Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 14.05.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 14.05.2004
«ОСТРОВЄЦ» КРИМСЬКО-ПОЛЬСЬКОЇ СПІВПРАЦІ
Оксана ЖУКОВА.

 Програма  місцевих екологічних дій зв’язала два міста, українське і польське, тісними партнерськими узами. Ще півроку тому, щоб познайомитися з польським містом Островєц Свентокшискі, туди вирушила євпаторійська делегація на чолі
з віце-мером міста. Мета поїздки - обмін досвідом у вирішенні екологічних проблем в рамках програми місцевих екологічних дій, яка вже два роки успішно реалізується в Євпаторії і ще у шести містах України.
 Як відзначила координатор цієї програми в Євпаторії Інна Мірошниченко,  інформація, надана місцевою владою польського міста, виявилася цінною не тільки у питаннях екології, але й розвитку економіки, вмілого залучення інвестицій, співробітництва між громадськими організаціями і муніципалітетом.
 Незважаючи на загальне соціалістич-не минуле наших країн і важкий перехід до ринкових відносин, Польща значно обігнала Україну в економічному і соціальному розвитку. Ціни на товари і послуги майже однакові, а доходи польських громадян  у кілька разів вищі. Сьогодні в Польщі, як і в Україні, найголовнішою соціальною проблемою є безробіття, що досягло майже 20%. Але там уже знайшли способи боротьби з нею за допомогою товариства для безробітних. Це громадська організація, що займається підтримкою безробітних і малого бізнесу. Для того, щоб безробітний міг розпочати власну справу, його забезпечують інформаційними документами, проводять рекламно-інформаційні кампанії, безкоштовно надають бухгалтера і юриста для одержання кредиту. Існує це товариство за рахунок цільового фінансування і залучення грантів.
 Інтеграція в Європейський Союз змусила Польщу наблизитися до європейських стандартів якості життя. Наприклад, муніципалітет Островца має міжнародний сертифікат якості послуг, які надаються населенню. Це означає, що незалежно від того, кому належить влада, жителі міста можуть бути впевнені: якість послуг буде незмінно на високому рівні, вони відповідатимуть міжнародним стандартам.
 Невід’ємним елементом ефективної системи роботи мерії є створення громадської прий-мальні, або бюро з обслуговування населення. Ця служба дозволяє усунути бюрократизм і корупцію, а також довгі черги біля кабінетів керівників відділів і управлінь. Жителі міста вже не до чиновника звертаються зі своєю проблемою, а зустрічаються з привітними співробітниками громадської приймальні, які підготують відповідь для відвідувача протягом 1 - 3 діб.
 Створене там і агентство муніципального розвитку - спеціальна офіційна організація, що вирішує насущні проблеми регіону, працює над залученням інвестицій для його розвитку. Агентство є комунальним підприємством, своєрідним «посередником» між народом і владою. Приміром, у жителів міста є якісь свої побажання, відомості, ідеї на предмет поліпшення життя в регіоні. Завдання співробітників агентства відібрати для муніципалітету ті пропозиції, які влада зможе найбільш ефективно реалізувати. Відзначимо, що в галузі розвитку бізнесу місто Островєц Свентокшискі - одне з найуспішніших у Польщі. І хоча це порівняно невелике місто з населенням всього 80 тисяч чоловік, йому вдалося торік залучити інвестицій на 12 мільйонів євро.
 Ще один перспективний напрямок роботи нашого партнера - муніципальні гранти. Не секрет, що в багатьох випадках громадська організація на ту ж суму може зробити набагато більше, ніж будь-яке державне підприємство. У неї більше прав і пільг. І податків відраховує менше, і додаткові кошти спонсорів може залучити. Цю систему вже намагаються запровадити в деяких містах України і часом дуже успішно. Положення про муніципальні гранти розроблене і у нас. Воно визначає пріоритетні напрямки, розмір фінансування, вимоги до здобувачів грантів. Але чи реально нам «гнатися за Європою»? Авжеж. Питання тільки в тому, коли це відбудеться - через рік чи через десятиліття. Процеси суспільного розвитку - єдині для всіх, але їм можна перешкоджати, гальмувати їх, а можна і допомагати.
 Відразу після поїздки євпаторійців в Островєц була створена робоча група з питань сприяння органам місцевого самоврядування в становленні стратегії стійкого розвитку, щоб об’єднати зусилля громадських організацій і органів місцевої влади для вирішення існуючих проблем.
 Нещодавно Євпаторія приймала візит-відповідь поляків. Делегацію міста Островєц Свентокшискі очолила заступник мера Інга Камінська. Серед учасників візиту були також представники міської влади, бізнесу, громадських організацій. Гості пройшли історичною частиною міста тим же маршрутом, що і їхній видатний співвітчизник - Адам Міцкевич. Вони були вражені ансамблем культових споруджень, пам’ятками древньої архітектури і лікувальними можливостями курорту. У програмі візиту були відвідування курортної частини міста і здравниць, ділові зустрічі з керівниками управлінь міської Ради, з мером Євпаторії. Увінчала цю зустріч декларація про партнерство, яку підписали Андрій Даниленко та Інга Камінська. Тепер міста будуть розвивати співробітництво між органами влади, ділові контакти між підприємцями і зміцнювати зв’язки в галузі культури, освіти, спорту і туризму. Як відзначили самі гості, місто-курорт їм дуже сподобалося, однак ложкою дьогтю в діжці меду, як завжди, виявилися наші дороги і туалети. Сподіваємося, що до наступного візиту поляків Євпаторія  позбудеться недоліків у цій сфері. Не виключено, що гості з Польщі вже придивилися до Євпаторії як місця для проведення чергових відпусток і незабаром поповнять ряди іноземних туристів, які щорічно відвідують Євпаторію. До того ж планується укладення договору про побратимство, так що візит наших друзів з обміну досвідом не за горами.
 Відзначимо, що нинішній обмін делегаціями вдало вписався в рамки Року Польщі в Україні. Заключним акордом стала підсумкова конференція «Зміцнення партнерства через програму обмінів між громадами Польщі та України», що пройшла в Києві. Мета конференції - підбиття підсумків програми обміну досвідом між польськими та українськими громадами під час ознайомлювальних візитів та обговорення співпраці в майбутньому. Українські учасники цього проекту - це в основному представники демонстраційних громад Програми місцевих екологічних дій в Україні, яка впроваджується ІСС США у співпраці з українським Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання»  за фінансування Агентства  з міжнародного розвитку США. Головна мета цієї програми - допомогти громадам у вирішенні пріоритетних проблем, у першу чергу пов’язаних з незадовільним станом довкілля, шляхом налагодження плідної співпраці між владою, громадськістю та бізнесом. Ознайомлення представників українських громад з досвідом роботи польських у вирішенні подібних проблем було складовою частиною програми МЕД.
 Польські учасники проекту представляють багаторічний проект «Оцінка та розвиток місцевих стратегій сталого розвитку в Польщі, Литві та Україні», який виконується асоціацією консультантів «Амбрелла» (Польща) у польських, литовських і українських містах і районах. Їхня участь в ознайомлювальних візитах проекту сприятиме  поглибленню досвіду, поширенню моделей і кращих практик серед мережі громад в Україні, Польщі та Центральній і Східній Європі.
 Таким чином, крім згаданого Островца Свентокшиского і Євпаторії, у конференції взяли участь представники ще шести  українських міст, що реалізують програму МЕД та їхні  партнери з обміну досвідом з польських міст Плоцьк, Камінна Гура, Згєж, Єлк, Лапи і Єлблонк.
 Закінчилась конференція урочистим підписанням угод про співробітництво.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 14.05.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1999

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков