Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 20.07.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 20.07.2018
РОСМУНД╤АЛЬ: ЧЕМП╤ОНАТ ╤МЕН╤ «СЛАВА УКРА╥Н╤» ╤ PUSSY RIOT

***
У ф╕нал╕ ЧС-2018 в Москв╕ зб╕рна Франц╕╖ об╕грала команду Хорват╕╖ з рахунком 4:2 ╕ вдруге в ╕стор╕╖ стала чемп╕оном св╕ту з футболу.
Франц╕я п╕сля другого тр╕умфу на св╕тових футбольних чемп╕онатах наздогнала за к╕льк╕стю титул╕в зб╕рн╕ Аргентини й Уругваю. Б╕льше вигравали ЧС Бразил╕я – 5 раз╕в, Н╕меччина ╕ ╤тал╕я – по 4 рази. Ще по разу перемагали ╤спан╕я та Англ╕я.
Хорват╕я ж досягла найкращого результату в ╕стор╕╖, вперше вийшовши у ф╕нал ЧС. До цього в 1998 роц╕ хорвати пос╕ли трет╓ м╕сце.
Кап╕тан зб╕рно╖ Хорват╕╖ ╕ п╕взахисник мадридського "Реала" Лука Модрич названий кращим гравцем чемп╕онату св╕ту 2018 року з футболу.
Кращим молодим гравцем турн╕ру визнаний француз К╕л╕ан Мбаппе, який забив 4 голи, один з яких - у переможному для Франц╕╖ ф╕нал╕.
Кращим бомбардиром став англ╕╓ць Гарр╕ Кейн, який забив 6 гол╕в (3 - з пенальт╕). Кращим воротарем визнали бельг╕йця Т╕бо Куртуа.
***
Чемп╕онат св╕ту з футболу, що проходив у Рос╕╖, зак╕нчився. Чи вдалося кра╖н╕ ╕ ╖╖ оксамитовому диктатору набрати як╕сь бонусн╕ очки для свого ╕м╕джу? Авжеж. Питання в тому, наск╕льки вони вагом╕ ╕ як довго даватимуть хоч якийсь ефект. ╤нше важливе запитання: ск╕льки вся ця «всенародна рад╕сть» коштувала? Свято ж минуло, а попереду похмур╕ нудн╕ реч╕ - наприклад, життя до смерт╕ без пенс╕╖.
Ну ╕ для Укра╖ни дуже важливо планувати майбутн╕ рос╕йськ╕ кампан╕╖ спортивного "поб╓добес╕я" - особливо в т╕й частин╕, де вони впритул стосуються ╕ нашо╖ кра╖ни.

МОСКВА. ЛУЖНИКИ. «ШКОДА, ЩО ЗАРАЗ НЕ 37 Р╤К!»
Головна под╕я ЧС-2018 сталася на 52-й хвилин╕ ф╕нального матчу Франц╕я-Хорват╕я. На пол╕ вдалося прорватися чотирьом учасникам панк-групи Pussy Riot в пол╕цейськ╕й форм╕. Р╕шення надзвичайно дотепне ╕ витончене. З одного боку, мабуть, так прост╕ше було пробиратися на стад╕он╕ ╕ дал╕ - виб╕гати на поле. А з ╕ншого - як же ще протестувати проти свав╕лля в пол╕цейськ╕й кра╖н╕ - якщо не в пол╕цейськ╕й форм╕?!) В акц╕╖ брали участь Петро Верз╕лов, Ольга Курачева, Ольга Пахтусова ╕ Н╕ка Н╕кульшина. Вони назвали свою акц╕ю «М╕л╕ц╕онер вступа╓ в гру» ╕ вимагали зв╕льнення пол╕тв'язн╕в.
Д╕вчата встигли п╕дб╕гти до деяких з╕рок команд - головно╖ для нас з╕рки хорвата Види, а також француза Мбаппе, щоб зробити «дай п'ять». Щоправда, був ╕ ╕нший вар╕ант - малосимпатичний. Це коли хорватський захисник Ловрен, розлючений тим, що його команда до того часу програвала п╕сля двох необов'язкових гол╕в, з перекошеним обличчям допомагав стюардам забирати з поля Верз╕лова.
Але у ц╕й ╕стор╕╖ виявилося надзвичайно оперативне ╕ ц╕каве продовження п╕сля того, як затриман╕ були доставлен╕ до пол╕цейського в╕дд╕лку «Лужники». Дуже скоро в Twitter у запис╕ Вальдемар Московський @nalog399 з'явилося в╕део «Ось вам деб╕л╕в» (ймов╕рно, образливий натяк на пр╕звище Верз╕лов), зняте, схоже, саме у в╕дд╕лку. На ньому пол╕цейський в абсолютно хамськ╕й форм╕, добре показу╓ всю сво╓часн╕сть ╕ точн╕сть акц╕╖ Pussy Riot, допиту╓ Петра Верз╕лова. Ось ключовий сп╕ч силовика: «Я ╕нод╕ шкодую, що зараз не 37-й р╕к. Просто, ╕нод╕ шкодую. Об╕ср...ли Рос╕ю, так?». ...
Можна т╕льки прив╕тати Pussy Riot з ц╕╓ю акц╕╓ю ╕ подякувати ╖м за не╖. Тепер, не лукавлячи, можна сказати, що ЧС-2018 став турн╕ром ╕мен╕ «Слава Укра╖н╕!» ╕ Pussy Riot.
Але й це ще не була ф╕нальна крапка. ╥╖ поставив дощ, що почався п╕д час нагородження команд. Вт╕м, враховуючи силу зливи, це, скор╕ше, була не крапка, а багато-багато крапок. Н╕мецький журнал╕ст, яка давно вже через свою принципов╕сть ╕ неп╕дкупн╕сть стала у Рос╕╖ персоною нон-грата опубл╕кувала ╕стинно сатиричну фотограф╕ю з п╕дписом: «яка ганьба - глава держави, чолов╕к, який сто╖ть сам п╕д парасолькою ╕ залиша╓ ж╕нку, та ще гостя ╕ теж президента (Хорват╕╖ Кол╕нду Грабар-Китарович - ред.), стояти без парасольки п╕д зливою - коли таке було? Соромно! ╤ весь св╕т це бачив!». Чудова ╕люстрац╕я до показно╖ прив╕тност╕ холопсько╖ кра╖ни, що молиться на сакральну владу.

╤ ЩО ТЕПЕР РОБИТИ З УС╤╢Ю Ц╤╢Ю КРАСОЮ
До к╕нця чемп╕онату-2018 головне питання щодо нього формулювалося так: наск╕льки тривалим для Кремля буде позитивний ефект в╕д проведення цього, ну дуже витратного заходу. Вт╕м, хто в авторитарних петрократ╕ях зважа╓ на так╕ витрати. (До реч╕, зараз оч╕ку╓ться, що ЧС-2022 в Катар╕ перевищить рекордн╕ витрати Росмунд╕алю). Про к╕льк╕сть грошей, викинутих в Рос╕╖ на ЧС-2018, краще за все св╕дчить те, що точних цифр не зна╓ н╕хто. Прям╕ й недавн╕ видатки - в╕д 11 до 18 млрд долар╕в. ╤ це дуже груб╕, неточн╕ розрахунки. А вс╕╓╖ правди про вс╕ витрати ми не д╕зна╓мося н╕коли.

Чому? На╖вне запитання. За п╕дготовку до чемп╕онату в╕дпов╕дала некомерц╕йна орган╕зац╕я «Оргком╕тет «Рос╕я-2018». Вона займалася, як розпод╕лом кошт╕в, так ╕ вгадайте, чим ще?.. Правильно - контролем за витратами. Що зробило процес п╕дготовки надзвичайно комфортним - в сенс╕ осво╓ння кошт╕в.
╤ якщо ми вже зайшли вперед, у ЧС-2022, то корисно буде ╕ озирнутися назад, подивитися на ЧС-2014. Тод╕ говорилося, що в Бразил╕╖ на його проведення витратили 11,6 млрд долар╕в. ╤ ось там таке божев╕льне марнотратство держави призвела до масових народних протест╕в. Люди виходили на м╕тинги з плакатами «Нам не потр╕бен Кубок св╕ту! Нам потр╕бн╕ грош╕ для л╕карень та осв╕ти!». ╤ це в Бразил╕╖, де футбол д╕йсно народний вид спорту. Але там ситуац╕я з громадянським сусп╕льством, мабуть, набагато краще, н╕ж у Рос╕╖. Принаймн╕, в РФ уявити щось под╕бне важко...
Проте ж, ось чемп╕онат св╕ту зак╕нчений. Якихось надшвидк╕сних маг╕стралей, як╕ орган╕затори об╕цяли прокласти в ус╕ боки в╕д Москви, нема. Ланцюжки пасажирських р╕чкових хаб╕в вздовж Волги - теж (Хоча на папер╕, у проект╕ було так красиво - Волгоград-Самара-Казань-Н.Новгород). ╤ те, ╕ ╕нше дуже нервово, накладно. Звичайно, прост╕ше ╕ при╓мн╕ше запланован╕ грош╕ вкрасти, а малий залишок яскраво ╕ багатосл╕вно розпов╕дати в ЗМ╤, як весело ╕ п╕знавально було ╕ноземцям добиратися до Нижнього Новгорода звичайним по╖здом, д╕знаючись «таке ╕стинно рос╕йське поняття, як "плацкарт"» (саме так було в репортажах - ╕, схоже, без натяку на ╕рон╕ю).
Перше ╕ головне, на чому в╕дразу почали економити - буд╕вництво готел╕в. Це мудре р╕шення допомогло в╕дразу вбити ╕ другого зайця. Забезпечити ╕стотний прибуток приватному сектору, здавати к╕мнати ╕ квартири ╕ноземцям за несусв╕тн╕ ц╕ни. Так само об╕цян╕, але незбудован╕ швидк╕сн╕ електрички в╕д аеропорт╕в до м╕ст, як╕ приймали ╕гри, дали гарну роботу таксистам ╕ «кастрюльщикам».
Що ж у п╕дсумку? Об╕цяно╖ масштабно╖ ╕нфраструктури, як╕сно зм╕ню╓ вигляд кра╖ни, ╖╖ ц╕нн╕сть, як туристичного об'╓кта, не з'явилося. Зам╕сть цього – латання д╕рок; щити ╕ банери, закривають нап╕взруйнован╕ будинки; нашвидку покладений асфальт (м╕сцями, як в тому ж Нижньому Новгород╕ ╕ Волгоград╕, змитий першою великою л╕тньою зливою). ╢дине, що до ЧС-2018, на жаль, довелося зводити - так це стад╕они. ╤ ось тепер залиша╓ться питання - що з ними робити дал╕?
20 липня в Кал╕н╕нград╕, цитую, «президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н проведе сп╕льне зас╕дання Ради з розвитку ф╕зично╖ культури ╕ спорту, а також наглядово╖ ради Орган╕зац╕йного ком╕тету-2018». Погодьтеся, формулювання дещо туманне. Не ц╕лком зрозум╕ло, кого з ким «сп╕льне зас╕дання». Таке враження, що нам чогось не договорюють. ╤ там ще будуть люди в погонах, щоб було ким лякати. (А кого лякати - ╓). Це перша з низки нарад, на яких будуть обговорювати, а що, вибачте, що дал╕ робити з понабудованими стад╕онами?
ПОЧОМУ «БАКЛАН-АРЕНА» ДЛЯ НАРОДУ?
А вс╕ ц╕ арени - складних конструкц╕й ╕ дуже дорог╕ в обслуговуванн╕. При цьому команди рос╕йсько╖ прем'╓р-л╕ги ╓ лише у 5 м╕стах з 11 (Москва, Петербург, Казань, Ростов, Самара). В ╕нших м╕стах стад╕они такого р╕вня ╕ м╕сткост╕ взагал╕ не потр╕бн╕! ╤ якщо дв╕ столиц╕ ще здатн╕ потягнути р╕чн╕ видатки в розм╕р╕ 3,2-6,4 млн. долар╕в просто на догляд за кожним з цих стад╕он╕в, то що робитимуть ╕нш╕ м╕ста? Просити дотац╕╖ з держбюджету. Хоча прост╕ше ╕ виг╕дн╕ше, звичайно, було б ╖х стад╕они просто роз╕брати, н╕би не було.
А вс╕ розпов╕д╕ про те, що там можна прибрати частину кр╕сел (встановлених на фундаментальн╕й конструкц╕╖ трибунах), що там можна проводити концерти (Мадонна ╕ Робб╕ В╕льямс в Саранську - Why not?) абощо - казки для б╕дних, як╕ розпов╕дають багат╕. Причому частина з них збагатились саме на буд╕вництв╕ цих стад╕он╕в.
Тут можна знайти повний букет зловживань. Л╕дер - зв╕сно, стад╕он «Санкт-Петербург» (в╕домий також п╕д ╕менами «Крестовський», «Зен╕т-Арена», «Баклан-Арена»). Така к╕льк╕сть пр╕звиськ не випадкова, вона натяка╓ на вроджену крим╕ногенн╕сть. Але точн╕ше було б назвати його «Бандитський Петербург», бо будувався в╕н ╕ добудовувався з 2007 року - ц╕лих десять рок╕в, в результат╕ чого його кошторис зр╕с у 7 (прописом - с╕м раз╕в! При тому, що крад╕жка закладалася вже ╕ в початковий бюджет - з пристойною дельтою). Природно, для в╕дводу очей були порушен╕ к╕лька крим╕нальних справ. Вт╕м, ╕ ╖х ф╕гуранти вже вийшли за умовно-достроковим зв╕льненням. При цьому грош╕ ще на дечому «заощаджувалися» - зокрема тут використовувалася рабська праця п╕вн╕чнокорейських роб╕тник╕в. (Коли стало в╕домо про це, Ф╤ФА пооб╕цяла провести розсл╕дування. Та й та щось мовчить - вона не завжди оперативна, як у випадку з╕ «Слава Укра╖н╕!»). А щоб стала ясн╕ше нахабство п╕терських злод╕╖в, досить розшифрувати народне пр╕звисько «Баклан-Арена». Його дали п╕сля того, як влада в черговий раз попросили грошей на добудову (у тому числ╕ за рахунок ур╕зання соц╕ального бюджету м╕ста), оск╕льки частину покриття даху з╕псували, склювали баклани.
З дахом (в арх╕тектурному сенс╕) пов'язан╕ виявлен╕ крад╕жки ╕ на буд╕вництв╕ «Самара-Арени». Там дах повинна мав бути прозорим, за авторським задумом створюючи ╕люз╕ю, н╕би вся арена ширя╓ в пов╕тр╕. У результат╕ ╖╖ зробили з дешевих металевих елемент╕в, тому створю╓ться б╕льш в╕дпов╕дне до пол╕тично╖ ситуац╕╖ враження, що стад╕он придавлений до земл╕. У такому вигляд╕ стад╕он взагал╕ схожий на юрту монгольського хана, який прийшов на Русь по данину.
У Кал╕н╕нград╕ стад╕он поставили в поганому, небезпечному для буд╕вництва м╕сц╕, де з час╕в Сх╕дно╖ Прусс╕╖ таких кап╕тальних буд╕вель не робили. Так це ж золоте дно! Тут найб╕льш╕ грош╕ були вкраден╕ при роботах «з укр╕плення ╜рунту». Ти грунт зм╕цню╓ш, а в╕н пливе, ти зм╕цню╓ш, а в╕н пливе. А грош╕ течуть... В Нижньому Новгород╕, Волгоград╕, Саранську, ╢катеринбурз╕ буд╕вництво стад╕он╕в супроводжувалося пер╕одичними протестами роб╕тник╕в у зв'язку з невиплатами не т╕льки прем╕й, але ╕ зарплат. Ну ╕ само собою - були порушен╕ к╕лька крим╕нальних справ про людське око.
Московська «Спартак-Арена» була н╕би як показовою, обкладинковою. Ось, мовляв, тут бюджетн╕ кошти не витрачаються. Однак при ближчому ╕ не так щоб аж дуже пильному розгляд╕, ╕ тут виявилася, ╕нтел╕гентно кажучи, непрозора вза╓мод╕я державних структур ╕ приватного кап╕талу...
Взагал╕, з початку нульових рок╕в на Рос╕ю пролився такий рясний дощ нафтодолар╕в ╕ газпром-╓вро, що кра╖на за розумного управл╕ння могла б модерн╕зувати ╕нфраструктуру ╕ вийти на р╕вень нехай не найбагатших, але все ж кра╖н «старо╖ ╢вропи». Розум╕ння саме цього багато в чому рухало в Рос╕╖ можливу революц╕ю 2011-2012 року. Але зам╕сть цього рос╕йське народонаселення погодилося на в╕чне свято ╕мперського поб╓добес╕я ╕ спортивних урочистостей. В такому наркотичному маренн╕ ╕ продовжу╓ перебувати.

ПЛАНИ РОСПРОПА НА 2019-2020 РОКИ
При цьому рос╕йська масова преса, як спортивна (тобто, типу непол╕тична), так ╕ громадська, наск╕льки може, п╕дтриму╓ градус ╕стер╕╖ на потр╕бному (тобто максимально можливому) р╕вн╕. Ви не знайдете тут питань, що буде з╕ стад╕онами в найближчому майбутньому. Зам╕сть цього - а як╕ ще спортивн╕ свята оч╕куються в РФ у найближчому майбутньому? ╤ншими словами - куди ще грош╕ злити?.. ╤ тут для розгону поверн╕мося в минуле.
Вс╕ багато кажуть про те, яку велику роль у пол╕тичному розбещенн╕ рос╕йського електорату з╕грала Сочинська Ол╕мп╕ада-2014. При цьому вона розгляда╓ться ненауково, несистемно, у в╕дрив╕ в╕д ╕нших под╕бних под╕й. В╕д чого втрача╓ться глибина бачення ╕ розум╕ння. Кремль в╕в Рос╕ю до повного дом╕нування спортивно-в╕йськового поб╓добес╕я поступово, р╕к за роком. ╤ ось яким був цей граф╕к.
2005 - пишне святкування 60-р╕ччя Перемоги. Тод╕ ж за сп╕льною ╕н╕ц╕ативою «РИА Новости» ╕ провладно╖ орган╕зац╕╖ «Студентська громада» розпочалася акц╕я з роздач╕ «георг╕╖вських стр╕чок», що стали з 2014 року колорадськими.
2007 - вл╕тку того року стало в╕домо, що Ол╕мп╕ада-2014 пройде в Соч╕, що також стало приводом для свята.
2008 - на чемп╕онат╕ ╢вропи з п╕сн╕ перемага╓ Д╕ма Б╕лан. На чемп╕онат╕ ╢вропи з футболу Рос╕я, об╕гравши в чвертьф╕нал╕ голландц╕в, пройшла в п╕вф╕нал (де, щоправда, розгромно програла ╕спанцям, але це постаралися не пом╕тити). Перемога хокейно╖ зб╕рно╖ Рос╕╖ у ф╕нал╕ над канадцями на першост╕, що проходив в Канад╕. У цьому ж роц╕ агрес╕я проти Груз╕╖.
2009 - «╢вробачення» проходить у Москв╕ - пишно, дорого - що саме по соб╕ пода╓ться, як велике свято ╕ перемога. Перемога у ф╕нал╕ ╕ знову - над канадцями на першост╕ з хокею. (Перемоги у ф╕налах ЧС 2012 ╕ 2014 рок╕в були вже не так важлив╕, оск╕льки там суперники виявилися не такими гучними, принциповими).
2010 - пишне святкування 65-р╕ччя Перемоги. Наприк╕нц╕ цього ж року Ф╤ФА оголосила, що ЧС-2018 пройде не в Англ╕╖, яка давно чека╓ цього ╕ готова приймати, а в Рос╕╖. У кра╖н╕ - урочистост╕ з цього приводу. Поява гасла, спочатку, начебто, жарт╕вливого, а пот╕м все б╕льш серйозного: «Де Пут╕н, там - перемога»
2012 - Перемога у ф╕нал╕ ЧС з хокею, правда, вже над менш статусним суперником - словаками.
2013 - Вперше хода в Москв╕ 9 травня проходила п╕д брендом «Безсмертний полк». Л╕тня Ун╕верс╕ада в Казан╕.
╤ ось п╕сля цього т╕льки - Соч╕-2014, а також наступний за ним «кримнаш». Чи не правда, в такому вигляд╕, з такою хронолог╕╓ю загальна картинка сходження (зведення) Рос╕╖ з глузду вигляда╓ б╕льш зрозум╕ло ╕ вражаюче.
╤ вже зараз в рос╕йському ╕нформпол╕ смакуються деяк╕ злети майбутнього поб╓добес╕я, майбутнього в найближч╕ два роки. Зовс╕м незабаром, 2-12 березня 2019 року в Красноярську пройде всесв╕тня зимова Ун╕верс╕ада. ╥╖ слоган Real Winter. Тобто зрозум╕ло, що буде романтизуватися «справжня рос╕йська зима» автентичного рос╕йсько╖ Сиб╕ру (╕ н╕ слова - про активне осво╓ння його в останн╕ роки «китайськими друзями»), ╕ в зв'язку з цим - «загартований морозами рос╕йський характер». А велика к╕льк╕сть медалей, отриманих господарями турн╕ру, буде приводом для щоденних пишних зведень.
М╕н╕стр молод╕ та спорту ╤гор Жданов у зв'язку з цим вже п╕дтверджував св╕й наказ, у якому спортсменам нац╕ональних зб╕рних Укра╖ни заборонялося брати участь у змаганнях на територ╕╖ Рос╕╖. Однак у вересн╕ 2019 року в Соч╕ пройде чемп╕онат св╕ту з боксу. ╤ ось тут вже ╕стор╕я набагато складн╕ша. Бо там будуть роз╕груватися пут╕вки на Ол╕мп╕аду-2020 в Ток╕о. Що для кра╖ни боксерських ген╕╖в, таких, як Кличко, Ломаченко, Усик, було б досить непри╓мно.
У 2020 роц╕ Чемп╕онат ╢вропи з футболу вперше пройде за новою схемою. У м╕стах 12 кра╖н. ╤ серед них - та сама «Баклан-Арена» в Петербурз╕. Там пройдуть три з шести матч╕в у Груп╕ B. А також один чвертьф╕нал. ╤ знову, хоча, звичайно, на к╕лька меншому р╕вн╕, буде роздута пропагандистська ╕стер╕я «Наша частина ╢вро-2020 - най-найкраща! Наш Петербург - самий великий!».
Вт╕м, до того часу учасники Pussy Riot ще щось придумають.
Олег Кудр╕н
https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 20.07.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20195

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков