Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2910)
З потоку життя (6084)
Душі криниця (3366)
Українці мої... (1440)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НСЬКИЙ КУМ ПУТ╤НА ЗНОВУ ЗАЯВИВ, ЩО НЕ ВВАЖА╢ РФ АГРЕСОРОМ ╤ РОЗПОВ╤В ПРО В╤ДПОЧИНОК В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
"Я серед тих 47%, як╕ ставляться до Рос╕╖ добре ╕ дуже добре. Тому терм╕н "агресор" для мене ╓...


УКРА╥НА ОТРИМАЛА Р╤ШЕННЯ ПРО НАДАННЯ ТОМОСА
Також, зг╕дно з документом, Синод задовольнив прохання патр╕арха Ф╕ларета ╕ визнав главу УПЦ...


У КВУ В╤ДЗНАЧАЮТЬ АНОМАЛЬНО ВИСОКУ АКТИВН╤СТЬ МОЖЛИВИХ КАНДИДАТ╤В У ПРЕЗИДЕНТИ УКРА╥НИ
За прогнозами О.Кошеля, на Укра╖ну чека╓ надзвичайно гаряча президентська виборча кампан╕я, яка...


РОС╤Я ПЕРЕТНУЛА ВС╤ МОЖЛИВ╤ ЧЕРВОН╤ Л╤Н╤╥…
Для США ╕ ╢вропейського Союзу важливо продовжувати пол╕тику санкц╕й ╕ тиску на Рос╕ю, переконана...


Роман Сущенко, укра╖нський журнал╕ст, пол╕тв'язень у РФ: ГОЛОВНЕ – В╤РА У МИТЬ, КОЛИ В ОБ╤ЙМАХ Р╤ДНИХ ПРОЦИТУЮ МАРКЕСА
Б╕льш як два роки перебува╓ в ув'язненн╕ наш колега, укра╖нський журнал╕ст, власкор...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 08.06.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 08.06.2018
ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО АНТИКОРУПЦ╤ЙНИЙ СУД

Верховна Рада ухвалила закон "Про Вищий антикорупц╕йний суд".
Законопроект №7440 в ц╕лому п╕дтримали 315 депутат╕в, при м╕н╕мально необх╕дних 226, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
Депутати також визначили засади орган╕зац╕╖ та д╕яльност╕ Вищого антикорупц╕йного суду (ВАС) як вищого спец╕ал╕зованого суду у систем╕ судоустрою, спец╕альн╕ вимоги до судд╕в цього суду та гарант╕╖ ╖х д╕яльност╕, а також особливост╕ проведення конкурсу на посаду судд╕ Вищого антикорупц╕йного суду.
Зг╕дно з законом, Вищий антикорупц╕йний суд зд╕йснюватиме правосуддя як суд першо╖ та апеляц╕йно╖ ╕нстанц╕й у крим╕нальних провадженнях щодо злочин╕в, в╕днесених до його юрисдикц╕╖ (п╕дсудност╕), а також шляхом зд╕йснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та ╕нтерес╕в ос╕б у таких крим╕нальних провадженнях.
Рада постановила, що суду п╕дсудн╕ крим╕нальн╕ провадження стосовно корупц╕йних злочин╕в, передбачених в прим╕тц╕ статт╕ 45 Крим╕нального кодексу Укра╖ни, статтями 206-2, 209, 211, 3661 Крим╕нального кодексу Укра╖ни, якщо наявна хоча б одна з умов, передбачених пунктами 1-3 частини п’ято╖ статт╕ 216 Крим╕нального процесуального кодексу Укра╖ни. Тобто його п╕дсудн╕сть зб╕га╓ться з п╕дсл╕дн╕стю Нац╕онального антикорупц╕йного бюро Укра╖ни.
Зг╕дно ╕з законом, крим╕нальне провадження у ВАС зд╕йсню╓ться як у суд╕ першо╖ ╕нстанц╕╖, так ╕ в апеляц╕йному порядку – колег╕ально судом у склад╕ трьох судд╕в, хоча б один з яких ма╓ стаж роботи на посад╕ судд╕ не менше п’яти рок╕в, "кр╕м випадк╕в коли жодний такий суддя в цьому випадку не може брати участь у розгляд╕ справи з передбачених законом п╕дстав".
Парламент також п╕дтримав положення, що к╕льк╕сть судд╕в цього суду визнача╓ться в╕дпов╕дно до Закону "Про судоустр╕й та статус судд╕в".
Законом встановлений перел╕к вимог до кандидат╕в в антикорупц╕йн╕ судд╕. Кандидати повинн╕ волод╕ти знаннями, практичними навичками та в╕дпов╕дати чотирьом спец╕альним вимогами, зокрема: мати стаж роботи на посад╕ судд╕ не менше п’яти рок╕в, науковий ступ╕нь у сфер╕ права та стаж науково╖ роботи у сфер╕ права щонайменше с╕м рок╕в, досв╕д профес╕йно╖ д╕яльност╕ адвоката щонайменше с╕м рок╕в.
З метою сприяння Вищ╕й квал╕ф╕кац╕йн╕й ком╕с╕╖ судд╕в у встановленн╕ в╕дпов╕дност╕ кандидат╕в на посади судд╕в Вищого антикорупц╕йного суду критер╕ям профес╕йно╖ етики, доброчесност╕, тощо утворю╓ться громадська рада м╕жнародних експерт╕в у склад╕ 6 член╕в, як╕ призначаються ВККС виключно на п╕дстав╕ пропозиц╕й м╕жнародних орган╕зац╕й, з якими Укра╖на сп╕впрацю╓ у сфер╕ запоб╕гання та протид╕╖ корупц╕╖ в╕дпов╕дно до м╕жнародних договор╕в.
Членам ради експерт╕в на час участ╕ у процедур╕ в╕дбору кандидат╕в у судд╕ встановлю╓ться винагорода у розм╕р╕ посадового окладу судд╕ Верховного Суду, що становить 75 прожиткових м╕н╕мум╕в, або 127 тис. грн.
Закон набира╓ чинност╕ з дня, наступного за днем його опубл╕кування, кр╕м зм╕н до статт╕ 343 ККУ, як╕ набирають чинност╕ з дня початку роботи Вищого антикорупц╕йного суду.
Як пов╕домлялося, ран╕ше м╕н╕стр юстиц╕╖ Павло Петренко наголосив, що погоджений з м╕жнародними партнерами остаточний текст законопроекту нада╓ вир╕шальну роль рад╕ м╕жнародних експерт╕в у в╕дбор╕ судд╕в ВАС.
Ухвалення закону ╓ одн╕╓ю з вимог для надання Укра╖н╕ чергового траншу МВФ. Фонд на консультац╕ях ╕з погодження положень законопроекту наполягав на "вир╕шальному впливов╕" на в╕дб╕р кандидат╕в у судд╕ громадсько╖ ради м╕жнародних експерт╕в.
╢вропарламент наступного тижня плану╓ проголосувати резолюц╕ю щодо вид╕лення Укра╖н╕ 1 млрд ╓вро макроф╕нансово╖ допомоги, але за умови створення антикорупц╕йного суду.

СИТНИК ПРО АНТИКОРУПЦ╤ЙНИЙ СУД: РАД╤ТИ ЩЕ ДУЖЕ РАНО

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що ухвалення закону про Антикорупц╕ний суд в Укра╖н╕ ╓ лише першим кроком ╕ попереду ще довгий шлях до формування ц╕╓╖ ╕нституц╕╖. Про це в╕н заявив у коментар╕, опубл╕кованому на стор╕нц╕ НАБУ у Facebook.
"Сьогодн╕ був прийнятий закон про Антикорупц╕йний суд, але, на мою думку, рад╕ти ще дуже рано, тому що н╕хто не бачив ф╕нального тексту цього закону. Зна╓мо, що в парламент╕ ╕нод╕ тексти виходять, зовс╕м не т╕, за як╕ голосували. А по-друге, це лише перший крок для створення ц╕╓╖ ╕нституц╕╖. Попереду ще дуже довгий шлях щодо ╖╖ формування", - розпов╕в Ситник.
За його словами, закон про Антикорупц╕йний суд ухвалили п╕д тиском громадянського сусп╕льства ╕ м╕жнародних партнер╕в. "Тому т╕ ризики, як╕ стояли на шляху створення незалежно╖ антикорупц╕йно╖ судово╖ ╕нституц╕╖ н╕куди не зникли, а п╕сля прийняття закону, можливо, ╕ виросли. Тому моя позиц╕я така, що без контролю сусп╕льства, м╕жнародних партнер╕в ризик отримати суд, який буде залежний, який буде м╕стити ризики, як╕ зараз ╓ в судах першо╖ ╕нстанц╕╖, як╕ слухають наш╕ справи, ц╕ ризики не зменшаться", - п╕дсумував оч╕льник НАБУ.
www.pravda.com.ua

«ВАРТО БУТИ СТРИМАНИМ В ОЦ╤НКАХ ЩОДО РОБОТИ МАЙБУТНЬОГО ВИЩОГО АНТИКОРУПЦ╤ЙНОГО СУДУ…»

Зв╕сно, треба над╕ятись, що хоча б одна структура в Укра╖н╕ стане насправд╕ судом, адже решта мало ╖х нагадують. Про це в еф╕р╕ ╕нформац╕йно-анал╕тичного проекту «Перш╕ про головне. Коментар╕» телеканалу ZIK говорив пол╕тичний експерт Олександр Солонтай.
«Я не наст╕льки сповнений оптим╕зму, як Президент  Укра╖ни та народн╕ депутати щодо створення антикорупц╕йного суду, як╕ сам╕ соб╕ аплодували. Погоджуюсь, що це б╕льше позитивний момент, н╕ж негативний. Але одна справа проголосувати за нього, а зовс╕м ╕нша в укра╖нських реал╕ях отримати чесний антикорупц╕йний суд», – сказав Солонтай.
В╕н розпов╕в, що Укра╖на уже ма╓ досв╕д створення антикорупц╕йних орган╕в. Але нараз╕ вони не показали неймов╕рних результат╕в.
«Коли в Укра╖н╕ формували НАЗК ╕ НАБУ, то оч╕кували, що обидва органи будуть чесними, незалежними, незаангажованими ╕ працюватимуть добре. Нараз╕ не склалося. Тому у закон╕ про Вищий антикорупц╕йний суд врахували досв╕д ╕ додали можлив╕сть накладати вето з боку м╕жнародних експерт╕в. Але не факт, що ще щось не вил╕зе по ходу», – прокоментував в╕н.
Тому, за його словами, в╕н насправд╕ стриманий в оц╕нках. Зв╕сно, що хот╕в би, щоб хоча б один суд в Укра╖н╕ став насправд╕ судом, адже решта мало ╖х нагадують.
«Вищий антикорупц╕йний суд ма╓ шанс, завдяки закону, таким стати. Тому навколо нього ╕ було ст╕льки пристрастей, адже тривала боротьба за грош╕ ╕ корупц╕ю. Але поки в╕н не запрацю╓, доти оч╕льнику кра╖ни, мабуть, не варто говорити про те, що в╕н в╕та╓ на сто в╕дсотк╕в ВР ╕ що в Укра╖н╕ буде антикорупц╕йний суд. Нехай проведе перш╕ зас╕дання, а тод╕ Гарант зможе стати першим, хто триматиме транспаранти ╕ казати, що нарешт╕ в Укра╖н╕ ╓ перший суд», – додав Солонтай.
https://zik.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 08.06.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20046

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков