Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: ╤НФОРМАЦ╤ЙНА В╤ЙНА - ФАРИСЕЙСТВО, НА ЯКЕ В╤ДПОВ╤ДА╢МО ЗАПОБ╤ГЛИВ╤СТЮ?
Те, що москов╕йськ╕ ЗМ╤ згодовують на внутр╕шньому ринку в╕дверто перекручене уявлення про реал╕╖...


ВАЛЕНТИН БУТ: ВЛАДА МА╢ ЗНАЧЕННЯ-2
В парадоксальному мор╕ нашо╖ пол╕тики, все навпаки. ╤ чого б то?


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: КРИВАВ╤ БРИЗКИ НА Б╤ЛИХ ПАЛЬТАХ
П╕д тиском несприятливих обставин ╕ реально╖ загрози втратити державу, укра╖нц╕ починають потрохи...


«ЩО ТО ЗНАЧИТЬ – В ЧОРН╤Й ПРИЗМ╤ ЗРАДИ ХОЧ БИ РАЗ СЕБЕ ПЕРЕЛАМАТЬ…»
Вже 10 л╕т промайнуло в╕дтод╕, як на початку 2010 року на прес-конференц╕╖ в прямому еф╕р╕...


ВЛАДА МА╢ ЗНАЧЕННЯ
Не усв╕домивши причини хвороби, чи можна спод╕ватися вил╕кувати ╖╖? Чи можна вир╕шити проблему,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 21.09.2018 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 21.09.2018
УКРА╥НА ПОКАЗУ╢ США, ЩО НЕ ХОЧЕ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ТЕРИТОР╤Ю

"У Ки╓в╕ мають швидко визначитися з╕ стратег╕╓ю в Азовському мор╕"
  (Глен Ховард,Президент Джеймстаунського фонду у Вашингтон╕)

Про проблеми з безпекою Укра╖ни в Азовському ╕ Чорному морях, корупц╕ю, а також причинах того, чому укра╖нсько╖ арм╕╖ потр╕бно жорстк╕ше реагувати на д╕╖ Рос╕╖,  кореспондент "Апострофу" Владислав Кудрик посп╕лкувався з президентом Джеймстаунського фонду у Вашингтон╕ ╫ЛЕНОМ ГОВАРДОМ

Говард – пол╕тичний ╕ в╕йськовий експерт, фах╕вець в област╕ м╕жнародних в╕дносин, який ран╕ше працював консультантом приватних компан╕й ╕ державних установ, зокрема, Пентагону ╕ Нац╕онально╖ ради з розв╕дки США.

- Наск╕льки серйозною, на вашу думку, ╓ нин╕шня ситуац╕я в Азовському мор╕? У МЗС Укра╖ни вважають, що загострення штучно створено в ╕нформац╕йному пол╕.
- Я вважаю, що ситуац╕я – дуже серйозна. Укра╖на вже втратила Крим ╕ зараз ризику╓ повн╕стю втратити контроль над Азовським морем – я маю на уваз╕ не в╕йськов╕, а комерц╕йн╕ втрати. Якщо Укра╖на залишиться без торг╕вл╕ сталлю з Мар╕уполя, це стане "землетрусом" для економ╕чно╖ системи Донбасу. Це дуже серйозно.
Ми спостер╕га╓мо за цими процесами досить давно ╕ заздалег╕дь знали, що так станеться п╕сля того, як Рос╕я потихеньку почала будувати м╕ст через Керченську протоку. Мо╓ запитання: що робили люди в Ки╓в╕ – кер╕вництво держави, М╕н╕стерства оборони, - чому вони не передбачали цю ситуац╕ю? Чому Укра╖на не звертала увагу ООН на цю проблему? Н╕хто ╕ руки не п╕дняв. Н╕хто не звертався з цим питанням до Держдепартаменту США. Нав╕ть посол Укра╖ни в Вашингтон╕ жодного разу не п╕дняв питання про ситуац╕ю в Азовському мор╕ ╕ Керченськ╕й протоц╕. Чому Укра╖на цього не зробила – це для мене велика загадка...
Нав╕ть десятир╕чний хлопчик, який гра╓ в шахи, м╕г передбачити, що, побудувавши Керченський м╕ст, Рос╕я спробу╓ закрити протоку. ╤ що дал╕ буде з укра╖нськими кораблями, торг╕влею через Азовське море?! Я називаю це "стратег╕╓ю удава". Укра╖на в ситуац╕╖ з Азовським морем ╕ Керченською протокою виявилася в положенн╕ жертви, яку пов╕льно вбивають.

- В одному з╕ сво╖х недавн╕х ╕нтерв'ю ви сказали: спочатку Азовське море, Керченська протока, пот╕м Бердянськ ╕ Мар╕уполь, а пот╕м сухопутний коридор м╕ж Кримом ╕ Донбасом. Ви насправд╕ вважа╓те, що цей шлях по суш╕ до Криму зараз наст╕льки потр╕бен Рос╕╖, щоб починати нов╕ в╕йськов╕ д╕╖ проти Укра╖ни?
- Це простий елемент в╕йськово╖ стратег╕╖, зрозум╕лий нав╕ть хлопчику. Рос╕я потихеньку реал╕зову╓ стратег╕ю сухопутного коридору. Разом з закриттям Керченсько╖ протоки або торг╕вля в Азовському мор╕ помре, або Укра╖на повинна буде воювати. М╕н╕стерство оборони, в╕йськов╕ ╕ нав╕ть президент Укра╖ни цього не розум╕ють. А Укра╖н╕ потр╕бна морська стратег╕я – як використати ситуац╕ю проти Рос╕╖.
У Ки╓в╕ будують в╕йськов╕ катери "Гюрза". Не буду говорити, кому належить корабельня – вс╕м в╕домо, хто отриму╓ прибуток в╕д буд╕вництва цих корабл╕в. Проблема в тому, що на морську загрозу Укра╖на намага╓ться в╕дпов╕сти м╕зерно малим, як ця "Гюрза". Мен╕ це незрозум╕ло. У них нема╓ нав╕ть чим доставити цей маленький корабель на Азовське море.
Це очевидна проблема: держава не ма╓ н╕яко╖ стратег╕╖ щодо ц╕╓╖ ситуац╕╖. На кожному кроц╕ Рос╕╖ люди кричать: "Боже м╕й! Що в╕дбува╓ться?". Або ж просто мовчать. Нема╓ н╕ дипломатично╖, н╕ в╕йськово╖ стратег╕╖. Х╕ба комерц╕йна торг╕вля в Азовському мор╕, Мар╕упол╕ та Бердянську не важлива? Нав╕ть я, не будучи громадянином Укра╖ни, бачу це.
Якщо Мар╕уполь перестане експортувати сталь через блокаду ╕ п╕ратства на мор╕, торг╕вля швидко помре. ╤ якщо Мар╕уполь не зможе ╕снувати як порт, Укра╖на втратить найважлив╕шу частину економ╕чно╖ системи Донбасу. ╤ де стратег╕я держави? Мен╕ це незрозум╕ло! Н╕чого не робити - ось ╖хня стратег╕я...

- Чи в╕дбудуться аналог╕чн╕ д╕╖ з боку Рос╕╖ в Чорному мор╕?
- Звичайно. Укра╖на втратила Крим, Керченську протоку, втратить Азовське море. А що дал╕? Частина Чорного моря. П╕сля Азовського моря Рос╕я зможе дуже легко заблокувати Одесу. ╤ що тод╕ робитиме Укра╖на? Подзвонить президенту Трампу ╕ скаже: "Допомож╕ть нам!"? А Трамп запита╓: "А що ви робили? Як ви готувалися до оборони?".
У вас взагал╕ нема╓ флоту! Т╕льки те, що сто╖ть в одеськ╕й гаван╕. Вже р╕к в порту Балт╕мора стоять корабл╕ (класу "Айленд" - "Апостроф"), чекаючи, поки Укра╖на оплатить ╖х транспортування до Одеси. А Укра╖на н╕чого не робить. Може бути, я переб╕льшую, але вже, зда╓ться, в╕с╕м раз╕в укра╖нська делегац╕я ╖здила в США, щоб потиснути руки, п╕дписати документи. Але все це робиться для камер ╕ преси. А пот╕м ще п╕вроку нема╓ н╕якого р╕шення. Чому? Вам ваша оборона не важлива?
У ваших в╕йськових – радянський ментал╕тет: вони вважають, що величезн╕ сухопутн╕ в╕йська можуть врятувати Укра╖ну. "Нам не потр╕бен флот, тому що ╓ ВПС ╕ сухопутн╕ в╕йська", - стверджують вони. Це при тому, що ви можете купити ефективн╕ американськ╕ корабл╕ класу "Айленд" ╕ в╕дразу ж використовувати ╖х для морсько╖ оборони. Але ви (як нац╕я) в╕дда╓те перевагу маленьким катерам "Гюрза", як╕ робить суднобуд╕вний завод Порошенка (завод "Кузня на Рибальському" - "Апостроф") в Ки╓в╕. Це несерйозно.
В╕йськово-морський флот Укра╖ни вже ма╓ стратег╕ю, але нема╓ бажання держави ╖╖ реал╕зувати. Моск╕тний флот – це ╖хня ╕дея. Але нема╓ бажання ╕ вол╕ створити його. Ще р╕к тому командування ВМФ Укра╖ни було в Америц╕, в Пентагон╕. ╤ американська сторона готова допомагати вам. Але ви, держава Укра╖на, не готов╕ вид╕ляти ф╕нансов╕ ресурси, ╕ вважа╓те, що вс╕ завдання ма╓ вир╕шити командування сухопутних в╕йськ. Я вважаю, що небезпечно дал╕ займатися безд╕яльн╕стю.

- У М╕ноборони розраховують, що катери "Айленд" з'являться в Укра╖н╕ в друг╕й половин╕ 2019 року...
- А до того часу помре ваша комерц╕йна торг╕вля на Азовському мор╕? ╤ що ви будете робити у в╕дпов╕дь на затримання рос╕йськими в╕йськовими ваших корабл╕в? Просто погрожувати Москв╕ або об╕цяти, що ваш╕ винищувач╕ будуть бомбардувати флот ФСБ в Азовському мор╕? ╤ що тод╕, третя св╕това в╕йна?..

- А наск╕льки насправд╕ укра╖нськ╕ ав╕ац╕я ╕ артилер╕я здатн╕ захистити узбережжя Азовського моря?
- Звичайно, якщо буде сухопутне вторгнення – здатн╕. Але Рос╕я д╕╓ хитр╕ше. Дума╓те, вони готують вторгнення зараз? Н╕. Як я вже сказав, ╖хня стратег╕я – удушення. Вони намагаються задушити вашу комерц╕йну торг╕влю на мор╕. Без цього помре економ╕чна система Донбасу. Неможливо зам╕нити танкери поставками зал╕зницею. Не можу нав╕ть уявити, як цього можна не розум╕ти.
Люди забули уроки Кримсько╖ в╕йни 1855 року. Як Великобритан╕я ╕ Франц╕я змусили Рос╕ю кап╕тулювати п╕д час оборони Севастополя? Не було сухопутно╖ атаки на Севастополь. Стратег╕я була дуже проста: Великобритан╕я ╕ Франц╕я будували маленьк╕ корабл╕ – канонерськ╕ човни, а пот╕м орган╕зували економ╕чну блокаду Криму. Рос╕я втратила Севастополь, тому що не могла годувати сво╖х солдат╕в, гарн╕зон в Севастопол╕.
Зараз Рос╕я використову╓ цю стратег╕ю проти вас. ╤ все це може привести до повстання, особливо в Мар╕упол╕, де 50% доход╕в приносить експорт стал╕... Чому н╕чого не роблять люди в Рад╕ нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони – Турчинов та ╕нш╕ – мен╕ незрозум╕ло. ╤ в╕д вашого М╕н╕стерства оборони чутн╕ лише порожн╕ слова...

- Як╕ кроки зараз потр╕бно зробити Ки╓ву: перше, друге, трет╓?..
- Перше: ви повинн╕ доставити маленьк╕ корабл╕ "Гюрза" в Азовське море, щоб зм╕цнити оборону Мар╕уполя ╕ Бердянська. Вам потр╕бно придбати транспорт, яким можна буде це зробити. Друге: перем╕стити штаб В╕йськово-морського флоту Укра╖ни з Одеси до Ки╓ва: ваше командування знаходиться в Одес╕ ╕ не ма╓ контакт╕в з в╕йськовим кер╕вництвом в Ки╓в╕. ╤ трет╓: держава повинна вид╕ляти ресурси на ВМФ Укра╖ни, щоб в╕н м╕г виконувати сво╖ завдання.
╤ нарешт╕, ви повинн╕ попросити Американську державу допомогти вам в ООН через Конвенц╕ю ООН з морського права. Наша держава – Рада нац╕онально╖ безпеки в Б╕лому дом╕ – готова вам допомагати. Але до сих п╕р пан Кл╕мк╕н жодного разу не просив допомоги США в цьому питанн╕. Див╕ться сам╕: на сайт╕ М╕н╕стерства закордонних справ нема╓ жодного прес-рел╕зу про Азовське море, жодного разу вони не заявили про закриття Керченсько╖ протоки. Ви повинн╕ запитати Кл╕мк╕на: "Чому ви мовчите про це?".

- Чим може допомогти присутн╕сть корабл╕в США ╕ НАТО в Чорному ╕ Азовському морях? Чи може НАТО зб╕льшити свою присутн╕сть в Чорному мор╕?
- Ви повинн╕ розум╕ти, що великий корабель американського флоту не може ув╕йти в Азовське море через невелик╕ глибини. Щоб показати св╕ту, що це частина Укра╖ни, ви повинн╕ в╕дправити в Азовське море мал╕ корабл╕ класу "Айленд" ╕ попросити берегову охорону США, а також Велику Британ╕ю та Канаду про сп╕льну операц╕ю. Якщо Рос╕я не пропустить ц╕ судна через Керченську протоку, наступним кроком ма╓ стати п╕дняття цього питання в ООН. Ви повинн╕ мати сп╕льну дипломатичну стратег╕ю в ООН, щоб голосно заявити про це. Поки Укра╖на н╕чого цього не зробила.
╤ ще одна рекомендац╕я. У вас багато ол╕гарх╕в, як╕ волод╕ють великими красивими яхтами, як╕ коштують м╕льярди гривень ╕ стоять в порту Одеси. А на цих яхтах красив╕ укра╖нськ╕ д╕вчата, велик╕ веч╕рки... Укра╖на повинна орган╕зувати "Майдан на мор╕". Дивились ф╕льм "Дюнкерк" (к╕нокартина про знаковий еп╕зод Друго╖ св╕тово╖ в╕йни – операц╕ю з евакуац╕╖ морем англ╕йських, французьких ╕ бельг╕йських частин, заблокованих г╕тлер╕вськими в╕йськами б╕ля французького м╕ста Дюнкерк, - "Апостроф")? Ви повинн╕ влаштувати св╕й Дюнкерк: як прост╕ громадяни в╕дправити ваш╕ яхти, рибальськ╕ човни через Керченську протоку, показавши, що ви беззбройн╕. Це повинен бути мирний протест на мор╕, ╕ Рос╕я не стане стр╕ляти. Це була б велика пропагандистська перемога для Укра╖ни. Але нема╓ уяви, вол╕, бажання. Зам╕сть цього ви хапа╓теся за голову ╕ говорите про допомогу Америки. Чому завжди Америка повинна щось робити для вас?
У Микола╓в╕ будували ав╕аносц╕ (в СРСР ав╕аносц╕ будували т╕льки на Чорноморському суднобуд╕вному завод╕ в Микола╓в╕; п╕сля розпаду Радянського Союзу Укра╖н╕ в╕д╕йшли два недобудованих судна "Варяг" ╕ "Ульяновськ", а Рос╕я отримала п'ять ав╕аносних крейсер╕в - "Апостроф"). Чим зараз люди зайнят╕ там? У вас ╓ ресурси, ╕нфраструктура. Чому ви не буду╓те справжн╕й флот? Чому не купите маленьк╕ швидк╕сн╕ корабл╕, як╕ можуть коштувати по $ 500 тис або $ 1 млн? Куп╕ть десять таких! Вийд╕ть на св╕товий ринок – вони продаються, наприклад, в ╤зра╖л╕, ╤тал╕╖. Якщо купите хоча б чотири високошвидк╕сних корабля з озбро╓нням, то вже покладете старт моск╕тному флоту. Але нема╓ р╕шення Ки╓ва. Через економ╕чн╕ санкц╕╖ нав╕ть у Рос╕╖ нема╓ таких корабл╕в ╕ там не зможуть побудувати ╖х так швидко.
Америка вже зробила вам великий подарунок. Коли ми дали вам протитанков╕ ракетн╕ комплекси Javelin, це був наш сигнал св╕ту, що б╕льше нема╓ ембарго на продаж збро╖ Укра╖н╕, що ми зн╕ма╓мо це обмеження. Ви можете виходити на св╕товий ринок ╕ шукати корабл╕, як╕ можуть стати початком моск╕тного флоту.
Це можуть бути для початку чотири корабл╕. П╕д час нашо╖ Американсько╖ революц╕╖ (тобто В╕йни за незалежн╕сть США, - "Апостроф") у нас теж був маленький флот, але в╕н був дуже ефективним. Потихеньку ми навчилися використовувати ╕ створювати потужний флот.
У вас мало ресурс╕в, але ви можете розумно ними розпоряджатися. До сих п╕р держава не хот╕ла вкласти жодно╖ гривн╕ у флот. Т╕льки якщо грош╕ йдуть на корупц╕ю ╕ прямо в кишеню Порошенка ╕ його верф╕ в Ки╓в╕ – ось тод╕ це ц╕каво. А коли справа стосу╓ться суперкласних американських катер╕в "Айленд", влада не готова витрачати грош╕. Ск╕льки вже заплатили за катери "Гюрза"? За в╕с╕м корабл╕в (ш╕сть катер╕в перебувають на озбро╓нн╕ у ЗСУ, а два будуються, - "Апостроф"), з яких працюють лише один чи два? Далеко не вс╕ з них зможуть захищати Одесу...
Це як з танками: може, три або чотири з десяти готов╕ до використання, ╕нш╕ ж мають недол╕ки. Ось ваша ефективн╕сть використання ресурс╕в...

- Як╕ д╕╖ в найближчому час╕ ви оч╕ку╓те в╕д Рос╕╖ на Донбас╕ з огляду на ситуац╕ю в Азовському мор╕?
- Ваш╕ в╕йськов╕ повинн╕ розум╕ти: якщо Рос╕я отрима╓ морську перевагу в Азовському мор╕, ╖м буде набагато легше провести в╕йськову операц╕ю в будь-як╕й частин╕ укра╖нського узбережжя на Азовському мор╕. Вони можуть в╕дправити спецназ в будь-яку точку. Це великий м╕нус для вашо╖ в╕йськово╖ стратег╕╖ на Донбас╕, оск╕льки рос╕йськ╕ солдати в будь-який час можуть потрапити в будь-яку частину вашого тилу. Але, звичайно, ваш╕ в╕йськов╕ вважають, що ╓ артилер╕я, ╕ ╖╖ достатньо.

- Але ви ж говорите, що Рос╕я не наст╕льки дурна, щоб починати в╕йськову операц╕ю на узбережж╕...
- Зробити це буде легше, коли Рос╕я пануватиме в Азовському мор╕. Чим б╕льше Укра╖на втрачатиме контроль над Азовським морем, тим б╕льш ╕мов╕рно, що Сполучен╕ Штати не стануть допомагати вам у раз╕ серйозно╖ атаки. Тому що ваш╕ д╕╖ демонструють Америц╕, що ви не хочете захищати свою територ╕ю.

- Як╕ у вас враження в╕д недавньо╖ зустр╕ч╕ Пут╕на з Ангелою Меркель? Що про це думають в США?
- США цьому не рад╕, ╕ це важливо для стратег╕╖ щодо "П╕вн╕чного потоку-2", з приводу якого Н╕меччина, схоже, досяга╓ угоди з Пут╕ним. Ходять чутки, що така угода ╓, але я не знаю, чи правдив╕ вони.
Це все наклада╓ться на те, що Меркель дуже незадоволена тим, як президент Трамп поводиться з Н╕меччиною. ╤ багато союзник╕в на кшталт Туреччини теж вкрай незадоволен╕. Насправд╕ – це криза в стосунках США з ╢вропою ╕ Н╕меччиною.

- Як ви оц╕ню╓те важлив╕сть того факту, що спершу Меркель заговорила про Укра╖ну ╕ Донбас, а не про "П╕вн╕чний пот╕к-2"?
- Меркель хоче, щоб Пут╕н продовжував експортувати газ через Укра╖ну в обм╕н до завершення Н╕меччиною буд╕вництва "П╕вн╕чного потоку-2". Вона домага╓ться, щоб Пут╕н зробив щось на Донбас╕. Але потр╕бно розум╕ти, що врятувати Донбас можуть т╕льки укра╖нц╕, укра╖нськ╕ в╕йськов╕. Отримати Донбас назад можна лише забравши його назад в╕йськовим шляхом. Населення Укра╖ни становить майже 50 млн, ви – дуже зд╕бний народ. Якщо Ф╕нлянд╕я могла воювати з╕ Стал╕ним, Укра╖на точно може протистояти Пут╕ну ╕ перемогти.

- Тим не менш, серед зах╕дних експерт╕в часто луна╓ наступна позиц╕я: нема╓ н╕якого в╕йськового розв'язання на Донбас╕...
- Звичайно, ╓. В╕йськовим шляхом все вир╕шилося п╕д час наступу на [Сербську] Кра╖ну в 1995 роц╕, коли хорвати повернули соб╕ територ╕ю (за дек╕лька дн╕в в серпн╕ 1995 року арм╕╖ Хорват╕╖ ╕ Босн╕╖ ╕ Герцеговини провели операц╕ю "Буря", в результат╕ яко╖ були л╕кв╕дован╕ Республ╕ка Сербська Кра╖на ╕ Автономна область Зах╕дна Босн╕я, - "Апостроф").
Порошенко повинен припинити стримувати в╕йськових ╕ дозволити ╖м воювати. Чим б╕льше рос╕йських в╕йськових загине на Донбас╕, тим ╕мов╕рн╕ше, що Пут╕н колись зв╕дти п╕де. Це дуже проста стратег╕я: вб'╓те достатньо рос╕ян – вони п╕дуть. Але зараз президент стриму╓ Укра╖ну в╕д загострення ситуац╕╖. Тому що Укра╖на насправд╕ не ма╓ в╕йськово╖ стратег╕╖. У не╖ ╓ лише стратег╕я догоди Ангел╕ Меркель ╕ Сполученим Штатам.
Якщо рос╕яни обстр╕люють укра╖нських солдат, ви ма╓те право стр╕ляти у в╕дпов╕дь ╕ нав╕ть просуватися вперед. Бо чим дал╕ ви просува╓теся, тим б╕льше це показу╓ Заходу ╕ Америц╕, що ви готов╕ боротися. Водночас сусп╕льство ма╓ перемкнутися на в╕йськовий спос╕б мислення – це назива╓ться концепц╕╓ю "збройного народу". Дана концепц╕я пов'язана з Наполеоном, ╕ французькою ╖╖ називають "Levee en Masse" (народне ополчення - "Апостроф").
Держава ╕ сусп╕льство повинн╕ бути готов╕ до в╕йни, моб╕л╕зован╕. Хочеш миру – готуйся до в╕йни. Для цього вам потр╕бно почати реформувати арм╕ю. Я маю на уваз╕ – реальн╕ реформи. Наприклад, за р╕к провед╕ть тест на знання англ╕йсько╖ мови серед ус╕х старших оф╕цер╕в в М╕н╕стерств╕ оборони, Збройних силах Укра╖ни. Якщо за р╕к не вивчив англ╕йську – зв╕льнений. Саме так зробила Чех╕я. ╤ це вир╕шить ваш╕ проблеми, тому що зм╕нить ментал╕тет. Хочете бути в НАТО? Ви не можете потрапити туди з радянським ментал╕тетом. Станете членами НАТО ╕ будете перемагати в битвах з оф╕церами, навченими на Заход╕.
Зараз Укра╖на нав╕ть не виробля╓ власн╕ патрони. Наск╕льки ж це безглуздо! Хочете ще один 20-м╕льйонний хабар, перш н╕ж укласти контракт? Це – нерозумно. Нав╕ть крих╕тна Литва з населенням в 2,6 млн (за останньою ╕нформац╕╓ю литовсько╖ служби статистики, 2,8 млн, - "Апостроф") ма╓ три заводи з виготовлення патрон╕в, два з яких спроектували французи. Литва експорту╓ патрони в США, можете соб╕ це уявити? Чому Укра╖на не може виробляти власн╕ патрони?!

- Може, але не виробля╓…
- Саме так! Через систему та через бюрократ╕ю...

Владислав Кудрик

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 21.09.2018 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20389

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков