Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3314)
З потоку життя (6547)
Душі криниця (3544)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1512)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧЕРГОВА ПРОВОКАЦ╤Я КРЕМЛЯ: У МЕДЖЛ╤С╤ ПРОКОМЕНТУВАЛИ ЗУСТР╤Ч КРИМСЬКИХ «ДЕПУТАТ╤В» З ЕРДОГАНОМ
Меджл╕с кримськотатарського народу назвав провокац╕╓ю рос╕йсько╖ влади зустр╕ч президента...


УКРА╥НСЬКИЙ СХ╤Д
У Нац╕ональному музе╖ ╕стор╕╖ Укра╖ни в Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕ презентували новий проект...


УКРА╥НА ╥ДЕ НА ╢ВРО-2020
Укра╖нц╕ в меншост╕ перемогли з рахунком 2:1 д╕ючих чемп╕он╕в ╢вропи – Португал╕ю.


ЛИСТ ╤З САНКТ-ПЕТЕРБУРГА
Син кримсько╖ укра╖нсько╖ вишивальниц╕-геро╖н╕ В╕ри Серг╕╖вни Ро╖к Вадим Михайлович отримав...


РОС╤ЙСЬКА АКТИВ╤СТКА НАЗВАЛА ПЕРЕСЛ╤ДУВАННЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР РЕПРЕС╤ЯМИ
Яна Антонова також назвала дик╕стю таке пересл╕дування людей за нац╕ональною ознакою.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 18.05.2018
З МОСТОМ ЧИ БЕЗ НЬОГО, КРИМ - УКРА╥НСЬКИЙ

15 травня в окупованому Криму оф╕ц╕йно в╕дкрили автомоб╕льну частину так званого "Кримського мосту". Про це пов╕домля╓ Р╤А "Новини". Зазнача╓ться, що на його в╕дкриття при╖хав президент РФ Володимир Пут╕н.
М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловило р╕шучий протест у зв’язку ╕з в╕дкриттям мосту через Керченську протоку та наголосило на протиправност╕ буд╕вництва Рос╕╓ю цього ╕нфраструктурного об’╓кта без згоди Укра╖ни. Про це йдеться у заяв╕, опубл╕кован╕й на сайт╕ в╕домства.
У МЗС зазначають, що так╕ д╕╖ Москви фундаментально суперечать загальновизнаним нормам ╕ принципам м╕жнародного права, грубо порушують Конвенц╕ю ООН з морського права 1982 року та двосторонн╕ догов╕рн╕ зобов’язання перед Укра╖ною.
"В умовах рос╕йсько╖ збройно╖ агрес╕╖ проти Укра╖ни та тимчасово╖ окупац╕╖ Кримського п╕вострова це фактично ╓ спробою лег╕тим╕зувати анекс╕ю частини суверенно╖ територ╕╖ Укра╖ни", - сказано у заяв╕.
"Буд╕вництво мосту, як ╕ будь-як╕ ╕нш╕ д╕╖ кремл╕всько╖ окупац╕йно╖ влади, жодним чином не можуть зм╕нити статус Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополь як нев╕д’╓мно╖ частини територ╕╖ Укра╖ни в ╖╖ м╕жнародно визнаних кордонах. Рос╕йська Федерац╕я як держава-окупант несе повну в╕дпов╕дальн╕сть за насл╕дки сво╖х м╕жнародно-протиправних д╕янь та в╕дшкодовуватиме запод╕яну шкоду", - додали у МЗС.
У м╕н╕стерств╕ наголосили, що Укра╖на посл╕довно працюватиме над розширенням нац╕ональних та м╕жнародних санкц╕й до ф╕зичних та юридичних ос╕б, причетних до незаконного буд╕вництва мостового переходу через Керченську протоку.
Ран╕ше пов╕домлялося, що в окупованому Криму оф╕ц╕йно в╕дкрили автомоб╕льну частину так званого "Кримського мосту".
Зазначалося, що рос╕йський сп╕вак Йосип Кобзон, а також його колеги сп╕ваки Лев Лещенко, Олександр Буйнов та Олег Газманов не по╖дуть 15 травня на в╕дкриття так званого Кримського мосту.
У прокуратур╕ АР Крим заявили, що буд╕вництво Керченського моста, який з'╓днав окупований Крим ╕ територ╕╖ Рос╕╖, принесе не менше 10 млрд грн збитк╕в екосистем╕ Чорного ╕ Азовського моря.
М╕ст через Керченську протоку з'╓дна╓ окупований Крим ╕ рос╕йський Краснодарський край. Його довжина становить 19 к╕лометр╕в.
Буд╕вництво ведеться з 2015 року, рух автомоб╕л╕в по граф╕ку мав в╕дкритися в грудн╕ 2018 року.
У Рос╕╖ заявляють, що пропускна спроможн╕сть мосту - 40 тисяч автомоб╕л╕в ╕ 47 пар по╖зд╕в на добу, 14 млн пасажир╕в ╕ 13 млн тонн вантаж╕в на р╕к.
У зв'язку з буд╕вництвом Укра╖на готу╓ позов до Рос╕╖ за збитки порт╕в через Керченський м╕ст.
Буд╕вництво в╕дбувалося з порушеннями м╕жнародного права, оск╕льки Укра╖на як прибережна кра╖на не давала такого права.
Також в М╕н╕стерств╕ ╕нфраструктури готують список санкц╕й для вс╕х компан╕╖, як╕ працюють на об'╓ктах буд╕вництва моста.
Ран╕ше стало в╕домо, що будувати керченський м╕ст допомагають с╕м компан╕й з ╢С.
«Укра╖нська правда»
***
Президент Укра╖ни Петро Порошенко назвав незаконне буд╕вництво Керченського мосту черговим св╕дченням нехтування м╕жнародним правом з боку Кремля ╕ висловив упевнен╕сть, що м╕ст обов'язково знадобиться окупантам, коли вони терм╕ново залишатимуть укра╖нський Крим.
***
Незаконне спорудження Рос╕йською Федерац╕╓ю Керченського мосту становить ще одне порушення суверен╕тету Укра╖ни. Про це йдеться у заяв╕ речника ╢вропейського Союзу Май╖ Косьянчич щодо в╕дкриття мосту через Керченську протоку.
"Рос╕йська Федерац╕я побудувала Керченський м╕ст до Кримського п╕вострова без згоди Укра╖ни. Це становить ще одне порушення суверен╕тету ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни з боку Рос╕╖", - наголошу╓ться в заяв╕. В ╢С також заявляють, що спорудження мосту спрямоване на подальшу примусову ╕нтеграц╕ю незаконно анексованого п╕вострова з Рос╕╓ю та його ╕золяц╕ю в╕д Укра╖ни, частиною яко╖ в╕н залиша╓ться. Кр╕м того, м╕ст обмежу╓ проходження суден через Керченську протоку до укра╖нських порт╕в в Азовському мор╕. "╢вропейський Союз продовжу╓ засуджувати незаконну анекс╕ю Криму та Севастополя Рос╕╓ю та не визна╓ це порушення м╕жнародного права", - п╕дсумову╓ться в заяв╕.
***
Сполучен╕ Штати засуджують буд╕вництво ╕ часткове в╕дкриття мосту через Керченську протоку м╕ж Рос╕╓ю ╕ окупованим Кримом, зд╕йснене без дозволу уряду Укра╖ни. Про це йдеться в заяв╕ представниц╕ Держдепартаменту США Г╕зер Нойерт.
Держдеп п╕дкреслю╓, що Крим ╓ частиною Укра╖ни, а буд╕вництво мосту служить нагадуванням про готовн╕сть Рос╕╖ продовжувати порушувати м╕жнародне право.
"М╕ст явля╓ собою не т╕льки спробу Рос╕╖ зм╕цнити незаконне захоплення ╕ окупац╕ю Криму, але ╕ перешкоджа╓ судноплавству, обмежуючи розм╕ри корабл╕в, як╕ можуть пройти через Керченську протоку - ╓диний шлях до територ╕альних вод Укра╖ни в Азовському мор╕", - сказано в заяв╕.
США закликають Рос╕ю не перешкоджати цьому судноплавству.
У Держдепартамент╕ нагадали, що США запровадили санкц╕╖ щодо численних ос╕б ╕ орган╕зац╕й, що беруть участь в цьому проект╕, ╕ ц╕, ╕ ╕нш╕ пов'язан╕ з Кримом санкц╕╖ будуть збер╕гатися доти, доки Рос╕я не поверне контроль над п╕востровом Укра╖н╕.
"Ми ще раз п╕дтверджу╓мо нашу прихильн╕сть суверен╕тету ╕ територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ Укра╖ни ╕ нагаду╓мо про висловлення м╕жнародним сп╕втовариством ц╕╓╖ прихильност╕ в резолюц╕╖ 68/262 Генерально╖ Асамбле╖ ООН", - йдеться в заяв╕ Держдепартаменту США.
www.pravda.com.ua
***
М╕н╕стерство ╢вропи та закордонних справ Франц╕╖ засудило буд╕вництво Рос╕╓ю мосту через Керченську протоку з територ╕╖ Краснодарського краю до окупованого Криму. Про це йдеться у заяв╕ речника МЗС Франц╕╖, опубл╕коване посольством ц╕╓╖ кра╖ни в Укра╖н╕.
"Франц╕я засуджу╓ буд╕вництво Рос╕╓ю Керченського мосту, який ще б╕льше позбавить Укра╖ну повного доступу та можливост╕ використання сво╖х м╕жнародно визнаних територ╕альних вод", - наголошу╓ться у пов╕домленн╕. "Наша кра╖на залиша╓ться р╕шучою прихильницею в╕дновлення суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни в межах ╖╖ м╕жнародно визнаних кордон╕в. Зм╕на кордон╕в силом╕ць суперечить м╕жнародному праву та, в тому числ╕, зобов’язанням РФ. Це створю╓ пряму загрозу миру та безпец╕ ╕ тягне серйозн╕ насл╕дки для св╕тового порядку", - зазначив речник зовн╕шньопол╕тичного в╕домства Франц╕╖.
"Саме тому м╕жнародне сп╕втовариство, ╢вропейський Союз та Франц╕я не визнають анекс╕ю Криму Рос╕╓ю", - п╕дкреслю╓ться у заяв╕. Окремо в МЗС Франц╕╖ прокоментували в╕зит мера м╕ста Мар╕ньян до окупованого Криму з метою п╕дписання угоди з м╕ською владою ╢впатор╕╖, а також участь французьких депутат╕в у церемон╕╖ в╕дкриття Керченського моста. "Наша позиц╕я ╓ ч╕ткою: п╕дписана м╕ською владою Мар╕ньяна угода не в╕добража╓ позиц╕ю французького уряду. Так само, участь французьких депутат╕в в церемон╕╖ в╕дкриття ╓ особистою ╕н╕ц╕ативою, про яку ми шкоду╓мо: вона суперечить м╕жнародному праву ╕ не наклада╓ в╕дпов╕дальност╕ на французьк╕ органи влади", - п╕дсумували в МЗС Франц╕╖.
www.unian.ua

БРИТАН╤Я ПРО КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ: ЩЕ ОДИН
ПРИКЛАД БЕЗРОЗСУДНО╥ ПОВЕД╤НКИ РФ
Британський м╕н╕стр у справах ╢вропи Алан Дункан засудив в╕дкриття Керченського мосту з Рос╕╖ до Криму та п╕дкреслив стурбован╕сть щодо порушень прав людини на п╕востров╕. Про це йдеться в його заяв╕ на сайт╕  уряду.
"Крим ╓ частиною Укра╖ни, а його анекс╕я Рос╕ю ╓ порушенням м╕жнародного права. В╕дкриття цього мосту ╓ ще одним порушенням суверен╕тету Укра╖ни та ще одним прикладом рос╕йсько╖ безрозсудно╖ повед╕нки. Ми продовжу╓мо працювати з партнерами, щоб протид╕яти анекс╕╖, в тому числ╕ шляхом п╕дтримки над╕йного пакета санкц╕й", - йдеться у заяв╕.
М╕н╕стр також висловив стурбован╕сть системними пересл╕дуваннями нац╕ональних меншин у Криму та тих, хто висловлю╓ свою опозиц╕ю проти незаконно╖ анекс╕╖.
"Ми знову заклика╓мо Рос╕ю зв╕льнити вс╕х укра╖нських пол╕тичних ув'язнених, як╕ перебувають у Криму та в Рос╕╖, ╕ забезпечити безперешкодний доступ м╕жнародних орган╕в з контролю за дотриманням прав людини на п╕востр╕в", - зазначив Дункан.

У НАТО ЗАСУДИЛИ В╤ДКРИТТЯ КРИМСЬКОГО МОСТУ
У НАТО засудили в╕дкриття д╕лянки мосту, що по╓дну╓ Рос╕ю з окупованим Кримом. Про це пов╕домля╓ Agence France Press з посиланням на представника Альянсу.
"НАТО засуджу╓ побудову ╕ часткове в╕дкриття Керченського мосту м╕ж РФ ╕ Кримом" - заявили в Альянс╕. "Крим – це частина Укра╖ни ╕ цей м╕ст явля╓ собою ще одне порушення суверен╕тету ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни" - сказав представник НАТО.
www.eurointegration.com.ua

МЗС ПОЛЬЩ╤: КРИМСЬКИЙ М╤СТ ╢ ЧЕРГОВИМ ПОРУШЕННЯМ РОС╤╢Ю М╤ЖНАРОДНОГО ПРАВА

В╕дкриття Рос╕╓ю так званого кримського моста всупереч вол╕ Укра╖ни та м╕жнародних орган╕зац╕й ╓ черговим порушенням Москвою м╕жнародного права. Ц╕ д╕╖ суперечать заявам РФ щодо бажання мирного розв’язання конфл╕кту з Укра╖ною. Про це йдеться у заяв╕ МЗС Польщ╕ у в╕дпов╕дь на ╕нформац╕йний запит «Укр╕нформу».
“Буд╕вництво Рос╕йською Федерац╕╓ю так званого кримського мосту без згоди укра╖нсько╖ сторони ╕ всупереч позиц╕╖ Генерально╖ Асамбле╖ ООН ╓ черговим очевидним порушенням принцип╕в м╕жнародного права”, - п╕дкреслю╓ польське зовн╕шньопол╕тичне в╕домство.
За оц╕нкою МЗС Польщ╕, д╕╖ Рос╕╖ призводять до того, що мирне розв’язання конфл╕кту, яке враховуватиме ╕нтереси Укра╖ни, ста╓ складн╕ше реал╕зувати.
“Ц╕ д╕╖ також суперечать багаторазовим запевненням з боку представник╕в рос╕йсько╖ адм╕н╕страц╕╖, що вони прагнуть мирного розв'язання конфл╕кту з Укра╖ною”, - йдеться в заяв╕ МЗС РП.
Польське зовн╕шньопол╕тичне в╕домство закликало рос╕йську сторону утриматися в╕д подальшого порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ ╕ незалежност╕ Укра╖ни.
При цьому у Варшав╕ нагадують, що у в╕дпов╕дност╕ до резолюц╕╖ Генасамбле╖ ООН №68/262 м╕жнародне сп╕втовариство вважа╓ незаконним так званий “референдум за незалежн╕сть” у Криму, тим самим демонструючи п╕дтримку суверен╕тету, незалежност╕ ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни в рамках оф╕ц╕йно визнаних кордон╕в.

У КАНАД╤ ЗАСУДИЛИ СПОРУДЖЕННЯ ОКУПАНТАМИ МОСТУ ДО КРИМУ

Оф╕ц╕йна Оттава засуджу╓ побудову Рос╕╓ю мосту через Керченську протоку до Криму, розц╕нюючи це як посягання на суверен╕тет Укра╖ни.
Про це заявила м╕н╕стр закордонних справ Канади Христя Фр╕ланд, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
«Канада засуджу╓ зведення та часткове в╕дкриття мосту через Керченську протоку. Цей м╕ст, що сполуча╓ Рос╕ю ╕з незаконно окупованим Кримом, ╓ черговим порушенням суверен╕тету й територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни Рос╕йською Федерац╕╓ю», - сказала Фр╕ланд.
Читайте також: США засудили зведення РФ мосту до окупованого Криму
За ╖╖ словами, побудова мосту ма╓ на мет╕ «зм╕цнити незаконне захоплення Рос╕╓ю п╕вострова та примусово ╕золювати його в╕д решти Укра╖ни».
Фр╕ланд також п╕дтвердила в╕ддан╕сть Канади суверен╕тету й територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ Укра╖ни.
«Ми заклика╓мо Рос╕йську Федерац╕ю припинити порушувати ц╕ основн╕ принципи заснованого на правилах м╕жнародного порядку», - п╕дсумувала глава МЗС Канади.

З УС╤Х БОК╤В ЗАСУДЖЕНА: ЯК╤ М╤ЖНАРОДН╤ НАСЛ╤ДКИ МАТИМЕ ДЛЯ РОС╤╥ БУД╤ВНИЦТВО КРИМСЬКОГО МОСТУ

Буд╕вництво Рос╕╓ю Кримського (або Керченського мосту) засудили майже вс╕ пров╕дн╕ кра╖ни св╕ту: США, Франц╕я, Великобритан╕я, Канада тощо. А також цим фактом обурилися ╢вросоюз ╕ НАТО. У вс╕х одностайна позиц╕я: спорудження цього мосту без дозволу Укра╖ни стало черговим порушенням суверен╕тету ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни. Проте, попри сп╕льну позиц╕ю кра╖н Заходу та засудження д╕й Рос╕╖, навряд чи в╕дбудеться кардинальна зм╕на у в╕дносинах м╕ж Рос╕╓ю ╕ Заходом через буд╕вництво Кримського мосту. Але ╕ д╕╖ Рос╕╖, ╕ реакц╕я Заходу вказують на те, що протистояння м╕ж ними об╕ця╓ бути тривалим ╕ принциповим. Тобто цей сюжет — лише частина великого процесу, а реакц╕я Заходу на буд╕вництво мосту — прояв розум╕ння ситуац╕╖ ╕ ставлення до д╕й Рос╕╖ з боку ╓вроатлантичного сп╕втовариства. Даний випадок вказу╓, що примирення, на яке розраховував Пут╕н чи його оточення, ╕ зведення нан╕вець гостро╖ зах╕дно╖ реакц╕╖ на агресивн╕ д╕╖ Рос╕╖ найближчим часом не плану╓ться, ╕ пол╕тика Заходу в цьому питанн╕ буде достатньо принциповою. Це, мабуть, найважлив╕ше для Укра╖ни св╕дчення ╕ найважлив╕ша для нас тенденц╕я на даний момент.
В загальному, св╕тоглядному контекст╕ ситуац╕я довкола буд╕вництва Кримського мосту — важлива под╕я ╕ важливий аргумент. Тому що це вказу╓ на справжн╕ нам╕р╕ й мотивац╕ю агресора — на те, що Рос╕я посл╕довно зневажа╓ м╕жнародне право ╕ принципи св╕тоустрою, як╕ склалися в п╕сляво╓нний пер╕од. Тобто Москва не збира╓ться в╕дступати ╕ продовжу╓ свою агресивну пол╕тику. Цей факт може бути важливим аргументом, якщо не п╕д час переговор╕в у М╕нську чи зустр╕чей у «нормандському формат╕», то принаймн╕ в╕н формуватиме ставлення до Рос╕╖, розум╕ння ╖╖ д╕й нашими зах╕дними партнерами. У контекст╕ переговор╕в для нас ╓ важливою позиц╕я Заходу, тому що б╕льш╕сть ╕з цих переговор╕в давно перебувають у глухому кут╕, що обумовлено непоступливою жорсткою позиц╕╓ю Рос╕╖. Зм╕нити ╖╖ найближчим часом Укра╖на не ма╓ можливост╕.
Тому Укра╖н╕ залиша╓ться збер╕гати власну принципову позиц╕ю ╕ турбуватися про те, щоб наш╕ партнери не втратили мотивац╕ю п╕дтримки Укра╖ни, ╕ щоб вони не зм╕нили свою думку щодо Рос╕╖, ╖╖ нам╕р╕в ╕ характеру ╖╖ д╕й. Вс╕ под╕╖ останн╕м часом сприяють Укра╖н╕. Принаймн╕ у зв’язку з цим можна спод╕ватися, що Зах╕д не буде тиснути на Укра╖ну, змушуючи ╖╖ до одноб╕чного виконання невиг╕дних для не╖ положень М╕нських домовленостей. Це на сьогодн╕шн╕й день одна з найб╕льших загроз поруч ╕з во╓нною загрозою з боку Рос╕╖. Друга найб╕льша загроза — це втрата частини державного суверен╕тету в╕дпов╕дно до деяких пункт╕в М╕нських домовленостей, якщо ╖х вирвати з контексту. Додаткових санкц╕╖ проти Рос╕╖ саме через буд╕вництво Кримського мосту, скор╕ше за все, не буде. Але позиц╕я Заходу по вс╕х ╕нших питаннях (зокрема, стосовно б╕льш загального питання окупац╕╖ Криму), стане в╕д цього б╕льш жорсткою ╕ б╕льш посл╕довною. Ми пам’ята╓мо про розсл╕дування трагед╕╖ малайз╕йського «Бо╖нга», про те, що не вс╕ допов╕д╕, передбачен╕ американським законодавством, про д╕╖ Рос╕╖ передан╕ в Конгрес ╕ заслухан╕, тож ╕нших ╕нструмент╕в вистача╓. В практичн╕й площин╕ для Укра╖ни дуже важливо, що Кримський м╕ст буде ще одним юридичним полем для позов╕в укра╖нсько╖ сторони. А ц╕ позови ╕ цей конфл╕кт позиц╕й тягне за собою всю кримську справу в ц╕лому.
Максим Розумний,
доктор пол╕тичних наук, кер╕вник Центру досл╕джень проблем Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ Нац╕онального ╕нституту стратег╕чних досл╕джень
www.unian.ua

ЕКС-ГЛАВА МЗС ПРО РЕАКЦ╤Ю ЗАХОДУ НА КРИМСЬКИЙ М╤СТ: ДАЛ╤ «ГЛИБОКО╥ СТУРБОВАНОСТ╤» СПРАВА НАВРЯД ЧИ ЗАЙДЕ
У зв'язку з в╕дкриттям Кримського мосту не варто оч╕кувати додаткового ╕мпульсу до запровадження нових санкц╕й проти Рос╕╖. Таку думку в коментар╕ "Главреду" висловив екс-м╕н╕стр Укра╖ни Володимир Огризко. "Думаю, що Зах╕д традиц╕йно обмежиться "глибоким занепоко╓нням", пожурить Москву ╕ змириться. Тобто дал╕ "глибоко╖ стурбованост╕" справа навряд чи зайде. ╤ кр╕м тих санкц╕й, як╕ вже введен╕ американцями ╕ ╓вропейцями, навряд чи сл╕д оч╕кувати нових. США ╕ ╢вропа лише точково впливають на деяк╕ особи чи структури в РФ. В ц╕лому, я не бачу особливо╖ активност╕ Заходу в цьому план╕", - зазначив дипломат. В╕н додав, що сп╕льна з укра╖нською позиц╕я пров╕дних кра╖н св╕ту з питання буд╕вництва моста через Керченську протоку ма╓ пол╕тичне значення, але навряд чи Укра╖на зможе отрима╓ в╕д цього як╕сь див╕денди. "Безумовно, це добре, що ╢С ╕ США одноголосно засудили сам факт цього буд╕вництва, яке порушу╓ вс╕ м╕жнародн╕ морськ╕ конвенц╕╖. Чи можна в╕д цих заяв ╕ сп╕льно╖ позиц╕╖ отримати як╕сь практичн╕ див╕денди? На жаль, н╕. Але ми ма╓мо використовувати сам факт ц╕╓╖ п╕дтримки, щоб все-таки посилити юридичну позиц╕ю Укра╖ни в контекст╕ позов╕в проти Рос╕╖ ╕ вимог про в╕дшкодування збитку, який був нанесений наш╕й кра╖н╕ д╕ями РФ", - резюмував Огризко.
www.unian.ua

КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ ВЖЕ ЗАВДАВ 10-М╤ЛЬЯРДН╤ ЗБИТКИ ЕКОСИСТЕМ╤ ДВОХ МОР╤В

Буд╕вництво Керченського мосту завдало екосистем╕ Чорного ╕ Азовського мор╕в  збитк╕в на 10 млрд грн. Про це ╕нформу╓ прес-служба прокуратури АР Крим.
"За ╕нформац╕╓ю спец╕ал╕ст╕в ╤нституту водних проблем ╕ мел╕орац╕╖ НАН Укра╖ни, ор╕╓нтовн╕ збитки, запод╕ян╕ оточуючому середовищу Чорного та Азовського мор╕в при буд╕вництв╕ Керченського мосту, за умови необх╕дност╕ укр╕плення морських берег╕в, становитимуть щонайменше 10 млрд грн", - зазначають у прокуратур╕.
У в╕домств╕ наголошують, що  буд╕вництво зд╕йсню╓ться з грубим порушенням правил еколог╕чно╖ безпеки, що шкодить екосистем╕ Азовського моря, ╕ спричинило еколог╕чне забруднення значно╖ територ╕╖ Укра╖ни, а через це буд╕вництво уже  знищений укра╖нський п╕востр╕в Тузла.
У прокуратур╕ також по╕нформували, що Ки╖вський науково-досл╕дний ╕нститут судових експертиз М╕н’юсту нараз╕ проводить комплексну ╕нженерно-еколог╕чну експертизу на предмет оц╕нки завданих збитк╕в.
Окр╕м цього, перев╕ря╓ться ряд ╓вропейських компан╕й на предмет постачання ними обладнання для незаконного буд╕вництва мосту на тимчасово окуповану територ╕ю Автономно╖ Республ╕ки Крим.
Прокуратура п╕вострова в╕дкрила крим╕нальне провадження через порушення правил еколог╕чно╖ безпеки п╕д час буд╕вництва мосту через Керченську протоку за статтею 236 КК Укра╖ни (порушення правил еколог╕чно╖ безпеки).
(Укр╕нформ)

М╤НЕКОЛОГ╤╥ ГОТУ╢ ПОЗОВ ПРОТИ РОС╤╥ ЗА СПОРУДЖЕННЯ КЕРЧЕНСЬКОГО МОСТУ
М╕н╕стерство еколог╕╖ та природних ресурс╕в Укра╖ни вивча╓ матер╕али для подач╕ чергового м╕жнародного позову проти Рос╕╖ щодо буд╕вництва Керченського мосту, який з'╓дну╓ материкову частину РФ з анексованим укра╖нським Кримом. Про це в соцмереж╕ Facebook пов╕домив проф╕льний м╕н╕стр Остап Семерак. «Фах╕вц╕ М╕неколог╕╖ вже зараз вивчають ус╕ матер╕али для чергового м╕жнародного позову проти Рос╕╖ за спорудження цього проклятого мосту», - написав в╕н. Семерак також додав, що в╕н не п╕дтриму╓ заклики деяких в╕дчайдушних користувач╕в соцмереж, як╕ хочуть, щоби по цьому мосту ╖хали укра╖нськ╕ танки. «Не хочу танк╕в. Хочу нового майбутнього для Укра╖ни, в якому не буде божев╕льних сус╕д╕в», - заявив м╕н╕стр.
https://ecology.unian.ua

УЛЮБЛЕНОГО СП╤ВАКА ПУТ╤НА, ЯКИЙ ЗАСВ╤ТИВСЯ НА В╤ДКРИТТ╤ КРИМСЬКОГО МОСТА, НЕ ПУСТИЛИ ДО ╤ЗРА╥ЛЮ
Улюбленого сп╕вака президента РФ Володимира Пут╕на Григор╕я Лепса не пустили до ╤зра╖лю. Орган╕затори гастролей сп╕вака пов╕домили, що вс╕ музиканти ╕ техн╕чна група, що працю╓ з з╕ркою, без проблем отримали дозв╕л, ╓диним, кому заборонили в'╖зд, виявився сам Григор╕й Лепс, пов╕домля╓ "Правда тижня".
В ситуац╕ю втрутилася ╕зра╖льський пол╕тик ╕ депутат Юл╕я Малиновська, яка направила звернення м╕н╕стру внутр╕шньо╖ безпеки Гиладу Ердану ╕ генеральному ╕нспектору пол╕ц╕╖. Необх╕дно в╕дзначити, що це не перший випадок, коли Григор╕ю Лепсу забороняють в'╖зд в ту чи ╕ншу кра╖ну. У 2003 роц╕ з╕рц╕ заборонили в'╖зд США, звинувативши у зв'язках з рос╕йською маф╕╓ю. Американц╕ заявили, що артист пов'язаний з крим╕нальною орган╕зац╕╓ю «Братське коло». В╕зу на в'╖зд в Америку Лепс дос╕ отримати не може. У 2016 роц╕ Лепсу, без пояснення причин, в╕дмовили у в'╖зд╕ до Великобритан╕╖.
Як пов╕домляв УН╤АН, 15 травня п╕д час в╕дкриття мосту через Керченську протоку було пом╕чено багато рос╕йських з╕рок. Серед них - Д╕ма Б╕лан, Григор╕й Лепс, Олена Максимова ╕ Пелагея.

«Я Н╤КОЛИ НЕ ПО╥ДУ КЕРЧЕНСЬКИМ МОСТОМ. ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО…»

Керченський м╕ст – дуже небезпечний. Породи, на яких його звели, не здатн╕ витримати сильного навантаження. Тож, ц╕лком ╕мов╕рно, що уже п╕сля першого природного катакл╕зму на цьому шляхопровод╕ можна буде ставити хрест.
Таку думку в еф╕р╕ ╕нформац╕йного проекту «Перш╕ про головне. Коментар╕» на телеканал╕ ZIK висловив незалежний експерт (Рос╕я), член парт╕╖ «Яблуко» Юр╕й Медовар.
В╕н наголосив: дос╕ скептично ставиться до спорудження Керченського мосту. Адже тамтешн╕ геолог╕чн╕ умови не дозволяють будувати у район╕ проливу жоден такий об‘╓кт.
«╢ буд╕вельн╕ норми та правила, яких необх╕дно дотримуватись при зведенн╕ будь-якого об‘╓кту: в╕д будинк╕в ╕ до тунел╕в. До 2017 року у цих нормах зазначалось, що буд╕вництво арочних мост╕в у сейсм╕чних районах, до яких ╕ належить Крим, дозволено лише на скальних породах», – зазначив експерт.
Однак, там породи не здатн╕ витримати такого навантаження. Тому ще у 60-т╕ роки влада в╕дмовилась в╕д проекту Керченського мосту.
«Та й в╕н н╕кому не потр╕бен, адже там було паромне сполучення. А до цього – прекрасна дорога Москва-Харк╕в-С╕мферополь. Нею спок╕йно ╖здили ╕ позашляховики, ╕ легков╕ автомоб╕л╕. Боюсь, що п╕сля першого природного катакл╕зму на цьому мост╕ можна буде вже ставити хрест», – наголосив Медовар. Тож в╕н п╕дкреслив: таке буд╕вництво було суто пол╕тичним р╕шенням, яке не ╓ виправданим ╕з економ╕чно╖ точки зору.
Понад те, частина зал╕зничного шляху Керченського мосту ос╕ла через те, що в основ╕ – глинян╕ ╜рунти.
«Грубо кажучи, одна опора з╕йшла на метр, ╕нша – на п╕втора. В╕дбувся перек╕с, це дуже страшний сигнал. Адже навантаження на опори розд╕лятиметься уже по-╕ншому, тому може в╕дбутись усе, що завгодно. Я вже ╕ не говрю про грязьовий вулкан╕зм, землетруси чи тектон╕чн╕ розломи. До всього там ще проходять дв╕ р╕чки, як╕ розсолюють морську воду. Тобто, вона замерза╓ ╕ йде льодостав. Загалом у цьому м╕сц╕ з╕бралось все негативне, що т╕льки може бути в геолог╕чних шарах. Натом╕сть ми збудували на цьому м╕сц╕ м╕ст», – обурювався Медовар.
Окр╕м того, в╕н наголосив: за його ╕нформац╕╓ю, цей м╕ст об╕йшовся Рос╕╖ приблизно у 49 м╕льярд╕в. Тобто, його варт╕сть удесятеро перевищила ту, про яку заявляли ще на початку проекту.
«Я н╕коли не по╖ду по Керченському мосту, бо вважаю його небезпечним», – резюмував Юр╕й Медовар.
https://zik.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19981

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков