Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3579)
З потоку життя (6822)
Душі криниця (3673)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1576)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ТРУД╤ВНИЦЯ ДУХУ» НАТАЛ╤Я КОБРИНСЬКА
Серед потужних постатей ма╓мо й зачинательку емансипац╕йного рух Натал╕ю Кобринську –...


ПОМЕР УКРА╥НСЬКИЙ КОМПОЗИТОР МИРОСЛАВ СКОРИК
Мирославу Скорику 13 липня мало виповнитися 82 роки.


ПАМ'ЯТЬ ПРО ХУДОЖНИКА ВШАНУВАЛИ МЕМОР╤АЛЬНОЮ ДОШКОЮ
22 травня заслуженому художнику Укра╖ни, куратору всеукра╖нських ╕ м╕жнародних пленер╕в...


В╤ТАННЯ З ЕКСКУРСОМ В МИНУЛЕ
Сьогодн╕, у день Весняного Миколи, святку╓ св╕й 66-й день народження (по-сво╓му - кругла дата!)...


«╤ВАНОЧКУ! ТИ ЧУ╢Ш, ДОБРООКИЙ?»
Тенд╕тна душа поета ╕ зал╕зна, мов криця, сила духу… Це все про незламного ╕ н╕жного ╤вана...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 10.08.2018 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 10.08.2018
СТАН ЗДОРОВ'Я СЕНЦОВА ПОГ╤РШИВСЯ…

Стан здоров'я незаконно ув'язненого укра╖нського режисера Олега Сенцова, який вже три м╕сяц╕ голоду╓ у колон╕╖ м╕ста Лабитнанг╕ в Рос╕╖, пог╕ршився. Про це пов╕домив Громадському адвокат Дмитро Д╕нзе п╕сля в╕дв╕дин Сенцова.
За його словами, Сенцов перебува╓ у поганому стан╕. Зокрема, у нього сильно знизився гемоглоб╕н, що призвело до анем╕╖, а також дуже низький пульс, близько 40 удар╕в на хвилину.
Адвокат зазначив, що у Сенцова погано з серцем, ╕ його дв╕ч╕ намагалися вмовити ви╖хати у л╕карню. Йому також стало зле через те, що в Лабитнанг╕ стало дуже тепло, а в нього нин╕ погана переносим╕сть спеки.
Сенцов в╕дчува╓ слабк╕сть в усьому т╕л╕.
За словами адвоката, Сенцов не плану╓ припиняти голодування.
Також, додав адвокат, Сенцов проти переведення його у цив╕льну л╕карню Лабитнанг╕, оск╕льки «зав╕дувач реан╕мац╕йним в╕дд╕ленням агресивно до нього ставиться, ╕ ймов╕рн╕ше за все, може лише нашкодити йому».
Сенцов загалом проти переведення у л╕карню де╕нде, «оск╕льки просто не витрима╓ етапування ╕ може померти», сказав захисник.
Як пов╕домлялося, Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 рок╕в колон╕╖, 14 травня 2018 року оголосив голодування, вимагаючи зв╕льнення вс╕х укра╖нц╕в-пол╕тв'язн╕в Кремля. 28 травня Сенцов погодився на п╕дтримуючу терап╕ю.

«К╤НЕЦЬ БЛИЗЬКО, ОЛЕГ МАЙЖЕ НЕ ВСТА╢»: СЕСТРА СЕНЦОВА РОЗПОВ╤ЛА ПРО ЙОГО КАТАСТРОФ╤ЧНИЙ СТАН

Стан укра╖нського режисера та пол╕тв’язня Олега Сенцова, який голоду╓ у рос╕йськ╕й колон╕╖, дуже поганий. Про це в╕н сам написав у лист╕ до сестри Натал╕╖ Каплан, про який вона розпов╕ла у Facebook. "Все не просто погано, все катастроф╕чно погано. Олег мен╕ через адвоката передав лист, в╕н майже не вста╓. Написав, що к╕нець близько, ╕ в╕н це не про зв╕льнення. Запиту╓, чи ц╕кавиться хтось ще його голодуванням, йому не передають лист╕в, н╕яких! Каже, що в╕н зараз в ╕нформац╕йному вакуум╕ ╕ взагал╕ не зна╓, що в╕дбува╓ться", - написала вона.
За ╖╖ словами, ╢СПЛ наполяга╓ про переведення до цив╕льно╖ л╕карн╕, причому ближче до м╕сця прописки. "Олег в╕дмовився, каже, що в╕н просто не переживе етап, а в цив╕льн╕й л╕карн╕ в Лабитнанг╕, куди в╕н вже потрапляв в реан╕мац╕ю, над ним знущаються ще б╕льше, н╕ж в тюремн╕й. Це Рос╕я, дитинко ... ╕ я взагал╕ не уявляю, що ще можна зробити ╕ як його витягти... все дуже погано", - додала Каплан.
www.unian.ua

КЛОПОТАННЯ МАТЕР╤ СЕНЦОВА ПРО ЙОГО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ПЕРЕДАЛИ В КОМ╤С╤Ю З ПИТАНЬ ПОМИЛУВАННЯ

Адвокат укра╖нського пол╕тв'язня Олега Сенцова Дмитро Д╕нзе передав клопотання про помилування в╕д матер╕ Олега Людмили Сенцово╖ до ком╕с╕╖ з питань помилування на територ╕╖ Ямало-Ненецького автономного округу РФ.
Про це пов╕домила сестра пол╕тв'язня Натал╕я Каплан у коментар╕ "Громадському".
Вона розпов╕ла, що спочатку клопотання про помилування Сенцова направили до приймальн╕ адм╕н╕страц╕╖ президента РФ, проте там так ╕ не в╕дпов╕ли, хоча об╕цяли розглянути його.
Сестра Олега Сенцова висловила сумн╕ви щодо ймов╕рност╕ його зв╕льнення.
"Я не можу сказати, що це прискорить процес зв╕льнення, тому що на попередн╓ звернення вони взагал╕ н╕як не в╕дреагували", - заявила Каплан.
13 липня мати режисера Олега Сенцова, засудженого до 20 рок╕в колон╕╖ за звинуваченням у тероризм╕, попросила президента Рос╕╖ Володимира Пут╕на помилувати ╖╖ сина.
Напередодн╕ адвокат Дмитро Д╕нзе пов╕домив, що в Олега Сенцова пульс упов╕льнився до близько 40 удар╕в на хвилину, у в’язня погано з серцем, але на л╕карню в╕н не погоджу╓ться.
П╕зн╕ше Натал╕я Каплан заявила, що потр╕бно терм╕ново витягувати ╕ через його стан за ним треба в╕дправляти медичний л╕так.
При цьому у Федеральн╕й служб╕ виконання покарань РФ знову заявили про "задов╕льний" стан здоров’я Сенцова.
Укра╖нський омбудсмен Людмила Ден╕сова пов╕домила у Facebook, що готова негайно вилет╕ти до Рос╕╖, аби побачитися з  Олегом Сенцовим.
"87-й день голодування Олега Сенцова. Ситуац╕я з╕ станом його здоров’я, за ╕нформац╕╓ю Натал╕ Каплан, катастроф╕чна.
Домовленост╕ м╕ж президентами Укра╖ни ╕ Рос╕╖ про мо╓ в╕дв╕дування укра╖нських пол╕тв’язн╕в не виконан╕ РФ. Спростувати або п╕дтвердити ╕нформац╕ю, надану РФ про "в╕дносно стаб╕льний" стан Олега, неможливо", - написала Ден╕сова.
Уповноважений ВР з прав людини наголосила, що ╕н╕ц╕ативи про розблокування процесу обм╕ну гальмуються Рос╕╓ю.
Вона також закликала рос╕йського омбудсмена Тетяну Москалькову та главу Ради з розвитку громадянського сусп╕льства ╕ прав людини при президент╕ РФ Михайла Федотова обговорити будь-як╕ умови обм╕ну, аби врятувати Сенцова.
Олег Сенцов оголосив голодування 14 травня, вимагаючи в╕д влади Рос╕╖ в╕дпустити вс╕х укра╖нських пол╕тв'язн╕в.
Укра╖нського режисера Олега Сенцова затримали в анексованому Криму 10 травня 2014 року. Його звинуватили в п╕дготовц╕ теракт╕в ╕ засудили до 20 рок╕в позбавлення вол╕.
www.pravda.com.ua

З'ЯВИЛИСЯ ФОТО СЕНЦОВА У РОС╤ЙСЬК╤Й КОЛОН╤╥

Уповноважена з прав людини в Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ Тетяна Москалькова над╕слала укра╖нському омбудсмену Людмил╕ Ден╕сов╕й три фотограф╕╖ незаконно засудженого укра╖нського режисера Олега Сенцова з його камери. Про це уповноважений Верховно╖ Ради Укра╖ни з прав людини пов╕домила на сво╖й стор╕нц╕ у соц╕альн╕й мереж╕ Facebook. «Т╕льки-но в╕д уповноваженого РФ над╕йшли фото Олега Сенцова. За ╕нформац╕╓ю, яку ╖й передали, Олег активний, ходить дивитися телев╕зор, чита╓ книжки, пише щось час в╕д часу. Вс╕, цитую, дивуються як в╕н витриму╓, стан його задов╕льний», - пов╕домила Ден╕сова. «На мо╓ запитання, чи можу я оприлюднити фото, мен╕ в╕дпов╕ли, коли питали про дозв╕л зробити фото, Олег розум╕╓, що люди хвилюються за нього», - додала омбудсмен.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 10.08.2018 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20258

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков