Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3047)
З потоку життя (6251)
Душі криниця (3440)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1480)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1660)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МЮНХЕНСЬК╤ МОТИВИ
«Знов Мюнхеном запахло у ц╕ дн╕…»


БАЧИТИ ЗА ГОРИЗОНТ
Чи не продовжу╓мо ми й дал╕ ту сумну традиц╕ю ╕ сьогодн╕, вкотре бездумно п╕дпираючи як не...


ДВА Р╤ЗДВА, ДВА НОВИХ РОКИ ╤ ЧОТИРИДЕННИЙ РОБОЧИЙ ТИЖДЕНЬ
Пишу ц╕ прописн╕ реч╕ роками, от лиш мало хто те чита╓. Ще менше роблять висновки. Може тому, що...


В ОЧ╤КУВАНН╤ НОВОГО БОГДАНА
Особа Богдана Хмельницького тут ╓ дуже показовою. Геро╖зац╕я образу виключа╓ наявн╕сть вад,...


СПРОБА В╤ДМИВАННЯ ВЛАДИ В╤Д БРУДУ
оч╕льник ДП НГЖВ пан Щекун видав в 2016 роц╕ суворий наказ власкору «Кримсько╖...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 25.05.2018 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 25.05.2018
БОЛ╤СН╤ КОРЕН╤ ПРОБЛЕМИ: ЯК ╥Х ВИТЯГТИ?

Ш╕стдесят восьмий день голодування Володимира Балуха, дванадцятий – Олега Сенцова… Нав╕ть там, в невол╕, не маючи ╕нших способ╕в, ц╕ незламн╕ хлопц╕ спалюють сво╖ життя, в╕дстоюючи Укра╖ну. П’ятий р╕к несхиляння перед окупац╕йною владою найб╕льшо╖ орган╕зовано╖ групи укра╖нських громадян Криму – його кор╕нного народу. П’ятий р╕к невмотивованих обшук╕в, затримань, арешт╕в, судилищ, викрадень, вбивств… Позавчорашн╓ викрадення ╕ побиття депутата Курултаю Асана Ег╕за чергове в тому ряду. ╤ к╕нця того ряду не видно. П’ятий р╕к продовжу╓ тримати часточку укра╖нського неба над Кримом «Кримська св╕тлиця».
Що ж робить моя влада, аби той жертовний спротив не став марним, не зв╕вся до акт╕в в╕дчаю в╕д безпросв╕тно╖ безвиход╕? ╤ дал╕ вимаху╓ прапорцями? Ляка╓ клятого агресора вишиванками, погрозами наскаржитися дядьку Трампу? Сканду╓: «Крим-це-Укра╖на» ╕ оте, сумнов╕доме ще з 2014: «Тримайтеся»?
Ск╕льки ще протрима╓ться Балух? А Сенцов? А десятки тисяч тих, хто, попри зраду власно╖ влади, в╕дкрито в╕дстоювали Укра╖ну на п╕востров╕ в час╕ агрес╕╖? А сотн╕ тисяч тих, як╕ хоч ╕ не виходили на жодн╕ демонстрац╕╖, але не в╕дхрестилися в╕д свого укра╖нства, як╕ ще спод╕ваються ╕ чекають? Як часто моя велеречива влада згаду╓ про них, окр╕м чергово╖ р╕чниц╕ початку окупац╕╖ та вшанування пам’ят╕ жертв депортац╕╖? ╤ чи згадала б вона про полишених п╕д владою окупанта сво╖х громадян, якби не згуртован╕сть кримц╕в, якби не ╖х перманентний тиск на не╖?
– Безп╕дставн╕ наклепи на першу за вс╕ роки народну владу! – чу╓мо на те в╕д записних патр╕от╕в – отих, що радять забути назавжди про скацаплений Крим, про «╕нф╕кований русским миром» Донбас, тих, що на догоду окупанту роз╕п’яли «Кримську св╕тлицю», тих, що син╕ють в╕д крику, опонуючи нав╕ть сам╕й думц╕ про появу нац╕онально-територ╕ально╖ автоном╕╖ автохтонного народу в час╕ повернення п╕вострова п╕д укра╖нську юрисдикц╕ю. – Що, мовляв, може укра╖нська влада там, де Кремль нав╕ть перемовник╕в з Заходу ╕гнору╓!
А й справд╕, що ж в╕д не╖ можемо вимагати там, де нав╕ть дядько Трамп н╕чого не може вд╕яти?
Найперше, мала б позн╕мати з себе облудн╕ шаманськ╕ брязкальця на кшталт «рехвоматорська», «про╓вропейська», «проукра╖нська», за якими так легко ховати маф╕озне мурло. Влада ма╓ бути виконавцем вол╕ укра╖нсько╖ нац╕╖, отже, н╕яка не про-, а укра╖нською за духом ╕ суттю сво╓ю. Ця вимога ╓ ключовою, не виконавши яко╖, прир╕ка╓мо кра╖ну на подальшу деградац╕ю, з дуже скорою втратою Незалежност╕ ╕ само╖ державност╕.
Як╕сно нов╕ вибори, як╕ ма╓мо застояти саме зараз, ╓ ╓диною можлив╕стю приведення у владу порядних, фахових людей – державц╕в – зам╕сть грошових м╕шк╕в чи ╖х ставленик╕в – в╕двертих маф╕оз╕, н╕кчемних пол╕тикан╕в, брехливих попул╕ст╕в.
Мо╖ обранц╕, зам╕сть влаштовувати шоу, будь те п╕д банею ВР, чи в телеетерах, зам╕сть безк╕нечних «парламентських» кан╕кул, футбольних матч╕в, депутатських спартак╕ад в час╕ в╕йни з ви╖здами на пляж╕ Чорноморська, зам╕сть продукування тонн нестерпно смердячого шахрайством законодавчого мотлоху, яким введено в ступор весь державний механ╕зм, мали б, натом╕сть, забезпечити виконання Конституц╕╖ – головного закону держави. Лише узгодивши вс╕ закони в╕дпов╕дно до ╖╖ статей, зможемо рухатись дал╕.
М╕й Президент, зам╕сть пхати свого носа до параф╕╖ виконавчо╖ влади, зам╕сть керування сво╖ми парламентськими т╕тушками, зам╕сть намагання кувати грош╕ на зл╕плених на скору руку «богданах», на малопридатних в морських умовах р╕чкових катерах, мав би згадати про накладен╕ на нього Конституц╕╓ю обов’язки верховного головнокомандувача, сконцентруватися саме на них. Адже М╕нськ╕ угоди, автором яких в╕н себе вважа╓, попри весь шквал критики, спущений на них, надали йому найголовн╕ше – час для приведення оборони кра╖ни в стан, коли подальша агрес╕я ста╓ неприйнятною для ворога через непоправн╕ втрати, як╕ б в╕н при тому зазнав. Наск╕льки ж продуктивно використано час, вим╕няний на поступки, за як╕ ще доведеться платити малоприйнятну ц╕ну? Може наш╕ танков╕ заводи забезпечили укра╖нське в╕йсько найсучасн╕шими танками? Може ми збудували бодай сотню-другу вкрай потр╕бних нам бойових л╕так╕в, гел╕коптер╕в власного виробництва, а чи закупили ╖х в Сполучених Штат╕в? А може ми, зам╕сть знищувати П╕вденмаш, зам╕сть тримати його на голодному пайку, завантажили його замовленнями на бойов╕ ракети найнов╕ших модиф╕кац╕й – для ракетно-косм╕чних в╕йськ, для ав╕ац╕╖, для флоту? З останн╕м, на щастя ╓ певн╕ зрушення: «В╕льха», «Нептун», комплекс «Сапсан». Дуже хот╕лося б спод╕ватися, що то не лише демонстрац╕йн╕ зразки, що в╕йсько вже в найближчий час поставить ╖х на бойове чергування. Мовилось нав╕ть про ПКР. Але ж чому тод╕ м╕й головнокомандувач спису╓ на голки майже готовий потужний ракетний крейсер, який можна було б озбро╖ти тими протикорабельними ракетами? Може мова йде про ПКР, запланован╕ виключно для будованого на його завод╕ «моск╕тного» флоту?
Тим часом, мах╕нац╕╖ придворних жучк╕в з металобрухтом, який поставляють у в╕йська п╕д виглядом бронетранспортер╕в, «заробляння» м╕льйон╕в на неяк╕сному палив╕ для бойово╖ техн╕ки, перманентн╕ нищення склад╕в з десятками тисяч тонн неймов╕рно дорогих бо╓припас╕в ╕ в╕дверте небажання пана Президента брати на себе в╕дпов╕дальн╕сть не лише за те неприкрите злод╕йство, а й за оборону Краю в ц╕лому, мимовол╕ наводить на дуже невесел╕ думки.
Непорядн╕сть мо╓╖ влади, ╖╖ невситима зажерлив╕сть, ╖╖ корумпован╕сть, ╖╖ готовн╕сть заробляти на кров╕ дуже скоро стали очевидними для уряд╕в кра╖н НАТО, яких вона патетично зве «нашими зах╕дними партнерами», ╕ не лише для них. ╢ велик╕ сумн╕ви щодо того, наск╕льки радо вони сам╕ визнають себе партнерами наших привладних д╕лк╕в. В зах╕дному св╕т╕ достатньо шахра╖в, але владн╕ ╕нституц╕╖ вибудуван╕ таким чином, що доступ для непорядних людц╕в туди практично закритий, а т╕, що все ж просочуються, мають гарантован╕ шанси опинитися за гратами при перш╕й же спроб╕ переступити закон. Впевнений, що якби наша влада була як╕сно ╕ншою, дбала б про свою нац╕ю, зам╕сть визискувати з не╖ останн╓, якби на ╖╖ слово можна було покладатися, мали б ми в наш╕й скрут╕ п╕дтримку з боку Заходу зовс╕м ╕ншо╖ якост╕ ╕ об’╓му.
– От, знову, зам╕сть викривати хижацьку сутн╕сть Пут╕на, зам╕сть сп╕вчутливих сл╕в Балуху, С╓нцову, в╕н знову прис╕ку╓ться до нашо╖ влади, навколо яко╖ – яка вже вона не ╓ – мали б гуртуватися в час╕ цього лихол╕ття, – закинуть мен╕.
Найперше, маю великий сумн╕в щодо того, щоб мо╖ б╕дкання, а чи сльозлив╕ сп╕вчуття могли вт╕шити Володимира чи Олега, хоч якось полегшити ╖х долю, наблизити час визволеня. Тут би на повну потугу мала викладатися держава, зад╕юючи не якогось одного медведчука, а вс╕ можлив╕ засоби – в╕д м╕жнародних суд╕в ╕ правозахисних орган╕зац╕й, до омбудсмен╕в ╕ залучення впливових трет╕х ос╕б з кра╖н, як╕ мають партнерськ╕ стосунки з Москвою. Все те дуже непросто, але ж чого варта держава, яка мовчки спостер╕га╓, як нищать ╖╖ громадян?
Ще сумн╕вн╕ше, щоб в╕д мо╖х викритт╕в пану Пут╕ну стане хоч якось зле. Пут╕н – проблема Москов╕╖, ╕ саме ╖й вир╕шувати ╖╖. Ще раз наголошую, що проблема не в пут╕них, як╕ сьогодн╕ одн╕, а завтра ╕нш╕. Проблема нав╕ть не в одв╕чн╕й захланност╕ Москов╕╖. Проблема якраз в нас самих. Продовжуючи миритися з засиллям наднац╕онально╖ маф╕╖, не очистивши в╕д не╖ владн╕ структури, не навчившись контролювати свою владу на р╕вн╕ ╕нституц╕й, ми мало того, що прир╕ка╓мо себе на злидн╕, сво╖ми руками руйну╓мо власну кра╖ну, але й робимо ╖╖ беззахисною перед зовн╕шн╕ми посяганнями. Недарма ж кажуть, що на похиле дерево ╕ кози скачуть. Ма╓мо припинити врешт╕-решт дивитися на св╕т очима запоб╕гливих пахолк╕в, безруких, безмозких ╕д╕от╕в, як╕ лише й ум╕ють, що скакати навприсядки за кусень з чужо╖ тар╕лки. Не дозволяймо нашим привладним шахраям багат╕ти п╕д виглядом збирання для нас, с╕рих, з миру по нитц╕.
Ма╓мо поводитись г╕дно ╕ робити правильн╕ кроки. Не боротьба з корупц╕╓ю – докор╕нне ╖╖ знищення ╓ правильним кроком. Ма╓мо вир╕зати цю ракову пухлину з╕ свого орган╕зму безжально ╕ якнайшвидше, доки вона не знищила нас. Те ж з╕ злод╕ями у влад╕. Правильним кроком ╓ в╕дсторонення грошових м╕шк╕в в╕д владних структур. Правильним кроком ╓ позбавлення Президента дотичност╕ до виконавчо╖ влади з л╕кв╕дац╕╓ю розгалуджено╖ системи адм╕н╕страц╕й Президента, залишення за оч╕льником держави представницьких функц╕й та функц╕╖ верховного головнокомандувача.
Та нав╕ть знищивши корупц╕ю, нав╕ть прибравши злод╕╖в в╕д влади, кра╖ни не п╕дняти, не реан╕мувавши ╖╖ економ╕ки. Економ╕ка ╓ серцем всяко╖ держави, так само, як ф╕нанси ╓ ╖╖ кров’ю. Лише запустивши ледь пульсуюче сьогодн╕ серце укра╖нсько╖ економ╕ки, лише роз╕гнавши по жилах животворну кров ф╕нанс╕в, зможемо збудувати справд╕ потужне в╕йсько, з над╕йним ракетним щитом, з ав╕ац╕╓ю, флотом. Лише економ╕чно потужна, над╕йно захищена держава з власним баченням свого шляху може розраховувати на належну повагу сус╕д╕в, незалежно в╕д того, звати ╖х пут╕ни чи качинськ╕, межу╓мо з ними на сход╕ чи на заход╕.
Ще одн╕╓ю бол╕сною проблемою в Укра╖н╕ ╓ мова. Нещодавно в одному теле╕нтерв’ю пан╕ ╤рина Фар╕он ц╕лком слушно докоряла московомовним укра╖нцям за упосл╕дження, занехаяння мови укра╖нсько╖, ганила ╖х за те, що ви╖жджаючи в чех╕╖-америки, вони легко навчаються щебетати чужою мовою, а укра╖нською гордують, в╕ддаючи перевагу мов╕ окупанта. Ма╓мо справд╕ величезну проблему з тим. Але вир╕шити ╖╖ одними лише адм╕н╕стративними заходами – жорсткими законами, постановами, як╕ б заганяли хохл╕в в лоно калиново-солов’╖но╖, як те пропону╓ пан╕ ╤рина, неможливо. Тут ма╓ бути ц╕лий комплекс ╕н╕ц╕йованих ╕ координованих державою заход╕в – системна пол╕тика на оздоровлення нац╕╖, де можливост╕ осв╕ти, ч╕тко виписане мовне законодавство ╕ приваблив╕сть кра╖ни з динам╕чно зростаючою економ╕кою, кра╖ни, яка впевнено кроку╓ до усп╕ху, не залишать м╕сця для сумн╕в╕в щодо того чи варто в Укра╖н╕ знати укра╖нську мову. Але про те ╕ншим разом.
Сьогодн╕ ж тиснемо на наших владц╕в, аби швидко знаходили спос╕б витягти з московсько╖ хурдиги засуджених н╕защо наших хлопц╕в!

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 25.05.2018 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20005

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков