Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РАДА В╤ДМОВИЛАСЯ ЗВ╤ЛЬНИТИ КЛ╤МК╤НА З ПОСАДИ М╤Н╤СТРА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ
за проект постанови (№10381) проголосували лише 160 народних депутат╕в ╕з 275,...


ПРОТИ ВЛАСНИК╤В ТЕЛЕКАНАЛУ NEWSONE В╤ДКРИТО ПРОВАДЖЕННЯ ЩОДО Ф╤НАНСУВАННЯ ТЕРОРИЗМУ
про це на бриф╕нгу заявив генеральний прокурор Юр╕й Луценко.


ПОСОЛЬСТВО УКРА╥НИ НАГАДАЛО БОЛГАРСЬКИМ ЗМ╤ НОВ╤ТНЮ ╤СТОР╤Ю КРИМУ
У деяких виданнях Болгар╕╖ почаст╕шали в╕дверто антиукра╖нськ╕ публ╕кац╕╖, що м╕стять ознаки...


НЕОБХ╤ДНО НАПРАЦЮВАТИ СТРАТЕГ╤Ю ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ…
Про це пост╕йний представник Президента Укра╖ни в АРК Антон Кориневич заявив у в╕второк п╕д час...


КОМ╤ТЕТ ПА ОБС╢ СХВАЛИВ РЕЗОЛЮЦ╤Ю ЩОДО М╤Л╤ТАРИЗАЦ╤╥ РОС╤╢Ю КРИМУ
Про це пов╕домив член пост╕йно╖ делегац╕╖ Укра╖ни у ПА ОБС╢ Рефат Чубаров на сво╖й стор╕нц╕ у...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 17.08.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 17.08.2018
«В'ЯЗЕНЬ ОСВЕНЦИМА»: СЕСТРА СЕНЦОВА РОЗПОВ╤ЛА ПРО ЙОГО СТАН В РОС╤ЙСЬК╤Й КОЛОН╤╥

Голодуючий в рос╕йськ╕й колон╕╖ укра╖нський пол╕тв'язень Олег Сенцов перебува╓ у вкрай виснаженому стан╕, пов╕домила його сестра Натал╕я Каплан. В╕дпов╕дну заяву сестра укра╖нця зробила в ╕нтерв'ю «Дождю». «В╕домо, що в╕н в передкризовому стан╕, що в будь-який момент можуть настати незворотн╕ насл╕дки, якщо вони вже не настали», - зазначила вона. За словами Каплан, за Сенцовим доглядають тюремн╕ л╕кар╕, але вони весь час намагаються згладити ╕нформац╕ю, ╕ в╕дзв╕тувати, що все добре. «╤ Москалькова (омбудсмен Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ – ред.) весь час говорить, що все добре. Як може бути все добре, якщо людина голоду╓ вже три м╕сяц╕?», - п╕дкреслила сестра пол╕тв'язня. «Нав╕ть на фото, як╕ вони виклали, н╕бито показуючи, що у людини все чудово, видно, наск╕льки в╕н виснажений, там просто в'язень Освенц╕ма. Там в╕д Олега майже н╕чого не лишилося. Як добре?! В╕н весь час скаржиться на бол╕ у серц╕, в нього дуже слабкий пульс, всього 40 удар╕в на хвилину», - продовжила Каплан. «В╕н мен╕ взагал╕ в останньому лист╕, який передав через адвоката, сказав, що к╕нець уже близький. ╤ це все дуже ляка╓. Знаючи Олега — в╕н не пан╕кер, в╕н не ман╕пулятор, в╕н не писав би так╕ реч╕, аби просто привернути увагу», - уклала вона. За словами сестри укра╖нця, незважаючи на св╕й стан, Сенцов намага╓ться не лякати сво╖х д╕тей та мат╕р. «╥м-то в╕н взагал╕ не пода╓ вигляду, що все погано, дзвонить завжди бадьорим голосом. ╤ мен╕ пост╕йно каже: «Маму зайвий раз не лякай. Не потр╕бно цього робити», - розпов╕ла вона.
Як пов╕домляв УН╤АН, ФСБ РФ затримала Сенцова в Криму навесн╕ 2014 року, згодом його вивезли до Рос╕╖. В серпн╕ 2015 року укра╖нського режисера засуджено рос╕йським судом до 20 рок╕в ув'язнення за сфабрикованим звинуваченням в орган╕зац╕╖ теракт╕в ╕ п╕дпал╕ парт╕йних оф╕с╕в. В╕н утриму╓ться у м╕ст╕ Лабитнанг╕ на Ямал╕. 14 травня Сенцов оголосив голодування з вимогою зв╕льнити вс╕х укра╖нських пол╕тв'язн╕в. Його стан швидко пог╕ршу╓ться, однак рос╕йськ╕ тюремники запевняють, що стан його здоров'я оц╕ню╓ться як задов╕льний. 13 липня стало в╕домо, що мати режисера Людмила Сенцова написала листа Пут╕ну з проханням про помилування ╖╖ сина. У Кремл╕ Сенцов╕й в╕дпов╕ли, що процедура помилування почина╓ться з особистого клопотання засудженого про помилування, в якому в╕н зверта╓ться до президента РФ в письмов╕й форм╕ через адм╕н╕страц╕ю виправно╖ установи, де в╕н в╕дбува╓ покарання. В той же час, за словами першого в╕це-сп╕кера укра╖нського парламенту ╤рини Геращенко, колишн╕й бранець Кремля, а нин╕ обвинувачена у п╕дготовц╕ теракту ╕ держперевороту депутат Над╕я Савченко особисто не зверталася до Пут╕на щодо помилування. Пол╕тичн╕ д╕яч╕ та актив╕сти в Укра╖н╕ ╕ по всьому св╕ту продовжують вимагати в╕д Рос╕╖ ╕ президента Пут╕на зв╕льнити незаконно утримуваних укра╖нц╕в. Акц╕╖ проходять у р╕зних кра╖нах ╕ на р╕зних континентах п╕д гаслами #FreeOlegSentsov ╕ #SaveOlegSentsov.
www.unian.ua

В ООН ЗАКЛИКАЛИ КРЕМЛЬ НЕГАЙНО ЗВ╤ЛЬНИТИ СЕНЦОВА

Четверо спецдопов╕дач╕в ООН закликали рос╕йську владу негайно ╕ без будь-яких умов зв╕льнити укра╖нського режисера Олега Сенцова.
З такою заявою виступили спец╕альний допов╕дач ООН з питання про заохочення ╕ захист права на свободу погляд╕в та ╖хн╓ в╕льне висловлення Дев╕д Кей, спец╕альний допов╕дач з питання про право кожно╖ людини на найвищий досяжний р╕вень ф╕зичного ╕ псих╕чного здоров'я Дайн╕ус Пюрас, спец╕альний допов╕дач з питання про становище правозахисник╕в М╕шель Форст ╕ спец╕альний допов╕дач з питання про позасудов╕ страти, страти без належного судового розгляду або дов╕льн╕ страти Агнес Калламар, пов╕домля╓ центр новин ООН.
"Життя Сенцова - у неминуч╕й небезпец╕. Його голодування стало насл╕дком судового розгляду ╕ вироку, як╕ не в╕дпов╕дають м╕жнародному праву. Ми наст╕йно заклика╓мо рос╕йську владу в терм╕новому порядку ╕ без будь-яких умов зв╕льнити його", - йдеться у заяв╕.
Спецдопов╕дач╕ нагадали, що укра╖нський к╕норежисер, який неодноразово заявляв про те, що окупац╕я Криму Рос╕╓ю незаконна, був заарештований рос╕йською владою у травн╕ 2014 року ╕ засуджений до 20 рок╕в позбавлення вол╕. При цьому його судили як рос╕йського громадянина, визнавши винним у причетност╕ до тероризму.
"Три м╕сяц╕ тому в╕н оголосив голодування на знак протесту проти ув'язнення 64 укра╖нц╕в, яке в╕н вважа╓ пол╕тично мотивованим", - п╕дкреслили спецдопов╕дач╕.
Правозахисники закликали владу РФ негайно забезпечити Сенцову доступ до належно╖ медично╖ допомоги та надавати ╖╖ т╕льки з в╕дома засудженого.
Ран╕ше депутати парламент╕в Естон╕╖, Латв╕╖ та Литви звернулися до л╕дер╕в ╢С ╕з закликом зд╕йснити тиск на рос╕йську владу з метою негайного зв╕льнення Сенцова.
Укра╖нський режисер з Криму Олег Сенцов, незаконно засуджений у РФ до 20 рок╕в колон╕╖, 14 травня 2018 року оголосив голодування, вимагаючи зв╕льнення ус╕х укра╖нц╕в-пол╕тв'язн╕в Кремля. 28 травня в╕н погодився на п╕дтримувальну терап╕ю.
8 серпня його сестра Наталя Каплан пов╕домила, що стан здоров'я Сенцова катастроф╕чний.
Уповноважений Верховно╖ Ради з прав людини Людмила Ден╕сова закликала рос╕йського омбудсмена Тетяну Москалькову орган╕зувати переведення Сенцова до кл╕н╕ки у Москв╕, де ╓ фах╕вц╕ з ендогенного харчування.
Загалом у Рос╕╖ та анексованому Криму утримують близько 70 укра╖нських пол╕тв'язн╕в, серед них ╕ журнал╕ста Укр╕нформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 рок╕в колон╕╖ суворого режиму н╕бито за шпигунство.
(Укр╕нформ)

У ПУТ╤НА ЗАЯВИЛИ, ЩО СЕНЦОВ МА╢ ОСОБИСТО ПРОСИТИ В НЬОГО ПОМИЛУВАННЯ

Для початку процедури помилування укра╖нського пол╕тв'язня Олега Сенцова в╕н ма╓ самост╕йно звернутися до президента Рос╕╖ Володимира Пут╕на з в╕дпов╕дним проханням. Про це йдеться у в╕дпов╕д╕ матер╕ Сенцова в╕д Управл╕ння з забезпечення конституц╕йних прав громадян при Адм╕н╕страц╕╖ президента РФ, переда╓ Громадське.
В Адм╕н╕страц╕╖ заявили, що прохання матер╕ Олега Людмили Сенцово╖ спрямували до тимчасового виконувача обов’язк╕в губернатора Ямало-Ненецького округу для його попереднього розгляду.
«Разом з тим поясню╓мо, що в╕дпов╕дно до Положення про порядок розгляду клопотань про помилування в Рос╕йськ╕й Федерац╕╖, ... процедура помилування почина╓ться з особистого клопотання засудженого про помилування, в як╕й в╕н зверта╓ться до президента РФ у письмов╕й форм╕ через адм╕н╕страц╕ю виправно╖ установи, де в╕н в╕дбува╓ покарання», - йдеться у в╕дпов╕д╕ АП Рос╕╖ до матер╕ Сенцова.
В АП Рос╕╖ додали, що п╕сля того, як засуджений напише клопотання про помилування, його мають направити до ком╕с╕╖ з питань помилування. При його розгляд╕ «враховуються клопотання ╕нших ос╕б (в тому числ╕ родич╕в)».
Також у в╕дпов╕д╕ йдеться, що остаточне р╕шення про помилування ухвалю╓ президент Рос╕╖.
В коментар╕ Громадському сестра Сенцова Натал╕я Каплан сказала, що ця в╕дпов╕дь св╕дчить про те, що Олега зв╕льняти не збираються.
«Реакц╕я матер╕ на це досить непогана. Мен╕ зда╓ться, що вона просто не усв╕домила суть документа. Ми з адвокатом будемо думати, що робити дал╕. Олег однозначно не буде писати прохання про помилування. Можу сказати, що така в╕дпов╕дь св╕дчить про те, що Олега в╕дпускати не збираються. Вони дос╕ називають його громадянином Рос╕╖ ╕ дали зрозум╕ти, що прохання матер╕ (про помилування – ред.) не спрацювало», - сказала Каплан.
Як пов╕домлялося ран╕ше, на прохання Ради з прав людини (РПЛ) при президентов╕ РФ Федеральна служба виконання покарань (ФСВП) дозволила правозахисниц╕ Зо╖ Св╓тов╕й нав╕датися до колон╕╖, де утримують укра╖нського режисера Олега Сенцова.
Загалом у Рос╕╖ та анексованому Криму утримують близько 70 укра╖нських пол╕тв'язн╕в, серед них ╕ журнал╕ста Укр╕нформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 рок╕в колон╕╖ суворого режиму н╕бито за шпигунство.
www.ukrinform.ua

СЕНЦОВ НЕ ПРОСИТИМЕ ПУТ╤НА ПРО ПОМИЛУВАННЯ

Укра╖нський режисер Олег Сенцов, незаконно ув'язнений у Рос╕╖, не проситиме помилування, а на його зв╕льнення нема╓ пол╕тично╖ вол╕.
Таку думку сестра режисера Натал╕я Каплан висловила в ╕нтерв'ю виданню "Дождь". "Олег точно не буде просити про помилування, в цьому я нав╕ть не сумн╕ваюся. Так само, як ╕ припиняти голодування, як би його не вмовляли", - сказала Каплан.
За ╖╖ словами, в╕дпустити Сенцова - це був шанс Пут╕ну показати себе б╕льш-менш хорошою людиною.
"Прохання було написано з гуман╕тарних, а не з пол╕тичних м╕ркувань. Звичайно ж, ця в╕дмова дуже розчарувала. Це неправда, що прохання про помилування ма╓ обов'язково писати сам ув'язнений. В ╕стор╕╖ рос╕йсько╖ юриспруденц╕╖ було багато випадк╕в, коли прохання про помилування писали ╕нш╕, ╕ люди пот╕м були зв╕льнен╕", - розпов╕ла сестра пол╕тв'язня.
В╕дмова Пут╕на у помилуванн╕ Сенцова говорить про те, що зараз нема╓ пол╕тично╖ вол╕ ╕ в╕н поки не ма╓ нам╕ру в╕дпускати Олега.
(Укр╕нформ)

ПОНАД СТО ╢ВРОПЕЙСЬКИХ Д╤ЯЧ╤В КУЛЬТУРИ ЗАКЛИКАЛИ ЗВ╤ЛЬНИТИ СЕНЦОВА

Понад сотню ╓вропейських д╕яч╕в культури п╕дписали нове звернення на п╕дтримку Олега Сенцова, який вже 93-й день голоду╓ в рос╕йськ╕й колон╕╖. "Його здоров'я серйозно пог╕ршу╓ться день у день, необх╕дно д╕яти, ╕ д╕яти швидко", - йдеться в лист╕, який опубл╕кували в французьк╕й газет╕ Le Monde, переда╓ ТСН. Серед п╕дписант╕в - м╕н╕стр культури Франц╕╖ Франсуа Н╕ссен, режисер Жан-Люк Годар та Кен Лоуч.
За словами автор╕в звернення, вирок Сенцову ╓ "порушенням м╕жнародного права ╕ основних правил правосуддя". Вони також закликають представник╕в ╢С ╕ ООН чинити тиск на Рос╕ю, щоб домогтися зв╕льнення. "Чи його ╓дина реальна "вина" не поляга╓ в тому, що в╕н продемонстрував свободу вираження погляд╕в? Чи не стало його ╓диним "злочином" те, що в╕н зм╕г показати свою пол╕тичну позиц╕ю через мистецтво?", - запитують у лист╕. У сво╓му зверненн╕ вони пор╕внюють Сенцова з радянськими дисидентами, такими як письменники Василь Гросман ╕ Олександр Солжен╕цин, яких пересл╕дував режим за ╖хн╕ ╕де╖.
Ран╕ше пов╕домлялося, що президент РФ Володимир Пут╕н п╕д час розмови з президентом Франц╕╖ Еммануелем Макроном пооб╕цяв незабаром надати французьк╕й сторон╕ ╕нформац╕ю про стан здоров'я пол╕тв'язня Олега Сенцова.
Як пов╕домляв УН╤АН, Сенцов почав голодування 14 травня 2018 року. В╕н вимага╓ зв╕льнити вс╕х утримуваних Рос╕╓ю укра╖нських пол╕тв'язн╕в. Укра╖нця було затримано рос╕йськими силовиками в Криму 11 травня 2014 року. Його звинувачували в н╕бито п╕дготовц╕ теракт╕в на п╕востров╕ п╕д час окупац╕╖ Рос╕╓ю. П╕зн╕ше Сенцова звинуватили у збер╕ганн╕ збро╖ ╕ вибух╕вки. 5 серпня 2015 року П╕вн╕чно-Кавказький окружний в╕йськовий суд у Ростов╕-на-Дону засудив Сенцова до 20 рок╕в суворого режиму. 9 серпня адвокат пол╕тв'язня пов╕домив, що стан Сенцова важкий, у нього сталась третя криза голодування.
www.unian.ua

ГОЛОДУВАННЯ СЕНЦОВА: У РФ ЦИН╤ЧНО ПОРАХУВАЛИ, У СК╤ЛЬКИ ╥М ОБХОДИТЬСЯ ЖИТТЯ РЕЖИСЕРА

У Федеральн╕й служб╕ виконання покарань Рос╕╖ п╕драхували, ск╕льки витрачають на л╕карське забезпечення та медичний супров╕д незаконно ув'язненого у рос╕йськ╕й колон╕╖ укра╖нського режисера Олега Сенцова, який голоду╓ вже три м╕сяц╕. В╕дпов╕дн╕ дан╕ оприлюднен╕ на сайт╕ рос╕йського в╕дмоства. У пов╕домленн╕ зазначено, що в╕дколи Олег Сенцов оголосив голодування — на його л╕карське забезпечення витратили понад 95 тисяч рубл╕в – це приблизно 1350 долар╕в США. У ФСВП також зв╕тують, що за майже три м╕сяц╕ голодування укра╖нському режисеров╕ надали 202 медичн╕ послуги на суму 45 тисяч рубл╕в (приблизно 640 долар╕в). Загалом медичне забезпечення Сенцова щодня для рос╕йсько╖ пен╕тенц╕арно╖ служби обходиться у 1100 рубл╕в (приблизно 15 долар╕в США). Там запевняють, що л╕карськ╕ препарати для п╕дтримки основних функц╕й ╕ систем орган╕зму в медичн╕й частин╕ установи, де утримують незаконно засудженого укра╖нського режисера "╓ в достатн╕й к╕лькост╕ та асортимент╕".
www.unian.ua


 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 17.08.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20283

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков