Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 11.05.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 11.05.2018
У РАД╤ ПРОПОНУЮТЬ НАЦ╤ОНАЛ╤ЗУВАТИ МАЙНО РОС╤ЙСЬКИХ КОМПАН╤Й ТА БАНК╤В В УКРА╥Н╤

У Верховн╕й Рад╕ заре╓стрували законопроект, що вносить зм╕ни до закону «Про санкц╕╖», яким пропону╓ться нац╕онал╕зувати майно рос╕йських державних компан╕й та банк╕в в Укра╖н╕. В╕дпов╕дний законопроект №8340 вн╕с до парламенту депутат в╕д «БПП» Роман Зварич, переда╓ "Громадське".
Зг╕дно з пояснювальною запискою до законопроекту, «держава повинна в╕дпов╕дним чином реагувати на д╕╖ ос╕б, як╕ зд╕йснюють терористичну д╕яльн╕сть, що створю╓ загрози  нац╕ональним ╕нтересам, нац╕ональн╕й безпец╕, суверен╕тету ╕ територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ Укра╖ни». Серед заход╕в, як╕ пропону╓ться застосовувати у вигляд╕ санкц╕й до Рос╕╖, зокрема, припинення д╕яльност╕ рос╕йських компан╕й на територ╕╖ Укра╖ни та ╖хня передача у державну власн╕сть. «На законодавчому р╕вн╕ запровадження саме таких секторальних санкц╕й не врегульовано», — пояснюють автори закону.
Як пов╕домляв УН╤АН, РНБО Укра╖ни 2 травня запровадила санкц╕╖ щодо юридичних ╕ ф╕зичних ос╕б, як╕ пов’язан╕ з рос╕йською агрес╕╓ю проти Укра╖ни, а також продовжила д╕ю санкц╕й, застосованих у попередн╕ роки.

ДЕРЖКОМТЕЛЕРАД╤О ПРОПОНУ╢ ЗАСТОСУВАТИ САНКЦ╤╥ ДО РОС╤ЙСЬКИХ ВИДАВЦ╤В, ЩО ПРОДУКУЮТЬ ТА ПОШИРЮЮТЬ ВИДАННЯ АНТИУКРА╥НСЬКОГО ЗМ╤СТУ

Держкомтелерад╕о ╕н╕ц╕ю╓ перед Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни застосування економ╕чних санкц╕й до юридичних ос╕б Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, як╕ систематично продукують ╕ поширюють видання антиукра╖нського зм╕сту.
Протягом 2015 – 2018 рок╕в Держкомтелерад╕о зд╕йсню╓ пост╕йний мон╕торинг сфери книгорозповсюдження з метою виявлення друковано╖ продукц╕╖, зм╕ст яко╖ суперечить укра╖нському законодавству. За результатами мон╕торингу складено Перел╕к книжкових видань, зм╕ст яких спрямований на л╕кв╕дац╕ю незалежност╕ Укра╖ни, пропаганду насильства, розпалювання м╕жетн╕чно╖, расово╖, рел╕г╕йно╖ ворожнеч╕, вчинення терористичних акт╕в, посягання на права ╕ свободи людини.
До Перел╕ку, який оприлюднено на оф╕ц╕йному веб-сайт╕ Держкомтелерад╕о,  внесено 172 видання, випущених 35 видавництвами. З пом╕ж ╕нших ч╕тко виокремлюються видавництва, в д╕яльност╕ яких випуск л╕тератури антиукра╖нського зм╕сту пос╕да╓ пом╕тне м╕сце ╕ носить систематичний характер. Це, зокрема, так╕ рос╕йськ╕ видавництва, як «Алгоритм», «Книжный мир», «Центрполиграф», «Эксмо», «АСТ», «Вече» та ╕нш╕. Кр╕м того, мон╕торингом виявлено значну к╕льк╕сть веб-сайт╕в, як╕ пропонують до продажу вищезазначену л╕тературу у паперовому або електронному вигляд╕, а також надають можлив╕сть прочитання цих книг в режим╕ он-лайн.
З метою захисту нац╕ональних ╕нтерес╕в, нац╕онально╖ безпеки, суверен╕тету ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни та в╕дпов╕дно до статт╕ 5 Закону Укра╖ни «Про санкц╕╖» Держкомтелерад╕о пропону╓ винести на розгляд Ради нац╕онально╖ безпеки та оборони Укра╖ни пропозиц╕╖ щодо застосування персональних спец╕альних економ╕чних та ╕нших обмежувальних заход╕в (санкц╕й) до юридичних ос╕б Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, як╕ продукують та поширюють на територ╕╖ Укра╖ни видавничу продукц╕ю антиукра╖нського зм╕сту.
Прес-служба Держкомтелерад╕о

СИН ГЕНПРОКУРОРА РФ ЧЕРЕЗ САНКЦ╤╥ ВТРАТИВ ВЕЛИКИЙ ПРОЕКТ В ╤РАН╤

Компан╕я ТОВ "Рос╕йсько-близькосх╕дний експортний центр" ╤горя Чайки, сина генпрокурора РФ, в╕дмовилася в╕д буд╕вництва станц╕╖ опр╕снення води в ╤ран╕ через санкц╕╖, введен╕ США. Про це пов╕домля╓ "Коммерсантъ" з посиланням на колишнього сп╕ввласника компан╕╖ Олега М╕тволя.
"ТОВ "Рос╕йсько-близькосх╕дний експортний центр" (РБЕЦ) в╕дмовилося в╕д план╕в буд╕вництва в ╤ран╕ станц╕╖ опр╕снення води", - пов╕домив М╕тволь.
До кв╕тня М╕тволь був сп╕ввласником компан╕╖ "Рос╕йсько-близькосх╕дний експортний центр", яка збиралася вже цього року побудувати в ╤ран╕ станц╕ю опр╕снення для питно╖ ╕ техн╕чно╖ води потужн╕стю до 200 тисяч кубометр╕в на добу. Варт╕сть проекту оц╕нювали в 180 млн дол. Через те, що США не повн╕стю зняли санкц╕╖ з ╤рану, компан╕я Чайки не змогла домовитися про постачання в ╤ран обладнання для станц╕й з його виробниками, пов╕домив М╕тволь. За його словами, переговори велися, зокрема, з компан╕ями з П╕вденно╖ Коре╖.
╤ран входить у двадцятку кра╖н з найсух╕шим кл╕матом у св╕т╕, ╕ нестача питно╖ води ╓ для кра╖ни серйозною проблемою.
Багатостороння угода, п╕дписана 2015 року Великою Британ╕╓ю, Н╕меччиною, Кита╓м, Рос╕╓ю, Франц╕╓ю ╕ США з одн╕╓╖ сторони та ╤раном - з ╕ншо╖, передбачала зняття з Тегерана економ╕чних санкц╕й США ╕ ╢вросоюзу в обм╕н на згортання ╕ранською владою ядерно╖ програми.
8 травня президент США Дональд Трамп оголосив про р╕шення Вашингтона про вих╕д з ╕рансько╖ ядерно╖ угоди й оголосив про готовн╕сть застосувати до Тегерана "жорсток╕ санкц╕╖". Трамп зазначив, що ╤ран не виконував узятих на себе зобов'язань ╕ не обмежив ядерн╕ розробки в обм╕н на послаблення санкц╕й.
(Укр╕нформ)

КРА╥НИ ЧОРНОМОРСЬКОГО БАСЕЙНУ ВИЗНАЛИ ПОРТИ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ «ЗАКРИТИМИ»

Кра╖ни Чорноморського басейну визначили статус морських порт╕в, розташованих на територ╕╖ АР Крим, як "закрит╕". Таке р╕шення прийняв Ком╕тет Меморандуму про вза╓морозум╕ння щодо контролю державою порту у Чорноморському рег╕он╕, пов╕домля╓ прес-служба М╕н╕стерства ╕нфраструктури Укра╖ни.
"Ком╕тетом Меморандуму про вза╓морозум╕ння щодо контролю державою порту у Чорноморському рег╕он╕, дев'ятнадцяте зас╕дання якого в╕дбулось 17 - 19 кв╕тня 2018 року у м. Одеса, п╕дтримано пропозиц╕ю Укра╖нсько╖ делегац╕╖ щодо приведення у ЧМ╤С назв укра╖нських морських порт╕в у в╕дпов╕дн╕сть до назв, визначених в UN/LOCODE, в╕дпов╕дне завдання включено до програми д╕й Ком╕тету. Документом, окр╕м правильних назв укра╖нських морських порт╕в,  визначено статус морських порт╕в, розташованих на територ╕╖ АР Крим, як "закрит╕". Прийняття Ком╕тетом Чорноморського меморандуму документу PSCC 19/9.2.3 ╓ визнанням закритого статусу кримських порт╕в. Це  ще один крок на шляху до недопущення порушення суверен╕тету Укра╖ни та захисту ╕нтерес╕в держави на м╕жнародному р╕вн╕", - йдеться у пов╕домленн╕.
Зазнача╓ться, що з метою не допустити використання у Чорноморському рег╕он╕ протизаконно╖ ╕нформац╕╖ щодо приналежност╕ морських порт╕в, розташованих та тимчасово окупован╕й територ╕╖ АР Крим до Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, Укра╖на також винесла на розгляд Ком╕тету пропозиц╕╖ щодо запровадження в Чорноморськ╕й ╕нформац╕йн╕й систем╕ (ЧМ╤С) використання Класиф╕катора торговельних ╕ транспортних пункт╕в Орган╕зац╕╖ Об'╓днаних Нац╕й (UN/LOCODE) (документ PSCC 19/9.4.2).
"Повно╖ п╕дтримки ц╕╓╖ пропозиц╕╖ досягти не вдалося, але завдяки наполегливост╕ представник╕в укра╖нсько╖ делегац╕╖ вивчення зазначеного питання включено до програми д╕й Ком╕тету, а р╕шення буде прийнято на наступному зас╕данн╕ Ком╕тету, яке в╕дбудеться у кв╕тн╕ 2019 року у м. Бургас, Республ╕ка Болгар╕я", - пов╕домили в М╕н╕нфраструктури.
На зас╕данн╕ були присутн╕ представники Укра╖ни, Туреччини, Болгар╕╖, Груз╕╖ та Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.
(Укр╕нформ)

ЕФЕКТ, БЛИЗЬКИЙ ДО НУЛЯ: У США РОЗКРИТИКУВАЛИ ПОЛ╤ТИКУ САНКЦ╤Й ПРОТИ РОС╤╥

Санкц╕╖ США та ╕нших кра╖н Заходу проти Рос╕╖, що вводилися з 2014 року, спричинили м╕н╕мальний економ╕чний вплив на РФ, в╕д якого рос╕йський уряд щоразу м╕г спок╕йно оговтатися. По-справжньому на економ╕ку Рос╕╖ впливають ц╕ни на нафту. Такий коментар озвучив у понед╕лок в Вашингтон╕ колишн╕й заступник голови Центробанку Рос╕╖, нин╕ старший науковий сп╕вроб╕тник ╤нституту Брук╕нгса Серг╕й Алексашенко, пов╕домля╓ власний кореспондент «Укр╕нформу».
"Якщо ми говоримо про ц╕л╕ (пол╕тики санкц╕й – ред.) Заходу, жодна з них не була досягнута", - зауважив експерт.
В╕н зазначив: те, що попередн╕й президент США Барак Обама називав "п╕двищенням ц╕ни" для Рос╕╖ через ╖╖ агресивну зовн╕шню пол╕тику, не мало сутт╓вого ефекту. Наприклад, пад╕ння курсу рубля в 2014 роц╕ з 32 до понад 70 рубл╕в за долар було спричинено б╕льше зниженням ц╕ни на нафту та дестаб╕л╕зац╕╓ю роботи Центробанку, н╕ж санкц╕ями. П╕зн╕ше ф╕нансова ситуац╕я в РФ стаб╕л╕зувалася, незважаючи на продовження д╕╖ економ╕чних обмежень та введення нових.
Експерт п╕дкреслив, що рос╕йська, як ╕ радянська економ╕ка, б╕льше потерпа╓ в╕д зм╕ни ц╕н на енергонос╕╖. "Якщо ви подивитесь на ╕стор╕ю, ви легко пом╕тите, що як т╕льки ц╕ни на нафту знижуються, рос╕йська/радянська економ╕ка почина╓ падати. Як т╕льки ц╕ни (на нафту – ред.) п╕дн╕маються, економ╕ка також показу╓ зростання. Я вважаю, що це найб╕льш важливий фактор", - зауважив Алексашенко.
В╕н нагадав, що з 2014 року до початку 2018-го жодна з рос╕йських впливових кампан╕й не зазнала справжн╕х обмежень, а якщо труднощ╕ й виникали, то Центробанк негайно нейтрал╕зував проблему. "Найкращою демонстрац╕╓ю недостатнього ефекту зах╕дних санкц╕й ╓ п╕двищення Рос╕╓ю видобутку нафти в пор╕внянн╕ з (досанкц╕йним) 2013 роком на 5%, а також стаб╕л╕зац╕я цього показника у 2017-му", - зауважив експерт.
Водночас, в╕н п╕дкреслив, що остання хвиля американських обмежень, введена у кв╕тн╕ 2018 року в╕др╕знялася в╕д тих, що мали м╕сце ран╕ше. "Найб╕льший ефект був досягнутий тим, що один ╕з пров╕дних у св╕т╕ постачальник╕в алюм╕н╕ю - рос╕йська компан╕я "Русал" потрапила до списку санкц╕й", - в╕дзначив експерт. В╕н п╕дкреслив, що це сутт╓во обмежило спроможност╕ ц╕ло╖ галуз╕ рос╕йсько╖ економ╕ки, однак не забезпечило довготривалого впливу.
"М╕й короткий висновок буде таким, що Зах╕д не хоче зашкодити Рос╕╖. ╤ реальна ц╕на в економ╕чному вим╕р╕ через агрес╕ю Рос╕╖ близька до нуля", - наголосив експерт.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 11.05.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19966

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков