Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ВИНЕСЛА НА ОБГОВОРЕННЯ В ОБС╢ СИТУАЦ╤Ю В АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГ╤ОН╤
Ситуац╕я в Азово-Чорноморському рег╕он╕ вперше винесена на обговорення Форуму безпекового...


УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ ЗАПУСКА╢ ЩЕ 9 ПО╥ЗД╤В З ЧЕРВНЯ
Про це пов╕домили в прес-служб╕ «Укрзал╕зниц╕».


РОС╤Я НАМАГАЛАСЯ З╤РВАТИ "НЕДОРЕЧН╤" ВИСТУПИ ЩОДО КРИМУ В ОБС╢
За словами укра╖нського дипломата, було побоювання, що рос╕йська делегац╕я сво╖ми пост╕йними...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА
Держкомтелерад╕о оголошу╓ прийом публ╕цистичних твор╕в на здобуття прем╕╖ ╕мен╕ В'ячеслава...


ПОНАД 100 КРИМЧАН НЕЗАКОННО В╤ДПРАВИЛИ НА В╤ЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В РОС╤Ю
Загалом п╕д час весняного призову до арм╕╖ РФ «з суб'╓кт╕в п╕вдня Рос╕╖» будуть...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 10.08.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 10.08.2018
СТРАТЕГ╤Я КРЕМЛЯ – ЗМУСИТИ УКРА╥НУ ДАТИ ВОДУ КРИМУ

Перший сплеск публ╕чно╖ дискус╕╖, чи варто Укра╖н╕ в╕дновити постачання води до Криму, вже в╕дбувся. Аргументи стор╕н визначилися, ╕ в майбутньому навряд чи кардинально зм╕няться (доповняться). Детальн╕ше про те, хто ╕ як висловився на цю тему можна прочитати тут. До числа противник╕в подач╕ води додамо лише м╕н╕стра ╕нфраструктури Укра╖ни Володимира Омеляна – в╕н виявився найвищим укра╖нським посадовцем, хто висловився на цю тему.
Дуже коротко про аргументи «за» в╕дновлення подач╕ води. ╥х, за великим рахунком, три: 1) там наш╕ громадяни, ми про них ма╓мо дбати; 2) Коли повернемо Крим, то доведеться вкладати величезн╕ кошти на його в╕дновлення, тож не варто зараз доводити ситуац╕ю до повно╖ катастрофи; 3) за воду до Криму можна отримувати значн╕ кошти, а нин╕ ми просто скида╓мо ╖╖ у Чорне море. Це окр╕м в╕дверто╖ демагог╕╖ на кшталт «треба боротися за голови кримчан, бо, хтозна, може ще повторний референдум там проводитимуть» чи «ми ж купу╓мо рос╕йськ╕ нафту та газ».
Аргументи «проти» зайве нав╕ть коротко формулювати, вони абсолютно очевидн╕.
Чи може Рос╕я утримувати Крим? Теоретично – ц╕лком, питання виключно у грошах. Нема води? Бер╕ть з моря, опр╕снюйте. Не беруть, бо дорого. Не вистача╓ зал╕зниц╕, автодор╕г для доставки товар╕в? Вез╕ть Керченським мостом, поромами, кораблями. Та везуть, але надто дорого виходить, через що кримськ╕ ц╕ни вищ╕ за московськ╕. Не вистача╓ електроенерг╕╖? Будуйте ТЕС, вез╕ть для них паливо з Рос╕╖. Будують ╕ везуть, але знову ж – дуже дорого. А ще м╕жнародн╕ санкц╕╖, як╕ теж породжують дорожнечу. Все виходить дорого! Оце ╕ ╓ ц╕на окупац╕╖, дуже висока ц╕на, яка в к╕нцевому п╕дсумку ма╓ виявитися неп╕дйомною нав╕ть для тако╖ велико╖ та багато╖ кра╖ни, як Рос╕я.
Хтось хоче в Укра╖н╕, щоб ми взяли частину витрат на себе?
Нема сумн╕ву, що ран╕ше чи п╕зн╕ше дискус╕я поновиться. Тому що це т╕льки зовн╕ вигляда╓ як в╕льна суперечка людей, котр╕ представляють лише самих себе. Насправд╕, ╕ це очевидно, йдеться про дуже серйозну проблему для держави Рос╕я – катастроф╕чну нестачу пр╕сно╖ води у Криму, тож згадану дискус╕ю варто розглядати як видиму частину велико╖ роботи Кремля з вир╕шення ц╕╓╖ проблеми.
Оск╕льки вс╕м зрозум╕ло, що реально згадана проблема вир╕шу╓ться т╕льки в╕дновленням подач╕ води з Укра╖ни П╕вн╕чнокримським каналом (ус╕ ╕нш╕ вар╕анти – нереальн╕), для Рос╕╖ завдання зводиться до того, як змусити Укра╖ну дати воду. А дал╕, як правильно зауважують противники в╕дновлення подач╕ води, будуть примус ╕ заохочення до в╕дновлення постачання електроенерг╕╖ (за грош╕, зв╕сно!), ╕ в╕дновлення зал╕зничного сполучення Рос╕╖ з Кримом через Укра╖ну (теж не задарма). Правильно, це кап╕туляц╕я, визнання де-факто Укра╖ною, що Крим – вже рос╕йський, п╕сля чого м╕жнародне визнання того самого неминуче.
Як бачимо, плани у Рос╕╖ ц╕лком стратег╕чн╕: Укра╖на знову, як у 1954-2014 роках, забезпечу╓ Крим водою, енерг╕╓ю, траспортними комун╕кац╕ями, т╕льки тепер Крим – рос╕йський ╕ Рос╕я викладе за цю ╕дил╕ю трохи грошей.
Чи може Рос╕я досягти тако╖ стратег╕чно╖ мети?
Найперше, що ма╓мо розум╕ти: будь-як╕ гуман╕тарн╕ чи економ╕чн╕ чинники у ц╕й справ╕ не можуть мати визначального значення, головним ╓ ╕ завжди буде пол╕тика. Тобто, ймов╕рн╕сть, що Укра╖на подаватиме дн╕провську воду до Криму ще до його повернення в Укра╖ну, може бути реал╕зована виключно з пол╕тичних причин. Конкретн╕ше: це можливо, якщо в Укра╖н╕ встановиться пророс╕йська влада (по сут╕, а не за гаслами ╕ декларац╕ями). Можна, зв╕сно, стверджувати, що в Укра╖н╕ такого вже б╕льше н╕коли не буде – пророс╕йсько╖ влади, але ми зараз говоримо не про реал╕стичн╕сть цього вар╕анту, а лише про те, що воду до Криму може дати т╕льки пророс╕йська влада в Ки╓в╕. Якщо ж хтось упевнений, що в Ки╓в╕ тако╖ влади вже н╕коли не буде, то тод╕ й дискутувати нема про що, ╕ з над╕й Кремля на дн╕провську воду можна т╕льки зловт╕шно посм╕ятися.
Т╕льки чи не зарано нам см╕ятися з Кремля?
Укра╖ну не лише закликатимуть, а й примушуватимуть дати воду. Не лише зваблюватимуть грошима, а й погрожуватимуть р╕зними б╕дами. Примус буде прихований – це коли Укра╖н╕ створюватимуть якнайб╕льше проблем, вир╕шення яких ставитимуть у пряму залежн╕сть в╕д згоди дати воду (прим╕ром: заручники, блокада Азовського моря, транзит газу тощо – виб╕р у Кремля широкий). Або в╕дкритий – антиукра╖нська ╕нформац╕йна кампан╕я ╕з звинуваченнями у порушенн╕ прав людини, до яко╖ буде залучена ╕ м╕жнародна складова аж до, не виключено, ООН. Ус╕ впевнен╕, що Укра╖на витрима╓ цей потужний ц╕леспрямований тиск?
Тривожить сам факт появи под╕бно╖ дискус╕╖ у публ╕чному простор╕ Укра╖ни. Заспокоювати себе тим, що у нас свобода слова, ╕ н╕кому не заборонено пропонувати до дискус╕╖ та обстоювати будь-яку тему – не випада╓. ╥╖ розпочали не як╕сь там самозванц╕-блогери на особистих стор╕нках у соц╕альних мережах, а в╕дом╕ особи, котр╕ мали колись або мають зараз в╕дношення до державно╖ служби, причому у виступах на ТБ. Ут╕м, справа нав╕ть не в цьому. Хто нин╕ може заперечити, що в Укра╖н╕ в╕дкрито ╕ приховано д╕ють потужн╕ ф╕нансово ╕ впливов╕ пол╕тично пророс╕йськ╕ сили?
Дискус╕ю про воду для Криму у нас розпочала Рос╕я з метою психолог╕чного тиску на громадян Укра╖ни (не на укра╖нську владу, на не╖ тиснутимуть ╕накше). ╥х зваблюють грошима (Рос╕я заплатить за воду!) ╕ дурять демагог╕╓ю, що, мовляв, «жаль наших людей». Щоб пот╕м громадяни тиснули на укра╖нську владу (до реч╕, незабаром вибори). Це не та дискус╕я, в як╕й народжу╓ться ╕стина. У даному випадку ╕стина давно знайдена, ╖╖ треба не шукати, а захищати.
Юр╕й Сандул
https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 10.08.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20259

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков