Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 29.06.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 29.06.2018
«МЕНЕ ЗАВЖДИ ТЯГНУЛО ДО МОРЯ, АЛЕ Н╤КОЛИ НЕ УЯВЛЯВ, ЩО СТАНУ КОМАНДИРОМ КОРАБЛЯ»

В╕д командира рад╕отехн╕чно╖ станц╕╖ - до командира бойового корабля.

Простий хлопчина з Кропивницького колись ╕ подумати не м╕г, що стане командиром в╕йськового корабля. ╤нколи виникали думки стати в╕йськовим, але щоб командиром...
Василь Швачич згаду╓, як у 9-му клас╕ довго роздумував над майбутньою профес╕╓ю. П╕д час розмови з батьком той запитав: «Синку, хочеш, щоб у тебе були золот╕ погони, б╕лий к╕тель, кортик та вс╕ д╕вчата були тво╖ми?».
- З приводу д╕вчат в╕н, зв╕сно, жартував. Але тод╕ його слова мене зачепили. ╤ я задумався - а чому б не спробувати? Чому не пов’язати життя з морем, до якого з дитинства так тягнуло? Вл╕тку бабуся частенько в╕двозила мене у Коблево на в╕дпочинок. Пам’ятаю, я завжди чекав цього моменту.
Юнаку довелося останн╕ два роки у школ╕ посилено займатися математикою, ф╕зикою та спортом. Але все марно.
- Для вступу до Севастопольського В╕йськово-Морського ╕нституту не вистачило буквально 2 бали, проте рейтинг був достатн╕м, щоб потрапити до В╕йськово-морського коледжу старшинського складу, який знаходився у склад╕ СВМ╤. Так я став на першу сходинку до сво╓╖ мети.
Отримавши перше в╕йськове звання м╕чман та прослуживши р╕к на посад╕ командира рад╕отехн╕чно╖ станц╕╖, я, нарешт╕, потрапив до в╕йськово-морського вишу на 3-й курс. У п╕дсумку витратив 7 рок╕в зам╕сть 5-ти, але, врешт╕-решт, отримав омр╕яний кортик та оф╕церськ╕ погони, - говорить Василь Швачич.
Служба лейтенанта розпочалася з посади командира г╕дроакустично╖ групи на бойовому корабл╕ - морському тральщику «Черкаси», який дислокувався у смт Новоозерне. Дал╕ був малий протичовновий корабель «Хмельницький», де займав посаду командира БЧ-4-7 (бойова частина зв’язку та управл╕ння). Згодом п╕шов на п╕двищення у м╕сто Севастополь – пом╕чником командира фрегату «Гетьман Сагайдачний». Саме у той час, коли корабель брав участь у антип╕ратських операц╕ях НАТО «Океанський щит» та ╢вропейського союзу «Аталанта» ╕ в╕дбулася окупац╕я Криму Рос╕╓ю.
- Тому п╕сля усп╕шного виконання поставлених завдань у березн╕ 2014 року поверталися ми вже не в Крим, а в Одесу. Н╕хто не знав, що буде дал╕, з кожним днем ситуац╕я на п╕востров╕ загострювалась. Особовий склад перебував у повн╕й бойов╕й готовност╕. Але найб╕льше бентежило ек╕паж те, що с╕м’╖ та р╕дн╕ залишалися п╕д контролем кра╖ни-агресора. А ми ц╕лодобово знаходилися на корабл╕ ╕ не могли ╖м допомогти. Нав╕ть перевезти дружин, д╕тей та реч╕ не було жодно╖ можливост╕, - згаду╓ оф╕цер. – Тому деяк╕ в╕йськовослужбовц╕ не витримали напруги ╕ самов╕льно повернулися до Криму. Ще 40% особового складу зв╕льнилися в Одес╕.
С╕м’я Василя на той момент проживала у ╢впатор╕╖. Покидати корабель в╕н не збирався, проте добре розум╕в, що питання евакуац╕╖ кохано╖ та маленько╖ доньки треба вир╕шувати. Тим паче, що дружина п╕шла з м╕л╕ц╕╖, яка перейшла на б╕к окупанта, та залишилася без роботи.
- На жаль, н╕хто ╕з кер╕вництва флоту не переймався нашими проблемами, болючими питаннями ек╕пажу, ╕ це, певно, одна з причин, через яку кримчан на корабл╕ ставало все менше. Однак я все ж таки знайшов волонтер╕в ╕з Запор╕жжя, як╕ допомогли перевезти мою родину до П╕вденно╖ Пальм╕ри, - пригаду╓ Василь.
В 2017 роц╕ кап╕тана 3 рангу Швачича призначають командиром пошуково-рятувального судна «Донбас».
Корабель управл╕ння "Донбас" був четвертим п╕сля ракетного катера "Прилуки", танкера "Фаст╕в" та судна розмагн╕чування "Балта", що рос╕йськ╕ в╕йськов╕ передали В╕йськово-Морським Силам ЗС Укра╖ни у березн╕ 2014-го року.
За пер╕од перебування у блокад╕ корабель отримав значн╕ пошкодження матер╕ально╖ частини. Проблем додало ╕ загоряння на одному ╕з бойових пост╕в у 2016 роц╕. Як вважа╓ командир «Донбасу», воно також було насл╕дком поганого техн╕чного стану корабля п╕сля його кримського полону. Особовий склад власноруч пров╕в ремонтно-в╕дновлювальн╕ роботи.
Василь Швачич розпов╕в, що судно ма╓ досить поважний в╕к, так як воно було спущене на воду у 1969 роц╕ ╕ це також не може не впливати на його стан.
- Сьогодн╕ виконувати завдання пошуково-рятувального характеру корабель спроможний, але без переобладнання та модерн╕зац╕╖ - це досить складно. Тобто як╕сь окрем╕ елементи нам посильн╕, а операц╕я в ц╕лому – н╕, - поясню╓ командир.
Попередн╕й вих╕д у море «Донбас» зд╕йснив у жовтн╕ 2016 року п╕сля пожеж╕ з метою перев╕рки роботи суднових пристро╖в судна, зокрема рульового пристрою, нав╕гац╕йно╖ системи та корабельного зв’язку.
- Думаю, що мало виход╕в у море ╕ ╓ одна з головних причин, чому на корабл╕ багато вакантних посад, - п╕дсумову╓ оф╕цер. - Зв╕сно, вплива╓ ╕ грошове утримання, ╕ те, що досить багато часу проводиш на борту, а не з с╕м’╓ю.
Як виявилося у розмов╕, н╕ Василь, н╕ решта командир╕в сус╕дн╕х корабл╕в у зон╕ АТО не були. А все через те, що для оф╕цер╕в корабельного складу там просто не передбачен╕ посади.
- Мен╕ боляче спостер╕гати за тим, що в╕дбува╓ться на сход╕ Укра╖ни. З 2014 року я писав рапорти вищому кер╕вництву з проханням в╕дправити мене до зони бойових д╕й, аби боронити свою землю, - говорить командир пошуково-рятувального судна. Кр╕м того, я, як командир, мав би бути прикладом для сво╖х п╕длеглих. А вони майже вс╕ брали участь в антитерористичн╕й операц╕╖, так як старшин ╕ матрос╕в призначають на посади стр╕лк╕в, зв’язк╕вц╕в, вод╕╖в. З впевнен╕стю скажу – у мене на корабл╕ кожен профес╕онал сво╓╖ справи. ╤ саме завдяки ╖м «Донбас» сьогодн╕ п╕дтриму╓ться в задов╕льному техн╕чному стан╕.
Оксана Карпенко,
спец╕альний кореспондент редакц╕╖ В╕йськово-Морських Сил
м. Одеса

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 29.06.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20137

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков