки», котр╕ не зможуть протистояти “велик╕й” Рос╕╖. Тобто, вони намагаються пос╕яти пан╕ку серед населення, аби воно думало, що на укра╖нську державу, ╖╖ економ╕ку, арм╕ю тощо – невдовз╕ чека╓ крах. Мовляв, про яку ╓дину, про╓вропейську Укра╖ну, про як╕ державн╕ пр╕оритети – майбутн╓ членство в ╢вросоюз╕ ╕ в НАТО – ви говорите? Краще подумайте про те, як ╕ за рахунок чого будете виживати, коли завтра держава Укра╖на зникне, розколеться на дек╕лька уламк╕в. Саме таку думку Рос╕я намага╓ться нав’язати укра╖нцям.
Звичайно, ми робитимемо все можливе, щоб не допустити нав╕ть м╕зерно╖ ймов╕рност╕ для розвитку под╕бного сценар╕ю. Для цього наша влада не ма╓ права бути аморфною, як зараз, треба взяти досв╕д кра╖н, де Кремль вже пробував втручатися. Треба посилити внутр╕шню ╕нформац╕йну пол╕тику, пояснити людям, що зараз, а особливо напередодн╕ вибор╕в, за ними, тобто, ╖хньою повед╕нкою, вподобаннями, настроями, уважно сл╕дкуватимуть ╕ пропонуватимуть обм╕няти майбутн╕ перспективи Укра╖ни як члена ╓вропейсько╖ с╕м’╖ на ковбасу, гречку тощо. Це перше. Друге – н╕ в якому раз╕ не йти на жодн╕ компром╕си. Власне, нин╕ так╕ гасла в╕д пророс╕йських сил вже звучать. Ут╕м, якщо ми на це п╕демо, забудемо про Крим, в╕ддамо Донбас ╕ Азовське море, то все буде марно – нас в╕дкине на к╕лька десятк╕в рок╕в назад”.

Юр╕й Шул╕па, пол╕толог, директор м╕жнародно╖ сп╕лки “╤нститут нац╕онально╖ пол╕тики”:
"Рос╕я може почати реал╕зац╕ю сценар╕ю «розколу» т╕льки у раз╕ дестаб╕л╕зац╕╖ сусп╕льно-пол╕тично╖ ситуац╕╖ в Укра╖н╕ п╕сля вибор╕в"
– Рос╕йський в╕йськовий експерт просто оприлюднив один ╕з сценар╕╖в Пут╕на щодо розчленування Укра╖ни ╕ знищення укра╖нц╕в. До цього треба поставитися дуже серйозно. Ми вс╕ повинн╕ розум╕ти: агрес╕я Рос╕╖ проти Укра╖ни завершитися лише п╕сля вступу в законну силу обвинувального вироку Гаазького м╕жнародного крим╕нального суду щодо Володимира Пут╕на ╕ член╕в його кремл╕всько╖ команди за фактами анекс╕╖ Криму, ведення агресивно╖ в╕йни на Донбас╕ та втручання у внутр╕шн╕ справи Укра╖ни. Вт╕м, нараз╕ реал╕зац╕я во╓нного сценар╕ю проти Укра╖ни малоймов╕рна: Рос╕я не ма╓ моб╕л╕зац╕йно╖ економ╕ки, притаманн╕й кра╖нам-агресорам. Та й в╕дмоб╕л╕зован╕сть рос╕йського населення зараз далеко не та, яка була на початку л╕та 2014 року. До того ж, Рос╕ю чекають пакети нових санкц╕й. Тож зараз основну ставку Рос╕╖ щодо захоплення ус╕╓╖ Укра╖ни, зроблено на спробу всадовити в кр╕сло президента свого «гауляйтера». Тобто захопити Укра╖ну через вибори. Зв╕дси ╕сну╓ в╕рог╕дн╕сть того, що Рос╕я може почати реал╕зац╕ю сценар╕ю «розколу» т╕льки у раз╕ дестаб╕л╕зац╕╖ сусп╕льно-пол╕тично╖ ситуац╕╖ в Укра╖н╕ п╕сля вибор╕в президента. Тому Рос╕я блоку╓ Азовське море, проводить в╕йськов╕ навчання в анексованому Криму на меж╕ з Херсонською областю. Все це ознаки того, що Рос╕я продовжу╓ готуватися до спроби во╓нного захоплення частини укра╖нських територ╕й. Про це, власне, ╕ пов╕домив черговий рос╕йський пропагандист ╕ неформальний ретранслятор забаганок Пут╕на”.

Опитав Мирослав Л╕скович
https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 21.09.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20394

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков