Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПЛУТАНИНА З ╤НФОГРАФ╤КОЮ: ВИДАННЯ LE MONDE "ПОВЕРНУЛО" КРИМ УКРА╥Н╤
Нараз╕ на карт╕ Le Monde Крим – це Укра╖на.


ЯКЩО ЦЕ НЕ МАРОДЕРСТВО – ТО ЩО?
Та наперек╕р всьому – «Св╕тлиця» у Криму ╓! ╤ наполеглив╕ потуги нин╕ ки╖вських...


МАСТИ ФЕДЯ МЕДОМ, А ФЕДЬ УСЕ ФЕДЬОМ, АБО ПОЛ╤Т П╤Д КРИЛОМ КУНИЦИНА
Якщо хтось раптом не зна╓, нагада╓мо, що «герой» цих арх╕вних публ╕кац╕й пан В....


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЯК РОЗП╤ЗНАТИ УКРА╥НСЬКОГО ПАТР╤ОТА
Укра╖нський л╕берал зак╕нчу╓ться на дороз╕ до укра╖нського села. Я в цьому переконалась давно.


ПАША
На початку цього тижня п╕шов з життя ПашА (наголос саме такий, вельможний, на другому склад╕) -...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 11.05.2018 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 11.05.2018
ВИКУВАТИ ГОЛКУ ДЛЯ КОЩ╤Я

Навряд чи треба пояснювати, що мають на уваз╕, коли кажуть, що за деревами не видно л╕су. Вираз напрочуд влучний, якщо спроектувати його на наше сусп╕льство. Поставлене в ситуац╕ю, коли вс╕ його зусилля зводяться до вир╕шення проблем базового р╕вня – як прогодуватися, з╕гр╕тися, п╕дняти д╕тей, одним словом, вижити – воно не ма╓ ан╕ часу, н╕ сил на глибокий анал╕з причин свого г╕ркого становища. На це й зроблено розрахунок. Технолог╕я давня ╕ ц╕лком ефективна. Приправлена неск╕нченною, роз'╖даючою душу мжичкою с╕рого негативу ╕ в╕дверто╖ чорнухи, що невпинно сочиться з╕ студ╕й майже всуц╕ль приручених телеканал╕в – таким соб╕ депресивним коктейлем з автокатастроф, пожеж, згвалтувань, вбивств, прокурор- ╕ гумор-нижче-пояса-шоу – вона вибудувана так, щоб перес╕чний хлоп не те, що не побачив н╕коли того л╕су, але щоб в нього й думки не виникло, що в╕н на загал ╕сну╓, а тим б╕льше, що ту хащу можна якось впорядкувати.
Задля того з раннього ранку до п╕знього вечора в пот╕ чола працю╓ ц╕ла арм╕я приручених пол╕толог╕в, кишенькових пол╕ттехнолог╕в, р╕зношерстних експерт╕в, полум’яних коментатор╕в, профес╕йних патр╕от╕в ╕ тямовитих л╕дер╕в думок. З ранку до ноч╕ пережовують вони п╕дкидуван╕ ╖м обгризен╕ к╕стки, силячись видати ╖х за щось путн╓, морочачи голови загалу, заповнюючи ╖х туманом щораз нових «сенсац╕й». Когось викрали, когось застрелили, когось висадили в пов╕тря, ще на когось внесли подання на позбавлення недоторканост╕… А тепер погляд на те зус╕б╕ч, включно з реакц╕╓ю Партнер╕в: хто що сказав ╕ як подивився на молебному сн╕данку. ╤ ще раз по колу. ╤ ще раз…
Чимось та гарячкова д╕яльн╕сть нагаду╓ повед╕нку племен╕ с╕рих мавп, так нищ╕вно висм╕яну дядьком Рад’ярдом. За одним лише винятком: якщо т╕ просто мавпували, та й то, час в╕д часу, то в нашому випадку все на повному серйоз╕ ╕ без пауз. Справд╕, зупинка тут смерт╕ под╕бна. Адже тод╕ стане очевидним, що наш╕ ляльководи – звичайн╕с╕ньк╕ гол╕ корол╕, а весь той депутат-к╕днеп╕нг, вс╕ т╕ «гучн╕» арешти ╕ «непримиренн╕» протистояння - не б╕льше, н╕ж димова зав╕са, чи то, пак! - чергов╕ сосни, в як╕ раз-по-раз впира╓мося лобом. Тож, аби жодних прикрих пауз не було, ляльководи згодн╕ багато на що. Скаж╕мо, терп╕ти критику на свою адресу. Приплачують нав╕ть певним блазням, аби помахавши декоративними вилами, чи всадовивши на парламетську лаву рябу кор╕вчину, випустили трохи пару. Ба, б╕льше! - зц╕пивши зуби, вони згодн╕ нав╕ть терп╕ти, коли ╖х називають властивими ╖м ╕менами, п╕кетують ╖хн╕ б╕знеси, влаштовують масов╕ ви╖зди до ╖хн╕х хатинок. Насправд╕, вони згодн╕ стерп╕ти будь-що, окр╕м… Окр╕м спроб добратися до скрин╕ з отою качкою, яйцем та голкою. Ось тут ╖х терп╕ння, ╖х аф╕шована добросердн╕сть зника╓, немов н╕чна ╕мла п╕д пром╕нням ранкового сонця. Ось тут вони ладн╕ стояти на смерть ╕ вже не раз доводили те.
Що згадана арм╕я туманотворц╕в ц╕лком профес╕йна ╕ д╕╓ напрочуд усп╕шно, св╕дчить той факт, що туман в головах загалу ╕ на двадцять сьомому роц╕ Незалежност╕ майже такий густий, як ╕ на початку. Попри неодноразову науку, зам╕сть д╕стати з╕ скриньки доленосну голку ╕ показати, хто тут насправд╕ хазя╖н, ми вол╕╓мо й дал╕ утримувати сво╖х безсмертних ляльковод╕в, будувати стосунки з ними в терм╕нах ц╕лковито╖ дов╕ри, х╕ба що геро╖чно натякаючи при тому на свою готовн╕сть ще раз п╕ти в╕дморожувати власн╕ вуха на черговому майдан╕.
Де та запов╕тна скринька, пита╓те?
Тут нема╓ жодно╖ та╓мниц╕. Ось точна адреса ╖╖ м╕сцезнаходження: м╕сто Ки╖в, площа Лес╕ Укра╖нки, 1.
- Та це ж адреса ЦВК, - скажуть об╕знан╕ люди. – Розум╕╓мо тепер ваш╕ натяки. Але х╕ба ж там смерть кощ╕╓ва?
За задумом, мала б бути саме там. Але ма╓те рац╕ю: скринька… пуста. Ан╕ качки, н╕ яйця в н╕й, не кажучи вже про голку. Саме тому наш╕ кощ╕╖ дос╕ безсмертн╕ ╕ почуваються, треба визнати, ц╕лком впевнено. Наст╕льки впевнено, що ╕гноруючи писан╕ правила, включно з Найголовн╕шим, утримують приручених хранител╕в то╖ скриньки, попри те, що строк ╖хн╕х повноважень сплив уже к╕лька рок╕в тому. Хтось забив на сполох? Н╕чого под╕бного. Так, натякнули легенько, мовляв, чи не зволите призначити нових хранител╕в, а то ще, Боже боронь, сус╕ди почнуть ставити п╕д сумн╕в лег╕тимн╕сть вашмоц╕в.
– То де ж та качка? Де яйце, голка?
Мушу визнати, ╖х ще не ╕сну╓ в природ╕. Якщо об╕йтися без евфем╕зм╕в, якими автор забавля╓ться отут, ╕ називати реч╕ сво╖ми ╕менами, то ма╓мо розум╕ти, що ми ще й дос╕ не створили ╕нструмент╕в, за допомогою яких могли б впливати на тих, кого ставимо до державного керма. Не ма╓мо н╕ д╕ючого способу усунення Президента, ан╕ можливост╕ негайно, не чекаючи зак╕нчення п’ятир╕чного терм╕ну повноважень, в╕дкликати депутата, який втратив нашу дов╕ру. Не ма╓мо найголовн╕шого – виборчого законодавства, яке б унеможливлювало в╕дтворення у влад╕ маф╕╖. Чека╓мо. Чого – що вовки стануть вегетер╕анцями, що маф╕я сама сподвигнеться написати антимаф╕йний кодекс?
Кажуть, у всьому поганому ╓ др╕бця хорошого. Не сподвигнувшись на достроков╕ вибори, ц╕лком заслужен╕ нашими владцями, ма╓мо використати час, що залишився до чергових вибор╕в, аби ЗМ╤НИТИ ВИБОРЧЕ ЗАКОНОДАВСТВО. Ма╓мо усв╕домлювати, що не встигнувши з тим, продовживши ще на п’ять рок╕в панування маф╕╖, ставимо п╕д загрозу незалежн╕сть Краю, саме ╕снування державност╕ – те, за що упродовж довгих в╕к╕в змагалися покол╕ння наших пращур╕в. ╤ загроза та далеко не надумана. Здача ворогов╕ величезних територ╕й, невчинення належних д╕й для ╖х якнайшвидшого повернення, в╕дверта колаборац╕я з окупантом – невже потр╕бн╕ ще як╕сь докази, аби зрозум╕ти, що ми перебува╓мо в надзвичайно серйозн╕й небезпец╕? Хтось ма╓ сумн╕ви, що в раз╕ серйозного наступу Москов╕╖ наш╕ маф╕оз╕ не в╕дхрестяться в╕д Одещини, Херсонщини, Харк╕вщини, Запор╕жжя, С╕чеславщини, як в╕дхрестились вони в╕д Криму ╕ Донбасу, списавши ╖х здачу на зрадлив╕сть м╕сцевих ел╕т та в╕вцюватих мешканц╕в?
Щоправда, наш╕ записн╕ експерти дуже переконливо розказують нам, що н╕яко╖ в╕йни не буде. Володимир Пут╕н, мовляв, н╕защо не зважиться на таке. Кишка, мовляв, затонка. До того ж, мовляв, вс╕м в╕домо, що з нього н╕який стратег.
Не знаю, хто пустив гуляти по св╕ту дурню про ВВП-тактика-але-нестратега, проте, нав╕ть мен╕, не стратегу ╕ нав╕ть не тактику, деяк╕ реч╕ видаються ц╕лком очевидними. Так, проклавши П╕вн╕чний пот╕к (ц╕лком ймов╕рно, що до того часу вир╕шиться ╕ з П╕вденним), Кремль не матиме жодних побоювань п╕дтяти свою економ╕ку, пошкодивши в час╕ бойових д╕й укра╖нську ГТС, яка сьогодн╕, забезпечуючи ╖╖ газовий експорт, великою м╕рою ╓ гарантом стримування повномасштабно╖ в╕йни.
Хтось поклада╓ться на зах╕дних партнер╕в? Панове, св╕т надто прагматичний, аби не сказати цин╕чний. ╢вропа, найперше, Н╕меччина, не прихову╓ сво╓╖ велико╖ зац╕кавленост╕ в газопровод╕, що омина╓ територ╕ю Укра╖ни. Заявивши на цьому тижн╕ про св╕й вих╕д з ядерних домовленостей з ╤раном, Сполучен╕ Штати ризикують втягнутися в серйозне протистояння на тих теренах. В такому раз╕, доля Укра╖ни в пр╕оритетах Вашингтона в╕дсунеться ще дал╕. Хтось т╕шить себе над╕╓ю, що тактик Пут╕н не прорахову╓ того? Даремно. За св╕дченнями ос╕б, як╕ колись працювали з ним, зокрема, пана ╤лар╕онова, Володимир Пут╕н ставиться до планування будь-яких операц╕й надзвичайно серйозно, проробля╓ ╖х в найменших деталях, з великим числом запасних вар╕ант╕в, витрачаючи на те ╕нод╕ роки. Тож на коли там заплановано запуск в експлуатац╕ю тих газових труб?
Хтось скаже, яким, мовляв, робом пов’язан╕ наш╕ вибори з агресивними планами захланного сус╕ди?
Оск╕льки нав╕ть колега, до якого довгий час ставився з великою повагою, схоже, щиро не розум╕╓, з якого дива я покладаю вину за втрату Криму б╕льше на укра╖нську владу, ан╕ж на агресора-Пут╕на, дозволю соб╕ коротко пояснити, що саме маю на уваз╕. П╕дло грабуючи Укра╖ну, орган╕зоване злочинне угрупування, що складалося з парт╕йно-комсомольсько╖ номенклатури та крим╕нал╕тету – отих, кого пот╕м стали звати ол╕гархами – не лише п╕дтяло ╖╖ економ╕чну ╕ оборонну м╕ць, але – що чи не б╕льш сутт╓во! – п╕д╕рвало дов╕ру народу до влади, а в╕дтак ╕ до держави, яку вона очолювала. ╤ той злочин був первинним. Захланний сус╕да лише скористався наданою йому можлив╕стю.
Отже, перше, що ма╓мо зробити – це в╕дновити дов╕ру до влади. Та дов╕ра може виникнути лише тод╕, коли зможемо настановити б╕ля державного керма порядних, фахових людей, людей чест╕ ╕ г╕дност╕ - державник╕в. Без виконання ц╕╓╖ обов’язково╖ умови, без в╕дсторонення в╕д влади злочинц╕в, як╕ здали Крим, не втримали Донбас, на чи╖й сов╕ст╕ в╕дпущення Г╕рк╕на з╕ Слов’янська, ╤ловайськ, Дебальцево, не кажучи вже про мародерство в час╕ в╕йни, н╕ про яку перемогу, н╕ про яке повернення втрачених територ╕й не може бути й мови. Привести ж до влади плеяду як╕сно нових пол╕тик╕в зможемо лише за умови зм╕ни виборчого законодавства. Отож, вже вчора мали б на вс╕х р╕внях ставити питання про НАПРАЦЮВАННЯ АНТИМАФ╤ОЗНОГО ВИБОРЧОГО ЗАКОНУ. Вчергове, ц╕╓ю статтею питаю: ХТОСЬ ПРАЦЮ╢ НАД НИМ?
Виковуймо голку для нашого Кощ╕я, товариство. Час не чека╓!

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 11.05.2018 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19958

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков