Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3314)
З потоку життя (6547)
Душі криниця (3544)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1512)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧЕРГОВА ПРОВОКАЦ╤Я КРЕМЛЯ: У МЕДЖЛ╤С╤ ПРОКОМЕНТУВАЛИ ЗУСТР╤Ч КРИМСЬКИХ «ДЕПУТАТ╤В» З ЕРДОГАНОМ
Меджл╕с кримськотатарського народу назвав провокац╕╓ю рос╕йсько╖ влади зустр╕ч президента...


УКРА╥НСЬКИЙ СХ╤Д
У Нац╕ональному музе╖ ╕стор╕╖ Укра╖ни в Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕ презентували новий проект...


УКРА╥НА ╥ДЕ НА ╢ВРО-2020
Укра╖нц╕ в меншост╕ перемогли з рахунком 2:1 д╕ючих чемп╕он╕в ╢вропи – Португал╕ю.


ЛИСТ ╤З САНКТ-ПЕТЕРБУРГА
Син кримсько╖ укра╖нсько╖ вишивальниц╕-геро╖н╕ В╕ри Серг╕╖вни Ро╖к Вадим Михайлович отримав...


РОС╤ЙСЬКА АКТИВ╤СТКА НАЗВАЛА ПЕРЕСЛ╤ДУВАННЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР РЕПРЕС╤ЯМИ
Яна Антонова також назвала дик╕стю таке пересл╕дування людей за нац╕ональною ознакою.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 18.05.2018
«ОПГ РЕБЯТА»: ЖУРНАЛ╤СТИ РОЗПОВ╤ЛИ ПРО КРИМ╤НАЛЬНЕ МИНУЛЕ НАПАДНИК╤В НА НАЙ╢МА

В сво╖й хат╕ – своя правда?

Молод╕ люди, що ско╖ли напад на народного депутата Мустафу Най╓ма, ран╕ше вже ф╕гурували у крим╕нальних ╕стор╕ях, ╕ на думку актив╕ст╕в нац╕онал╕стичних орган╕зац╕й, ╓ членами орган╕зованого злочинного угруповання, сформованого за етн╕чними ознаками. Про це йдеться у матер╕ал╕ «Укра╖нсько╖ правди». Зазнача╓ться, що якби постраждал╕ у минулих крим╕нальних ╕нцидентах проявили принципов╕сть та см╕лив╕сть, нападники на депутата вже могли б перебувати у в’язниц╕.
Так, в ╤нтернет╕ можна знайти ╕стор╕ю, за якою один з ф╕гурант╕в "справи побиття Най╓ма" ще у 2011 роц╕ п╕д час конфл╕кту в одному з╕ столичних розважальних заклад╕в н╕бито продемонстрував автомат Калашникова. Який, щоправда, не застосували. Журнал╕сти намагались з’ясувати, чи д╕йсно мав м╕сце цей ╕нцидент, у заступника начальника Головного управл╕ння Нацпол╕ц╕╖ в Ки╓в╕, начальника сл╕дчого управл╕ння Олександра Пивоварова. В╕н ан╕ п╕дтвердив, ан╕ спростував ╕нцидент з автоматом. Натом╕сть журнал╕ст отримав у розпорядження к╕лька документ╕в, як╕ св╕дчать: п╕дозрюван╕ у справ╕ побиття Най╓ма ран╕ше перебували в пол╕ зору правоохоронних орган╕в.
Так, Са╕тов Ахмед Абубакарович у 2017 роц╕ щонайменше дв╕ч╕ був сп╕йманий пол╕ц╕╓ю за керуванням транспортним засобом, не маючи на те права. За це на нього дв╕ч╕ накладали штраф – 510 гривень. В одному з цих випадк╕в Ахмед Са╕тов був за кермом позашляховика Toyota Land Cruiser 200. Варт╕сть тако╖ авт╕вки може сягати 100 тисяч долар╕в. ╤нший п╕дозрюваний у справ╕ побиття Най╓ма – Са╕тов Магомед-Сал╕х Арбу╓вич – засв╕тився в крим╕нальному провадженн╕ щодо викрадення людини та вимагання викупу. У документах справи йдеться, що до пол╕ц╕╖ звернулася ж╕нка (гр. К), яка пов╕домила, що з телефону ╖╖ сина (гр. К) зателефонував нев╕домий ╕ вимагав 5 тисяч долар╕в за зв╕льнення сина. Уже за годину правоохоронц╕ затримали трьох зловмисник╕в: – громадянина Укра╖ни Г., студента 2-го курсу КНУ Шевченка 1998 року народження; – громадянина Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ А., студента 4-го курсу КП╤ 1996 року народження; – громадянина РФ Са╕това Магомеда-Сал╕ха Арбу╓вича, студента 2-го курсу КП╤ 1996 року народження. Правоохоронц╕ квал╕ф╕кували цей злочин як вимагання за попередньою змовою групи ос╕б, що передбачало позбавлення вол╕ в╕д 3 до 7 рок╕в. Покарання у ц╕й справ╕ н╕хто не пон╕с. За ╕нформац╕╓ю журнал╕ст╕в, одн╕╓ю з причин стало те, що постраждалий зм╕нив сво╖ покази. Натом╕сть один з адвокат╕в чеченсько╖ д╕аспори взагал╕ заперечив ╕снування ц╕╓╖ справи.
Зазнача╓ться, що 4 травня в "УН╤АН" в╕дбулася прес-конференц╕я представник╕в чеченсько╖ д╕аспори. На н╕й з’ясувалося, що п╕дозрюван╕ ╓ близькими голови чеченсько╖ д╕аспори Дан╕ла Гончарова. Са╕тов Магомед-Ам╕н, якого правоохоронцям не вдалося затримати, ╓ сином, а Са╕тов Магомед-Сал╕х – плем╕нником Гончарова. Батько – дуже поважна людина, переконували учасники прес-конференц╕╖. Також Гончарову дякують за п╕дтримку чеченськ╕ боксери Хусейн та Хасан Байсангурови. Вони ╓ плем╕нниками л╕дера чеченсько╖ д╕аспори. Ще к╕лька рок╕в тому ц╕ боксери разом з╕ сво╖м батьком Увайсом Байсангуровим сп╕впрацювали з "K2 Promotions" брат╕в Кличк╕в. Нин╕ – з "Boombox Promotions" брат╕в Са╕тових. З 2011-го Дан╕л Гончаров ╓ ще й президентом МГО "╤нтернац╕ональний союз", до складу якого входять представники р╕зних нац╕ональностей. На сво╓му сайт╕ орган╕зац╕я розпису╓ свою сп╕впрацю, зокрема, з М╕нкультом та М╕н'юстом. Одним з кер╕вник╕в "╤нтерсоюзу" був Олександр Харченко. Нин╕ в╕н депутат Ки╖вради в╕д БПП. Пом╕чником у нього значиться Олександр Л╕тинський. Цей же Л╕тинський ╓ кер╕вником ТОВ "╤новац╕йн╕ технолог╕╖ "АРГО" та ОСББ "ЖК Руб╕н". Обидв╕ структури ╓ п╕дконтрольними братам Са╕товим. А ОСББ створено в буд╕вл╕, де оф╕ц╕йно проживають брати Муса Са╕тов та Магомед-Ам╕н Са╕тов. Щоправда це не житловий будинок, а оф╕сний центр.
Також з в╕дкритих ре╓стр╕в можна побачити, що до статутних фонд╕в власних компан╕й брати Са╕тови внесли м╕льйони гривень. Усе це, як зазнача╓ться, да╓ можлив╕сть зробити висновок, що п╕дозрюван╕ у справ╕ побиття Най╓ма не ╓ простими юнаками та безправними студентами. Вони або сам╕ ╓ впливовими особами, або ╓ частиною впливових родин та груп. Л╕дер орган╕зац╕╖ "С14" ╢вген Карась на акц╕╖ нац╕онал╕ст╕в п╕д ки╖вським главком пол╕ц╕╖ 4 травня називав нападник╕в на Най╓ма членами угруповання, створеного на етн╕чн╕й основ╕. Учасники протесту запевняли, що сам╕ правоохоронц╕ жал╕ються, н╕би не можуть протид╕яти цьому етн╕чному ОЗУ. П╕д час п╕дготовки матер╕алу журнал╕сти пом╕тили на одному з роздрукованих документ╕в, як╕ використовують правоохоронц╕, напис ол╕вцем "Чечено". У документ╕ ф╕гурували порушники чеченсько╖ нац╕ональност╕. Для чого використовують цей напис та наск╕льки в╕н поширений, встановити не вдалося.
Зазнача╓ться в той же час, що Муса Са╕тов, який не ╓ п╕дозрюваним у справ╕ нападу на Най╓ма, в одн╕й з соцмереж розм╕стив фото з друзями, яке п╕дписав (можливо, жартома): "ОПГ Ребята". Нин╕ цей акаунт видалено, але коп╕я збереглася.
Як пов╕домляв УН╤АН, 30 кв╕тня в центр╕ Ки╓ва автомоб╕ль Най╓ма п╕др╕зав Mercedes, почалася сварка. У цей момент до них п╕д'╖хав автомоб╕ль BMW. П╕д час конфл╕кту один з чолов╕к╕в вдарив депутата в обличчя. Зловмисники з м╕сця под╕╖ зникли. Най╓ма госп╕тал╕зували ╕ згодом прооперували. Правоохоронц╕ затримали за п╕дозрою в напад╕ трьох чолов╕к╕в – двох громадян РФ ╕ одного громадянина Укра╖ни. ╥м оголошено про п╕дозру у вчиненн╕ злочину, передбаченого ч. 2 ст. 296 (хул╕ганство) Крим╕нального кодексу Укра╖ни. 2 травня суд обрав затриманому Магомеду-Сал╕ху Са╕тову, плем╕ннику голови ВГО «Д╕аспора чеченського народу» Данила Гончарова, запоб╕жний зах╕д у вигляд╕ ц╕лодобового домашнього арешту ╕з забороною залишати м╕сце проживання. Суддя зобов'язав Са╕това носити електронний браслет, а також здати паспорти терм╕ном до 30 червня 2018 року. 3 травня суд обрав громадянину Укра╖ни Ахмеду Са╕тову ╕ громадянину РФ Умалу Т╕мербулатову запоб╕жн╕ заходи у вигляд╕ домашнього арешту ╕з забороною залишати м╕сця проживання в пер╕од з 23.00 до 06.00 до 30 червня. Четвертий п╕дозрюваний у напад╕ на депутата - син Гончарова Магомед-Ам╕н Са╕тов, який у день ско╓ння нападу вилет╕в до Баку. Йому заочно оголошено про п╕дозру у вчиненн╕ злочин╕в, передбачених ч. 2 ст. 296 (хул╕ганство) ╕ ч. 1 ст. 122 (умисне середньо╖ тяжкост╕ т╕лесне ушкодження) ККУ, в╕н оголошений у розшук. Адвокат Олег ╤щенко, який представля╓ ╕нтереси ВГО "Д╕аспора чеченського народу", наголошував, що Магомед-Ам╕н Са╕тов повернеться до Ки╓ва п╕сля зак╕нчення боксерського турн╕ру в Баку, куди мав нам╕р ╖хати ще до конфл╕кту. 5 травня азербайджанськ╕ правоохоронц╕ на вимогу укра╖нського сл╕дства затримали п╕дозрюваного. Розпочато екстрадиц╕йн╕ процедури.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19978

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков