Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3008)
З потоку життя (6197)
Душі криниця (3423)
Українці мої... (1452)
Резонанс (1476)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1657)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я МА╢ ПРОЗВ╤ТУВАТИ ПЕРЕД М╤ЖНАРОДНИМ СУДОМ ООН ЩОДО ЗАХОД╤В З В╤ДНОВЛЕННЯ МЕДЖЛ╤СУ В КРИМУ
Про це заступник м╕н╕стра закордонних справ з питань ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖ Олена Зеркаль...


ПАРУБ╤Й - НОВИНСЬКОМУ: В╤Д╤ЙДИ В╤Д МЕНЕ, НЕЧИСТЬ!
Голова Верховно╖ Ради Андр╕й Паруб╕й на вимогу л╕дера фракц╕╖ "Опозиц╕йний блок" Вадима...


ЗБ╤ЛЬШЕНО СУМУ ШТРАФУ
за розповсюдження видавничо╖ продукц╕╖, ввезено╖ з територ╕╖ держави-агресора без дозв╕льних...


СУД У МОСКВ╤ НАД УКРА╥НСЬКИМИ В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМИ МОРЯКАМИ СУПЕРЕЧИТЬ М╤ЖНАРОДНОМУ ГУМАН╤ТАРНОМУ ПРАВУ
М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловлю╓ протест через неправом╕рне р╕шення...


ХАНСЬКИЙ ПАЛАЦ У КРИМУ МОЖУТЬ ВКЛЮЧИТИ ДО ДВОХ СПИСК╤В ЮНЕСКО
Укра╖на з метою врятувати Бахчисарайський палац в окупованому Криму вир╕шу╓ питання внесення його...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 25.05.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 25.05.2018
ПОРОШЕНКО АНОНСУВАВ КРИМСЬКУ АВТОНОМ╤Ю ╤ ПРАВО ПРЕЗИДЕНТА ВТРУЧАТИСЯ В ПОД╤╥ НА П╤ВОСТРОВ╤

Президент Укра╖ни Петро Порошенко оч╕ку╓ найближчим часом на остаточне схвалення робочою групою напрацьованих зм╕н до Основного закону щодо створення у Криму нац╕онально╖ автоном╕╖ кримських татар у склад╕ суверенно╖ Укра╖ни та передач╕ ╖х на розгляд Конституц╕йно╖ ком╕с╕╖. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це Порошенко заявив п╕д час виступу на вечор╕-рекв╕╓м╕ до Дня пам’ят╕ жертв геноциду кримськотатарського народу на Соф╕йськ╕й площ╕ в Ки╓в╕.
«За р╕к робоча група, створена Конституц╕йною ком╕с╕╓ю, напрацювала важлив╕ пропозиц╕╖ щодо зм╕н до розд╕лу 10 Конституц╕╖ Укра╖ни. Вони, ц╕ зм╕ни, мають закр╕пити нев╕д’╓мне право кримськотатарського народу як кор╕нного народу Укра╖ни на самовизначення у склад╕ незалежно╖ Укра╖нсько╖ держави», - заявив в╕н. Саме таке право, за словами Порошенка, група пропону╓ визнати джерелом особливого статусу Кримсько╖ автоном╕╖ як нев╕дд╕льно╖ складово╖ ╓дино╖ Укра╖ни. Водночас, як сказав президент, залучен╕ експерти, науковц╕, представники громадськост╕ наголошують, що ╖хн╕ пропозиц╕╖ спрямован╕ на забезпечення р╕вних прав ╕ свобод ус╕х громадян Укра╖ни, незалежно в╕д етн╕чного походження, як╕ проживатимуть у зв╕льненому в╕д рос╕йських загарбник╕в укра╖нському Криму. «Ус╕ разом вони обиратимуть представницький орган Кримсько╖ автоном╕╖, яку робоча група пропону╓ назвати Кримською радою. Особливост╕ обрання депутат╕в - представник╕в кримськотатарського народу група пропону╓ визначити окремим законом Укра╖ни», - зауважив президент.
На переконання Порошенка, в укра╖нському Криму пануватимуть мир та злагода м╕ж р╕зними етносами – укра╖нцями, кримськими татарами, рос╕янами та ╕ншими. «Але у раз╕ виникнення у Криму ситуац╕╖, що становить реальну загрозу державному суверен╕тету чи територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, члени робочо╖ групи пропонують надати президентов╕ Укра╖ни право запроваджувати у Криму особливий режим врядування шляхом призначення спец╕ального державного урядника з одночасним припиненням повноважень орган╕в влади Кримсько╖ автоном╕╖. Помилок минулого ми повторювати не будемо», - наголосив Порошенко.
В╕н висловив спод╕вання, що «робоча група найближчим часом остаточно схвалить ц╕ пропозиц╕╖ ╕ передасть ╖х на розгляд Конституц╕йно╖ ком╕с╕╖». «Ми вс╕ розум╕╓мо, що дискус╕я буде непроста, особливо коли д╕йде до парламентсько╖ зали. Та ма╓мо ч╕тко вже сьогодн╕ сформулювати свою позиц╕ю на майбутн╓, в якому Крим неодм╕нно повернеться до Укра╖ни», - сказав президент. Порошенко також переконаний, що зм╕ни до Конституц╕╖ щодо створення у Криму нац╕онально╖ автоном╕╖ кримських татар у склад╕ суверенно╖ Укра╖ни сутт╓во посилять зусилля ╕з повернення суверен╕тету Укра╖ни над Кримським п╕востровом. «Зм╕ни до Конституц╕╖ стосовно кримськотатарського народу потр╕бн╕ Укра╖н╕», - заявив в╕н.
За словами Порошенка, Укра╖ною зад╕ян╕ ус╕ пол╕тико-правов╕ дипломатичн╕ механ╕зми, щоб повернути Крим. «╤з внесенням зазначених зм╕н до Конституц╕╖ Укра╖ни ми сутт╓во посилимося в наших зусиллях по в╕дновленню державного суверен╕тету Укра╖ни над Кримським п╕востровом, спираючись, кр╕м всього, на потужний пласт м╕жнародного права щодо прав кор╕нних народ╕в», - заявив президент. «Ми продовжимо працювати ╕ над якнайскор╕шим поверненням в Укра╖ну ус╕х укра╖нських заручник╕в з окупованих Донбасу та Криму… ╤ пол╕тичних в’язн╕в, як╕ утримуються в рос╕йських тюрмах…Крим ╕ Севастополь, Донеччина та Луганщина – це Укра╖на! ╤ н╕як ╕накше», - резюмував президент.
www.unian.ua

ПОРОШЕНКО ОБ╤ЦЯ╢ ВИР╤ШЕННЯ ПРОБЛЕМИ КОЛАБОРАНТ╤В В ОКРЕМОМУ ЗАКОН╤

Президент Укра╖ни Петро Порошенко заявля╓, що законопроект про громадянство буде доопрацьований у питанн╕ укра╖нських колаборант╕в на окупованих територ╕ях. Про це в╕н сказав п╕д час зустр╕ч╕ з головою Меджл╕су кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим та заступником голови Меджл╕су кримськотатарського народу ╤льм╕ Умеровим з приводу в╕дкликання ╕н╕ц╕йованого ним законопроекту про громадянство, пов╕домля╓ прес-служба глави держави.
Зокрема, Президент нагадав, що для посилення ефективност╕ боротьби з нелегальною м╕грац╕╓ю в╕н вн╕с на розгляд Верховно╖ Ради проект закону про внесення зм╕н до закону "Про громадянство Укра╖ни" щодо удосконалення окремих положень.
"В цьому проект╕ були норми, як╕ з одного боку захищають не лише кримських татар, але ╕ укра╖нц╕в, як╕ опинилися на окупован╕й територ╕╖ ╕ були вимушен╕ п╕д тиском прийняти рос╕йське громадянство, ╕ закон ма╓ захистити ╖х. Але ╓ окрема невеличка частина громадян, як╕ добров╕льно стали колаборантами – п╕шли працювати в пол╕ц╕ю, ФСБ, незаконн╕ органи влади", - наголосив Президент.
"Я почув ваше звернення. Ми зараз це обговорили ╕ я прийняв р╕шення в╕дкликати законопроект про громадянство", - зауважив Порошенко.
За його словами, буде виключена "норма щодо колаборант╕в" ╕ законопроект буде доопрацьовано сп╕льними зусиллями. "╤ розд╕лимо ц╕ дв╕ реч╕. Перша р╕ч – це буде закон про громадянство ╕ захист укра╖нського громадянства. З ╕ншого боку, законом про колаборант╕в ми врегулю╓мо питання щодо ц╕╓╖, нехай ╕ невеличко╖, категор╕╖ громадян, але вони мають отримати абсолютну справедливу реакц╕ю укра╖нського законодавства, укра╖нського закону ╕ держави", - наголосив Президент.
Голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров подякував глав╕ держави за п╕дтримку ц╕╓╖ ╕н╕ц╕ативи про вилучення норм, як╕ стосуються безпосередньо окупованих територ╕й.
"Наша мета дуже ч╕тка ╕ ясна, ╕ вс╕ мають про не╖ знати – т╕, хто порушив закони Укра╖ни ╕ п╕шов на сп╕впрацю з окупантами, ╕ в╕н ╓ фактором щодо нехтування правами ╕ свободами громадян Укра╖ни, ц╕ люди будуть покаран╕. А вс╕ ╕нш╕, як╕ збер╕гають г╕дн╕сть, ╕ збер╕гають в╕рн╕сть Укра╖н╕, - ми вс╕ разом будемо жити в нашому Криму", - сказав Чубаров.
В╕н зазначив, що переважна б╕льш╕сть громадян Укра╖ни, як╕ зараз живуть в окупованому Криму, оч╕кують на Укра╖ну. "Вони оч╕кують на в╕дновлення державного суверен╕тету, забезпечення контролю над Кримом", - наголосив Чубаров.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», Президент Петро Порошенко 19 кв╕тня вн╕с до Верховно╖ Ради законопроект № 8297 "Про внесення зм╕н до Закону Укра╖ни "Про громадянство Укра╖ни" щодо удосконалення окремих положень".
Цей законопроект, зокрема, передбачав позбавлення громадянства Укра╖ни жител╕в окупованого Криму, якщо вони брали участь у виборах ╕нших кра╖н, служили у збройних силах РФ чи в лавах бойовик╕в на Донбас╕ або отримали рос╕йський паспорт з власно╖ вол╕.
Водночас 16 травня стало в╕домо, що Президент в╕дкликав цей законопроект № 8297.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 25.05.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20013

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков