Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОЛ╤ДАРН╤ З УКРА╥НОЮ
Пошти св╕ту презентують поштов╕ випуски, зокрема благод╕йн╕, на п╕дтримку укра╖нц╕в…


СЕРЕД ПОВЕРНЕНИХ ╤З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ ЗАХИСНИК╤В МАР╤УПОЛЯ ╢ ДВО╢ КРИМЧАН
Серед захисник╕в, яких внасл╕док обм╕ну повернули з рос╕йського полону, ╓ дво╓ кримчан.


УКРА╥НА ПОВЕРНУЛА З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ 215 ЛЮДЕЙ, ЗОКРЕМА Й ЗАХИСНИК╤В «АЗОВСТАЛ╤»
«Це найпотужн╕ший результат у питанн╕ зв╕льнення полонених за весь час повномасштабного...


ЩАСЛИВА ЛЮДИНА СЕРГ╤Й МАРТИНЮК
- Я щаслива людина, - говорить письменник Серг╕й Мартинюк, якому 10 липня нин╕шнього року...


ПЕРЕМОГА НА П╤ДСТУПАХ ДО КИ╢ВА
Виставка присвячена геро╖чн╕й оборон╕ столиц╕ Укра╖ни в╕д московських окупант╕в.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 21.05.2004 > Тема ""Будьмо!""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 21.05.2004
"МІЙ ТАТО - НІМЕЦЬ І ТРІШКИ УКРАЇНЕЦЬ!"
Розмову вела Юлія ДОРОФЕЙ.

Не так давно у Сімферополі за підтримки Республіканського комітету у справах сім'ї та молоді АРК і Республіканського товариства німців Криму "Відергебурт" ("Відродження") пройшов конкурс німецької культури та краси "Кримська німецька красуня-2004" в рамках проекту "Національні конкурси культури та краси". У конкурсі взяли участь десять етнічних німкень. До складу журі увійшли віце-спікер ВР АРК Ільмі Умеров, перший заступник міністра культури АРК Леонід Білий, заступник голови Рескомнацу Володимир Рекпенінг. Звання "Німецька красуня-2004" здобула 23-річна студентка ТНУ імені Вернадського Олена Кнельзен, німецькою віце-міс (ІІ місце) стала Марія Шульц, учениця сімферопольської гімназії № 1, звання другої віце-міс (ІІІ місце) отримала Вікторія Нікель, студентка ТНУ імені Вернадського.
Власне, про цей національний конкурс краси та й взагалі про життя молодих кримських німців нам вдалося поговорити з однією з переможниць цього конкурсу - Марією Шульц.
- Маріє, розкажи, будь ласка, про себе, про конкурс, як ти потрапила до нього? У чому, на твій погляд, мета цього заходу?
- Мені 15 років, навчаюся я у сімферопольській гімназії № 1. Також входжу до німецького товариства "Відергебурт". В принципі, з'ясувалось, що німкень Криму, які виявили бажання брати участь в цьому конкурсі, не так вже було й багато. Тому задля участі німкеням потрібні були бажання і, звичайно, знання німецької мови та культури.
- Повернімось до конкурсу...
- Головне, як на мене, для таких етнічних конкурсів - це заохочування людей до збереження свого національного начала, а насамперед - зацікавлення молоді та залучення її до вивчення своїх коренів та культури свого народу. На першому місці, позаяк це був конкурс передусім національної німецької культури, а вже потім - краси, було знання німецької мови, традицій, історії, культури тощо, до того ж вміння подати себе, розповісти про німецькі традиції, які підтримуються в сім'ї. Журі оцінювало вміння красиво ходити, говорити. Тому перед конкурсом було багато тривалих репетицій.
- Про які традиції вашої сім'ї розповіла ти?
- Загальновідомо, що німці дуже полюбляють пити пиво, особливо з ковбасою, сосисками, а мій тато зовсім не є виключенням, то я вирішила розповісти про цю таку своєрідну традицію мого тата: він кожної п'ятниці після роботи завжди п'є пиво, насолоджується, смакуючи його зі шматочками ковбаси.
- Марія, чого, як ти думаєш, не вистачило тобі, щоб здобути звання "Німецької красуні-2004"?- Думаю, навиків гарного німецького мовлення. Німецькою мовою я володію на рівні, проте, на жаль, дуже мало спілкуюсь з носіями мови, з німцями, тому, звичайно, був не той акцент.
- Напевне, що кримські німці мають свій власний маленький світ, в якому живуть і спілкуються. Розкажи, будь ласка, про побут та існування німців в Криму.
- Наприклад, я перебуваю у "Відергебурті", а німецькою мовою займаюсь у "Хайдельберг-центрі" від Гете-університету. "Хайдельберг-центр" завжди приймає у себе людей з Німеччини, з якими ми спілкуємося, вдосконалюючи мову, дізнаючись багато цікавого про цю країну, до того ж відзначаємо свята, дні народження, проглядаємо документальні німецькі фільми. В основному наше німецьке коло спілкування - молодь, люди до 30 років. Членами "Хайдельберг-центру" є і старші люди - колишні в'язні та їхні родичі. Туди входить і мій тато, бо свого часу мого дідуся було вислано. У них теж проводяться свята, відбуваються збори тощо. Влітку для дітей організовуються спеціальні мовні табори, влаштовуються поїздки до Німеччини. Тобто завдяки цим осередкам в Криму нім-ці мають можливість підтримувати та розвивати культуру, традиції, мову. І спілкуємося ми не лише в межах цих німецьких товариств, а й поза ними, збираючись родинами.
- Маріє, як ти вважаєш, чому ваша родина все ж таки намагається підтримувати свої корені, бо ж багато хто з представників різних національностей у наш час мало замислюються над тим, як віднайти, зберігати та підтримувати своє етнічне.
І основна причина це, насамперед, певні меркантильні інтереси та байдужість нашого суспільства до культурного, національного.
- По-перше, я думаю, що неправильно, коли людина нехтує своїм минулим, відкидаючи свою національну приналежність. Взагалі-то моя сім'я багатонаціональна: тато - німець і трішки українець, а мама - росіянка навіть з грузинськими коренями. По-друге, дізнаватися про культуру нації, частина якої є в тобі, це дуже цікаво.
- Як ти вважаєш, поважати батьківські традиції та культуру свого народу - це сучасно?
- Взагалі, поняття культури серед молоді зараз якесь розмите, абстрактне. Тому, на жаль, більшість молодих людей, моїх однолітків, піддаються всьому скороминучому, одноденному - сучасній масовій культурі. Зараз поняття моральності у молоді загублене. Але маю надію, що ненадовго. А мене ці "модні" моделі поведінки та уподобання не цікавлять. Тобто те, що пропонує сучасне суспільство з вузькими інтересами, мене не влаштовує, воно деградує. А хочеться чогось більшого.
- Маріє, які твої плани на майбутнє? Твоя професія якось буде пов'язана з німецькою мовою?
- Я дуже хочу бути дипломатом і, можливо, мені доведеться працювати в німецькомовних країнах. А поки що намагаюся потроху, крок за кроком, йти до своєї мети, здобуваючи знання.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 21.05.2004 > Тема ""Будьмо!""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2019

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков