Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОЛ╤ДАРН╤ З УКРА╥НОЮ
Пошти св╕ту презентують поштов╕ випуски, зокрема благод╕йн╕, на п╕дтримку укра╖нц╕в…


СЕРЕД ПОВЕРНЕНИХ ╤З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ ЗАХИСНИК╤В МАР╤УПОЛЯ ╢ ДВО╢ КРИМЧАН
Серед захисник╕в, яких внасл╕док обм╕ну повернули з рос╕йського полону, ╓ дво╓ кримчан.


УКРА╥НА ПОВЕРНУЛА З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ 215 ЛЮДЕЙ, ЗОКРЕМА Й ЗАХИСНИК╤В «АЗОВСТАЛ╤»
«Це найпотужн╕ший результат у питанн╕ зв╕льнення полонених за весь час повномасштабного...


ЩАСЛИВА ЛЮДИНА СЕРГ╤Й МАРТИНЮК
- Я щаслива людина, - говорить письменник Серг╕й Мартинюк, якому 10 липня нин╕шнього року...


ПЕРЕМОГА НА П╤ДСТУПАХ ДО КИ╢ВА
Виставка присвячена геро╖чн╕й оборон╕ столиц╕ Укра╖ни в╕д московських окупант╕в.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 20.09.2002 > Тема ""Будьмо!""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 20.09.2002
КОХАЙ МЕНЕ... ПО-ГОЛЛАНДСЬКИ?
Юля ТРОФИМОВА

Відомо, що в Україні залишається гострою проблема народжуваності та дитячої смертності. За статистичними даними Міністерства охорони здоров'я протягом останнього десятиліття спостерігається зниження народжуваності і збільшення захворюваності серед породіль та немовлят. Головна причина - низький рівень життя в країні. 

В українській медичній системі, на жаль, питання репродуктивності ніколи не було актуальним. На сьогодні все, що стосується здоров'я жінки, контролю за народжуваністю, протіканням вагітності та пологів, нібито є приватною проблемою. Як результат - велика кількість абортів та зниження народжуваності. Система нав'язала жінкам тільки один варіант процесу дітонародження. В пологовому будинку вагітна практично безправна, вона виконує лише вказівки лікаря. Як правило, нікого не цікавить думка жінки, як, де і з ким народжувати. До того ж результати аналізів та медичних призначень рідко обговорюються з жінкою. Деякі лікарі практикують принцип залякування, який вважають єдино вірним шляхом примусити пацієнта опікуватися власним здоров'ям. А вибір чи заміна лікаря сьогодні доступні лише багатим сім'ям, спроможним оплатити послуги. 

Спільний проект "Свобода вибору" функціонує в Україні півтора року з метою запровадження голландської системи родопомочі. Голландія займає перше місце серед європейських країн, маючи найнижчу смертність немовлят та народжуючих жінок. система передбачає формування позитивного ставлення до природних та сімейних пологів, а також поширення об'єктивної та сучасної інформації, яка формує свідоме ставлення в суспільстві до вагітності та пологів. На думку організаторів проекту, найважливіше і найскладніше - підвищити статус професії акушера, який вбачатиме в жінці клієнта, а не пацієнта (на відміну від лікарів, підсвідомо запрограмованих вишукувати патології). Голландці не розуміють нашого підходу, який у нас вважається нормальним. Адже в Україні  практикуються пологи тільки в медичному закладі, незважаючи на думку жінки. Психологічні проблеми, які можуть виникнути у пацієнтки, не беруться до уваги.

 

На противагу, в Голландії вагітна жінка може взагалі не побачити лікаря-гінеколога. В Амстердамі, наприклад, функ-ціонує 30 приватних акушерських практик (щось на зразок наших консультацій, проте ніякого натяку на медичний заклад. - авт.), які відвідують сімейні пари, що очікують дитину.

 

Ознайомившись з пропозиціями та цілями проекту, розумієш, що одна із основних умов успішних пологів - психологічний комфорт жінки. В наших же пологових будинках на це звертають увагу в останню чергу. На запитання, чого ж не вистачає нашим лікарям і якими є недоліки нашої медичної системи, голландські спеціалісти назвали чотири основні моменти: недооцінка природних пологів, сприйняття вагітних і породілей як завідомо хворих, відсутність науково-психологічних досліджень, надмірна медикалізація, яка підриває ставлення жінки до самої себе.

Голландська система, безперечно, має безліч переваг над українською, адже вбачає створення жінкам умов для можливості вибору. Але чи готові власне українські жінки до такої "революції", чи вдасться повністю "пересадити" голландську систему на український ґрунт? Ми ж такі різні - за сприйняттям світу і за рівнем життя... 

Юля ТРОФИМОВА.

смт. Партеніт, АРК.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 20.09.2002 > Тема ""Будьмо!""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков