Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3047)
З потоку життя (6251)
Душі криниця (3440)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1480)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1660)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕЧ╤Р ПАМ’ЯТ╤ СТЕПАНА РУДАНСЬКОГО: ТЕПЛОТА СЕРДЕЦЬ ╤ НЕЗАБУТН╤ ВРАЖЕННЯ
До 185-р╕ччя в╕д дня народження л╕каря й поета


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ – ДУХОВНА ╢ДН╤СТЬ ПОКОЛ╤НЬ
Можна не сумн╕ватися, що Степан Руданський, великий прихильник укра╖нського слова, р╕дно╖ мови,...


ЧОМ, ЧОМ, ЗЕМЛЕ МОЯ…
Колись на хвилях Укра╖нського рад╕о часто звучала п╕сня «Чом, чом, земле моя»,...


ДУХОВНИЙ УЧИТЕЛЬ: ╢ВГЕН СВЕРСТЮК
Яким був ╢вген Сверстюк ╕ як╕ повчання залишив у спадок новим покол╕нням, нам розпов╕ла зав╕дувач...


ЗАБУТЕ ╤М’Я Л╤КАРЯ МАР’ЯНА ПАНЧИШИНА
«Знання ╕ досв╕д – в ╕м’я збереження здоров’я укра╖нц╕в”, - таким...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














Гостям Севастополя



FaceBook

Twitter









оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 15.06.2018 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 15.06.2018
«РАТАЙ УКРА╥НСЬКОГО ЕФ╤РУ»

У Нац╕ональн╕й сп╕лц╕ журнал╕ст╕в Укра╖ни в╕дбулась презентац╕я книги спогад╕в про видатного д╕яча ╕нформац╕йно╖ сфери Укра╖ни, одного з фундатор╕в укра╖нського телерад╕омовлення Миколу Охмакевича «Ратай укра╖нського еф╕ру».
Книга вийшла за п╕дтримки Держкомтелерад╕о  в сер╕╖ «Золот╕ ╕мена укра╖нсько╖ журнал╕стики», започатковано╖ НСЖУ. Видавець – харк╕вська книжкова фабрика «Глобус». Як розпов╕в упорядник  книги В╕ктор Пасак, в╕д задуму до друковано╖ книги минуло п’ять рок╕в. У ╖╖ створенн╕  взяли участь 52 автори – колеги, однокурсники, друз╕ ╕ р╕дн╕ Миколи Федоровича Охмакевича.
Голова Держкомтелерад╕о Олег Наливайко зазначив, що це вже восьма книга сер╕╖ «Золот╕ ╕мена укра╖нсько╖ журнал╕стики», яка в╕дтворю╓ ╕стор╕ю створення нац╕ональних ЗМ╤ ╕ розбудову нац╕онального ╕нформац╕йного простору. «Книга, яку ми презенту╓мо сьогодн╕, присвячена пам’ят╕  видатного журнал╕ста ╕, як ми кажемо тепер, талановитого мед╕аменеджера, - зазначив у сво╓му виступ╕ Олег Наливайко. - Заслуга Миколи Охмакевича в тому, що в╕н створив таку систему телерад╕омовлення, яка й дос╕ працю╓ ч╕тко, орган╕зовано ╕ результативно. Саме завдяки ц╕й  систем╕ ми змогли в минулому роц╕ на високому р╕вн╕ провести м╕жнародний п╕сенний конкурс «╢вробачення».
Учасники презентац╕╖ згадували, що за сприяння Миколи Охмакевича було розроблено ╕ ухвалено Закону Укра╖ни «Про телебачення ╕ рад╕омовлення», який дав поштовх створенню та розвитку в Укра╖н╕  приватного телебачення.
Роз’╖зний кореспондент в╕дд╕лу с╕льськогосподарських передач, завв╕дд╕лом Укра╖нського рад╕о, заступник директора програм Укра╖нського телебачення, перший заступник голови, а згодом голова Державного ком╕тету УРСР по телебаченню ╕ рад╕омовленню, президент Державно╖ телерад╕омовно╖ компан╕╖ Укра╖ни, народний депутат Верховно╖ Ради 10 ╕ 11 скликань – такий шлях пройшов Микола Охмакевич.
Колеги Миколи Федоровича -  В╕ктор Бойко, Юр╕й Плаксюк, Тамара Страт╕╓нко, як╕ в р╕зн╕ часи працювали разом з ним в систем╕ державного телерад╕омовлення, друз╕ Людмила Бараневич, Микола Жулинський згадували про неперес╕чний талант Миколи Охмакевича та його висок╕ людськ╕ якост╕, як╕ допомагали йому на будь-як╕й посад╕ залишатися в╕рним принципам журнал╕стсько╖ чест╕.

УРЯД ПРИСУДИВ ПРЕМ╤Ю ╤МЕН╤ ЛЕС╤ УКРА╥НКИ АВТОРАМ КРАЩИХ ТВОР╤В ДЛЯ Д╤ТЕЙ ТА ЮНАЦТВА

13 червня Уряд ухвалив постанову про присудження Прем╕╖ Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни ╕мен╕ Лес╕ Укра╖нки за л╕тературно-мистецьк╕ твори для д╕тей та юнацтва за 2017 р╕к. У ном╕нац╕╖ «Л╕тературн╕ твори для д╕тей та юнацтва» прем╕ю присуджено письменниц╕ Мороз (Морозенко) Мар╕╖ Микола╖вн╕ за книги «╤ван С╕рко – великий характерник», «╤ван С╕рко – славетний кошовий», пов╕сть «Я закохалася».
У ном╕нац╕╖ «Художн╓ оформлення книжок для д╕тей та юнацтва» лауреатом прем╕╖ ╕мен╕ Лес╕ Укра╖нки за 2017 р╕к стала художниця-граф╕к ╤ванова Катерина ╢вген╕вна за художн╓ оформлення книг «Йде до нас колядочка», «П╕сня тоненько╖ очеретини» Василя Чухл╕ба; «Л╕совий урок» Стан╕слава Шаповалова. У ном╕нац╕╖  «К╕нотвори для д╕тей та юнацтва» прем╕ю присуджено головному режисеров╕ ан╕мац╕йно╖ студ╕╖ «Новаторф╕льм» Ковалю Степану Миколайовичу за ан╕мац╕йний сер╕ал «Профес╕онали».
Нагада╓мо, Прем╕я Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни ╕мен╕ Лес╕ Укра╖нки за л╕тературно-мистецьк╕ твори  для д╕тей та юнацтва заснована за пропозиц╕╓ю Держкомтелерад╕о в 2004 роц╕. Вона присуджу╓ться щороку у чотирьох ном╕нац╕ях до дня народження Лес╕ Укра╖нки за твори, як╕ сприяють вихованню п╕дростаючого покол╕ння у дус╕ нац╕онально╖ г╕дност╕, духовно╖ ╓дност╕ укра╖нського сусп╕льства та здобули широке громадське визнання.
Орган╕зац╕йне   забезпечення   роботи   Ком╕тету  з присудження Прем╕╖ ╕мен╕ Лес╕ Укра╖нки зд╕йсню╓ Держкомтелерад╕о. В установленому  порядку  в╕н вносить пропозиц╕╖ Ком╕тету до Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни для прийняття р╕шення про присудження прем╕й.
Прес-служба Держкомтелерад╕о

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 15.06.2018 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20080

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков