Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3589)
З потоку життя (6827)
Душі криниця (3677)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1578)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТАРАС МАРУСИК: «ЧИ ЗДОБУДУТЬ СЛАВУ ГЕРОСТРАТА НАПАДНИКИ НА КОНСТИТУЦ╤ЙНИЙ СТАТУС УКРА╥НСЬКО╥ МОВИ?»
Саботування мовного закону у верхах вплинуло на «вс╕ сфери сусп╕льного життя».


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ПРО ПЛАГ╤АТ ╤ ХАЛТУРУ, або А ШО ТАКО╢?
Норми в нашому сусп╕льств╕ деколи так╕ дик╕, що зда╓ться, н╕би я живу в альтернативн╕й до...


КРИМСЬК╤ – УКРА╥НЦ╤, МАЛОРОСИ ЧИ, ПРОСТИ ГОСПОДИ, ХОХЛИ?
Браття-укра╖нц╕! Може, ми помилилися адресою? Може, це не до «Кримських укра╖нц╕в», а...


ВАЛЕНТИН БУТ: ╤НСПЕКЦ╤Я ЕВПАТОР╤ЙСЬКИХ ПЛЯЖ╤В
Без ефективного функц╕онування Укра╖нсько╖ ЕКОНОМ╤КИ н╕ про яку безпеку, н╕ про яке повернення...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЧОРНИЙ СОН ЧЕРН╤ГОВА
Феномен Черн╕гова поляга╓ у тому, що я не знаю красив╕шого укра╖нського м╕ста ╕ водночас...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 10.08.2018 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 10.08.2018
УКРА╥НА ЗРОБИТЬ КРИМ ОСТРОВОМ, АБО ╤СТОР╤Я ОДНОГО ФЕЙКУ

Ще в травн╕ цього року к╕лька ╕нформац╕йних ресурс╕в, як з Укра╖ни, так ╕ з Рос╕╖ почали масово поширювати новину про те, що Укра╖на н╕бито плану╓ прорити канал м╕ж Кримом та материковою частиною, який був би здатен пропускати великогабаритн╕ судна. Тепер, п╕сля очевидних спроб блокади Рос╕╓ю укра╖нськи порт╕в на Азовському мор╕, ця тема набула особливо╖ актуальност╕. Мовляв, хай Рос╕я ╕ дал╕ блоку╓ Керченську протоку, а судна в Мар╕уполь ╕ Бердянськ прямуватимуть через новий канал.
За даними к╕лькох ЗМ╤, активн╕ п╕дготовч╕ роботи уже ведуться. Мовляв, пров╕дний ╕нженер ПАТ «Укрг╕дропроект» Тетяна Лун╕на заявила, що розробку цього масштабного проекту зд╕йсню╓ група спец╕ал╕ст╕в з Укра╖ни, Н╕меччини, Туреччини та… Угорщини, а ф╕нансу╓ проект американський м╕льярдер Джордж Сорос, який «останн╕м часом виявля╓ особливий ╕нтерес до Укра╖ни».
Також в новин╕ зазначалось, що «Чорноморсько-Азовський суднох╕дний канал» ма╓ довгу ╕стор╕ю – про нього говорили ледве не з час╕в Геродота, в середн╕ в╕ки в╕н нав╕ть ╕снував (!), але п╕сля включення Криму до складу Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖ його засипали. Дал╕ ж – в середин╕ XIX стол╕ття, в 1920 та 1942 роках та в 70-х роках хто т╕льки не пропонував знову вирити канал, але ус╕ пропозиц╕╖ так ╕ не були вт╕лен╕ в життя.
Особливий аж╕отаж ця новина викликала в Криму. ╥╖ одразу поширили дек╕лька кримських ЗМ╤ – зокрема, «Новости Крыма» та «Крыминформ». З чого це? – виника╓ природн╓ запитання...
Насправд╕, Укра╖на таки не збира╓ться будувати н╕якого каналу м╕ж Чорним та Азовським морями, тобто це ╓ «читабельно» подана брехня та ман╕пуляц╕я. ╤ тому ╓ к╕лька причин:
1. Незрозум╕ло, чому ╕нтернет-видання «Вголос» публ╕ку╓ новину, яку пот╕м передрукову╓ сайт «Техносотня» 24 травня цього року, якщо на сайт╕-джерел╕ вона дату╓ться… ще 1 кв╕тня 2015 року. Скор╕ше за все, це взагал╕ був першокв╕тневий жарт.
2. Тетяна Лун╕на н╕коли не працювала в «Укрг╕дропроект╕» – принаймн╕, так заявили в сам╕й орган╕зац╕╖. Водночас у «Укрг╕дропроект╕» спростували ╕нформац╕ю в кримських ЗМ╤ про те, що ╖хня орган╕зац╕я будуватиме цей канал.
Хто ж така Тетяна Лун╕на? Це ╓ такий персонаж у роман╕-антиутоп╕╖ Василя Аксьонова, який назива╓ться... «Остров Крым». ╤ автор д╕йсно уявля╓ Крим островом, а не п╕востровом. «Совпад╓н╕╓?» Хто так дума╓?
3. Якби на оф╕ц╕йному р╕вн╕ Укра╖на висловила плани щодо в╕дмежування Криму в╕д материково╖ частини, це могло б трактуватись як те, що ми змирились з Керченським мостом. Якщо зараз в╕н унеможливлю╓ рух великогабаритних укра╖нських суден через Керченську протоку ╕ наносить Укра╖н╕ м╕льярдн╕ збитки – це ╓ приводом посилатись в м╕жнародн╕ суди, то наявн╕сть протоки м╕ж Чорним та Азовським морями р╕зко послабила б аргументи Укра╖ни.
4. В тому ж таки «Укрг╕дропроект╕» скептично ставляться до тако╖ ╕н╕ц╕ативи. «Побудувати такий канал в Укра╖н╕ – все одно, що побудувати другий Суецький канал. Престижно, але навряд чи реально з урахуванням нин╕шн╕х обставин" – пояснив заступник гендиректора орган╕зац╕╖ Серг╕й Осадчий, додавши, що на це потр╕бн╕ м╕льярди долар╕в. Це справа не одного року – прох╕д з Середземного моря до Червоного, наприклад, пер╕одично ╕снував ще з древност╕. Це була природна протока. Але ╖╖ пер╕одично засипало п╕сками, вона пересихала. Востанн╓ ╖╖ в╕дновили в середин╕ XIX стол╕ття п╕д виглядом Суецького каналу ╕ роботи зайняли 11 рок╕в. Натом╕сть каналу м╕ж материковою Укра╖ною ╕ Кримом не ╕снувало н╕коли. Тож з ус╕ма п╕дготовчими роботами, проектуванням, пошуком кошт╕в це справа на десятил╕ття.
Отже, про буд╕вництво каналу мова не йде. Але кому ж виг╕дно розповсюджувати фейк про «чорноморсько-азовську протоку» саме зараз? В╕дпов╕дь, зв╕сно, очевидна – Рос╕╖. « ╢ реальний конфл╕кт з блокуванням азовських порт╕в Укра╖ни з моря ╕ дуже складна ситуац╕я з пр╕сною водою в Криму, особливо в його п╕вн╕чн╕й, степов╕й частин╕. Рос╕я змушена щось робити. Зокрема, вона ма╓ плани звернутися до ╓вропейсько╖ сп╕льноти, розпов╕сти, що Укра╖на влаштову╓ гуман╕тарну катастрофу. А задля обробки сусп╕льно╖ думки в ╢вроп╕ ╕ використовуються ус╕ ц╕ фейки – навколо м╕ф╕чного каналу, навколо укра╖нських диверсант╕в, навколо буц╕мто напад╕в укра╖нських прикордонник╕в на рос╕йських ╕ так дал╕. Це допомага╓ «проштовхувати» надання Рос╕╖ морального права вимагати в╕д Укра╖ни в╕дновлення водопостачання до Криму, щоб уникнути там гуман╕тарно╖ катастрофи. Ось така нова стратег╕чна концепц╕я Рос╕╖», – под╕лився думками в коментар╕ «Укр╕нформу» пол╕тичний анал╕тик Олександр Кочетков.
«Ми розум╕╓мо, що питання ставлення Укра╖ни до Криму не вим╕рю╓ться географ╕╓ю. Буде канал, чи н╕ – не ма╓ значення, адже ╓ загарбник, який загарбав частину Укра╖ни. ╤ для Укра╖ни т╕ люди, як╕ лишилися там ╕ на окупован╕й територ╕╖ Донбасу, лишаються ╖╖ громадянами. Зараз трива╓ ╕ дипломатична боротьба, ╕ в╕йськове протистояння, а тому про ус╕ляк╕ канали зараз нема чого й говорити, адже це не ма╓ сутт╓вого значення. Натом╕сть це питання важливе для Рос╕╖. ╥м треба дати громадянам тему для розмов – якщо про як╕сь усп╕хи говорити не випада╓. Вони мають як╕сь досягнення в економ╕ц╕? в осв╕т╕, в науц╕? – отже «в╕чна» тема загарбання укра╖нських територ╕й ╕ пода╓ться знову ╕ знову, як величезне досягнення. Чи Рос╕я ма╓ якийсь образ майбутнього для Криму, для себе? Нема╓ чим хвалитись! Тому лиша╓ться фантазувати, вигадувати ╕сторичн╕ фейки – поясню╓ пол╕толог Серг╕й Таран в коментар╕ «Укр╕нформу».
Отже, нема╓ ╕ не буде в осяжн╕й перспектив╕ н╕якого суднох╕дного каналу м╕ж Азовським ╕ Чорним морями, це чергова ман╕пуляц╕я в╕д нашого сх╕дного сус╕да. Як завжди, Рос╕я «закинула» фейк в момент, коли завдала Укра╖н╕ великих проблем блокуванням суден в Азовському мор╕. ╥м треба в╕двол╕кти увагу в╕д сут╕ – на обговорення фантому. А ще – це така рос╕йська стратег╕я – п╕дло завдавати Укра╖н╕ рани ╕ методично посипати ╖х с╕ллю.
Микола Романюк

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 10.08.2018 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20264

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков