Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СПРАВА "МЕДВЕДЧУК ПРОТИ СТУСА"
Як сталося, що в Укра╖н╕ почали забороняти книги


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬК╤ ДУМИ
Чи може тут щось зробити Укра╖на? Мусить.


╤НЦИДЕНТ В ОДЕСЬК╤Й Г╤МНАЗ╤╥: ЦЕ В╤ДПОВ╤ДЬ, ЯК╤Й МОВ╤ НАСПРАВД╤ ПОТР╤БЕН ЗАХИСТ
Уповноважений ╕з захисту державно╖ мови Тарас Крем╕нь вимага╓ в╕д М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки...


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬКА ПОЛ╤ТИКА УКРА╥НСЬКО╥ ВЛАДИ
Як би те сумно не звучало, але укра╖нська пол╕тика щодо Криму, за виключенням коротких ╕сторичних...


ВАЛЕНТИН БУТ: КУЛЬТУРА ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ ?
Думаю, не одному мен╕ впада╓ в оч╕ певна дев╕ац╕я у сприйнятт╕ нашими сп╕вв╕тчизниками цього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 14.09.2018 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 14.09.2018
ЧИТАЮЧИ «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ»

Кожну п’ятницю починаю з вивчення матер╕ал╕в нового, чергового номера р╕дно╖ нашо╖ “Св╕тлички”. От ╕ сьогодн╕. На серц╕ важко, бо хоч редакц╕я ╕ хот╕ла б нас, пост╕йних читач╕в, чимось пот╕шити, та щось привод╕в для радощ╕в нам дуже браку╓, а для обурення д╕ями нашо╖ ненашо╖ влади - повно.
Ось обговорю╓мо, чи буде в ф╕льм╕ про Василя Стуса, замученого “р╕дною” для когось владою, еп╕зод з його “адвокатом” (аж проситься зняти з цього слова чотири букви, щоб лишились т╕льки “катом”), кумом ВВП Медведчуком, чи не буде? Вже й к╕лька причин (н╕бито, техн╕чних) знайшли, щоб не було, ╕ одна з них - щоб ф╕льм був не пол╕тичним. А яким повинен бути ф╕льм про ген╕ального нашого поета, по-зв╕рячому забитого чи задавленого нарами прямо в камер╕, де тримала його влада тих медведчук╕в, як╕ й зараз правлять кра╖ною, зараз, коли кра╖на вже н╕бито стала незалежною?
╤ допоки ми будемо ганьбитися в св╕т╕ тими м╕нськими домовленостями? Якщо вони й дали якусь користь в справ╕ обм╕ну полоненими, то, зда╓ться, зараз ╕ цього не дають, зате м╕цно тримають за руки наших геро╖чних захисник╕в, щоб, боронь Боже, не порушили от╕ угоди. Т╕ з гармат, «град╕в», танк╕в колошматять, а нам не можна, т╕льки з автомата, та й то обережно, щоб не вбити бандит╕в.
А ще я т╕льки зараз второпала, що той факт, що в наш╕й кра╖н╕ не ввели в╕йськовий стан, фактично зробив злочинцями, убивцями, граб╕жниками тих людей, як╕ захищали нашу Укра╖ну, ╖╖ незалежн╕сть в г╕бридн╕й в╕йн╕ з Рос╕╓ю, тод╕, коли вона (Рос╕я) могла так само зайняти майже всю Укра╖ну, як Крим, бо арм╕╖ в нас не було, а влада чекала, що нас захистить ф╕говий листочок Будапештського меморандуму.
Як це можна зрозум╕ти? Це значить, що якщо той во╖н, який сам сво╖м т╕лом ╕ розумом захищав нашу землю, ╕ якщо йому для того, щоб вивезти поранених чи привезти зброю, потр╕бно було взяти чиюсь приватну машину, а ту машину п╕д╕рвали в бою, то за це той герой ма╓ с╕сти у в’язницю, бо не мав права це робити в кра╖н╕, яка не оголосила в себе в╕йськове становище.
Так?
╤ т╕ друз╕ його, як╕ з╕брали грош╕, забравши ╖х з небагатого с╕мейного бюджету, купили йому десь одежу, взуття, бронежилет, пристр╕й н╕чного бачення, нав╕ть якусь зброю, ╕ не в м╕сцев╕й крамниц╕ все те купили, а десь за кордоном, контрабандою, вони теж злочинц╕? ╥х теж треба заарештувати?
А я так пов╕рила Петру Олекс╕йовичу, який сказав, що введення в╕йськового стану призвело б до заборони громадсько╖ д╕яльност╕, до звуження наших прав ╕ свобод.
Не знаю, чи привело б, а ось зараз з мовчазно╖ п╕дтримки влади м╕льйони жител╕в Укра╖ни з 1 вересня цього, 2018 рок, позбавлен╕ права брати участь в житт╕ Укра╖ни, жити ╖╖ життям, отримуючи ╕нформац╕ю ╓диним доступним для них способом - телебаченням. Аналогове телебачення вже не сучасне, воно застар╕ле, тому необх╕дно зам╕нити його на сучасн╕ше, цифрове. Може й так, але ж кра╖на вою╓, населення зубож╕╓, ком╕рне ╕ дорог╕ л╕ки спустошують ╕ без того порожн╕ гаманц╕. Я прочитала, що щохвилини нашу Укра╖ну залиша╓ людина, яка шука╓ кращо╖ дол╕ десь за кордоном. Де нов╕ робоч╕ м╕сця? Де п╕дпри╓мства з новими сучасними технолог╕ями? Чи вже все гаразд, треба ще т╕льки телебачення пол╕пшити?
Про числове ТВ заговорили вже досить давно, ╕ я ще тод╕ задумувалась, чи зможуть наш╕ убог╕ люди дозволити соб╕ таку розк╕ш? Соб╕ антену-тар╕лку з тюнером я придбала вже давненько, бо за 23 роки нашо╖ незалежност╕ в нашому селищ╕, яке хоч ╕ близенько в╕д м╕ста, та за горою, укра╖нського телебачення дуже довго не було, а по “кабельному” переважно давали рос╕йськ╕ канали. Кримських я так ╕ не дочекалась, поки не придбала тар╕лку. ╤ коштувало це не дуже дешево (десь близько 2000 грн). Я живу б╕ля моря, приймала в╕дпочивальник╕в, тому могла соб╕ дозволити таку розк╕ш. А де взяти так╕ грош╕ стареньк╕й бабус╕ чи багатод╕тн╕й с╕м'╖, чи безроб╕тним, як╕ н╕би й працюють, та запис╕в в трудов╕ книжки ╖м н╕хто не робить, та й платять як╕сь коп╕йки, а як захвор╕в чи покал╕чився на робот╕, то це - твоя проблема, а не роботодавця.
Чи думають про це наш╕ “слуги” народу, наш президент ╕ завжди веселий, усм╕хнений, весь такий задоволений життям укра╖нц╕в прем’╓р-м╕н╕стр?
Розбит╕ дороги, на яких щодня гинуть люди.
В╕йна, як╕й не видно к╕нця-краю.
“Добров╕льна” ем╕грац╕я в╕д безроб╕ття ╕ безвих╕ддя.
Безд╕яльн╕сть М╕н╕стерства осв╕ти, яке не зум╕ло забезпечити п╕дручниками нав╕ть першокласник╕в, яке дозволя╓ закривати школи, переводячи д╕тей в нап╕взруйнован╕ прим╕щення, позбавляючи ╖х можливост╕ навчатися в р╕дному сел╕.
Ц╕каво, чи заплатила наша влада вчителям, як╕ голодували перед першим вересня, бо не отримують зароб╕тну плату з червня м╕сяця? Кажуть, хай ╖м з м╕сцевого бюджету платять. А чому? У нас початкова осв╕та державна, чи якась м╕сцево-приватна?
Жебрацька зарплата медик╕в… Моя двоюр╕дна сестра в в╕ц╕ 78 рок╕в змушена працювати медсестрою в псих╕атричн╕й л╕карн╕ на п╕вставки - 2000 грн, бо ╕ в СРСР зарплати медик╕в були м╕зерн╕, тому ╕ пенс╕я мала... А зараз - безсонн╕ ноч╕, крапельниц╕, ряту╓ хворих людей, ╕ не зна╓, як буде доживати на пенс╕╖. А син-╕нвал╕д п╕сля операц╕╖ (рак мозку п╕сля роботи в Чорнобильськ╕й зон╕), теж на п╕вставки працю╓...) Чи доживе до пенс╕╖? ╤ яка вона буде? Сплива╓ в пам'ят╕ Шевченкове: “Мен╕ аж страшно, як згадаю оту хатину край села. Так╕╖, Боже наш, д╕ла ми творимо у наш╕м ра╖, на праведн╕й тво╖й земл╕. Ми в ра╖ пекло розвели, а в Тебе другого блага╓м...”
Повернулися п╕сля к╕лькам╕сячних кан╕кул наш╕ найдорожч╕ в св╕т╕ депутати. Вже почали тягнути волинку. Н╕яких закон╕в приймати ╖м не хочеться, та й якось скучно в т╕й Рад╕ без плеску морських чи океанських хвиль. Ц╕каво, чи хтось п╕драхував ККД - коеф╕ц╕╓нт корисно╖ д╕╖ наших “слуг народу”? ╤ коли буде прийнято якийсь закон, який дозволив би виганяти ╖х з Ради за “прогули” чи безд╕яльн╕сть?

Алла ОСАДЧА
м. Феодос╕я

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 14.09.2018 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20371

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков