Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2943)
З потоку життя (6133)
Душі криниця (3379)
Українці мої... (1445)
Резонанс (1466)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1649)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...


ПРОГРАШ В ╤НФОРМАЦ╤ЙН╤Й В╤ЙН╤. КОМУ ЗАВДЯЧУ╢МО?
Оск╕льки заява пана головного прокурора Краю, та ще й на такому поважному форум╕, то не...


ГОЛА СЕРЕД ВОВК╤В
для того, аби укра╖нський уряд наважився на щось под╕бне, в╕н мав би бути д╕йсно нац╕ональним...


Г╤ДН╤СТЬ
Безперечно, зловорожа агрес╕я, загарбання Криму (за сприятливих обставин ╕ велико╖ частини...


КРИМСЬКА ОС╤НЬ
Список можна продовжувати, бо насправд╕, все що було об╕цяно мешканцям Нових Кримських Васюк╕в в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 17.08.2018 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 17.08.2018
ЧИ МОЖЛИВИЙ Ф╤ЛЬМ ПРО СТУСА БЕЗ СЦЕНИ З МЕДВЕДЧУКОМ?

Ця ╕стор╕я або зробить ф╕льм популярним, або знищить його разом ╕з творцями…

Укра╖нська к╕носп╕льнота днями оприлюднила факт зникнення з остаточного вар╕анту сценар╕ю художньо╖ ╕сторично╖ драми "Стус" (яка ма╓ вийти в 2019 роц╕ за п╕дтримки Державного агентства Укра╖ни з питань к╕но), вс╕х згадок про його адвоката В╕ктора Медведчука, а також ключово╖ сцени - показового суду над великим укра╖нським поетом.
У пов╕домленнях ЗМ╤ йдеться, що автори ф╕льму дали к╕лька пояснень та╓мничому зникненню з к╕ножитт╓пису видатного укра╖нця кульм╕нац╕йного моменту його справжнього життя. Одне з них - ╖х попросив про це син Стуса Дмитро. Друге – було перевищено тайм╕нг ф╕льму, ╕ зайве довелося “обр╕зати”. У ЗМ╤ ф╕гуру╓ ╕ б╕льш жорстка верс╕я: мовляв, митцям подзвонили ╕з м`якими погрозами з оф╕су самого Медведчука. Вт╕м продюсер ф╕льму Артем Денисов ╖╖ спростував.
Що, насправд╕, могло стати причиною тако╖, майже м╕стиф╕кац╕╖, ╕ як ставитися до под╕бного замовчування ╕сторичних факт╕в? Про це ми запитали у людей, що формують культурне осердя кра╖ни.

НЕ МОЖНА П╤Д╤ГРУВАТИ ПУТ╤НСЬКОМУ КУМУ
Тарас Томенко, режисер:
- Оск╕льки цей ф╕льм проходив конкурсний в╕дб╕р, то насамперед треба зробити зв╕рку сценар╕ю, п╕тчингова ком╕с╕я ма╓ перев╕рити, чи була сцена суду у затвердженому вар╕ант╕ сценар╕ю.
Ф╕льм знято за державн╕ кошти (Сума державно╖ ф╕нансово╖ п╕дтримки становить 19 млн 264,5 тис. грн., а загальна варт╕сть виробництва ф╕льму складе 38 млн 529 тис. грн. - ред.), ╕ якщо факт видалення сцени п╕дтвердиться, то вважаю, що потр╕бно зм╕нювати продакшн ╕ режисера. ╥х, звичайно, також обов'язково треба вислухати, ╕, якщо справд╕ на них чинився тиск, а я чув, що був тиск з боку адвокат╕в Медведчука, - то треба доводити це ╕ в╕дкривати крим╕нальне провадження. В жодному раз╕ не можна п╕д╕грувати пут╕нському куму.  Якщо ж, факт╕в тиску не було, тод╕ - це неприпустима слабодух╕сть ╕ потр╕бно у таких малодухих “митц╕в” забирати ф╕льм, допрацьовувати ╕ показувати ╕сторичну правду. Люди хочуть  знати, як було насправд╕. Так неприпустимо робити - особливо в╕дносно постат╕ Стуса - взяти ╕ прибрати з ф╕льму ключовий етап у його дол╕.
Цей ф╕льм м╕г би стати останн╕м гв╕здком у труну Медведчука, вироком за все те, що в╕н запод╕яв, натом╕сть, у нас дос╕ граються з його дружиною, танцюють з нею...

БО╥ТЕСЬ? НЕ ЗН╤МАЙТЕ!!!
╤рма В╕товська, актриса:
- Сцена суду важлива, як в╕дображення судово╖ системи ╕ прав людини в тотал╕тарному сусп╕льств╕. ╤ Стус не один, хто потрапив в ц╕ жорна в 80-╕ (що дос╕ шоку╓ багатьох ностальгуючих за п╕зн╕м СРСР). Але Василь Стус з його безкомпром╕сн╕стю та траг╕чн╕стю абсурдного звинувачення, мабуть, найяскрав╕ша постать, ╕ коли великий ген╕й незахищений в╕д самодурства та тиран╕╖...
Зараз не можна йти на компром╕с, боятись та замовчувати правду. Н╕ перед пам'яттю Стуса ╕ минулих жертв терору, н╕ перед сьогодн╕шн╕ми жертвами, що платить Укра╖на, н╕ перед майбутн╕ми. К╕но - це постр╕л у майбутн╓... Перед ним не варто боятись! ╤ перед Сенцовим, що повторю╓ коло... ╕ перед ╕ншими в'язнями. Перед Правдою ╕ Вищим Судом!!! Бо╖тесь? Не зн╕майте!!! ╤накше - просто кон'юнктурщина.

Я НЕ ЗНАЮ, ЯКИМИ СЛОВАМИ ╥Х УМОВИЛИ
Геннад╕й Попенко, актор:
- Я пробувався на головну роль у цьому ф╕льм╕, тому читав весь сценар╕й ╕ знаю, що сцена з Медведчуком там була. Зраз мен╕ стало в╕домо, що сцену суду прибрали. Я не знаю, що саме спонукало продюсер╕в ф╕льму так вчинити, ╕ якими саме словами ╖х умовили, але ╓ люди, що п╕ддаються впливу. Хоча, можливо, з ╖хнього боку це був ╓диний вар╕ант, як зберегти важливий продукт, хоча б в такому “обр╕заному вигляд╕”.
Взагал╕ ж, те що зн╕маються так╕ ф╕льми, дуже круто.
Звичайно, що заява продюсер╕в про нев╕дпов╕дн╕сть тайм╕нгу ╕ хронометражу вигляда╓ досить дивно, але ж, розум╕╓те, ми спира╓мося на гнучкий момент - творче бачення, яке може передбачати певне зм╕щення акцент╕в.

В╤ДВЕРТО ПЛЮЮТЬ В ДУШУ ВС╤М…
Мар╕йка Бурмака, сп╕вачка:
- Як назвати в╕дчуття, коли ти не ма╓ш в╕дношення до чогось, а тоб╕ за це дуже ╕ дуже соромно? От краще не ч╕пайте. Це наст╕льки болюча ╕ тригерна тема, що забравши з цього ф╕льму сцену суду, автори ╕ вс╕ причетн╕ просто в╕дкрито ╕ в╕дверто плюють в душу вс╕м, для кого боротьба за Укра╖ну ма╓ значення.
Ви плю╓те в душу мен╕ в╕с╕мнадцятир╕чн╕й! Мен╕ було 18, коли я написала ╕ записала п╕сню на його слова “Верни до мене, пам'яте моя”.
МЕРТВИЧУК МЕРТВИМ ВАНТАЖЕМ ПО╢ДНАНИЙ ╤З СТУСОМ
Ярослав П╕дгора-Гвяздовський, к╕нокритик:
- Коли ситуац╕я з ф╕льмом виходить за меж╕ к╕но - це вже не к╕но. Тобто мова або про поганий ф╕льм, про який нема╓ що говорити, окр╕м пол╕тики, або це заангажоване к╕но. Трет╕й вар╕ант - це к╕но про пол╕тику.
Так вийшло, що проект "Птах душ╕" в╕дразу був пол╕тичний, бо, на жаль, не можливо зараз говорити про Василя Стуса ╕ не згадати ту систему, яка його знищила - б╕ль поета не в╕д'╓днати в╕д нього самого, ╕ в╕д його поез╕╖.
На жаль, мертвичук мертвим вантажем по╓днаний з╕ Стусом, як ╤уда з ╤сусом. ╤ що б зараз не робили творц╕ ф╕льму, не зважаючи на свою причетн╕сть чи непричетн╕сть до витягу сцен з мертвичуком з ф╕льму, - "Птах душ╕" почав ╕снувати в простор╕ за межами к╕но. Для ф╕льму це може обернутися д╕аметрально протилежними насл╕дками, але в будь-якому випадку - разюче: увага сусп╕льства або дасть поштовх до популяризац╕╖ ф╕льму, або знищить його разом ╕з творцями.

БЕРЕШСЯ ЗА ╤СТОРИЧНИЙ Ф╤ЛЬМ - СЛ╤ДУЙ ╤СТОРИЧН╤Й ПРАВД╤
Андр╕й Кокотюха, письменник:
Якщо берешся за ╕сторичний ф╕льм - сл╕дуй ╕сторичн╕й правд╕. Якщо не можеш - не берися. Важливо ╕нше, на що н╕хто не зверта╓ увагу. Втрачен╕ сцени н╕би об╕цяють дозняти. Та чи вплине це позитивно на прокат та бокс-оф╕с? Закликали бойкотувати ф╕льм "без Медведчука" - але ситуац╕я з к╕нопрокатом в Укра╖н╕ така, що будь-який укра╖нський ф╕льм вважа╓ться бойкотованим через недоступн╕сть до широкого кола глядач╕в.
Любов Баз╕в
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 17.08.2018 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20289

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков