Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 11.05.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 11.05.2018
КОМУСЬ «В╤Н НЕ ЦАР», А ДЛЯ КОГОСЬ – ХАЗЯ╥Н

Враховуючи нин╕шню – 7 травня – ╕навгурац╕ю царя Пут╕на, 5 травня - все пройшло, мов за граф╕ком, та ╕деально вписалося в формулу: Укра╖на – не Рос╕я…
Жорсткий розг╕н акц╕╖ прихильник╕в Олекс╕я Навального у Москв╕ та ╕нших м╕стах Рос╕╖, б╕льше н╕ж 1600 затриманих по вс╕й кра╖н╕ – це недвозначна в╕дпов╕дь на запитання – яким буде новий терм╕н Пут╕на. В╕н буде репресивним. США та ╢С уже заявили св╕й протест у зв’язку з великою к╕льк╕стю затриманих, жорсток╕стю пол╕ц╕╖ ╕ ряжених найманц╕в? "Ну то й заявляйте соб╕, ск╕льки заманеться, поки не набридне. Як скаж╕мо з Кита╓м було ╕ площею Тянанм╕нь – попротестували й забули. А ми чим г╕рш╕?"
…Тим то й г╕рш╕, що депресивна, загнана в глухий кут ╕золяц╕╖ Рос╕я к╕нця 2010-х рок╕в, це не Китай на п╕ку економ╕чного зростання к╕нця 1980-х. Така Рос╕я св╕тов╕ не потр╕бна, вона не ╓ невичерпним джерелом дешево╖ робочо╖ сили, як Китай тод╕, ╕ тим б╕льше вона ╕ близько не глобальний ╕нвестор, як Китай нин╕. Все, що хочуть в╕д Рос╕╖ в св╕т╕, це те, щоб вона не псувала пов╕тря. А якщо псуватиме…
Все передбачено
Те, що прихильники Олекс╕я Навального готують акц╕ю в переддень ╕навгурац╕╖ Володимира Пут╕на, 5 травня – н╕ким не приховувалося. Мер╕я Москви, як ╕ ╕нших м╕ст Рос╕╖ - була попереджена та прогнозовано в╕дпов╕ла заявникам в╕дмовою (╕з великих м╕ст акц╕я була погоджена т╕льки у Волгоград╕). Але вс╕ знали – протестувальники прийдуть, а силовики будуть ╖м протистояти. Питання було т╕льки в к╕лькост╕ перших, та в дозволах, виданих згори другим. Тобто – розг╕н буде, але наск╕льки жорстокий?
Цього разу влада Рос╕╖ вир╕шила продемонструвати, як для внутр╕шнього, так ╕ для зовн╕шнього попиту, певне ноу-хау. Якщо ш╕сть рок╕в тому на противагу протестам на Болотн╕й-Сахарова у 2011 роц╕ використовувалися не менш масов╕ та адм╕н╕стративно орган╕зован╕ м╕тинги бюджетник╕в на Поклонн╕й гор╕, то тепер було вир╕шено з╕ткнути супротивник╕в лоб до лоба.
На перший погляд, це виглядало дивно. Акц╕я не дозволена, але люди, як╕ вир╕шили все ж таки на не╖ вийти, н╕чого протизаконного не роблять – вони не перекривали дороги, не блокували буд╕вл╕, н╕чого не били ╕ не палили ╕ т. ╕н. Так ╕з чим/ким боролися силовики? Очевидно – ╕з самим проявом непокори. Вам сказано – не йти та не стояти тут, а ви ма╓те зухвальство не п╕дкоритися? ╤ почали бити просто людей, як╕ групами йшли по вулицях, ╕ тих, хто жодних плакат╕в не н╕с. Але якщо ран╕ше брудна робота була виключно прерогативою пол╕ц╕╖, а нин╕ й Росгвард╕╖, то цього разу було вир╕шено вилити на опозиц╕онер╕в «гн╕в народний».
У рол╕ останнього виступили призабут╕ актив╕сти «Национально-освободительного движения» (НОД) на чол╕ ╕з од╕озним депутатом Держдуми ╢вген╕╓м Федоровим, та казаки з н╕кому не в╕домого «Центрального казачьего войска» (скажемо прямо – ряжен╕) та як╕сь люди в незрозум╕л╕й форм╕ – чи то в╕йськов╕й, чи то – держбезпеков╕й. А дал╕ в Москв╕ було так. Уся ця публ╕ка, обв╕шана «георг╕╖вськими стр╕чками» та з п╕снями «во╓нно╖ пори» прийшла п╕д пам’ятник поету Пушк╕ну – ╕ зайняла майданчик навколо нього, щоб не допустити туди «навальн╕ст╕в». Обидв╕ групи нал╕чували к╕лькасот ос╕б, м╕ж ними почалася словесна перепалка, пот╕м НОД╕вц╕ почали в╕дбирати плакати в «навальн╕ст╕в» та провокувати ╖х на сутички. Звичайно, пол╕ц╕я реагувала – але т╕льки затримуючи опозиц╕онер╕в. В певний момент прихильники Пут╕на, як за командою, залишили площу, а до пам’ятника п╕д╕йшли опозиц╕онери, але саме п╕сля цього й почалися затримання, причому в п╕дкреслено жорсткому режим╕ – людей не просто затримували, а показово били, не зважаючи н╕ на в╕к, н╕ на стать.
Як родзинка – нова методика: «брати» ус╕х без розбору, тягнути до автозаку – й все, вже пот╕м, у в╕дд╕лку розбиратися. Саме тому, окр╕м протестувальник╕в було затримано чимало журнал╕ст╕в та блогер╕в. До реч╕, сам Навальний також прибув на площу, але майже одразу був затриманий.
З ╕нших м╕ст вид╕лився Санкт-Петербург. Там, по-перше прийшло б╕льше людей, к╕лька тисяч, по-друге, вони скористалися ремонтом асфальту на Невському проспект╕ – та змогли пройти маршем к╕лька квартал╕в, пот╕м – також жорстк╕й розгон. Загальний п╕дсумок: по вс╕й кра╖н╕ затримано б╕льше н╕ж 1600 ос╕б.
Знову-таки не об╕йшлося без «новац╕й»: б╕льш╕сть затриманих в╕дпускали у той же день, не тримаючи у КПЗ, а призначаючи суд через к╕лька дн╕в (так зробили ╕з самим Навальним – в╕дпустили ввечер╕ 5-го, а суд призначили на 11-те). З одного боку – зда╓ться, такий соб╕ л╕берал╕зм, але насправд╕ – це час, необх╕дний для формування справи, збору св╕дчень в╕д пол╕цейських (а це зараз головн╕ св╕дчення у таких справах), а тепер – ╕ в╕д ряжених НОД╕вц╕в з козачками. От ╕ виходить: ти поки гуляй, подивись в телев╕зор╕ на те, як, мов по нотах, пройде ╕навгурац╕я царя-Пут╕на, проти чого ти, «отщепенец», м╕тингувати намагався, а прийдеш до суду – а там не просто «хул╕ганка» на 15 д╕б, а ц╕ла пол╕тична справа.
Хто ╕ на що розрахову╓?
Нав╕що влад╕ РФ були саме так╕ показов╕ жорсток╕ ╕ антиправов╕ методи розгону. Про реакц╕ю св╕ту ми вже говорили на початку. У Рос╕╖ традиц╕йно намагаються когось скоп╕ювати, але виходить, «як завжди». Для внутр╕шнього споживача установка дещо ╕нша. Зокрема, нав╕що було використання вс╕х цих «казачков-титушек» для роз╕гр╕ву ситуац╕╖? Очевидно, щоб продемонструвати: народ сам виходить ╕ протесту╓ проти «загрози Майдану», захища╓ св╕й «в╕льний виб╕р» в╕д «план╕в Держдепу» тощо. Те що вийшла така соб╕ паралель з використанням казачих частин для розгону 1905 року – це один б╕к справи. Але за нею – провокування агрес╕╖ одн╕╓╖ частини сусп╕льства на ╕ншу, вих╕д на поверхню зв╕рячо╖ ненавист╕ людей з р╕зними пол╕тичними поглядами один до одного. Як п╕дсумок – оф╕ц╕йне окреслення «п’ято╖ колони» як ворог╕в та початок в╕дкритих репрес╕й п╕д аплодисменти отаких от НОД╕вц╕в ╕з казачками. Але ╓ й ╕нший б╕к цього процесу: на акц╕ю Навального вийшли здеб╕льшого молод╕, в тому числ╕ – неповнол╕тн╕. ╤ от вони, побит╕ та затриман╕ нев╕домо за що, влад╕ вже н╕коли влад╕ не пробачать. Може опозиц╕онер╕в вдовгу з них не вийде – але й любити «царя» вони точно вже не будуть.
Як це не дивно, але в умовах повно╖ зачистки пол╕тичного поля у Рос╕╖ зусиллями влади та силовик╕в в╕дбува╓ться накручування внутр╕шнього громадянського конфл╕кту, що буде проходити по меж╕ «в╕н нам не цар» та «в╕н нам хазя╖н». Перш╕ – мають см╕лив╕сть заявити про свою незгоду, друг╕ – готов╕ перегризати горло ╕ за свого кумира, ╕ за коп╕йки, як╕ ╖м за це платять. Трет╕ – а ╖х переважна б╕льш╕сть – просто ще раз переконаються в абсолютн╕й безперспективност╕ спротиву ╕ просто соб╕ жуватимуть, поки ╓ що.
Трагед╕я в тому, що влада вважа╓ ситуац╕ю повн╕стю п╕дконтрольною, а оцих – з обох бок╕в – можна «для картинки» зводити лоб в лоба безк╕нечно. ╤ якщо хтось з протестуючих надто вже уперто не визнаватиме, хто ж насправд╕ «хазя╖н» - в╕дкрит╕ репрес╕╖ за зразком «болотно╖ справи» - на черз╕. Власне, характер розгону акц╕╖ 5 травня вс╕м про це прозоро ╕ нагадав – н╕хто ╕ н╕ з ким у Рос╕╖ панькатися не буде. Ш╕сть рок╕в ма╓ бути тихо, а там – вже буде видно.
╤ ще одна деталь, про яку не можна не сказати. Ви можете соб╕ уявити щось под╕бне в Укра╖н╕. Згадайте, чим зак╕нчився под╕бний жорстокий розг╕н молод╕ в Ки╓в╕ на Майдан╕ у н╕ч з 29 на 30 листопада 2013 року. Наступного дня на вулиц╕ укра╖нсько╖ столиц╕ вийшли десятки тисяч, а ще через день – м╕льйон розлючених громадян. Доля режиму Януковича була вир╕шена саме тод╕. А в Рос╕╖. А в Рос╕╖ сьогодн╕ буде ╕навгурац╕я. Вони мають те, що хочуть. А Укра╖на таки не Рос╕я.
В╕ктор Чопа
(Укр╕нформ)

╢С ╤ США ОБУРИЛИСЯ МАСОВИМИ ЗАТРИМАННЯМИ В РОС╤╥

╢вросоюз заклика╓ рос╕йську владу негайно в╕дпустити затриманих у суботу мирних демонстрант╕в та журнал╕ст╕в. Про це йдеться у заяв╕ речниц╕ зовн╕шньопол╕тично╖ служби ╢С Май╕ Косьянчич.
"Затримання б╕льш н╕ж тисяч╕ демонстрант╕в та насильство, яке рос╕йська влада застосовувала проти них сьогодн╕, загрожують основним свободам вираження погляд╕в, об'╓днань та з╕брань у Рос╕йськ╕й Федерац╕╖. Затримання журнал╕ст╕в також загрожу╓ свобод╕ ЗМ╤. Ц╕ основн╕ права закр╕плен╕ в рос╕йськ╕й конституц╕╖, ╕ ми спод╕ва╓мось, що вони будуть захищатися, а не руйнуватися", - заявили в ╢вросоюз╕.
У заяв╕ п╕дкреслю╓ться, що нав╕ть якщо деяк╕ демонстрац╕╖ не були дозволен╕ у м╕сц╕, де вони в╕дбулися, це не може виправдати жорсток╕сть м╕л╕ц╕╖ та масов╕ арешти.
╢С закликав рос╕йську владу в повн╕й м╕р╕ дотримуватися м╕жнародних зобов'язань для захисту зазначених прав та негайно зв╕льнити мирних демонстрант╕в та журнал╕ст╕в.
У свою чергу, речниця Державного департаменту США Хезер Науерт заявила, що "Сполучен╕ Штати засуджують затримання в Рос╕╖ сотень мирних протестувальник╕в ╕ вимагають негайно зв╕льнити ╖х".
"Л╕дери, впевнен╕ у сво╖й лег╕тимност╕, не арештовують сво╖х мирних опонент╕в за протести", - написала вона у Twitter.
Як пов╕домлялося, за даними на 21:00, 5 травня в 26 м╕стах Рос╕╖ затримали 1599 ╕мов╕рних учасник╕в акц╕й "В╕н нам не цар" ╕ випадкових перехожих.
5 травня у Рос╕╖ проходили м╕тинги "В╕н нам не цар" до ╕навгурац╕╖ Володимира Пут╕на, призначено╖ на 7 травня. У багатьох м╕стах заходи, орган╕зован╕ прихильниками опозиц╕онера Олекс╕я Навального, не узгоджен╕ з владою.

УКРА╥НА ВИМАГА╢ НЕГАЙНОГО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ЗАТРИМАНИХ НА АКЦ╤ЯХ В РФ

Укра╖на вимага╓ негайного зв╕льнення незаконно затриманих учасник╕в акц╕╖ "В╕н нам не цар" у Рос╕╖ та забезпечення ╖хн╕х прав на мирний протест.
Про це йдеться у заяв╕ МЗС, опубл╕кован╕й в суботу.
"В Укра╖н╕ р╕шуче засуджують брутальн╕ напади з боку каральних п╕дрозд╕л╕в кремл╕вського режиму на рос╕йських громадян, як╕ вийшли на вулиц╕ в рамках глобального мирного протесту #ОнНамНеЦарь", - наголошують у м╕н╕стерств╕.
Там п╕дкреслили, що "затримання ╕ арешт понад 1600 мирних громадян ╓ ще одним св╕дченням страху режиму та проведення ганебно╖ державно╖ пол╕тики з придушення прав людини та основоположних свобод, намагання викор╕нити будь-яке ╕накомислення в Рос╕╖".
Особливо обурю╓ насильство по в╕дношенню до неповнол╕тн╕х громадян та молод╕, зазначили в МЗС.
"Укра╖на та наш╕ м╕жнародн╕ партнери вимагають негайного зв╕льнення незаконно затриманих та забезпечення ╖хн╕х прав на мирний протест проти свав╕лля ╕ несправедливост╕", - йдеться в заяв╕.
«Укра╖нська правда»

«КРИМСЬК╤ КАЗАКИ», ЩО БИЛИ ПРОТЕСТУВАЛЬНИК╤В В МОСКВ╤, ВОЮВАЛИ НА ДОНБАС╤

Особи у казач╕й форм╕ з нашивками «Кримського казачого полку отамана Якова Бакланова», що били нагайками учасник╕в антипут╕нських акц╕й в Москв╕, ран╕ше брали участь у в╕йн╕ на Донбас╕. Про це пише «Новая газета». Зазнача╓ться, що «казаки» мають багатий досв╕д участ╕ в конфл╕ктах: в╕д погром╕в на виставках сучасного мистецтва до в╕йни на Сход╕ Укра╖ни.
У матер╕ал╕ йдеться, що командир «Кримського казачого полку» осавул Микола Дьяконов ╓ членом правл╕ння «Союзу добровольц╕в Донбасу». В той же час «Кримський казачий полк» входить до Союзу казак╕в-во╖н╕в Рос╕╖ та Заруб╕жжя. Зв'язатися з Дьяконовим не вдалося, а на залишен╕ журнал╕стами питання в соцмережах в╕н не в╕дпов╕в. В╕дзнача╓ться, що Дьяконов з сотнею сво╖х соратник╕в прибув у Крим 1 березня 2014 року, вже п╕сля «зелених чолов╕чк╕в». Дьяконову вдалося об'╓днати навколо себе м╕сцеве казацтво, яке зайнялося проведенням «проф╕лактичних бес╕д» з проукра╖нськи налаштованими актив╕стами меджл╕су кримськотатарського народу, вибудовуванням блокпост╕в навколо Севастополя ╕ патрулюванням берегово╖ л╕н╕╖. «Кримський казачий полк», як орган╕зац╕я, був створений лише 15 березня 2014 року. За день до незаконного референдуму. До його складу ув╕йшли близько 400 ос╕б — це були як люди Дьяконова, так ╕ представники кримського та севастопольського козацтва. П╕сля анекс╕╖ Криму «козаки» Дьяконова вирушили воювати на Донбас. Сам осавул про бо╖ на територ╕╖ сх╕дно╖ Укра╖ни висловлювався стримано, розпов╕даючи про усп╕шн╕ бойов╕ д╕╖ в Сн╕жному ╕ на Савур-могил╕ (ЗСУ втратили вбитими понад 1000 ос╕б). П╕сля Донбасу «Кримський казачий полк» повернувся в Москву.
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 11.05.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19961

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков