Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА НАПРАВИЛА ВОСЬМЕ ПОВ╤ДОМЛЕННЯ ДО СУДУ В ГААЗ╤ ЩОДО ЗЛОЧИН╤В РФ У КРИМУ
Матер╕али з╕брали прокуратура АРК разом ╕з правозахисною неурядовою громадською орган╕зац╕╓ю...


УКРА╥НА ЗАПРОШУ╢ ПОЛЬЩУ ДОЛУЧИТИСЯ ДО М╤ЖНАРОДНО╥ ПЛАТФОРМИ З ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
Про це заявив м╕н╕стр закордонних справ Дмитро Кулеба


СУПЕРНИЦЯ ЛУКАШЕНКА НА ВИБОРАХ РОЗПОВ╤ЛА, ЩО ДУМА╢ ПРО ОКУПАЦ╤Ю КРИМУ ТА ДОНБАСУ
"Що стосу╓ться Донбасу, то там йде в╕йна, ╕ це жахливо. Люди не повинн╕ гинути на в╕йн╕. Я...


ОКУПАНТИ ЗАБРАЛИ ЗЕМЛЮ МАЙЖЕ В 4000 КРИМЧАН
збройна агрес╕я Рос╕╖ проти Укра╖ни розпочалася 20 лютого 2014 року з окупац╕╖ Кримського...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОБГОВОРИВ З ПУТ╤НИМ ПЕРЕМИР’Я НА ДОНБАС╤
Про це йшлося п╕д час ╖хньо╖ телефонно╖ розмови, пов╕домили у пресслужб╕ глави держави.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 11.05.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 11.05.2018
ПЕТРО ПОРОШЕНКО: БЕЗ М╤ЛЬЙОН╤В УКРА╥НСЬКИХ СОЛДАТ НЕ БУЛО Б СП╤ЛЬНО╥ ПЕРЕМОГИ У ДРУГ╤Й СВ╤ТОВ╤Й В╤ЙН╤ ТА ПОРЯТУНКУ В╤Д НАЦИЗМУ

Президент Петро Порошенко у День перемоги над нацизмом взяв участь у церемон╕╖ вшанування пам’ят╕ загиблих з нагоди 73-╖ р╕чниц╕ Перемоги у Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕.
Урочиста хода на чол╕ з Главою держави пройшла Але╓ю Во╖нсько╖ Слави до могили Нев╕домого солдата. Глава держави поклав кв╕ти до могили Нев╕домого солдата та вшанував пам’ять загиблих. До монументу також було встановлено в╕нок з╕ стр╕чкою нац╕ональних кольор╕в.
Присутн╕ вшанували пам’ять загиблих геро╖в хвилиною мовчання.
У церемон╕╖ взяли участь ветерани Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Володимир Гройсман, ╕нш╕ оф╕ц╕йн╕ особи, представники Уряду, Адм╕н╕страц╕╖ Президента, духовенства та громадськост╕.

***
Президент Петро Порошенко наголосив, що укра╖нц╕ зробили вагомий внесок у перемогу над нацизмом у Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕. «Без м╕льйон╕в солдат, солдат-укра╖нц╕в на полях Друго╖ св╕тово╖ в╕йни – cв╕това в╕йна не зак╕нчилася б. Най╕мов╕рн╕ше, це тривало б набагато довше», - зазначив Глава держави п╕д час виступу на урочистому складанн╕ в╕йськово╖ присяги молодим поповненням 101-╖ окремо╖ бригади охорони Генерального штабу Збройних Сил Укра╖ни.
Президент п╕дкреслив, що впродовж ╕стор╕╖ укра╖нц╕ з╕ збро╓ю в руках боронили свою землю в╕д ворожих заз╕хань. «Нерозривним ╓ зв’язок покол╕нь захисник╕в Укра╖ни. Цими днями ми за традиц╕╓ю вшанову╓мо пам’ять оборонц╕в Укра╖ни, як╕ боролися ╕ перемагали на р╕зних землях ╕ континентах п╕д час Друго╖ св╕тово╖ в╕йни», - наголосив Глава держави. В╕н зауважив, що учасниками Друго╖ св╕тово╖ в╕йни були прад╕ди хлопц╕в, як╕ зараз приймуть присягу: Вадима Васильк╕вського, Валентина Карп╕ка, Богдана Костенка, Олекс╕я Кушн╕ра, В╕тал╕я М╕щенка, ╤горя Очеретного. А прабабуся Владислава Вощаного – Голубнича ╤рина ╤ван╕вна у 16-р╕чному в╕ц╕ п╕шла на фронт та служила польовим медиком.
«Друз╕, вс╕ звернули увагу на преф╕кс «пра»? Правнуки, прад╕ди, прабабц╕. Нав╕ть наймолодшим фронтовикам-червоноарм╕йцям вже близько дев’яноста ╕ б╕льше. Але коли ╖м було по с╕мнадцять, с╕мдесят три роки тому, вони поклали край найкривав╕ш╕й драм╕ в ╕стор╕╖ людсько╖ цив╕л╕зац╕╖», - сказав Президент.
«В╕ддаючи належне величезн╕й рол╕, яку в╕д╕грали у розгром╕ в╕йськ Третього рейху вс╕ держави антиг╕тлер╕всько╖ коал╕ц╕╖, ми, безумовно, пиша╓мося внеском укра╖нц╕в у досягнення сп╕льно╖ перемоги ╕ порятунок св╕ту в╕д нацистського поневолення. Наш народ – знекровлений передво╓нними колектив╕зац╕╓ю, Голодомором, Великим терором тридцятих рок╕в - у полум’╖ всесв╕тньо╖ людсько╖ катастрофи втратив кожного п’ятого доньку та сина», - наголосив Петро Порошенко.
Президент п╕дкреслив, що Укра╖на внасл╕док свого геостратег╕чного становища стала одним ╕з основних плацдарм╕в св╕тово╖ в╕йни – впродовж тридцяти п'яти м╕сяц╕в на ╖╖ теренах велися активн╕ бойов╕ д╕╖ регулярних в╕йськ.
«Неймов╕рно драматичними були дн╕ ╕ ноч╕ ворожо╖ окупац╕╖. В╕д куль карател╕в, холоду ╕ голоду втратили життя м╕льйони укра╖нських мирних мешканц╕в. Майже 1,5 тис. с╕л спалили г╕тлер╕вц╕ на укра╖нськ╕й земл╕.  Нацисти сплюндрували наш╕ святин╕, зруйнували сотн╕ п╕дпри╓мств, заклад╕в осв╕ти ╕ культури, пам’яток арх╕тектури», - нагадав Глава держави.
За його словами, маршали ╕ генерали, укра╖нц╕ за походженням, очолювали майже половину з п'ятнадцяти фронт╕в, серед радянського генерал╕тету пер╕оду Друго╖ св╕тово╖ в╕йни – близько трьохсот укра╖нц╕в. «Але, на мо╓ глибоке переконання, нацизм здолав передус╕м укра╖нський солдат. Солдат, яко╖ б нац╕╖ в╕н не був. Солдат, який боровся не за Стал╕на, а за свою землю, за св╕й край, за свою родину», - п╕дкреслив Петро Порошенко.
Президент наголосив, що Укра╖на ма╓ знати й пам’ятати про подвиги укра╖нц╕в на вс╕х фронтах Друго╖ св╕тово╖ – на берегах Дн╕пра, Д╕нця, Волги, Ладоги, В╕сли й Дунаю, у неб╕ Британ╕╖, пустелях П╕вн╕чно╖ Африки, на узбережж╕ Норманд╕╖ та островах Тихого океану. «У Червон╕й арм╕╖, у в╕йськовому строю кра╖н Антиг╕тлер╕всько╖ коал╕ц╕╖: США, Канади та по всьому св╕тов╕ укра╖нц╕ в╕д╕грали надзвичайно важливу роль… ╤ звичайно ж – у лавах Укра╖нсько╖ повстансько╖ арм╕╖», - зауважив Глава держави.
«Сьогодн╕ ми вшанову╓мо наших найповажн╕ших громадян – людей старшого покол╕ння: во╖н╕в ус╕х арм╕й, що перемогли нацист╕в, труд╕вник╕в тилу, д╕тей в╕йни, прац╕вник╕в п╕дпри╓мств та мученик╕в нацистських концтабор╕в», - сказав Президент.

ЩЕ НЕ ПЕРЕВЕЛИСЯ МАН╤ЯКИ ГОТОВ╤ ПОСТАВИТИ СВ╤Т НА МЕЖУ ВЖЕ ТРЕТЬО╥ СВ╤ТОВО╥ В╤ЙНИ, ТОМУ МИ МА╢МО БУТИ ПИЛЬНИМИ ТА В╤ДПОВ╤ДАЛЬНИМИ

Президент Петро Порошенко наголосив, що спливли роки ╕ п╕сля страшно╖ Друго╖ св╕тово╖ в╕йни народилися нов╕ покол╕ння волелюбних укра╖нц╕в, яким пощастило жити ╕ працювати вже в незалежн╕й Укра╖нськ╕й держав╕.
«╤, так само, як в тридцят╕-сороков╕ роки минулого стол╕ття, коли наш╕ предки боронили кра╖ну в╕д нацистського нашестя, ми тепер захища╓мо нашу славну Укра╖ну в╕д московсько╖ орди. Схиля╓мо голови перед героями, як╕ виконали св╕й в╕йськовий обов’язок, до останнього подиху залишились в╕рними в╕йськов╕й присяз╕ ╕ як╕ в╕ддали за Укра╖ну сво╖ життя», - наголосив Президент. Присутн╕ вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих.
Глава держави зауважив, що пам’ять про колосальн╕ людськ╕ жертви Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, про тисяч╕ дощенту зруйнованих м╕ст ╕ спалених с╕л вкотре застер╕га╓ св╕т в╕д небезпеки повторення под╕бно╖ катастрофи.
«На жаль, не перевелися ще ман╕яки, як╕ готов╕ поставити св╕т на межу вже третьо╖ св╕тово╖ в╕йни. ╤ вони тут, неподал╕к, що в╕д нас вимага╓ особливо╖ пильност╕ та в╕дпов╕дальност╕», - зазначив Президент.
Глава держави нагадав, що стал╕нський Радянський Союз протягом перших двох рок╕в Друго╖ св╕тово╖ в╕йни був союзником г╕тлер╕всько╖ Н╕меччини. «В╕йна, яку СРСР розв'язав проти Ф╕нлянд╕╖, анекс╕я та окупац╕я Союзом Латв╕╖, Литви та Естон╕╖ були таким же прикладом агресивних д╕й, як╕ нацистський режим чинив в ╢вроп╕ ще до того, як направити зброю проти колишнього сх╕дного союзника. Народи Радянського Союзу, включно з нами, укра╖нцями, заплатили за це дуже високу ╕ страшну ц╕ну», - зауважив в╕н.
«Сьогодн╕ вже пут╕нська Рос╕я знову стала на шлях грубого нехтування нормами м╕жнародного права, руйнац╕╖ св╕тового порядку, невизнання кордон╕в, заперечення ╕снування ц╕лих народ╕в та агрес╕╖ проти сус╕дн╕х держав. Переконаний, що сп╕льними зусиллями ми ╕ тепер переможемо, здола╓мо агресора та забезпечимо мир», - наголосив Петро Порошенко.

ЧОТИРИ РОКИ НАЗАД УКРА╥НА МАЙЖЕ ВТРАТИЛА ВЕСЬ ДОНБАС, АЛЕ ЗАВДЯКИ УСП╤ШН╤Й В╤ЙСЬКОВ╤Й ОПЕРАЦ╤╥ МИ ЗВ╤ЛЬНИЛИ ДВ╤ ТРЕТИНИ НАШО╥ ЗЕМЛ╤

Президент Петро Порошенко наголошу╓, що сьогодн╕ укра╖нська арм╕я без переб╕льшення стала народною арм╕╓ю, у розбудов╕ та створенн╕ яко╖ взяв участь кожен укра╖нець. Про це Глава держави сказав п╕д час виступу на церемон╕╖ складання в╕йськово╖ присяги молодим поповненням 101-╖ окремо╖ бригади охорони Генерального штабу Збройних Сил Укра╖ни.
Глава держави зазначив, що сьогодн╕ молод╕ во╖ни вступають до лав Збройних Сил Укра╖ни, як╕, зг╕дно оц╕нок авторитетного м╕жнародного анал╕тичного центру, входять до десятки найсильн╕ших ╓вропейських арм╕й. «Ми – восьм╕ у в╕дпов╕дному рейтингу на континент╕. ╤ наша арм╕я – двадцять дев’ята у св╕т╕. Та зростати ╕ м╕цн╕ти нашим Збройним Силам точно ╓ куди, тим б╕льше, що нам протисто╖ть ╕ загрожу╓ в╕йсько кра╖ни-агресора, б╕льшою ╕ сильн╕шою за яке ╓ лише арм╕я нашого партнера ╕ союзника Сполучених Штат╕в Америки», - водночас п╕дкреслив Президент.
За його словами, Збройн╕ Сили Укра╖ни користуються найвищим серед ус╕х державних ╕нститут╕в Укра╖ни р╕внем дов╕ри. «Вони – наша загальнонац╕ональна горд╕сть. Вони – пл╕д сп╕льно╖ прац╕ сусп╕льства ╕ держави, добровольц╕в, волонтер╕в, солдат, оф╕цер╕в та генерал╕в Збройних Сил. Це абсолютно без жодного переб╕льшення – народна арм╕я»,- сказав Петро Порошенко. 
Президент зазначив: «Весною 2014 року, коли Рос╕я напала на Укра╖ну, б╕льш╕сть ╕з вас були ще майже п╕дл╕тками. Тепер лише ╕з розпов╕дей ветеран╕в, ╕з занять з нац╕онально-патр╕отично╖ п╕дготовки та п╕дручник╕в ви д╕зна╓теся про те, в якому критичному стан╕ зустр╕ло агресора наше в╕йсько. Бо ран╕ше його безв╕дпов╕дально занедбало, зруйнувало та розпродало попередн╓ покол╕ння пол╕тик╕в. Деяк╕ президенти, прем’╓ри та прем’╓рки, м╕н╕стри оборони ╕ народн╕ депутати. Моторошно нав╕ть згадати, з якого стану випало нам – вс╕й кра╖н╕, а не лише мен╕, як Президенту, вс╕й кра╖н╕ в╕д малого до старого – в╕дроджувати наше в╕йсько. ╤ участь в цьому взяв кожен укра╖нець».
За словами Петра Порошенка, в тому числ╕ ╕ на цю важливу реформу – реформу ЗСУ йшли податки укра╖нц╕в, в╕йськовий зб╕р та ╕нш╕ ресурси держави. «Результат б╕льше, н╕ж очевидний. Арм╕я сьогодн╕ одягнена, арм╕я нагодована, арм╕я навчена, арм╕я вмотивована. Арм╕я озбро╓на, нехай ще не ╕деально, але краще, н╕ж будь-коли в наш╕й ╕стор╕╖», - додав Президент.
В╕н зауважив, що Божий промисел, сила духу та надзвичайний патр╕отичний порив укра╖нц╕в – ось завдяки чому ми вистояли, виграли час, розбудували ╕ надал╕ будемо будувати арм╕ю.
«╥╖ сила й слава вим╕рюються, вт╕м, не рейтингами, а м╕цн╕стю та над╕йн╕стю нашо╖ оборони. Якось сьогодн╕ вже й п╕дзабулося, що весною 2014 року Укра╖на втратила майже увесь Донбас. 25 травня, майже чотири роки тому, коли я був обраний Президентом, весь Донбас знаходився п╕д контролем рос╕йсько-терористичних в╕йськ ╕ ╖х найманц╕в, п’ято╖ колони всередин╕ кра╖ни. Але, наголошую, вже вл╕тку того року пройшла усп╕шна в╕йськова операц╕я, внасл╕док яко╖ Збройн╕ Сили Укра╖ни, п╕дрозд╕ли Служби безпеки, новостворена Нац╕ональна гвард╕я, добровольч╕ батальйони, ╕нш╕ п╕дрозд╕ли силовик╕в зв╕льнили в╕д бойовик╕в б╕льшу частину, майже дв╕ третини, Донеччини та Луганщини», - сказав Президент.
Глава держави п╕дкреслив: «Вих╕д наших во╖н╕в в райони великих м╕ст з надзвичайно високою щ╕льн╕стю населення ╕стотно ускладнював ф╕нал операц╕╖. Укра╖на ╕ в╕йськове кер╕вництво н╕коли б не дозволили соб╕ визволяти Донецьк так, як рос╕яни "зв╕льняли" Грозний – просто стерли його з лиця земл╕».
Президент також нагадав, що Рос╕я орган╕зувала вторгнення в Укра╖ну регулярних п╕дрозд╕л╕в збройних сил Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. «Сконцентрувавши вс╕ сили ╕ ресурси, ми вистояли ╕ м╕цно трима╓мо оборону проти одн╕╓╖ з найб╕льших арм╕й св╕ту», - додав в╕н.
http://www.president.gov.ua

ЛУКАШЕНКО ПРОТИ «ПРИВАТИЗАЦ╤╥ ПЕРЕМОГИ» У ДРУГ╤Й СВ╤ТОВ╤Й В╤ЙН╤

Президент Б╕лорус╕ Олександр Лукашенко заявив, що б╕лоруси завжди боролися проти шарлатан╕в, як╕ допускають спотворення ╕стор╕╖, "зокрема ╕стор╕╖ Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни" ╕ виступив проти "приватизац╕╖ перемоги" у Друг╕й св╕тов╕й. Про це в╕н сказав 9 травня на церемон╕╖ покладання в╕нк╕в до монумента Перемоги в М╕нську, пише "Наша Нива".
"Ми, б╕лоруси, завжди боролися за недопущення спотворення ╕стор╕╖, особливо ╕стор╕╖ Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни. Ми боролися проти под╕бного роду шарлатан╕в ╕ не думали, що доведеться боротися ╕ з ╕ншою б╕дою - приватизац╕╓ю нашо╖ перемоги", - зазначив в╕н.
"Разом весь радянський народ вн╕с г╕дний внесок у перемогу над нацизмом. ╤ д╕лити цю перемогу сьогодн╕ недоречно", - додав Лукашенко.
Разом з тим президент Б╕лорус╕ заявив, що республ╕ка "не ма╓ нам╕ру зм╕нювати пол╕тику щодо Рос╕╖", пов╕домля╓ БелТА.
"Наша пол╕тика щодо Рос╕╖ не зм╕ниться. Ви зна╓те ╖╖, принципи ц╕╓╖ пол╕тики, ╕дейн╕, моральн╕, духовн╕: це наш╕ р╕дн╕ брати", - заявив Лукашенко ╕ додав: "Ми не збира╓мося сваритися з ними (РФ - ред.)
www.pravda.com.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 11.05.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19964

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков