Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3708)
З потоку життя (6918)
Душі криниця (3714)
Українці мої... (1513)
Резонанс (1616)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОБОРН╤СТЬ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ╤З КОЖНОГО З НАС
З╕рвав прихильн╕ оплески, к╕лька поважних у журнал╕стиц╕ персон п╕д╕йшли пот╕м, дали в╕зит╕вки,...


Н╤ХТО НЕ ЗАБУТИЙ?
“Н╕хто не забутий. Н╕що не забуто”. Це - улюблен╕ слова рос╕йських передач, та ще...


ГЕРО╥ УКРА╥НИ: ДОСТОЙНИКИ, НОМЕНКЛАТУРНИКИ ТА НЕГ╤ДНИКИ
А разом ╕з тим Героями Укра╖ни стало чимало номенклатурних д╕яч╕в, грошовитих б╕знесмен╕в,...


УКРА╥НА НЕ Б╤ДНА, А ОБКРАДЕНА ДЕРЖАВА
Коловорот конвертац╕╖ влади у ф╕нансов╕ ресурси ма╓ бути зупинений


П╤СЛЯ СКАЗАНОГО, або «БАРИН ВСЁ НЕ ЕДЕТ…»
Коментар до звернення до Президента Укра╖ни та Генерального прокурора, в╕дправленого ще 5 м╕сяц╕в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2018 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 18.05.2018
В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»

Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського звання «Заслужений артист Укра╖ни». «За» проголосували 44 депутати на сес╕╖ 15 травня.
Депутати розд╕лили обурення громадськост╕ щодо виступу В.Козловського на концерт╕ у Москв╕ й назвали це «не лише величезною ганьбою та запроданством, але й наругою над пам’яттю тих загиблих во╖н╕в, як╕ в╕ддали сво╓ життя за територ╕альну ц╕л╕сн╕сть держави в рос╕йсько-укра╖нськ╕й в╕йн╕, що й дос╕ трива╓ на сход╕».
«Переконан╕, що така аморальна особа не може мати статус заслуженого артиста Укра╖ни», – наголошу╓ться у зверненн╕.
Депутати вимагають позбавити В.Козловського звання «Заслужений артист Укра╖ни» та закликають позбавити звання ╕нших народних та заслужених артист╕в, «як╕ у час рос╕йсько-укра╖нсько╖ в╕йни гастролювали чи гастролюють теренами Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ або в ╕нший спос╕б п╕дтримують зв’язки з кра╖ною-агресором».
Як пов╕домлялося, п╕сля виступу артиста у Москв╕ орган╕затори скасували концерт В╕тал╕я Козловського у Львов╕, який планувався 18 травня.
https://zik.ua

КОЗЛОВСЬКИЙ СП╤ВА╢ У МОСКВ╤. А ЩО УКРА╥НА?

Ц╕каво, як╕ у нього були мотиви для такого вчинку? Не м╕г же заслужений артист Укра╖ни не розум╕ти, що повернеться додому у статус╕ зрадника…
Як ╕ оч╕кувалося, 9 травня ╕ цього року не минулося без скандал╕в, пов'язаних ╕з шоу-б╕знесом. Концерт на скандальному “╤нтер╕” - окрема розмова. Вершиною цин╕зму все ж таки стало ╕нше — виступ укра╖нського сп╕вака, родом з╕ Львова, В╕тал╕я Козловського на концерт╕ у Москв╕, присвяченому 9 травня. ╤ хоча його виступ в Рос╕╖ не був н╕де анонсований, в╕део з╕ сп╕ваком на московськ╕й сцен╕ потрапило в ╤нтернет з легко╖ руки його тамтешн╕х фанат╕в, ╕ зрозум╕ло — спалахнув скандал. Сам сп╕вак уже п╕дтвердив свою участь у рос╕йському концерт╕, прокоментувавши його так: “За останн╕ 4 роки я жодного разу не виступав в Рос╕╖ ╕ вважаю це неприпустимим з╕ зрозум╕лих на те причин. Але коли в╕д укра╖нц╕в, як╕ живуть у Рос╕╖, отримав запрошення виступити на концерт╕ з нагоди Дня Перемоги - п╕сля тривалих сумн╕в╕в погодився”. За його словами, у такий спос╕б в╕н “мав можлив╕сть сп╕лкуватися з╕ сцени саме як укра╖нський артист ╕ просувати укра╖нську ╕дею ╕ нашу правду простим людям”. Та нараз╕ ц╕ слова звучать не надто переконливо. Обурення ╕нших, порядних артист╕в, як╕ в╕дмовилися в╕д зароб╕тку в Рос╕╖ п╕сля початку агрес╕╖, зрозум╕ле — адже Козловський - заслужений артист Укра╖ни, а ╕ншим заслуженим не хочеться бути в одн╕й компан╕╖ ╕з Кобзоном, Басковим, Ан╕ Лорак, Та╖с╕╓ю Повал╕й, а тепер ╕ще й В╕тал╕╓м Козловським...
В╕дтак «Укр╕нформ» запитав у представник╕в шоу-б╕знесу, яку мету, на ╖хню думку, все ж таки мав укра╖нський артист — невже, таки винятково корисливу, заради грошей?
Олександр Ягольник, продюсер:
“Думаю, що це його громадянська позиц╕я ╕ бажання попри все заробляти грош╕ в Рос╕╖. В╕н зна╓, що за це н╕чого не буде, вс╕ к╕лька дн╕в обурюватимуться ╕ пот╕м - забудуть, а грош╕ йому, думаю, заплатили добр╕. А враховуючи, що ран╕ше в╕н н╕коли публ╕чно не св╕тився в Москв╕, то за так╕ реч╕ зазвичай доплачують окремо. Якщо зазвичай гонорари артист╕в у Рос╕╖ вищ╕ в 2-3 рази, то думаю, за один такий виступ йому заплатили додатково ╕ще в 2-3 б╕льше. Я з нетерп╕нням чекаю Закону Кириленка про артист╕в-раф╕от╕в (у законопроект╕ йдеться про заборону укра╖нським артистам виступати на тимчасово окупован╕й територ╕╖; про обов'язкове ╕нформування артистами СБУ про нам╕р взяти участь у концертах на територ╕╖ держави-агресора та на окупован╕й територ╕╖; про створення ре╓стру порушник╕в ╕ 20% зб╕р з ╖хньо╖ концертно╖ д╕яльност╕ в Укра╖н╕). Можливо тод╕ якось ситуац╕я може зм╕нитися. А «звання» - це 100-в╕дсотковий радянський рудимент, цього нема╓ в жодн╕й ╓вропейськ╕й кра╖н╕. Я прихильник того, що радянщини треба однозначно позбавлятися! ╤нша р╕ч, що ц╕ звання дають певн╕ соц╕альн╕ прив╕ле╖, п╕льги, а творч╕ люди в Укра╖н╕ в╕дносяться до найб╕льш незахищених верств населення, але моя думка в╕д того не зм╕ню╓ться”.
Про те, що ВР потр╕бно нарешт╕ прийняти в╕дпов╕дн╕ закони, каже ╕ Серг╕й Оснач, член Координац╕йно╖ ради з питань застосування укра╖нсько╖ мови в ус╕х сферах сусп╕льного життя при М╕н╕стерств╕ культури Укра╖ни
“М╕ж ╕ншим, у Рад╕ з березня лежить пакет законопро╓кт╕в #8085, 8086, 8087, що передбачають серйозн╕ санкц╕╖ до «укра╖нських» виконавц╕в, як╕ виступають в Рос╕╖ чи на окупованих територ╕ях, н╕би не пом╕чаючи рос╕йсько╖ агрес╕╖ та окупац╕╖. Час вже ухвалити …”
А от що каже Роман Недзельський, гендиректор палацу Укра╖на:
“Це — нег╕дний вчинок колаборанта. Нехай це буде на його сов╕ст╕. Ми до Козловського максимально добре ставилися, сприяли, допомагали, нав╕ть орган╕заторами його концерту. А як п╕сля цього — я не уявляю. А мотиви цього вчинку? Грош╕ ╕ незатребуван╕сть в Укра╖н╕”.
Про сво╓ ставлення до виступу Козловського у Москв╕ 9 травня написала у Facebook сп╕вачка Анастас╕я Приходько, запропонувавши почати масштабну рев╕з╕ю звань та нагород. Укр╕нформ окремо запитав у Анастас╕╖ Приходько, як╕ нин╕ мотиви можуть бути в укра╖нського сп╕вака, який виступа╓ 9 травня в Москв╕, та яким конкретно способом можна провести рев╕з╕ю серед “народних” ╕ “заслужених” артист╕в?
“Тут питання в ╕ншому - у нас нема╓ н╕яко╖ заборони на таке, тому аргумент╕в у Козловського буде багато, в╕н не порушив закон╕в. Але в╕н порушив головне — порядн╕сть г╕дн╕сть та честь. Але що це сьогодн╕? Для мене головне бути людиною, а йому — пов╕╓ю... Так об╕ср@тися в молодост╕, це зв╕сно треба було постаратися, але це гарний приклад — як можна завершити кар’╓ру не почавши ╖╖!!! Заради одного виступу — перекреслити все що було, дов╕ру людей, прихильник╕в та Батьк╕вщину, в який в╕н вже завжди буде зрадником. Я тепер не здивуюсь, якщо Козловський по╖де на день незалежност╕ у ДНР ╕ казатиме, що Укра╖на ╓дина! ╤ зробить фото з Захарченком.
А механ╕зму тако╖ рев╕з╕╖ нема ╕ не буде. ╢диний вих╕д, який я бачу - просто позбавляти вс╕х звань ╕ не надавати можливост╕ гастролювати Укра╖ною, тому що кожен, хто ╖де в Рос╕ю ╕ пот╕м верта╓ться додому - як одноразовий... В╕н демостру╓, як воно, — сид╕ти дупою на двох ст╕льцях коли йде в╕йна!”
…Про те, що артист╕в ╕ не лише ╖х, як╕ п╕дтримують агрес╕ю ╕ агресора треба позбавити укра╖нських звань ╕ нагород, йдеться ще з початку в╕йни, але кам╕нь спотикання ось у чому. У статт╕ 16 закону «Про державн╕ нагороди» йдеться: “Позбавлення державних нагород може бути проведено Президентом Укра╖ни лише у раз╕ засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом”. Зв╕сно, тяжким злочином може бути державна зрада, але як ╖╖ пред'явити артисту, який виступив на концерт╕ в кра╖ни-окупанта — то нелегка юридична кол╕з╕я.
Юл╕я Горбань

ДО УКРА╥НИ НЕ ПУСТИЛИ ЕКС-СОЛ╤СТКУ ГУРТУ «НОЧНЫЕ СНАЙПЕРЫ»

Укра╖нськ╕ прикордонники не пропустили до Укра╖ни рос╕йську сп╕вачку Св╕тлану Сурганову. Причиною в╕дмови стало в╕дв╕дування окупованого Криму. Про це пов╕домив речник Держприкордонслужби Олег Слободян у Facebook. За його словами, у пункт╕ пропуску "Жуляни" п╕д час оформлення пасажир╕в рейсу, що прибув з М╕нська, була виявлена громадянка РФ Св╕тлана Сурганова ("Сурганова и оркестр"). "У ход╕ бес╕ди з громадянкою встановлено, що у травн╕ 2016 року вона д╕йсно в╕дв╕дувала ТОТ АР Крим ав╕арейсом з Петербурга до С╕мферополя та за 2 дн╕ повернулася до Рос╕╖. До Укра╖ни Св╕тлана прилет╕ла з приватною метою, але законодавство про тимчасово окупован╕ територ╕╖ не передбача╓ виключень. Принаймн╕, до моменту зв╕льнення Криму", - йдеться у пов╕домленн╕.  Зазнача╓ться, що у межах компетенц╕╖ прикордонники прийняли р╕шення про непропуск Сурганово╖ до Укра╖ни та заборону ╖й в'╖зду терм╕ном на 3 роки. Як пов╕домляв УН╤АН-Табло╖д, Держприкордонслужба не впустила до Укра╖ни рос╕йського репера Мота (Матв╕я Мельникова).

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2018 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19993

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков