Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я «ПЕДАЛЮ╢» ПИТАННЯ ВОДИ В КРИМУ, ЩОБ ЗМ╤НИТИ ╤НФОРМАЦ╤ЙНИЙ ФОКУС
Про це заявив заступник м╕н╕стра з питань ре╕нтеграц╕╖ тимчасово окупованих територ╕й ╤гор Яременко


РОС╤Я СТВОРЮ╢ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ГУМАН╤ТАРНУ КАТАСТРОФУ
Про це заявив кримський громадський актив╕ст, редактор онлайн-видання «╤нжир» Михайло...


НОВ╤ ЗАВДАННЯ У ПОРЯДКУ ДЕННОМУ ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
19 жовтня в╕домий Левада-центр оприлюднив загальнорос╕йське опитування "Горд╕сть та ╕дентичн╕сть".


ВИДАВНИЦТВО VIVAT НАДРУКУ╢ ЩЕ 15 ТИСЯЧ ПРИМ╤РНИК╤В КНИГИ ПРО СТУСА
директор Vivat Катеринa Аврамчук додала, що замовлення на книгу продовжують надходити, ╕ не...


УЧАСНИКИ МАРШУ НА ЧЕСТЬ ДНЯ ЗАХИСНИК╤В ПРИЙШЛИ П╤Д ОП ╤ ОГОЛОСИЛИ ВИМОГИ
Б╕ля буд╕вл╕ Оф╕су президента перебували дек╕лька тисяч учасник╕в маршу. Вони скандують "Слава...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 14.09.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 14.09.2018
ЯКА «КРАПЛИНА» В╤Д КРЕМЛЯ ПЕРЕПОВНИЛА ЧАШУ ТЕРП╤ННЯ ЗАХОДУ

Зашморг на ши╖ Рос╕╖ може бути знятий т╕льки в раз╕ принципово╖ зм╕ни рос╕йсько╖ зовн╕шньо╖ пол╕тики. А це можливо лише при кардинальн╕й зм╕н╕ персонал╕й у Кремл╕\Британська The Guardian, посилаючись на сво╖ джерела в британському м╕н╕стерств╕ внутр╕шн╕х справ, прогнозу╓, що б╕льше 700 багатих рос╕ян (тобто, громадян Рос╕йсько╖ Федерац╕╖) матимуть велик╕ проблеми з продовженням сво╖х так званих “в╕з ╕нвестор╕в”, як╕ дають право на проживання у Велик╕й Британ╕╖. Прост╕ше кажучи, уряд ц╕╓╖ кра╖ни з метою обмеження у себе впливу Рос╕╖, ма╓ нам╕р сутт╓во обмежити к╕льк╕сть рос╕ян на сво╖й територ╕╖. Для цього Лондон ретельно перев╕рить близько трьох тисяч вже виданих в╕з ╕ноземцям на предмет походження ╖х кап╕тал╕в (“в╕за ╕нвестора” вида╓ться в обм╕н на певний ф╕нансовий внесок у державу, що ╖╖ вида╓). Очевидно, що левова частка ╕ноземц╕в – рос╕яни.
Зрозум╕ло також, що нов╕ проблеми для рос╕йських багат╕╖в, як╕ ховають у Велик╕й Британ╕╖ “зароблен╕” у Рос╕╖ статки, – прямий насл╕док в╕домо╖ “справи Скрипал╕в”. К╕лька дн╕в тому прем’╓р-м╕н╕стр Тереза Мей – на основ╕ висновк╕в розсл╕дування британськими спецслужбами спроби отру╓ння вкрай небезпечною отрутою (фактично – х╕м╕чною збро╓ю) Серг╕я Скрипаля та його доньки у березн╕ цього року у м╕стечку Солсбер╕ – оф╕ц╕йно звинуватила Рос╕йську Федерац╕ю у цьому злочин╕.
Виправдань, пояснень та нав╕ть покаяння в╕д Кремля н╕хто вже не чека╓. США, Канада, Франц╕я та Н╕меччина ц╕лком оф╕ц╕йно п╕дтримали (погодилися) з позиц╕╓ю Велико╖ Британ╕╖, ╕ нова порц╕я економ╕чних та пол╕тичних санкц╕╖ проти Рос╕╖ – справа в принцип╕ вир╕шена, це лише питання часу, причому вона явно не затягнеться. ╤ згадан╕ проблеми 700 рос╕ян у Велик╕й Британ╕╖ – це вже така др╕бничка для вс╕х, окр╕м них самих! Найближчим часом у Конгрес╕ США почнеться розгляд нового антирос╕йського законопроекту (так оф╕ц╕йно ╕ назива╓ться “Про захист в╕д агрес╕╖ Кремля”), який битиме вже не по окремих рос╕йських ол╕гархах, не по окремих рос╕йських ф╕рмах ╕ п╕дпри╓мствах, нав╕ть не по окремих галузях рос╕йсько╖ економ╕ки, а по вс╕й економ╕ц╕ загалом.
Про ухвалення США нових санкц╕й за використання Рос╕╓ю х╕м╕чно╖ збро╖ (тобто, спроби отру╓ння Скрипал╕в) стало в╕домо ще до того, як Велика Британ╕я оф╕ц╕йно назвала двох п╕дозрюваних у ц╕й справ╕, оголосивши ╖х сп╕вроб╕тниками рос╕йсько╖ в╕йськово╖ розв╕дки, як╕ виконували наказ найвищого державного кер╕вництва Рос╕╖. Загалом, не варто переоц╕нювати той факт, що британським контррозв╕дникам ╕ сл╕дчим вдалося “розкрутити” справу ╕ назвати конкретних злочинц╕в, надавши в╕дпов╕дн╕ докази. Не переоц╕нювати у тому сенс╕, що в╕н н╕бито справив визначальний вплив на жорстк╕сть нин╕шньо╖ позиц╕╖ Заходу щодо Рос╕╖. “Справа Скрипал╕в” – лише краплина, котра, можливо, переповнила чашу терп╕ння. А, можливо, ╖╖ переповнила якась ╕нша краплина. Бо Кремль останн╕ чотири з половиною роки вида╓ так╕ “краплини” в╕драми ╕ бочками.
П╕дозрюван╕ в отру╓нн╕ колишнього сп╕вроб╕тника ГРУ Серг╕я Скрипаля та його дочки Юл╕╖ - Олександр Петров та Руслан Боширов - часто л╕тали в ╢вропу, один з них заре╓стрований в житловому будинку в Москв╕, ╕нший ╕мов╕рно ╓ сп╕вроб╕тником п╕дпри╓мства з виробництва ╕муноб╕олог╕чних препарат╕в
Тереза Мей так ╕ сказала у британському парламент╕: “Х╕м╕чна атака на наш╕й територ╕╖ – лише один з еп╕зод╕в пол╕тики Рос╕╖, яка весь час прагне п╕д╕рвати безпеку – нашу ╕ наших союзник╕в по всьому св╕ту. Рос╕я розпалювала конфл╕кт на Донбас╕, незаконно анексувала Крим, багато раз╕в порушувала пов╕тряний прост╕р ╓вропейських кра╖н ╕ розгорнула системну кампан╕ю к╕бершпигунства та втручання у вибори. Вона стояла за спробою збройного перевороту в Чорногор╕╖. ╤ рос╕йська ракета, запущена з територ╕╖, п╕дконтрольно╖ пророс╕йським сепаратистам, збила Boeing “Малайз╕йських ав╕ал╕н╕й”.
Практично все згадала рос╕янам Тереза Мей, н╕чого не пропустила. Тож Рос╕ю каратимуть за все разом, ╕ншими словами – системно, принципово, до к╕нця. ╤ Кремлю вже н╕чого розраховувати, як ран╕ше, що санкц╕╖ трохи ран╕ше чи трохи п╕зн╕ше скасують, просто мине час. Сьогодн╕ вже очевидно, що зашморг Заходу на ши╖ Рос╕╖ може бути послаблений чи знятий т╕льки в раз╕ принципово╖ зм╕ни рос╕йсько╖ зовн╕шньо╖ пол╕тики. А це, м╕ж ╕ншим, можливо лише при кардинальн╕й зм╕н╕ персонал╕й у Кремл╕.
Така ситуац╕я для Укра╖ни ╕ сприятлива, ╕ небезпечна одночасно. Сприятлива, бо очевидно, що ми не ризику╓мо залишитися на м╕жнародн╕й арен╕ ╓диними ворогами Рос╕╖, у нас завжди буде можлив╕сть при правильн╕й пол╕тиц╕ мати потужних союзник╕в проти агресора. Небезпечна, бо усв╕домлення безрад╕сних перспектив об’╓ктивно штовхатиме Кремль на р╕зк╕ кроки з в╕дчайдушною над╕╓ю переламати катастроф╕чну для себе загальну тенденц╕ю. Не переламають, зв╕сно, але майже напевне спробують. Такими р╕зкими кроками може виявитися сутт╓ве розширення збройно╖ агрес╕╖ проти Укра╖ни (Донбас? Азовське море? Чорне море?). Або як╕сь масштабн╕ провокац╕╖ всередин╕ Укра╖ни (терористичн╕ акти, провокування техногенних чи еколог╕чних катастроф, зрив нормального процесу вибор╕в), як╕ б могли, на думку Кремля, розламати Укра╖ну на шматки. Фантаз╕╖ та цин╕зму на под╕бн╕ сценар╕╖ там вистачить. Тим б╕льше, повторимо, що перспектива близько╖ катастрофи для нин╕шнього складу Кремля ц╕лком очевидна, ╕ йому вже н╕чого, за великим рахунком, втрачати.

Юр╕й Сандул. Ки╖в
https://www.ukrinform.ua
На фото: Тереза Мей; п╕дозрюван╕ в отру╓нн╕ колишнього сп╕вроб╕тника ГРУ Серг╕я Скрипаля та його дочки Юл╕╖ - Олександр Петров та Руслан Боширов - часто л╕тали в ╢вропу, один з них заре╓стрований в житловому будинку в Москв╕, ╕нший ╕мов╕рно ╓ сп╕вроб╕тником п╕дпри╓мства по виробництву ╕муноб╕олог╕чних препарат╕в

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 14.09.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20381

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков