Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТЕМА КРИМУ НЕДОСТАТНЬО ВИСВ╤ТЛЮ╢ТЬСЯ В УКРА╥НСЬКИХ ЗМ╤
Про це заявили учасники досл╕дження «Крим: поза зоною досяжност╕?» з Школи пол╕тично╖...


С╤МФЕРОПОЛЬЦ╤ ЖАЛ╤ЮТЬСЯ НА ЧОРНУ ВОДУ З КРАН╤В
У анексованому Рос╕╓ю С╕мферопол╕ у квартирах з кран╕в почала текти чорна вода.


СИТУАЦ╤Я З КОРОНАВ╤РУСОМ В УКРА╥Н╤ ТА СВ╤Т╤
Загалом з початку еп╕дем╕╖ коронав╕русу в Укра╖н╕ п╕дтвердили 188 106 випадк╕в зараження...


ПОНАД 70% УКРА╥НЦ╤В ХОЧУТЬ, ЩОБ ╥ХН╤ Д╤ТИ ТА ОНУКИ ЗАЛИШИЛИСЯ ЖИТИ В УКРА╥Н╤
Щодо проживання у сво╓му м╕ст╕ та сел╕, то 61% хот╕ли б, щоб ╖хн╕ нащадки продовжували жити в ц╕й...


ОКУПАЦ╤Я КРИМУ РОС╤╢Ю ПРИЗВЕЛА ДО ВТРАТИ 70% МОРСЬКИХ АКТИВ╤В УКРА╥НИ
За п╕дтримки м╕жнародних партнер╕в Укра╖на в╕дновлю╓ в╕йськовий флот, зокрема шляхом буд╕вництва...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 11.05.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 11.05.2018
АРЕШТИ, ОБШУКИ ╤ ШТРАФИ: ПРАВОЗАХИСНИКИ ОЗВУЧИЛИ «КРИМСЬКУ» СТАТИСТИКУ З ПОЧАТКУ РОКУ

Кримосуддя

За результатами мон╕торингу прав людини з початку року в окупованому Криму заф╕ксовано 19 обшук╕в, затримано 28 ос╕б, проведено 40 незаконних допит╕в ╕ 39 арешт╕в. Про це у в╕второк у Ки╓в╕ на бриф╕нгу "Анал╕з порушень прав людини в окупованому Криму за перший квартал 2018 року" розпов╕в член Меджл╕су кримськотатарського народу, глава правл╕ння Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Бар╕╓в.
"За перш╕ три м╕сяц╕ окупантами в Криму проведено 19 обшук╕в, у тому числ╕ 12 у будинках кримських татар. Загальна к╕льк╕сть затримань - 28, ╕з них 14 - щодо представник╕в кор╕нного народу. Заф╕ксовано 40 випадк╕в незаконних допит╕в, у тому числ╕ 22 - представник╕в кримськотатарського народу ╕ 39 арешт╕в, з них 28 заарештованих - кримськ╕ татари", - пов╕домив Бар╕╓в.
За його словами, у загальну к╕льк╕сть заарештованих включено й факти продовження арешт╕в актив╕ст╕в по р╕шеннях, винесених окупац╕йними судами ран╕ше.
Найб╕льш масовим порушенням прав людини у Криму член Меджл╕су назвав в╕дмову в прав╕ на справедливий суд - таких випадк╕в заф╕ксовано 170, у тому числ╕ 149 – щодо кримських татар.
Кр╕м того, Кримськотатарський ресурсний центр п╕драхував, що загальна сума штраф╕в проукра╖нських актив╕ст╕в в окупованому Криму з початку 2018 року становила 339500 рубл╕в (143,5 тис грн.).
Заф╕ксовано також 17 випадк╕в порушень на надання найвищого досяжного р╕вня ф╕зичного й псих╕чного здоров'я, два випадки порушення на мирн╕ збори, 26 випадк╕в незаконного в╕зиту в окупований Крим, 24 випадки видворення з Криму ╕ дев'ять факт╕в незаконних в╕йськових навчань на територ╕╖ окупованого п╕вострова.
За словами Бар╕╓ва, щом╕сячний системний мон╕торинг порушення прав людини в окупованому Криму проводиться Кримськотатарським ресурсним центром сп╕льно з Меджл╕сом кримськотатарського народу "з метою надання цього фактажа компетентним органам в Укра╖н╕ ╕ м╕жнародн╕й громадськост╕".
(Укр╕нформ)

«ГАНЕБНЕ Р╤ШЕННЯ»: МЗС УКРА╥НИ В╤ДРЕАГУВАЛО НА ЗАСУДЖЕННЯ В КРИМУ АКТИВ╤СТА МОВЕНКА

М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловило категоричний протест у зв’язку з незаконним та пол╕тично вмотивованим р╕шенням т.зв. "суду" рос╕йсько╖ окупац╕йно╖ адм╕н╕страц╕╖ м. Севастополя у справ╕ громадянина Укра╖ни ╤гора Мовенка. Про це йдеться у переданому коментар╕ МЗС. "Ганебне р╕шення т.зв. "суду" в╕д 4 травня у вигляд╕ двох рок╕в колон╕╖ загального режиму за коментар╕ у соц╕альних мережах, як╕ рос╕йськ╕ окупанти квал╕ф╕кували як "екстрем╕зм", св╕дчать про подальше посилення репрес╕й та залякувань на тимчасово окупованому Кримському п╕востров╕", - сказано у коменатр╕.
МЗС вимага╓ в╕д держави-агресора й окупанта припинити порушення прав людини та основних свобод ╕ негайно зв╕льнити Мовенка та ╕нших незаконно утримуваних громадян Укра╖ни. МЗС вкотре наголошу╓, що Рос╕я ма╓ припинити незаконну окупац╕ю АР Крим та м. Севастополь та у повному обсяз╕ виконати резолюц╕╖ Генерально╖ асамбле╖ ООН "Територ╕альна ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни" в╕д 27 березня 2014 р., "Стан з правами людини в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим ╕ м. Севастополь (Укра╖на)" в╕д 19 грудня 2016 р. ╕ 19 грудня 2017 р., а також наказ М╕жнародного суду ООН щодо запоб╕жних заход╕в у рамках позову Укра╖ни проти Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ стосовно застосування М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про л╕кв╕дац╕ю вс╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖.
"Критична ситуац╕я з правами людини на тимчасово окупованому Кримському п╕востров╕ св╕дчить про необх╕дн╕сть посилення м╕жнародного пол╕тико-дипломатичного та економ╕чного тиску на Москву з метою припинення репрес╕й та утиск╕в на тимчасово окупован╕й територ╕й, а також в╕дновлення суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни у м╕жнародно визнаних кордонах", - п╕дкреслили в МЗС.
Як пов╕домляв УН╤АН, 7 травня п╕дконтрольний Кремлю так званий "Гагар╕нський районний суд Севастополя" засудив Мовенка до двох рок╕в ув’язнення в колон╕╖ загального режиму. Актив╕ста визнано винним у публ╕чних закликах до зд╕йснення екстрем╕стсько╖ д╕яльност╕, вчинених з використанням мереж╕ "╤нтернет". У жовтн╕ 2017 року правозахисники пов╕домляли, що крим╕нальну справу стосовно Мовенка порушили за коментар щодо окупац╕╖ Криму в соц╕альн╕й мереж╕ "ВКонтакте". Правозахисники зазначали, що справу проти Мовенка в╕дкрили п╕сля того, як в╕н намагався домогтися розсл╕дування нападу на нього колишнього сп╕вроб╕тника МВС Укра╖ни "Беркут".
***
У суд╕ заявили, що Мовенка засудили через те, що в╕н н╕бито в соц╕альн╕й мереж╕ «закликав до вбивства в жорсток╕й форм╕ представник╕в кримсько╖ самооборони, член╕в рос╕йських пол╕тичних парт╕й та ╕нших ос╕б». П╕сля в╕дбуття основного покарання Мовенко буде на ш╕сть м╕сяц╕в позбавлений права зд╕йснення д╕яльност╕, пов’язано╖ з доступом до ╕нформац╕йно-комун╕кац╕йних мереж, заявили в суд╕. За даними суду, Мовенко арештований в╕д 4 травня 2018 року (дати оголошення вироку), вирок поки що не набув законно╖ сили ╕ може бути оскаржений. 4 травня адвокат Мовенка Оксана Железняк пов╕домила, що вирок оскаржать.
9 вересня 2016 року в ╕нтернет╕ з’явилося в╕део побиття севастопольця ╤горя Мовенка. Його зняла дружина потерп╕лого. За ╖╖ даними, Мовенка побили через символ╕ку укра╖нського батальйону «Азов», накле╓ну на його велосипед. Л╕кар╕ д╕агностували у Мовенка в╕дкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом основи черепа, перелом щелепи, закритий перелом к╕сток носа, контуз╕ю очного яблука. П╕зн╕ше в грудн╕ того ж року Мовенка затримали ╕ в╕двезли в управл╕ння ФСБ Рос╕╖. П╕сля чого йому висунули звинувачення в екстрем╕зм╕ в соцмереж╕.
www.unian.ua

МЗС ЗАКЛИКА╢ ЗВ╤ЛЬНИТИ КРИМСЬКОГО ПРАВОЗАХИСНИКА САЙФУЛЛА╢ВА

М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни вимага╓ в╕д Рос╕╖ зв╕льнити засудженого в севастопольськ╕й «справ╕ Х╕зб ут-Тахр╕р» кримського правозахисника Ферата Сайфулла╓ва. Про це пов╕домила речник в╕домства Мар'яна Беца в Twitter.
"Беззаконня в РФ не зна╓ меж. Пол╕тв'язн╕ - ╕нструмент в╕йни РФ. Вимага╓мо зв╕льнити Ф. Сайфулла╓ва", - наголосила Беца.
Як пов╕домлялося, у с╕чн╕ 2015 року у справ╕ про орган╕зац╕ю "Х╕зб ут-Тахр╕р" у Криму були заарештован╕ Руслан Зейтулла╓в, Нур╕ Пр╕мов, Рустем Ва╖т. П╕зн╕ше — Ферат Сайфулла╓в, в лютому 2016 року — правозахисник Ем╕р-Усе╖н Куку, Енвер Бек╕ров, Мусл╕м Ал╕╓в ╕ Вадим С╕рук.
П╕вн╕чно-Кавказький окружний в╕йськовий суд у Ростов╕-на-Дону 7 вересня 2016 року засудив трьох ф╕гурант╕в справи "Х╕зб ут-Тахр╕р": Сайфулла╓ва, Ва╖това та Пр╕мова до п'яти рок╕в виправно╖ колон╕╖ загального режиму.
Сайфулла╓в утриму╓ться у колон╕╖ м. Омутн╕нська К╕ровсько╖ област╕ РФ.

У СЕВАСТОПОЛ╤ ЗАТРИМАЛИ БРАТ╤В ЗАСУДЖЕНОГО В РОС╤╥ КРИМЧАНИНА

У Севастопол╕, в сел╕ Байдари (Орлине), пройшли обшуки, п╕сля чого були затриман╕ дво╓ кримських татар Ернест ╕ Енвер Сейтосманови. Про це пише у Facebook громадське об'╓днання "Кримська сол╕дарн╕сть".
Пов╕домля╓ться, що Сейтосманови ╓ двоюр╕дними братами Нур╕ Примова, який в╕дбува╓ терм╕н в Рос╕╖ за сфабрикованим звинуваченням в участ╕ в терористичн╕й орган╕зац╕╖.
За словами м╕сцевих актив╕ст╕в, Ернест Сейтосманов активно п╕дтримував с╕м'╖ севастопольських пол╕тв'язн╕в Руслана Зейтуллаева, Нур╕ Примова, Ферата Сайфулла╓ва, Рустема Ва╕това.
За ╕нформац╕╓ю об'╓днання, у 2015 роц╕ у Ернеста Сейтосманова вже був обшук. Тод╕ четверо кримських татар (севастопольська група у справ╕ "Х╕зб ут-Тахр╕р") були заарештован╕ в Севастопол╕. Це сталося взимку 2015 року.
В╕дзнача╓ться, що ф╕гуранти свою провину тод╕ не визнали ╕ заявили, що справа пол╕тично мотивована, а ╖х крим╕нальне пересл╕дування пов'язане з тим, що вони ╓ кримськими татарами.
www.pravda.com.ua

ОКУПАНТИ ВИТ╤СНЯЮТЬ КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ Б╤ЗНЕС З П╤ВОСТРОВА

Окупац╕йна влада Криму посилю╓ тиск на кримськотатарських п╕дпри╓мц╕в з метою витискання ╖х з територ╕╖ п╕вострова. Це нова тенденц╕я в порушенн╕ прав людини в Криму, заявив у в╕второк на бриф╕нгу в Ки╓в╕ член Меджл╕су кримськотатарського народу, глава правл╕ння Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Бар╕╓в.
"У кв╕тн╕ ми побачили нов╕ тенденц╕╖ (у порушенн╕ прав людини - ред.), хоча ран╕ше вони теж мали м╕сце в Криму, коли тиск чинився на п╕дпри╓мц╕в. Але ситуац╕я з Ресулем Вел╕ля╓вим, коли в один день пройшли масов╕ обшуки у п╕дпри╓мц╕в на 33 об'╓ктах, в тому числ╕ в будинках - нова", - вважа╓ Бар╕╓в.
Про це, за його словами, св╕дчить ╕ екстрене, протягом ноч╕ п╕сля затримання ╕ допиту, етапування кримськотатарських п╕дпри╓мц╕в Ресуля Вел╕ля╓ва ╕ Ал╕ Бар╕╓ва в московське С╤ЗО "Лефортово".
"Ми ж розум╕╓мо, що С╤ЗО "Лефортово" - С╤ЗО ФСБ ╕ там знаходяться люди, яким висуваються обвинувачення за важкими статтями Крим╕нального кодексу Рос╕╖, такими як тероризм, зрада батьк╕вщин╕, шпигунство. Тому нам незрозум╕ло, як ╕з статтею про продаж н╕бито неяк╕сних товар╕в ╖х раптом етапують туди", - в╕дзначив Бар╕╓в.
Як вважа╓ член Меджл╕су, тиск на кримськотатарський б╕знес - цей тиск на десятки тисяч п╕дпри╓мц╕в, робота яких не пов'язана з пол╕тикою окупац╕йно╖ влади.
"Витискування з Криму ╕ тиск на б╕знес кор╕нного народу, не пов'язаного з пол╕тикою, - цей тиск на соц╕альне ╕ економ╕чне становище кримських татар, проукра╖нц╕в. Йдеться про десятки тисяч п╕дпри╓мц╕в, представник╕в малого ╕ середнього б╕знесу... Тих, хто не працюють у систем╕ мун╕ципально╖ ╕ державно╖ влади окупант╕в. Для того щоб прогодувати сво╖ с╕м'╖, вони працюють у приватному б╕знес╕", - розпов╕в Бар╕╓в.
Кр╕м того, вважа╓ в╕н, пересл╕дування п╕дпри╓мця Вел╕ля╓ва, який створив благод╕йний фонд, що спонсору╓ досл╕дження в галуз╕ ╕стор╕╖ ╕ культури кор╕нного народу Криму, не входить у плани окупац╕йно╖ влади.
"Це ╕ тиск на ╕дентичн╕сть кримськотатарського народу. П╕дпри╓мець ╕ меценат Ресуль Вел╕ля╓в, створивши фонд, почав спонсорувати досл╕дження в галуз╕ ╕стор╕╖, культури ╕ мови кримськотатарського народу на противагу зусиллям окупац╕йно╖ влади, яка перепису╓ ╕стор╕ограф╕ю Криму ╕ ставить ╕нш╕ акценти у в╕дродженн╕ кор╕нного народу. Окупац╕йна влада завда╓ удару по ф╕нансуванню цих процес╕в ", - вважа╓ Бар╕╓в.
(Укр╕нформ)

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 11.05.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19954

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков