Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 21.05.2004 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 21.05.2004
ПРОВІСНИЦЯ ЄВРОВИЗНАННЯ УКРАЇНИ...
Андрій ІВАНЕЦЬ.

СПІВАЧКА РУСЛАНА ЛИЖИЧКО СТАЛА ПЕРЕМОЖНИЦЕЮ НАЙПРЕСТИЖНІШОГО НА НАШОМУ КОНТИНЕНТІ КОНКУРСУ ЕСТРАДНОЇ ПІСНІ "ЄВРОБАЧЕННЯ-2004"
В ніч з суботи на неділю у Стамбулі Руслана подарувала подію, яку Україна не забуде довго. "Євробачення" справді континентальний конкурс як за охопленням країн (цього року його дивилися 150 млн. чоловік), так і за своїми підходами. Зважаючи на демократичну ментальність європейців, переможця конкурсу визначають не високочолі експерти, а глядачі. В залежності від кількості їх дзвінків кожна з 36 країн континенту виставляла від 1 до 12 балів виконавцю. Єдине обмеження: не можна віддавати голоси за співака-співвітчизника. Боротьба за звання принцеси поп-музики старого світу могла посперечатися цього року за видовищністю та емоційністю з боєм Віталія Кличка за титул "короля боксу" або матчем грандів футболу. Фінальне голосування захоплювало непередбачуваністю. Експресивні "Дикі танці" Руслани одразу вивели Україну до четвірки лідерів. Проте з оцінками кожної країни картина динамічно змінювалася і ведучі "Євробачення" повідомляли: Україна - третє місце, друге, четверте, потім знов третє... Але чим ближче було до кінця, тим очевиднішим ставав лідер. Питання було в тому: наскільки зможе хтось наблизитися до нас? І ось напружене чекання розрядилося щасливим результатом: Україна із 280 балами перемогла! Руслана визнана найкращою в Європі! Приз відправляється до Києва. Сталося те, що про що ми могли тільки мріяти! Завдяки яскравому шоу Руслани мільйони європейців на відміну від євробюрократів з Брюсселя визнали Україну європейською країною.
За результатами опитування глядачів найближче до нашої держави підійшли Сербія і Чорногорія (262 бали), Греція і Туреччина. Росія опинилася на одинадцятому місці. А "переможець" з кінця - Норвегія, чий результат був близький до нуля. Підсумки "Євробачення" досить широко обговорюються в європейській пресі. Причому виринає цікава закономірність: чим менше набрав балів "рідний" співак, тим більше розмов про політичний характер голосування під час конкурсу. Мовляв, сусіди голосували за сусідів, або навіть якісь ледь не змовницькі сили досягають своїх геополітичних цілей, підтасовуючи голосування. Щоправда, про механізми цієї фальсифікації журналісти не повідомляють. Ще якось можна зрозуміти, коли про такі речі пише британська преса, співвітчизники якої не дуже високо оцінили експресивну українку, але коли російські акули пера та гієни клавіатури розводяться про це... Може, їм замість "размишлізмов" власного виробництва на тему "Євробачення-2004" просто спитати росіян: чому вони віддали 12 балів Руслані? Хоча, звичайно, сусіди краще розуміють культуру один одного. Проте це не гарантує підтримки на конкурсі. Приміром, ми можемо згадати, що Румунія і Білорусь дали не найвищі бали нашій землячці. Проте у 12 балів оцінили виступ Руслани мешканці загубленої в хвилях Атлантичного океану Ісландії, які, напевне, не одразу знайдуть Україну на мапі. А ще поділили їхнє захоплення виступом українки Ізраїль, Туреччина, Естонія, Росія та Польща. Чимало інших країн північної, західної та південної Європи пройнялися карпатською енергетикою та високо оцінили "принцесу-воїна".
Тож важко не погодитися з Віктором Ющенком, який відзначив, що на конкурсі "Євробачення-2004" перемогла найдостойніша учасниця. І це результат її титанічної праці. Руслана змогла врахувати всі недоліки виступу Олександра Пономарьова, який минулого року проторував шлях українським виконавцям на "Євробачення". Тоді співаку не допомогли ні голос, ні артистичність, ні англомовна пісня, написана закордонним митцем. Олександр виступав на доброму рівні. Проте не більше. Не було драйву. Не було національного колориту. Так міг виступити добрий співак з будь-якої країни Європи. Тому й оцінили торік глядачі нашого земляка як "середнячка". Руслана змогла донести з допомогою пісні чоловіка Олександра Ксенофонтова до європейців шалену енергетику правічних Карпат. Причому співала "принцеса-воїн" як англійською, так і українською. Окремо слід згадати цікаву роботу шоу-балету "Життя", який створював навколо Руслани рухливу ауру.
Отже, Руслана мала всі підстави сказати про себе та команду: "Ми зробили свою справу для своєї країни". Додамо: для створення позитивного іміджу України в очах пересічного європейця Руслана зробила більше, ніж державні органи разом узяті за останні роки. Причому визнання України найкращою у музикальній Європі дасть можливість привернути доброзичливу увагу континенту до нашої країни ще через рік (звичайно, якщо "рідна" влада виконає свої обов'язки). За умовами "Євробачення" наступний конкурс відбувається в країні переможця. Тож ювілейний 50-й конкурс навесні 2005 року відбудеться в Києві!
Руслана змогла повернути співвітчизникам призабуте для багатьох почуття гордості за країну і національної єдності. "Тримали кулаки" за співачку як у російськомовному Криму, так і в українському П'ємонті - Галичині, а після її тріумфу вигуки радості можна було почути від шахтарів Донбасу та селян Полісся. Це справді перемога одна на всіх. Вітальні телеграми Руслана отримала як від керівників держави, так і від лідера опозиції В. Ющенка. Цього тижня влада надала Руслані звання народної артистки України. Це добре, але дещо запізно. Бо співачці вже більше личить звання міжнародної...
Частково про секрети успіху "принцеси-воїна" ми вже говорили. Але головна його складова, на думку самої Руслани, це віра в себе: "Сама придумала, сама записала альбом, сама його випустила, сама поїхала у промо-тур 15-ма країнами Європи". Такий підхід співачки дозволив спочатку зробити альбом "Дикі танці" платиновим в Україні, а пізніше досягнути фантастичного результату на "Євробаченні". До речі, цього року українці вже довели, чого варті у спорті завдяки Віталію Кличку, у мистецтві - Руслані. Можливо, прийшов час і народу сказати, чого він вартий і насправді бажає? Восени у нас буде шанс. Скажете: від нас нічого не залежить, все вирішують грошові мішки та корупціонери. Але ж Руслані теж пророкували крах...


КОМПЛЕКСУЮТЬ...

"Імпортована з України музика зухвало перемагає російську". Приблизно так коментують майже всі російські ЗМІ перемогу української співачки Руслани на конкурсі "Євробачення" у Стамбулі. Вперше російська поп-еліта та її ідеологи закомлексували перед своїми українськими колегами. Цікаво, що пересічний російський глядач дав Руслані найвищий бал, а рафіновані "арбатські" музичні критики з усієї сили пишуть про випадковість її перемоги.
Натякаючи на політичну неспроможність України, у російській столиці глузливо пишуть про те, що "Україну прийняли в Євросоюз", а українська музична культура - це Вєрка Сердючка, шаровари і народні танці. Є й інші пояснення. З'ясовується, в Європі ніхто не знає, що Україна суверенна країна. "Перемогла наша російська дівчина з Києва", - вважають у Москві. Росія, на думку Москви, програла тому, що всі "маленькі країни" проголосували проти колишньої імперії, керуючись політичними, а не естетичними міркуваннями. Та як би там не було, а Україна - ПЕРША, Росія - лише одинадцята...
Віктор ТИМОШЕНКО, м. Москва.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 21.05.2004 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2013

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков