Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 17.08.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 17.08.2018
З╤ СЦЕНАР╤Ю Ф╤ЛЬМУ ПРО СТУСА ВИДАЛИЛИ СЦЕНИ З ЙОГО АДВОКАТОМ МЕДВЕДЧУКОМ

╤з ф╕льму про укра╖нського дисидента Василя Стуса прибрали сцену з кумом Пут╕на ╕ переговорником в╕д Укра╖ни у М╕нську щодо Донбасу В╕ктором Медведчуком, який був адвокатом поета. Про це на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook написав актор та телеведучий Геннад╕й Попенко. "Проходячи кастинг на ф╕льм "Стус", я читав сценар╕й до ф╕льму. У ньому БУЛА сцена останнього суду над Стусом. Саме того суду, що його Стус та укра╖нська ╕нтел╕генц╕я не визнавали, але адвокат Стуса, товариш Медведчук, визнав не лише суд, а й Стусову "провину", - написав Попенко.
В╕н додав, що згодом пом╕тили, що сцени з Медведчуком у сценар╕╖ вже нема╓, як ╕ загалом його персонажа. "Запитав про це у актор╕в, що грають у ф╕льм╕. Вони п╕дтвердили, що сцени суду вже нема╓. ╥╖ прибрали з╕ зн╕мального граф╕ка, н╕кого не попередивши. Нав╕ть такого персонажа, як Медведчук, у ф╕льм╕ вже нема╓. Проте кастинг на нього був, актора було знайдено ╕ в╕н готувався до зйомок", - написав актор. Учасники зн╕мального процесу, за його словами, кажуть, що "продюсерам подзвонили з адм╕н╕страц╕╖ Медведчука" ╕ сказали, що якщо вони хочуть без провокац╕й дозняти картину, то потр╕бно прибрати сцену суду над Стусом.
Факт того, що сцени з Медведчуком у ф╕льм╕ не буде, п╕дтвердив продюссер стр╕чки Артем Денисов, пов╕домля╓ "Укра╖нська правда". "Так, видалили д╕йсно, але не т╕льки цю сцену, але й деяк╕ ╕нш╕. Перш за все, бо сценар╕й спочатку передбачав майже 180 хвилин", - зазначив продюсер. В╕н також назвав ╕нформац╕ю про дзв╕нок в╕д ╕мен╕ Медведчука фейком. Режисер-постановник картини Роман Бровко також розпов╕в у ╕нтерв'ю "Рад╕о Свобода", що сцену суду вир╕зали через великий хронометраж, однак додав: "Хоча у мене таке враження, що нав╕ть якщо там була би постать Медведчука, то, може, нав╕ть деяк╕ найб╕льш╕ к╕нопрокатники в Укра╖н╕ не хот╕ли б це к╕но брати у прокат, тому що н╕би цензури нема╓, заборони нема╓, але ╓ таки певно дос╕...".
Бровко також розпов╕в, що син Стуса Дмитро зазначив, що проблема була не у тому, що адвокатом був саме Медведчук, а у систем╕, слугою яко╖ в╕н був. "Дмитро Стус сказав так, що м╕й батько розум╕в, що жоден радянський адвокат, котрий фактично ╓ слугою системи, йому не допоможе, тому м╕й батько просив дати адвоката зах╕дного, з м╕жнародних орган╕зац╕й... Медведчук чи будь-хто ╕нший не допом╕г би йому", - розпов╕в Бровко.
www.unian.ua

ГРОЙСМАН В╤ДРЕАГУВАВ НА «ЦЕНЗУРУ» Ф╤ЛЬМУ ПРО СТУСА

Прем'╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Володимир Гройсман доручив М╕н╕стерству культури Укра╖ни та Державному агентству з питань к╕но в максимально стисл╕ терм╕ни з╕брати автор╕в ф╕льму та громадськ╕сть аби роз╕братись ╕ зробити все можливе, щоб в стр╕чц╕ ╕стор╕я поета Василя Стуса була розказана чесно, правдиво, повн╕стю ╕ без перекручувань. Про це глава укра╖нського уряду написав у сво╓му Facebook. «Неприпустимо, коли будь-хто намага╓ться впливати на укра╖нське к╕но ╕ п╕дм╕няти ╕сторичну правду на виг╕дну будь-кому. Ми не повинн╕ з цим миритись! Тому я доручаю кер╕вництву М╕нкульту та Держк╕но в максимально стисл╕ терм╕ни з╕брати автор╕в ф╕льму та громадськ╕сть аби роз╕братись ╕ зробити все можливе, щоб в стр╕чц╕ ╕стор╕я мого земляка - справжнього патр╕ота ╕ борця за волю Укра╖ни Василя Стуса була розказана чесно, правдиво, повн╕стю ╕ без перекручувань. Це - справа чест╕!», - написав в╕н.

ДО Ф╤ЛЬМУ ПРО СТУСА ПОВЕРНУТЬ СЦЕНУ З МЕДВЕДЧУКОМ

Зн╕мальна група ф╕льму "Стус" вир╕шила дозняти видалену ран╕ше з╕ сценар╕ю сцену суду за участю адвоката Василя Стуса В╕ктора Медведчука.
Про це йдеться в заяв╕ зн╕мально╖ групи ф╕льму, розм╕щен╕й на стор╕нц╕ стр╕чки у Facebook.
Там зазнача╓ться, що сцена суду була видалена з останн╕х драфт╕в сценар╕ю разом з ще двома десятками сцен. Зокрема, п╕сля розмови з сином поета.
"Кр╕м того, розум╕ючи, що картина виходитиме в прокат в розпал передвиборчо╖ кампан╕╖, ми не хот╕ли робити пам’ять про велику людину ╕нструментом пол╕тичних вплив╕в та аргумент╕в", - додають у зн╕мальн╕й груп╕.
Вт╕м, розум╕ючи сусп╕льну значущ╕сть теми, з огляду на к╕льк╕сть прохань з боку громадськост╕ повернути сцену до ф╕льму, його автори за останню добу з╕брали продюсерську групу, щоб розглянути можлив╕сть вшанувати сусп╕льний запит на присутн╕сть в художн╕й картин╕ про поета еп╕зоду суду за участ╕ його адвоката.
"Ми визна╓мо, що, видаляючи з останнього драфту сценар╕ю серед ╕ншого ╕ цю сцену, ми не достатньо в╕дпов╕дально п╕д╕йшли до анал╕зу ╖╖ значущост╕ для сусп╕льства", - йдеться у заяв╕.
"Найближчим часом сцену буде дознято, про що ми пов╕домимо мед╕а окремим прес-рел╕зом", - наголосила зн╕мальна група.
«Укра╖нська правда»

Тим часом…
МЕДВЕДЧУК НЕ ВВАЖА╢ РОС╤Ю КРА╥НОЮ-АГРЕСОРОМ

Укра╖нський б╕знесмен та пол╕тик В╕ктор Медведчук не вважа╓ Рос╕ю агресором в Укра╖н╕. За його словами, у конфл╕кт╕ на Донбас╕ РФ виступа╓ лише посередником у переговорах. В╕дпов╕дну заяву в╕н зробив в ╕нтерв'ю Deutsche Welle, оприлюдненому 18 кв╕тня.
"Конфл╕кт на Донбас╕ - це конфл╕кт м╕ж людьми, як╕ не погодилися з приходом ново╖ влади ╕ з пол╕тиками ново╖ влади", - заявив Медведчук. В╕н також зазначив, що Рос╕я, як ╕ ОБС╢, виступа╓ лише посередником у питанн╕ вир╕шення конфл╕кту на Донбас╕, що "безпосередньо записано в М╕нських угодах". "Рос╕я присутня в нормандському формат╕ ╕ взяла на себе функц╕╖ з надання впливу на кер╕вництво невизнаних республ╕к", - наголосив пол╕тик.
В╕дпов╕даючи на запитання журнал╕ста щодо наявност╕ рос╕йських частин на Донбас╕ Медведчук зазначив, що спец╕альна мон╕торингова м╕с╕я ОБС╢ " н╕коли не пов╕домляла про наявн╕сть регулярних частин РФ на територ╕╖, неп╕дконтрольн╕й Укра╖н╕". При тому в╕н уникнув в╕дпов╕д╕ на питання щодо наявност╕ на Донбас╕ рос╕йського озбро╓ння. Так само Медведчук наголосив, що його не ц╕кавить питання, хто ф╕нансу╓ бойовик╕в ОРДЛО. За словами Медведчука, на переговорах у Москв╕, в╕н "викону╓ прохання президента Укра╖ни пана Порошенка". Мова йде про обм╕н та зв╕льнення ос╕б, яких утримують на територ╕╖ РФ та ОРДЛО, а також про реал╕зац╕ю М╕нських домовленостей.
Як в╕домо, Медведчук пов'язаний т╕сними стосунками з президентом РФ Володимиром Пут╕ним, який ╓ хрещеним батьком доньки Медведчука. Ран╕ше президент Укра╖ни Петро Порошенко заявив, що кум Володимира Пут╕на В╕ктор Медведчук виявився найб╕льш ефективною кандидатурою у переговорах з Рос╕╓ю щодо полонених.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 17.08.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20285

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков