Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 21.09.2018 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 21.09.2018
ДРУГА ХВИЛЯ “СОЛОК╤╥”

Серед видань

Жодне ╕нтернет-видання не зам╕нить друкованого слова, тим паче, коли воно наповнене глибоким духовним зм╕стом, в╕дпов╕да╓ запитам ╕ вподобанням багатьох читач╕в. Саме з такою ╕де╓ю ще р╕к тому започаткували у Червоноград╕ видання альманаху “Солок╕я” м╕сцев╕ меценати Михайло Чемерис ╕ Михайло Махник, люди не байдуж╕ до р╕дного слова, укра╖нсько╖ л╕тератури ╕ культури, ╕стор╕╖ та традиц╕й нашого народу.  ╤ не помилилися, хоча скептик╕в не бракувало. Цей ╕сторико-кра╓знавчий ╕ л╕тературно-мистецький щор╕чний часопис вже з першого номера став в╕домим не т╕льки у Прибузькому кра╖. Знають про нього у Львов╕, на Сход╕ Укра╖ни, у Польщ╕. Не сумн╕вайтесь, що хвил╕-стор╕нки “Солок╕╖” покотяться ╕ дал╕ до читача! ╢ чимало охочих придбати альманах, надрукуватися у ньому. Редколег╕я завжди чека╓ на ц╕кав╕ дописи!
У Червоноградськ╕й центральн╕й м╕ськ╕й б╕бл╕отец╕ в╕дбулася презентац╕я другого номера «Солок╕╖». В╕дкриваючи урочистост╕, а вони, без переб╕льшення, стали л╕тературно-мистецьким святом, б╕бл╕отечний прац╕вник Руслана Федюк насамперед щиро подякувала тим, хто взяв на себе нелегку ношу у створенн╕ часопису, членам громадсько╖ ради та редколег╕╖ Михайлов╕ Чемерису, ╤горю Граб╕нському, Михайлов╕ Махнику, Ольз╕ Голузинець,Олександр╕ Черв╕нськ╕й - директору ТзОВ «Червоноградська м╕ська друкарня», Оксан╕ Лехман, ╤рин╕ Фещин - техн╕чним редакторам, а також  авторам, яких понад 80. У пор╕внянн╕ з попередн╕м номером це коло стр╕мко розширилося, ╕ то не суто в к╕льк╕сному показнику. Серед автор╕в публ╕кац╕й - народний депутат Укра╖ни, л╕кар за фахом Олег Мус╕й («Медслужба Майдану, вияв профес╕йно╖ чест╕»), Шевченк╕вський лауреат, мистецтвознавець з╕ Львова  ╤рина Гаюк, також з╕ Львова, але таки родом з Червонограда, художниця Солом╕я Ковтун.
В╕тання, поез╕я, проза, публ╕цистика, духовне слово, статт╕ на сусп╕льно-пол╕тичн╕ теми, зарисовки про шахтар╕в - во╖н╕в АТО, публ╕кац╕╖ на економ╕чн╕ теми, мистецтвознавч╕ та ╕сторико-кра╓знавч╕ досл╕дження, арх╕вн╕ ╕люстрац╕╖ (окрема вкладка «Верн╕саж»), репродукц╕╖ картин - така багата пал╕тра «Солок╕╖».
Свою подяку творцям альманаху висловив о. Володимир Ващук. В╕н наголосив: «Якщо серце наповнене любов'ю, наповнене добром, то усп╕х у справ╕ гарантований!». В ун╕сон прозвучали й слова о. Дмитра Дмитраша, найстаршого за в╕ком автора часопису. Духовний отець не випадково под╕лився сво╖ми спогадами про перебування у Ватикан╕ (1996 р.), зустр╕ч з Папою Римським ╤ваном Павлом II, розпов╕в, як понтиф╕к в╕дправляв укра╖нською мовою Святу Л╕тург╕ю для делегац╕╖ греко-католицьких священик╕в та мирян з Укра╖ни. Це не дивно, адже кор╕ння Кароля Войтили родом з укра╖нських земель, з Явор╕вщини. Ц╕кавий п╕дтекст промови мудрого душпастиря о. Дмитра: береж╕ть р╕дне укра╖нське слово, а «Солок╕я» посприя╓.
«Солок╕я! по╓днала р╕зн╕ часов╕ простори - минуле, сьогодення, упевнено дивиться у майбутн╓. Тим альманах важливий для читача. Про це та ╕нш╕ фактори, важлив╕ виховн╕ чинники наголошували у сво╖х виступах пом╕чник народного депутата Укра╖ни Олега Мус╕я - Галина Крук, депутат Льв╕всько╖ обласно╖ ради ╤гор Граб╕нський, секретар Червоноградсько╖ м╕сько╖ ради Олександр Грасулов, публ╕цист, член НСЖУ Мирон Слука, г╕рник шахти «Степова», учасник АТО Василь Кор╕ньовський (герой, одн╕╓╖ з публ╕кац╕й), науковий сп╕вроб╕тник Червоноградсько╖ ф╕л╕╖ Нац╕онального музею у Львов╕ Галина Гораль, голови л╕тературно-мистецьких об'╓днань «Трет╕й горизонт» Ольга Голузинець, ╕м. Василя Бобинського Михайло Репецький, «Обер╕г» Оксана Легуцька-Карнага, директор ТзОК «Червоноградська м╕ська друкарня» Олександра Черв╕нська, директор Червоноградсько╖ ЗШ №6 Роман Ковалик (школа в╕дзначила 50-р╕чний юв╕лей, а «Солок╕я» присвятила ╖й окрем╕ стор╕нки), поетеси Над╕я Марценюк, Мар╕я Васько... Звучали п╕сн╕ у виконанн╕ Любов╕ Степчук, Ольги Голузинець, Ярослава Третяка.
Одна з концептуальних засад редакц╕йно╖ пол╕тики « Солок╕╖» - широко представляти дитячу, юнацьку творч╕сть, доробки т╕╓╖ молод╕, яка пробу╓ себе, шука╓ сво╖ шляхи у л╕тератур╕, журнал╕стиц╕, образотворчому мистецтв╕.
- При╓мно, що юн╕ автори мають де друкуватися, долучаються до участ╕ у такому ц╕кавому виданн╕, - сказала на презентац╕╖ кер╕вник Червоноградського в╕дд╕лення М╕жнародно╖ (Мало╖) академ╕╖ л╕тератури ╕ журнал╕стики, член Укра╖нсько╖ асоц╕ац╕╖ письменник╕в Натал╕я К╕чун-Лемех.
Поетичн╕ та прозов╕ твори, легенди, записан╕ у нашому кра╖, надрукували учн╕ м╕сцевих шк╕л - слухач╕ МАЛ╕Жу, а дехто вже з них стали студентами виш╕в, Ольга Бучек, Олена Федюра, Магдалина Волжан╕на, Тетяна Коваль, Юл╕я Симак, Марк╕ян Лехман. Юним авторам також було надано слово.
На завершення зустр╕ч╕ видавц╕ «Солок╕╖» Михайло Чемерис ╕ Михайло Махник запевнили, що альманах буде виходити друком! Розпочалася робота над трет╕м номером!

Тарас ЛЕХМАН,
журнал╕ст, в╕дпов╕дальний секретар альманаху «Солок╕я»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 21.09.2018 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20391

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков