Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3382)
З потоку життя (6597)
Душі криниця (3569)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1518)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1688)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Тарас Петриненко, музикант: ДЯКУЮ ТОБ╤, ГОСПОДИ, ЩО СП╤ВАТИ «Н╤ ПРО ЩО» Я ТАК ╤ НЕ НАВЧИВСЯ!
Та сама скуйовджена неслухняна грива, х╕ба що – пом╕тно зсив╕ла. Той самий, трохи...


СУД РОЗГЛЯНЕ ПОЗОВ ПРОКУРАТУРИ АРК ПРО ОБМЕЖЕННЯ ПЕНС╤Й ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦ╤В
Провадження у справ╕ в╕дкрив Окружний адм╕н╕стративний суд м. Ки╓ва.


СЕНЦОВ У ╢ВРОПАРЛАМЕНТ╤: ПРОТЯГУЮЧИ РУКУ ДРУЖБИ ПУТ╤НУ, ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО 13 ТИСЯЧ ЗАГИБЛИХ В УКРА╥Н╤
П╕сля його виступу ╕з зали почувся вигук – «Героям слава!». Ус╕ присутн╕...


СБУ ЗАТРИМАЛА «╢ДИНОРОСА» КУЧЕРЯВОГО НА АДМ╤НКОРДОН╤ З КРИМОМ
Про це пов╕домля╓ пресцентр СБУ.


ДЕРЖКОМТЕЛЕРАД╤О НЕ ДАВ ДОЗВ╤Л НА ВВЕЗЕННЯ КНИГ, ЯК╤ М╤СТЯТЬ ОЗНАКИ ПРОПАГАНДИ ДЕРЖАВИ-АГРЕСОРА
Держкомтелерад╕о видав 27 638 дозвол╕в на ввезення видавничо╖ продукц╕╖ та надав 3 941 в╕дмову у...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 15.06.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 15.06.2018
Москалькова – Ден╕сов╕й: СТАН ЗДОРОВ'Я УКРА╥НЦ╤В У С╤ЗО С╤МФЕРОПОЛЯ ЗАДОВ╤ЛЬНИЙ, АДВОКАТИ МАЮТЬ ДО НИХ ДОСТУП…

Уповноважений Верховно╖ Ради Людмила Ден╕сова отримала в╕дпов╕дь рос╕йсько╖ колеги Тетяни Москальково╖ про ╖╖ мон╕торинговий в╕зит до укра╖нських пол╕тв'язн╕в у С╤ЗО С╕мферополя. У в╕дпов╕д╕, зокрема, зазначено, що стан здоров'я затриманих оц╕ню╓ться як задов╕льний.
Як пов╕домля╓ться у понед╕лок на сайт╕ укра╖нського омбудсмена, за результатами в╕зиту, зд╕йсненого 19 травня, Т.Москалькова по╕нформувала, що стан здоров'я затриманих медики оц╕нили як задов╕льний. За ╖╖ словами, п╕д час ╕з затриманими ╕ на п╕дстав╕ наданих адм╕н╕страц╕╓ю С╤ЗО документ╕в встановлено, що вони пройшли медичний огляд ╕ за необх╕дност╕ були направлен╕ до л╕карн╕ для надання квал╕ф╕кац╕йно╖ допомоги.
"Обвинуваченим ╕ засудженим забезпечуються передбачен╕ законом умови утримання. Техн╕чне оснащення камер перев╕ря╓ться щодня. У раз╕ виявлення будь-яких несправностей прац╕вники установи вживають заход╕в для ╖х усунення. Затриман╕ особи в С╤ЗО забезпечен╕ триразовим харчуванням, а також ╖м дозволено отримувати без обмежень посилки ╕ передач╕. У них щоденна прогулянка тривал╕стю не менше години", - зазначено у в╕дпов╕д╕ омбудсмена РФ.
За словами Т.Москальково╖, перешкод для в╕дв╕дування затриманих адвокатами не встановлено. Доступ захисник╕в до С╤ЗО зд╕йсню╓ться в установленому порядку на загальних п╕дставах.
"В╕дв╕дан╕ мною громадяни п╕д час розмов не висловили претенз╕й до сп╕вроб╕тник╕в адм╕н╕страц╕╖ С╤ЗО. Також вони не п╕дтвердили застосування до них ф╕зичного чи психолог╕чного впливу. Водночас вони висловили низку прохань, як╕ п╕сля мого звернення до кер╕вництва закладу були задоволен╕", - наголошу╓ться в лист╕.
У лист╕ Т.Москальково╖ наведен╕ так╕ приклади, зокрема щодо актив╕ста Володимира Балуха.
"Т╕лесних ушкоджень, травм або ознак чинення на нього ф╕зичного або психолог╕чного тиску при доставц╕ Володимира Балуха до С╤ЗО або за пер╕од його утримання в установ╕, зокрема п╕сля ви╖зду в ╕золятор тимчасового утримання, не виявлено. Звернення, заяви або скарги через адм╕н╕страц╕ю С╤ЗО Володимиром Балухом не направлялись. Претенз╕й до умов утримання, скарг на таке, що принижу╓ або жорстоке поводження п╕д час в╕дв╕дин мною засуджених в╕н не висловив", - зазнача╓ Т.Москалькова.
Як пов╕домлялося, 19 травня у в╕дпов╕дь на оф╕ц╕йне звернення Л.Ден╕сово╖ омбудсмен РФ перев╕рила умови утримання ╕ надання необх╕дно╖ медично╖ допомоги укра╖нським пол╕тв'язням Володимиру Балух, Уза╖ру Абдула╓ву, Енверу Мамутову, Ремз╕ Меметову, Зевр╕ Абсе╖тову, Рустему Аб╕льтарову, Енверу Сейтосманову, Бек╕ру Дегермендж╕, Асану Чапуху, Кяз╕м Аметову, Руслану Трубачу та ╤зма╖лу Рамазанову.
Про результати цього в╕зиту Т.Москалькова ран╕ше по╕нформувала Л.Ден╕сову в телефонн╕й бес╕д╕.
https://ua.interfax.com.ua

Тим часом…
ТОРТУРИ СТРУМОМ ╤ ПОБИТТЯ: Б╤ЖЕНЕЦЬ З КРИМУ РОЗПОВ╤В ПРО ЗНУЩАННЯ ФСБ НА П╤ВОСТРОВ╤

Б╕женець з Криму, кримський татарин ╤брах╕мджон М╕рпоча╓в розпов╕в про тортури рос╕йсько╖ ФСБ на окупованому п╕востров╕. Про це йдеться в сюжет╕ ТСН.
Вс╕х чолов╕к╕в з родини кримського автомехан╕ка п╕вдоби нещадно били ╕ катували електрострумом, змушуючи обмовити себе та р╕дних у сп╕впрац╕ з угруповання "╤сламська держава". Тор╕к, у серпн╕ М╕рпоча╓ва, його батька ╕ брата забрали силовики з ФСБ п╕сля стандартного обшуку будинку. З м╕шком на голов╕, посадили в машину ╕ кудись повезли. Дал╕ вс╕х трьох жорстоко били ╕ катували. М╕ж собою ФСБшники називали це "процедурами".
З кримського автомехан╕ка намагалися вибити з╕знання, що в╕н ╕ його брат ╖здили в Сир╕ю, де воювали за ╤Д. «К╕лька годин тривало побиття. ╤ хот╕ли мене пов'язати з ╤Д. Як я ╖здив в Сир╕ю, воював там. На що я сказав, що я н╕куди не ╖здив, не залишав територ╕ю», - розпов╕да╓ чолов╕к. Перев╕рити, чи д╕йсно покидав хтось з брат╕в територ╕ю Криму, ФСБ, звичайно, було неважко. Однак в╕д них вимагали не з╕знатися, а саме обмовити себе для того, щоб сфабрикувати крим╕нальну справу у тероризм╕, яка стала б гачком для майбутньо╖ сп╕впрац╕ донос╕в на ╕нших кримчан. Така практика ФСБ зараз дуже поширена в Криму для вербування агентури серед кримських татар.
«Завели в каб╕нет, зняли з мене джинси, зняли труси. На п╕длогу поклали, руки стягнули назад, обмотали скотчем. П╕дключили якийсь апарат, що мене трясло дуже сильно, било струмом, всередин╕ мен╕ наче все горить. ╤ таким чином 6-7 раз╕в п╕дключали до току. Я крикнув: все, зупин╕ть, вистачить, я вам скажу, що вам хочеться», - згаду╓ чолов╕к. З сус╕днього прим╕щення в╕н чув так╕ ж крики в╕д болю свого брата. "Врешт╕-решт вони п╕дписали все, що в╕д них вимагали. П╕сля чого ╖х вивезли в л╕сопосадку ╕ там залишили. Згодом с╕м'я М╕рпоча╓вих втекла з Криму, незважаючи на заборону ФСБ. У Ки╓в╕, каже кримчанин, вони нарешт╕ в╕дчувають себе в безпец╕", - наголошу╓ться в сюжет╕.
www.unian.ua

СБУ З╤БРАЛА 500 СВ╤ДЧЕНЬ ПРО КАТУВАННЯ В ОРДЛО

Служба безпеки Укра╖ни з╕брала документальн╕ св╕дчення майже 500 громадян Укра╖ни, як╕ ╓ колишн╕ми запучниками ОРДЛО. Як пов╕домля╓ спецслужба, ус╕ св╕дчення стосуються конкретних факт╕в ф╕зичних катувань ╕ психолог╕чних знущань п╕д час перебування у заручниках.
«Заклика╓мо вс╕ правозахисн╕ орган╕зац╕╖ надати допомогу колишн╕м заручникам рос╕йських терористичних угрупувань у п╕дготовц╕ в╕дпов╕дних звернень до ╢вропейського суду з прав людини», — йдеться у пов╕домленн╕. Разом з тим спецслужба пов╕домля╓, що в Укра╖н╕ не ╕сну╓ так званих «та╓мних в’язниць СБУ». «Служба д╕╓ виключно в рамках чинного законодавства, вс╕ процесуальн╕ д╕╖ ╕з затриманими в╕дбуваються в╕дпов╕дно до норм КПК, що п╕дтверджу╓ться результатами ╕нспектувань представник╕в м╕жнародних ╕нституц╕й ╕з захисту прав людини», — наголошують в СБУ.
«Громадське рад╕о»

ПОРОШЕНКО ╤ ПУТ╤Н ДОМОВИЛИСЯ ПРО В╤ЗИТИ ОМБУДСМЕН╤В ДО УВ'ЯЗНЕНИХ

Президент Укра╖ни Петро Порошенко пров╕в телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Пут╕ним, п╕д час яко╖ було домовлено надати змогу уповноваженим з прав людини обох кра╖н в╕дв╕дати ув'язнених громадян.
Про це пов╕домля╓ оф╕ц╕йне ╕нтернет-представництво Глави Укра╖нсько╖ держави.
"Президент Укра╖ни Петро Порошенко наголосив на важливост╕ якнайшвидшого зв╕льнення укра╖нських пол╕тв’язн╕в, утримуваних в Рос╕╖ та на окупованих територ╕ях. Глава Укра╖нсько╖ держави звернув увагу на голодування укра╖нц╕в та висловив занепоко╓ння пог╕ршенням ╖хнього стану здоров’я", - йдеться у пов╕домленн╕.
Сторони домовилися, що найближчим часом уповноважен╕ з прав людини обох кра╖н в╕дв╕дають ув'язнених громадян, зазначили в представництв╕ Порошенка.
Як пов╕домлялося, укра╖нський режисер ╕ пол╕тичний в'язень Олег Сенцов, засуджений рос╕йським судом до 20 рок╕в колон╕╖ суворого режиму за звинуваченням у "терористичн╕й д╕яльност╕" на територ╕╖ анексованого Криму, 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою зв╕льнити вс╕х укра╖нських пол╕тв'язн╕в у РФ.
24 травня ╕з сол╕дарност╕ з ним оголосив голодування засуджений у РФ укра╖нський солдат Олександр Шумков.
31 травня оголосив голодування засуджений до 10 рок╕в ув'язнення за одн╕╓ю справою ╕з Сенцовим Олександр Кольченко, вимагаючи зв╕льнити режисера. Ут╕м, 7 червня, через пог╕ршення стану здоров'я, в╕н змушений був припинити акц╕ю.
8 червня засуджений у Рос╕╖ Стан╕слав Клих оголосив голодування. Клиха засудили у травн╕ 2017 року до 20 рок╕в тюрми за звинуваченням у вбивств╕ рос╕йських в╕йськових п╕д час рос╕йсько-чеченсько╖ в╕йни у 90-х роках.
Укра╖нський актив╕ст Володимир Балух голоду╓ з 19 березня на знак протесту проти р╕шення п╕дконтрольного Рос╕╖ кримського суду, який визнав його винним у збер╕ганн╕ бо╓припас╕в ╕ засудив до 3 рок╕в ╕ 5 м╕сяц╕в позбавлення вол╕ в колон╕╖-поселенн╕, а також штрафу у розм╕р╕ 10 тисяч рубл╕в (близько 4600 гривень). Захист Балуха ╕ правозахисники стверджують, що в╕н став жертвою репрес╕й за свою проукра╖нську позиц╕ю - через прапор Укра╖ни у двор╕ свого будинку.
Нин╕ в Рос╕╖ й анексованому Криму утримують 64 укра╖нських пол╕тв'язн╕в, серед них ╕ журнал╕ста Укр╕нформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 рок╕в колон╕╖ суворого режиму за н╕бито шпигунство.
(Укр╕нформ)


 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 15.06.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20086

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков