Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3410)
З потоку життя (6643)
Душі криниця (3590)
Українці мої... (1476)
Резонанс (1530)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1699)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПЕТЕРБУРЗ╤ ПОМЕР АВТОР КНИГИ ПРО КРИМСЬКИХ ТАТАР ВОЗГР╤Н
Вих╕д книги Возгр╕на "╤сторична доля кримських татар" в 1992 роц╕ припав на пер╕од масового...


ТРАГЕД╤Я УКРА╥НСЬКОГО «БО╥НГА»: НЕСПОД╤ВАН╤ НАСЛ╤ДКИ ТА ЗАЦ╤КАВЛЕН╤ СТОРОНИ
Як через збиття укра╖нського л╕така може зм╕нитися режим в ╤ран╕, а пот╕м, дивись, – ╕ в...


СУД ШВЕЙЦАР╤╥ ЗОБОВ'ЯЗАВ РФ ВИПЛАТИТИ УКРА╥НСЬКИМ Ф╤РМАМ ПОНАД $80 М╤ЛЬЙОН╤В ЗА ВТРАТИ У КРИМУ
Наголошу╓ться, що суд в╕дхилив апеляц╕╖ рос╕йсько╖ держави в зв'язку з р╕шеннями, ухваленими...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ П╤ДТВЕРДИЛИ ЗНЯТТЯ СУДИМОСТ╤ З ЖУРНАЛ╤СТА СЕМЕНИ
Р╕шення про це ма╓ набути чинност╕ через 10 календарних д╕б.


ОПИТУВАННЯ: ЗА ПУТ╤НА ГОТОВ╤ ГОЛОСУВАТИ 38% РОС╤ЯН
Якби вибори президента Рос╕╖ проходили в найближчу нед╕лю, за Володимира Пут╕на проголосували б...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 22.06.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 22.06.2018
╢СПЛ НАПРАВИВ ЗАПИТ РОС╤ЙСЬК╤Й ВЛАД╤ ЩОДО ╤НФОРМАЦ╤╥ ПРО ЗДОРОВ'Я СЕНЦОВА У ЗВ'ЯЗКУ З ГОЛОДУВАННЯМ

╢вропейський суд з прав людини (╢СПЛ) просить у влади Рос╕╖ надати всю ╕нформац╕ю про стан здоров'я укра╖нського режисера Олега Сенцова у в╕дпов╕дь на звернення його захисту.
"Суд направив запит уряду Рос╕╖ щодо ╕нформац╕╖ про дотримання стосовно заявника вимог статей 2 (право на життя), 3 (заборона тортур) ╕ 4 (заборона примусово╖ прац╕) Конвенц╕╖ у зв'язку з його голодуванням. Суд також просить надати докладну ╕нформац╕ю про поточний стан здоров'я Олега Сенцова разом ╕з медичною документац╕╓ю до 27 червня", - пов╕домила "╤нтерфаксу" адвокат м╕жнародно╖ правозахисно╖ групи "Агора" Натал╕я Добрева, яка представля╓ О.Сенцова в ╢вропейському суд╕.
"По сут╕ це означа╓, що влада зобов'язана не допустити смерт╕ Сенцова, але й не ма╓ права використовувати способи примусового годування", - зазначила Н.Добрева.
Адвокат зазначила, що ╢СПЛ пропону╓ О.Сенцову припинити голодування. "Суд пропону╓ заявнику (скарги О.Сенцову - ╤Ф) припинити голодування", - пов╕домила Н.Добрева.
За ╖╖ словами, про це йдеться у в╕дпов╕д╕ ╢вропейського суду на екстрене звернення представника режисера, направлен╕й до ╢СПЛ напередодн╕.
"╢СПЛ нагаду╓, що справ╕ Сенцова ще 8 липня 2014 року надано пр╕оритет", - пояснила Н.Добрева.
Як пов╕домлялося, напередодн╕ представник режисера направила Страсбурзькому суду пов╕домлення, в якому попросила прискорити комун╕кац╕ю його скарги у зв'язку ╕з загрозливим станом здоров'я О.Сенцова.
П╕вн╕чно-Кавказький окружний в╕йськовий суд у Ростов╕-на-Дону (РФ) у серпн╕ 2015 року засудив О.Сенцова, затриманого в Криму в 2014 роц╕, до 20 рок╕в колон╕╖ суворого режиму.
О.Сенцов в╕дбува╓ покарання в колон╕╖ суворого режиму в Ямало-Ненецькому автономному окруз╕ (РФ), б╕льш в╕дом╕й як "Б╕лий ведм╕дь".
14 травня в╕н оголосив голодування з вимогою в╕дпустити вс╕х укра╖нц╕в, яких утримують у РФ.
https://ua.interfax.com.ua

ДЕН╤СОВ╤Й ПОВ╤ДОМИЛИ ПРО ПРОБЛЕМИ З НИРКАМИ ТА СЕРЦЕМ У СЕНЦОВА

В укра╖нського пол╕тв’язня Олега Сенцова, який голоду╓ з 14 травня, проблеми з нирками та серцем. Про це пов╕домила у Facebook омбудсмен Людмила Ден╕сова п╕сля розмови з адвокатом Сенцова, який в╕дв╕дав свого п╕дзахисного в колон╕╖ в Лабитнанг╕. 
"Т╕льки-но поговорила ╕з адвокатом Олега Сенцова. Сьогодн╕ в╕н таки зустр╕вся ╕з Олегом в колон╕╖. За його словами, Олег знаходиться зараз у медичн╕й частин╕. В нього - проблеми ╕з нирками та серцем. Олег п'╓ 3,5 л╕три води на день та ще ставлять щоденн╕ крапельниц╕. Це ще додатков╕ 2 л╕три", - наголосила вона. 
Також Ден╕сова пов╕домила, що на 26-й день голодування у Сенцова сталася криза ╕ його возили до л╕карн╕ за межами колон╕╖. "Хот╕ли примусово нагодувати, але Олег в╕дмовився. Л╕кар╕ не наполягали через можливий розголос ╕ попросили забрати його назад до колон╕╖ разом ╕з апаратом для примусового годування", - зазначила вона. Також Ден╕сова додала, що з╕ сл╕в адвоката, в будь-який момент криза може повторитися.
Як пов╕домлялося, напередодн╕ Ден╕сова передала адвокату Олега Сенцова Дмитру Д╕нзе, який вноч╕ в╕дбув до колон╕╖ в Лабитнанг╕, де утримують незаконно засудженого укра╖нського режисера, лист в╕д Президента Укра╖ни. 
Ран╕ше у середу Ден╕сова звернулася до уповноваженого РФ з прав людини Тетяни Москальково╖ з проханням сприяти зв╕льненню укра╖нського пол╕тв'язня Олега Сенцова з гуман╕тарних причин ╕ звернутися з в╕дпов╕дним проханням до президента Рос╕╖ Володимира Пут╕на.
З╕ свого боку, генеральний секретар Ради ╢вропи Турбйорн Ягланд заявив, що готовий подати прохання про помилування Сенцова.
Укра╖нський омбудсмен Людмила Ден╕сова ╕ уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова в ход╕ зустр╕ч╕ 18 червня домовилися про в╕двання укра╖нського режисера Олега Сенцова в рос╕йськ╕й колон╕╖ ╕ журнал╕ста Кирила Вишинського в Херсон╕. Однак 19 червня Ден╕сова так ╕ не змогла в╕дв╕дати Сенцова.
Минулого тижня Ден╕сов╕й, яка перебува╓ в Рос╕╖, також в╕дмовили у зустр╕чах з укра╖нськими пол╕тв'язнями Романом Сущенком ╕ Миколою Карпюком.
Всього в Рос╕╖ ╕ анексованому Криму тримають близько 70 укра╖нських пол╕тв'язн╕в, серед них ╕ журнал╕ста Укр╕нформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 рок╕в колон╕╖ суворого режиму за н╕бито шпигунство.
(Укр╕нформ)

«У СЕНЦОВА ТАМ ЯК Л╤КУВАЛЬНЕ ГОЛОДУВАННЯ ВИХОДИТЬ»: УПОВНОВАЖЕНА З ПРАВ ЛЮДИНИ В РОС╤╥ ВРАЗИЛА ЦИН╤ЧНОЮ ЗАЯВОЮ

Уповноважена з прав людини в Рос╕╖ Тетяна Москалькова стверджу╓, що внасл╕док голодування укра╖нський режисер Олег Сенцов «не схуд, в╕н нав╕ть додав к╕лька к╕лограм╕в». Про це Москалькова заявила рос╕йському виданню «Новая газета». «Писали, що у нього зуби випали, що там мало не цинга – це не так, зуби на м╕сц╕. В╕н… вигляда╓ добре. Отриму╓ п╕дтримувальну терап╕ю: в╕там╕ни, глюкозу, б╕лки. З власно╖ згоди отриму╓. Тобто у нього фактично там як л╕кувальне голодування виходить. Ну а так голодування, протест – це його законне право», – циту╓ Москалькову газета.
Як пов╕домляв УН╤АН, уповноважений Верховною Ради Укра╖ни з прав людини Людмила Ден╕сова припуска╓, що незаконно ув’язненого в Рос╕╖ укра╖нського режисера Олега Сенцова годують примусово, адже достов╕рно╖ ╕нформац╕╖ про його стан здоров’я нема╓.

СЕНЦОВ СПРОСТУВАВ СЛОВА РОС╤ЙСЬКО╥ ОМБУДСМЕНА ПРО «Л╤КУВАЛЬНЕ ГОЛОДУВАННЯ»

Укра╖нський режисер Олег Сенцов, який продовжу╓ голодування в колон╕╖ в селищ╕ Лабитнанг╕, спростував слова уповноваженого з прав людини в Рос╕╖ Тетяни Москальково╖ про «л╕кувальне голодування» ╕ набрання ваги.  Про це п╕сля зустр╕ч╕ з Сенцовим розпов╕в його адвокат Дмитро Д╕нзе, ╕нформу╓ рос╕йська служба Рад╕о Свобода. «Очевидно, Москалькову м╕г дез╕нформувати уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окруз╕ (Рос╕╖) Анатол╕й Сак, який регулярно в╕дв╕ду╓ Сенцова», – припустив адвокат. За словами Д╕нзе, Сенцов розпов╕в, що Сак фотографував його, проте в╕дмовився передати фото уповноваженому з прав людини Верховно╖ Ради Людмил╕ Ден╕сов╕й, коли ╖╖ не пустили в колон╕ю ╕ вона просила надати в╕домост╕ про здоров’я Сенцова.
«Щодня Сенцов п’╓ по 3,5 л╕тра води, йому капають крапельницю з великою к╕льк╕стю глюкози, ам╕нокислот ╕ поживних в╕там╕нних речовин. Жодне голодування в╕н не припиняв», – розпов╕в Д╕нзе. Сенцов перебува╓ в окрем╕й палат╕ медчастини колон╕╖, л╕кар╕ яко╖ роблять все можливе для збереження його життя. У нього загострилися проблеми з серцем ╕ нирками. За св╕дченням л╕кар╕в колон╕╖, кризова ситуац╕я з╕ здоров’ям режисера може настати найближчим часом. У в╕дпов╕дь на заяву ╢вропейського суду з прав людини, який закликав режисера припинити голодування, Сенцов в╕дпов╕в в╕дмовою ╕ просив передати «великий прив╕т», нагадавши, що його скарга, яку ╢СПЛ визначив як пр╕оритетну, лежить без руху вже к╕лька рок╕в.
www.unian.ua

МЗС ВИСЛОВИЛО ПРОТЕСТ РОС╤╥ ЧЕРЕЗ НЕДОПУСК ДЕН╤СОВО╥ У РОС╤ЙСЬКУ В’ЯЗНИЦЮ ДО КАРПЮКА

М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловило протест Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ через недопуск уповноваженого Верховно╖ Ради Укра╖ни з прав людини Людмили Ден╕сово╖ у в’язницю до незаконно засудженого в РФ Миколи Карпюка. Про це речник МЗС Мар'яна Беца пов╕домила у Twitter. «РФ продовжу╓ свою «гру». Попри домовленост╕, Омбудсмену Л.Ден╕сов╕й в╕дмовили у зустр╕ч╕ з М.Карпюком. Висловлю╓мо протест, вимага╓мо доступу», - написала Беца.
Як пов╕домляв УН╤АН, 9 червня п╕д час телефонно╖ розмови президент Укра╖ни Петро Порошенко ╕ президент РФ Володимир Пут╕н домовилися, що найближчим часом омбудсмени Укра╖ни ╕ Рос╕╖ Ден╕сова ╕ Москалькова в╕дв╕дають укра╖нц╕в ╕ рос╕ян, ув‘язнених в обох кра╖нах. Читайте також Ден╕сова заявля╓ про затягування процесу в╕дв╕дування утримуваних в РФ укра╖нц╕в 13 червня Ден╕сова вирушила до РФ. Вона мала нам╕р найперше в╕дв╕дати в колон╕╖ на Ямал╕ незаконно засудженого режисера Олега Сенцова, який голоду╓ з 14 травня. 15 червня Ден╕сова по╖хала в колон╕ю до Сенцова, але ╖╖ не пустили. 16 червня укра╖нський омбудсмен по╖хала у в’язницю у м╕сто Володимир, де утриму╓ться Карпюк. Однак начальник виправного закладу пов╕домив, що зараз зустр╕ч Ден╕сово╖ ╕з Карпюком неможлива ан╕ як уповноваженого, ан╕ як приватно╖ особи. Водночас в╕н запевнив, що заяву щодо в╕дв╕дування нею незаконно засудженого укра╖нця почнуть розглядати на початку тижня.
У травн╕ 2016 року Верховний суд Чечн╕ засудив укра╖нц╕в Стан╕слава Клиха ╕ Карпюка до 20 ╕ 22,5 роки ув'язнення, в╕дпов╕дно, в колон╕╖ суворого режиму. ╥х засудили за н╕бито участь у банд╕, вбивств╕ ╕ замаху на вбивство рос╕йських в╕йськовослужбовц╕в. За верс╕╓ю рос╕йського сл╕дства, Клих ╕ Карпюк п╕д час першо╖ чеченсько╖ в╕йни створювали в Укра╖н╕ групи для участ╕ у боях проти рос╕йських в╕йськ за незалежну Чечню. Кр╕м того, Карпюк н╕бито наприк╕нц╕ 1994 – початку 1995 рр. сам брав у них участь. М╕н╕стерство юстиц╕╖ Укра╖ни неодноразово направляло до Рос╕╖ запити про передачу Карпюка ╕ Клиха.
www.unian.ua

ЗАСУДЖЕНИЙ У ТАК ЗВАН╤Й СПРАВ╤ «КРИМСЬКИХ ДИВЕРСАНТ╤В» ШТИБЛ╤КОВ ПРОСИТЬ ЗД╤ЙСНИТИ ЙОГО ЕКСТРАДИЦ╤Ю В УКРА╥НУ

Засуджений у так зван╕й справ╕ «кримських диверсант╕в» Дмитро Штибл╕ков просить зд╕йснити його екстрадиц╕ю в Укра╖ну для подальшого в╕дбування покарання. Як пов╕домля╓ прес-служба уповноваженого Верховно╖ Ради Укра╖ни з прав людини Людмили Ден╕сово╖, про це виконуючий обов'язки консула - кер╕вника Консульства Укра╖ни в Новосиб╕рську Олег Ф╕ногенов пов╕домив Ден╕сов╕й п╕сля в╕дв╕дування Штибл╕кова в колон╕╖ разом з омбудсменом РФ Тетяною Москальковою. За словами в.о. консула, на зустр╕ч╕ Штибл╕ков заявив, що ╓ громадянином РФ та Укра╖ни.
«Дмитро Штибл╕ков вигляда╓ добре, скарг не висловлю╓. В╕н перебува╓ з травня 2018 року в одиночн╕й камер╕. Мав к╕лька дисципл╕нарних стягнень. Тетяна Москалькова домовилася про орган╕зац╕ю в╕деорозмови з родиною Дмитра Штибл╕кова, яка прожива╓ в АР «Крим», - пов╕домив в.о. консула. Ф╕ногенов зазначив, що поговорив з Штибл╕ковим. П╕д час розмови Штибл╕ков написав заяву до М╕н╕стерства юстиц╕╖ Укра╖ни проханням посприяти переведенню його в Укра╖ну для подальшого в╕дбування покарання, а також висловив прохання розглянути можлив╕сть надання йому матер╕ально╖ допомоги в установленому законодавством порядку, за пропозиц╕╓ю консула Укра╖ни. За словами в.о. консула, з Москальковою вони попередньо домовилися про отримання матер╕ал╕в справи Штибл╕кова у раз╕ звернення консульства у письмовому вигляд╕ на адресу омбудсмена РФ.
Дов╕дка УН╤АН. Штибл╕кова тримають у виправн╕й колон╕╖ №6 в Омськ╕й област╕. 9 листопада 2016 року в окупованому Севастопол╕ ФСБ РФ затримала Штибл╕кова, Олекс╕я Бессарабова ╕ Володимира Дудка. ╥х звинуватили в п╕дготовц╕ диверс╕й на об'╓ктах в╕йськово╖ ╕нфраструктури ╕ житт╓забезпечення Криму. Бессарабов, Штибл╕ков ╕ Дудко були експертами укра╖нсько╖ неурядово╖ орган╕зац╕╖ «Центр «Номос», який окупанти закрили в 2014 роц╕. 16 листопада 2017 року Штибл╕кова було засуджено до 5 рок╕в позбавлення вол╕ в колон╕╖ суворого режиму.

В ╤РКУТСЬКУ СУД АРЕШТУВАВ М╤СЦЕВОГО АКТИВ╤СТА ЗА ОГОЛОШЕННЯ ГОЛОДУВАННЯ З ВИМОГОЮ ЗВ╤ЛЬНИТИ СЕНЦОВА

В ╤ркутську суд заарештував на с╕м д╕б в╕домого проукра╖нськими акц╕ями актив╕ста Захара Сарапулова, в╕н оголосив голодування з вимогою зв╕льнити укра╖нського режисера Олега Сенцова та ╕нших укра╖нських пол╕тв'язн╕в.
Як пов╕домля╓ сайт «Сибирь.Реалии», К╕ровський районний суд ╤ркутська визнав Сарапулова - волонтера м╕сцевого штабу опозиц╕йного пол╕тика Олекс╕я Навального - винним у повторному порушенн╕ правил проведення публ╕чного заходу ╕ призначив йому покарання у вигляд╕ адм╕н╕стративного арешту терм╕ном на 7 д╕б. Ран╕ше пол╕цейськ╕ вручили громадському актив╕сту роз'яснення статт╕ про крим╕нальну в╕дпов╕дальн╕сть за неодноразове порушення правил орган╕зац╕╖ та проведення публ╕чних заход╕в. Ще до початку зас╕дання суду Сарапулов заявив кореспонденту УН╤АН, що, якщо суд призначить йому адм╕н╕стративний арешт, в╕н оголошу╓ безстрокове голодування з вимогою негайно зв╕льнити Сенцова, а також ╕нших рос╕йських ╕ укра╖нських пол╕тв'язн╕в. «Як посадять, знайте, я оголошую голодування на п╕дтримку Олега Сенцова та ╕нших рос╕йських ╕ укра╖нських пол╕тв'язн╕в», - сказав актив╕ст.
1 травня в ╤ркутську прихильник опозиц╕╖ брав участь у творч╕й акц╕╖ «Монстрац╕я», яку орган╕затори позиц╕онували як культурний зах╕д, що не потребу╓ узгодження з м╕ською владою. П╕д час акц╕╖ Сарапулов н╕с у руках м'яку ╕грашку - жовту качечку ╕ плакат з намальованою пляшкою ╕ написом: «Это вино или бензин?». Сп╕вроб╕тники пол╕ц╕╖ розц╕нили «Монстрац╕ю» як публ╕чний зах╕д, який ма╓ соц╕альний, пол╕тичний характер, ╕ до початку ходи попередили про це його орган╕затора Соф╕ю Баженову. Пол╕цейськ╕ стверджують, що Сарапулов також чув застереження ╕ знав, що бере участь у неузгодженному публ╕чному заход╕, за який передбачена адм╕н╕стративна в╕дпов╕дальн╕сть. Кр╕м того, актив╕ста оштрафували на 150 тис. рубл╕в за орган╕зац╕ю несанкц╕оновано╖ ходи "Он нам не царь" 5 травня 2018 року. У листопад╕ 2017 року Сарапулов був заарештований на 6 д╕б за орган╕зац╕ю зустр╕ч╕ Навального з жителями ╤ркутська.
Як пов╕домляв УН╤АН, Сарапулов неодноразово брав участь ╕ орган╕зовував у Рос╕╖ проукра╖нськ╕ акц╕╖. Так, 18 березня 2017 року в╕н вив╕сив Державний прапор Укра╖ни з в╕кна головного корпусу Московського ун╕верситету. У цей день на площ╕ перед буд╕влею масштабно святкували третю р╕чницю захоплення укра╖нського Криму. Разом з тим актив╕ст заявляв, що його акц╕я носила непол╕тичний характер, а мала на мет╕ привернути увагу до побутових проблем студент╕в. 18 серпня 2017 року в ╤ркутську в╕н пров╕в одиночний п╕кет проти в╕йни РФ з Укра╖ною. Тод╕ в╕н пов╕домив, що вийти з плакатом з написом: «Может хватит воевать в Сирии и Украине?» вир╕шив з власно╖ ╕н╕ц╕ативи.


 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 22.06.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20112

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков