Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4442)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4115)
Українці мої... (1657)
Резонанс (2107)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1842)
Крим - наш дім (1022)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (305)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (201)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 22.06.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 22.06.2018
«ПЕНС╤ЙНА РЕФОРМА» В РОС╤╥: ЖБАН ВОДИ У Д╤ЖКУ НЕВДОВОЛЕННЯ

Нин╕шня пол╕тика Кремля нев╕дворотно заганя╓ кра╖ну в глухий кут, мирний вих╕д з якого просто неможливий…

Уряд Рос╕╖ пропону╓ поступово зб╕льшити в кра╖н╕ в╕к виходу на пенс╕ю: чолов╕кам — 65 рок╕в, ж╕нкам — 63. На цьому тижн╕ пропозиц╕ю ма╓ узаконити Державна дума.
У Рос╕╖ — ╜валт! Жодного слова на п╕дтримку “реформи”, окр╕м як в╕д платних ╕ вс╕м в╕домих державних пропагандист╕в, не чути. Обивател╕ пан╕кують ╕ лаються, пол╕тики та блогери або в╕дмовчуються, або критикують. Причому нещадно ╕ причому не т╕льки уряд, а й того, хто вище уряду, що вже зовс╕м незвично. До реч╕, тих, хто в╕дмовчу╓ться, менше, н╕ж тих, хто не згоден.
Ц╕каво, зв╕сно, спостер╕гати за цими рос╕йськими “пенс╕йними” пристрастями, як╕ не здатен притлумити нав╕ть ф╕нал чемп╕онату св╕ту з футболу. Причому, поряд з ц╕кав╕стю хоч-не-хоч прориваються так╕ “негуманн╕” почуття, як задоволення з чужого горя ╕ зловт╕ха. Однак, все-таки головне питання у ц╕й ситуац╕╖: це вже почалося? це вже початок рос╕йського бунту як передумови довгооч╕куваного розвалу Рос╕╖ на благо ус╕х людей добро╖ вол╕ (особливо ╖х багато в Укра╖н╕)?
Фантазувати на цю тему можна довго ╕ з великим ентуз╕азмом. Цим може зайнятися будь-хто ╕ на фаховому, ╕ на аматорському р╕вн╕. Тому обмежимося констатац╕╓ю очевидних пол╕тичних реал╕й рос╕йсько╖ сучасност╕, в яких ╕ в╕дбува╓ться, зокрема, нин╕шн╕й ╜валт навколо “пенс╕йно╖ реформи”.
Нин╕шн╕й пол╕тичний режим у Рос╕╖ сто╖ть м╕цно, як н╕коли. Це — беззаперечний факт. Все, що можна було зробити для убезпечення сво╓╖ влади, Кремль зробив: орган╕зована пол╕тична опозиц╕я знищена, репресивний апарат (ФСБ, пол╕ц╕я, Росгвард╕я) в╕длагоджений, навчений ╕ матер╕ально вмотивований. Юридична база п╕д репрес╕╖ — масов╕ та ╕ндив╕дуальн╕ — створена, будь-як╕ джерела влади, окр╕м як з Кремля, “висушен╕”, б╕знес — будь-який — п╕д жорстким контролем ╕ залежний в╕д влади, держпропаганда працю╓ на повну потужн╕сть, на н╕й не економлять.
Однак така пол╕тика нев╕дворотно заганя╓ кра╖ну в глухий кут, мирний вих╕д з якого просто неможливий.
У Кремл╕ впевнен╕ (чи, принаймн╕, ╖м так зда╓ться), що ╖м вдасться придушити будь-яке незадоволення кра╖ни тим, як у Кремл╕ д╕лять загальний пир╕г достатку. ╤ ця впевнен╕сть штовха╓ ╖х на те, щоб принаймн╕ не зменшувати сво╖ доходи в умовах занепаду економ╕ки.
Зб╕льшення пенс╕йного в╕ку в Рос╕╖ — це звичайне в╕дбирання грошей у б╕дних, аби ╖х було б╕льше у багатих. Тамтешн╕ економ╕сти вже зробили перш╕ груб╕ п╕драхунки, як╕ показують, що ця “реформа” в п╕дсумку зменшить к╕льк╕сть пенс╕онер╕в приблизно на 13-14 млн. ос╕б. ╤ хоча У Рос╕╖ нараз╕ нема╓ деф╕циту державного бюджету - уряд за нин╕шн╕х ц╕н на нафту просто купа╓ться в грошах. Але режим хоче п╕дстрахуватися ╕ при проф╕цит╕ бюджету в 450 млрд рубл╕в в╕дняти у пенс╕онер╕в ще 350-400 млрд рубл╕в пенс╕й за р╕к. ╤ хоча для бюджету це др╕бниц╕ - як╕сь 2% доход╕в, по людях воно вдарить дуже боляче. Але ж треба рос╕йському режиму якось компенсувати завищен╕ в 2-3 рази кошториси на буд╕вництво збиткових газопровод╕в «Сила Сиб╕ру», «Турецький пот╕к» ╕ П╕вн╕чний пот╕к-2», зростання в десять раз╕в вартост╕ буд╕вництва стад╕ону «Зен╕т» у П╕тер╕, непом╕рн╕ витрати на Керченський м╕ст, Сочинську ол╕мп╕аду та на буд╕вництво стад╕он╕в до Чемп╕онату з футболу, крад╕жки на космодром╕ Сх╕дний та безл╕ч ╕нших корупц╕йних оборудок можновладц╕в.

Так, Кремлем зроблено все, щоб н╕хто не рипнувся бодай щось зайве спитати. Однак ╕ це повно╖ гарант╕╖ безпеки влади не да╓ ╕ не може дати. Оск╕льки водночас в╕дбуваються, причому — парадокс! - зусиллями того ж Кремля, процеси, як╕ цю владу п╕дважують. Наджорстка концентрац╕я влади, яку пров╕в Кремль, убива╓ рос╕йську економ╕ку. Просто тому, що економ╕ка нормально розвива╓ться т╕льки в умовах пол╕тичних свобод, тобто розпод╕лу влади на все сусп╕льство. А економ╕чн╕ негаразди зменшують розм╕р нац╕онального доходу, призначеного тим рос╕янам, хто не в Кремл╕ або не близько до Кремля. Грубо кажучи, люди б╕дн╕ють, бо т╕ хто ма╓ владу — багат╕ють (╖м, власне, для цього влада ╕ потр╕бна, щоб перерозпод╕лити загальний пир╕г на свою користь). А в╕льно╖ економ╕ки, щоб багат╕ли вс╕, нема. Бо в╕льна економ╕ка — це демократ╕я, це обмеження влади Кремля, це в╕льн╕ ╕ чесн╕ вибори, це — в╕дпов╕дальн╕сть влади перед сусп╕льством (виборцями).
Якщо одночасно нагр╕вати котел ╕ загвинчувати на ньому гайки, то вибух неминучий. Нема в природ╕ такого матер╕алу, з якого можна зробити котел ╕ гайки, який би витримав тиск до краю розпеченого газу. В ╕стор╕╖ закони не менш сувор╕, н╕ж у ф╕зиц╕. Якими б терплячими не були рос╕яни, якою б не була ╖хня вроджена недов╕ра до демократ╕╖ ╕ така ж ментальна над╕я на “доброго царя”, ╕нстинкт виживання, властивий кожн╕й жив╕й ╕стот╕, однаково сильн╕ший. Нин╕шн╕ рос╕йськ╕ “демократи”, як ╕ ╖хн╕ попередники “б╕льшовики”, обрали таку модель утримання влади (тотальний терор), яка об'╓ктивно ставить основну масу населення кра╖ни на межу виживання.
Якби в Рос╕╖ була легальна опозиц╕я (а не фейкова, як “л╕беральн╕ демократи” Жириновського чи комун╕сти Зюганова) та так╕-сяк╕ демократичн╕ свободи, то невдоволення владою через п╕двищення того ж таки пенс╕йного в╕ку вилилося б у масов╕ демонстрац╕╖, бурхлив╕ парламентськ╕ дебати, в╕дставку деяких м╕н╕стр╕в чи всього уряду, дострокових вибори тощо. Тобто, кра╖на мала б реальний шанс зм╕нитися хоч ╕ з запеклими суперечками, тимчасовими економ╕чними негараздами, але все-таки без всерос╕йського “мордобою”. Та легально╖ опозиц╕╖ нема, демократичн╕ свободи знищен╕, а тому ран╕ше чи п╕зн╕ше “мордоб╕й” такого масштабу буде! Це закон ╕стор╕╖, ╕ н╕хто й н╕що не зм╕нить його д╕╖. Питання лише в час╕. Тим б╕льше, що в ╕стор╕╖ Рос╕╖ таке вже траплялося дв╕ч╕: Пугачовщина (1773-1775 роки) та Громадянська в╕йна (1918-1922).
Вгадувати, яка конкретно крапля невдоволення виявиться критичною для Рос╕╖ — нема сенсу. Тут, як-то кажуть, все може статися абсолютно не оч╕кувано. Однак очевидно, що “пенс╕йна реформа” в╕д Пут╕на ╕ Медв╓д╓ва - це нав╕ть не крапля, а ц╕лий жбан води у д╕жку невдоволення, бо зач╕па╓ матер╕альн╕ ╕нтереси (причому саме на р╕вн╕ ф╕зичного виживання!) десятк╕в м╕льйон╕в людей. ╤ вони, ц╕ м╕льйони, усе чудово усв╕домлюють! Петиц╕я до Кремля з вимогою не п╕двищувати пенс╕йний в╕к за перш╕ два дн╕ з╕брала б╕льш як п╕втора м╕льйони п╕дпис╕в. ╤ це в кра╖н╕, де влади бояться вс╕ без винятку обивател╕!
Ситуац╕ю можна характеризувати давн╕м рос╕йським “процес п╕шов”. Коли уряд пропонував “пенс╕йну реформу”, у Кремл╕ чудово розум╕ли масштаб невдоволення. Але все-таки наважилися. Це означа╓, що ситуац╕я в економ╕ц╕ стр╕мко пог╕ршу╓ться, а отже неминуч╕ будуть нов╕ “пенс╕йн╕ реформи”. “Бессмысленный и беспощадный” рос╕йський бунт за таких умов не забариться.
Юр╕й Сандул
https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 22.06.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20107

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков