Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3103)
З потоку життя (6329)
Душі криниця (3468)
Українці мої... (1457)
Резонанс (1489)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1663)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЗА ВИБОРИ «ПРИКОЛЬН╤» НАС Д╤ТИ ПРОКЛЯНУТЬ!
Переконайтеся сам╕, шановн╕ читач╕, як усе серйозно ╕ зовс╕м не по-дитячому, як╕ доросл╕ теми...


ГР╤Х ТОПТАТИ ВЕРБУ
За тиждень до Великодня, у день славного входу ╤суса Христа до ╢русалима, ми святку╓мо Кв╕тну або...


МИСКУ БОРЩУ СПОРОЖНИЛА...
14 кв╕тня у церквах сх╕дного обряду вшановують святу Мар╕ю ╢гиптянку.


ЗА ВИБОРИ «ПРИКОЛЬН╤» НАС Д╤ТИ ПРОКЛЯНУТЬ!
Це в╕рш одн╕╓╖ з учасниць цьогор╕чного л╕тконкурсу «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!»...


НАВ╤ТЬ ПТИЦЯ ГН╤ЗДА НЕ В'╢...
Свято Благов╕щення (7 кв╕тня) у народ╕ ма╓ св╕й особливий “статус”, ╕ не т╕льки з...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 07.09.2018 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 07.09.2018
ОС╤НЬ У КАМ’ЯНЦ╤ ПОЧИНА╢ТЬСЯ З ПОЕЗ╤╥

Четвертий р╕к посп╕ль л╕тературно-мистецьке свято «Поетична ос╕нь у Кам’янц╕» об’╓дну╓ творчих учн╕в 1-11 клас╕в, як╕ пишуть власн╕ в╕рш╕ та прозу. Такий зах╕д був орган╕зований сп╕льними зусиллями Камянсько╖ дитячо╖ л╕тературно╖ студ╕╖ ╕мен╕ Данила Кононенка (кер╕вник – Чупак Т.П.) та громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Молод╕жне об’╓днання Нове покол╕ння Кам’янщини» при п╕дтримц╕ Кам’янсько╖ м╕сько╖ ради, традиц╕йно входив до плану заход╕в з нагоди в╕дзначення Дня м╕ста.
Цьогор╕чний зах╕д був присвячений в╕домому укра╖нському поетов╕, нашому земляку Данилу Кононенку. Саме тому молодь презентувала в парку алею цитат митця. Тож кожен глядач чи звичайний перехожий мав нагоду доторкнутися до проникливого слова Данила Андр╕йовича. Також упродовж свята його поез╕я та розпов╕д╕ про ц╕кав╕ стор╕нки життя лунали з╕ сцени у виконанн╕ випускника Кам’янсько╖ дитячо╖ л╕тературно╖ студ╕╖ ╕мен╕ Д. Кононенка, члена громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Молод╕жне об’╓днання Нове покол╕ння Кам’янщини» Юр╕я Рибчука.
В╕дкрити дитячий л╕тературний конкурс орган╕затори запросили минулор╕чну переможницю конкурсу «Поетична ос╕нь у Кам’янц╕» Дарину Бондаренко. Вона продекламувала власн╕ поез╕╖ та побажала вс╕м учасникам г╕дно себе презентувати. Завдяки пл╕дн╕й робот╕ в л╕тературн╕й студ╕╖ Дарина за останн╕й р╕к пос╕ла чимало призових м╕сць на районних, обласних, Всеукра╖нських та М╕жнародному поетичних конкурсах.
Оск╕льки змагання ма╓ на мет╕ визначення одного переможця, то й жур╕, в╕дпов╕дно, повинне бути компетентним. Щороку оц╕нювати конкурсант╕в при╖здять поети та проза╖ки, члени Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни. Цього року судд╕вськ╕ кр╕сла пос╕ли письменники НСПУ: голова обласно╖ сп╕лки Володимир Пол╕щук, а також його колеги Валентина Коваленко, Катерина Верб╕вська, ╤ван Дуб╕н╕н, Серг╕й Ткаченко, Оксана Гала╓ва та Ганна Клименко (Синьоок), яка була головою судд╕всько╖ ком╕с╕╖.
Роботи видатним майстрам слова було чимало. 16 учасник╕в з р╕зних в╕кових груп змагалися за перемогу в 7 ном╕нац╕ях та перемогу в конкурс╕ – гран-пр╕. А сам╕ змагання проходили у формат╕ по╓динк╕в (батл╕в).
Наймолодший учасник конкурсу – В╕тал╕й Лещенко (м. Черкаси) вразив судд╕в сво╓ю щир╕стю та лакон╕чн╕стю. Його прозова м╕н╕атюра подарувала автору перемогу в ном╕нац╕╖ «Над╕я». Таке ж досягнення здобула ще одна учасниця конкурсу – Аня Коваль (м. Черкаси). Дипломом та ц╕нним подарунком за перемогу в ном╕нац╕╖ «У кожному з нас живе ф╕лософ» був нагороджений Ростислав Юрик (м. Кам’янка, ЗОШ №1). За патр╕отичн╕сть поез╕╖ Дарина Пархоменко (с. Косар╕) отримала перемогу в ном╕нац╕╖ «Я люблю Укра╖ну». Найкращим проза╖ком конкурсу визнано Яну Косюк (ЗОШ №2). Соф╕ю Захаренко (еколого-економ╕чний л╕цей) було в╕дзначено, як переможця в ном╕нац╕╖ «Багатий св╕т мо╓╖ уяви», а Соф╕ю С╕рченко (ЗОШ №2) – «Природа – джерело натхнення ╕ краси». Найзадушевн╕шим л╕риком («Найчутлив╕ша струна») конкурсу стала Д╕ана Натальченко (еколого-економ╕чний л╕цей). ╤ нарешт╕, гран-пр╕ л╕тературного конкурсу за одноголосним р╕шенням жур╕ отримала Д╕ана Гер╕х (ЗОШ №1).
Вс╕ учасники були нагороджен╕ подяками та дипломами, а також пам’ятними подарунками, що були придбан╕ за кошти м╕сцевого бюджету. Також не оминув увагою наш конкурс ╕ депутат обласно╖ ради Серг╕й Воронов, який в╕д свого ╕мен╕ передав переможниц╕ грошову винагороду.
При╓мно, що цього року наш зах╕д розширив сво╖ меж╕. До нашого свята вперше долучилися ровесники з м╕ста Черкаси – вихованц╕ л╕тературно╖ студ╕╖ «Пегасик» (кер╕вник – Олена Железняк). Вони продемонстрували високий р╕вень п╕дготовки та були вражен╕ атмосферою конкурсу.
П╕дтримати поет╕в зав╕тав заступник м╕ського голови Олександр Потапенко. В╕н подякував ус╕м учасникам за ╖хню творч╕сть, побажав подальших усп╕х╕в та перемог. А ще… Олександр Петрович оголосив при╓мну новину: уже з вересня цього року в нашому м╕ст╕ започаткову╓ться Всеукра╖нська л╕тературна прем╕я ╕мен╕ Данила Кононенка для поет╕в, у розм╕р╕ 10 000 грн. Тож тепер Кам’янка закр╕пить за собою звання мистецького м╕стечка.
Одразу п╕сля завершення творчого протистояння д╕твора з╕бралася у т╕сному кол╕ з письменниками, мали нагоду посп╕лкуватися з в╕домими л╕тераторами Черкащини, вислухати ╖хн╕ поради й коментар╕, поставити питання ╕ висловити побажання. Чотирьох вихованц╕в Кам’янсько╖ дитячо╖ л╕тературно╖ студ╕╖ ╕м. Данила Кононенка було запрошено до обласного центру, щоб згодом в╕дв╕дати майстер-класи в╕домих письменник╕в у л╕тературн╕й школ╕.
Ми говоримо «Поетичн╕й осен╕ у Кам’янц╕» «До побачення!» ╕ щиро дяку╓мо вс╕м, хто долучився до ╖╖ орган╕зац╕╖, подарувавши д╕тям справжн╓ свято!

Антон ЮРЧЕНКО,
голова громадсько╖ орган╕зац╕╖
«Молод╕жне об’╓днання Нове покол╕ння Кам’янщини»
На фото: переможець "Поетично╖ осен╕ у Кам'янц╕" - 2018, вихованка Кам'янсько╖ дитячо╖ л╕тературно╖ студ╕╖ ╕м. Данила Кононенка Д╕ана Гер╕х.
Фото Дарини БОНДАРЕНКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 07.09.2018 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20355

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков