Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОЗДУМИ ╤ ТУРБОТИ ЗА УКРА╥НУ
До вас зверта╓ться укра╖нець з окупованого Криму, а з╕ мною, думаю, погодяться тисяч╕ мо╖х...


ПРО ПЕРВИНН╤СТЬ ПРИЧИН
Сьогодн╕шня в╕йна не впала нам з неба. Лише сл╕пий чи тотально безмозкий не пом╕чав бажання...


ANNA-MARIA, або НЕ ВТРАТИТИ Г╤ДНОСТ╤
Виставляючи високу планку патр╕отизму для сп╕вачок, нам сл╕д ╕ самим дотягуватися до не╖ ╕ - що...


МЮНХЕНСЬК╤ МОТИВИ
«Знов Мюнхеном запахло у ц╕ дн╕…»


БАЧИТИ ЗА ГОРИЗОНТ
Чи не продовжу╓мо ми й дал╕ ту сумну традиц╕ю ╕ сьогодн╕, вкотре бездумно п╕дпираючи як не...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 27.04.2018 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 27.04.2018
ХТО В╤ДСТОЮ╢ УКРА╥НСЬКИЙ КРИМ

Сороковий день голодування Володимира Балуха. Пов╕домлення, що з’явилося позавчора на сайт╕ Ради з розвитку громадянського сусп╕льства ╕ прав людини при президентов╕ Москов╕╖ про те, що в╕н, начебто, припинив голодування, не в╕дпов╕да╓ д╕йсност╕. За пов╕домленнями з С╤ЗО, як╕ оприлюднив пан Ахтем Чийгоз, ув’язнений продовжу╓ голодування, вживаючи лише чай та трохи р╕дкого меду. Жертвуючи сво╖м здоров’ям, ставлячи п╕д загрозу саме життя, бо ж треба розум╕ти, що таке довге утримання в╕д ╖ж╕ не лиша╓ться без насл╕дк╕в, будь яко╖ мит╕ може зак╕нчитися смертю, цей кримський укра╖нець ╕ сьогодн╕, через 1529 дн╕в п╕сля початку вторгнення Москов╕╖, продовжу╓ свою боротьбу, у доступний йому спос╕б в╕дстою╓ Укра╖ну в Криму. Як продовжують ╖╖, не визнавши висунутого проти них звинувачення, Олександр Кольченко, Олег С╓нцов, ╢вген Панов. Як продовжують ╖╖  Ал╕ Асанов, Мустафа Дегерменджи, Ескендер Ем╕рвел╕╓в Ескендер Кантем╕ров, Ескендер Неб╕╓в, Талят та Арсен Юнусови, не дозволяючи суду держави-окупанта видати за злочин намагання громадян у мирний спос╕б захистити конституц╕йний лад, незалежн╕сть сво╓╖ держави. Як продовжують ╖╖ десятки кримц╕в, попри затримання та накладення неп╕дйомних штраф╕в, виходячи на одиночн╕ протести. Як продовжу╓ ╖╖ кримська редакц╕я «Кримсько╖ св╕тлиц╕», четвертий р╕к, щотижнево, публ╕куючи в Мереж╕ чергове ╖╖ число, працюючи над арх╕вом, поширюючи на всю Укра╖ну кононенк╕вський л╕тературний конкурс для д╕тей – живий м╕сток м╕ж Кримом ╕ Укра╖ною, який, на в╕дм╕ну в╕д недобудованого Керченського мосту, що вже, кажуть, дав тр╕щини, з кожним роком ста╓ м╕цн╕шим.
А що ж моя влада?
Спершу, застосувавши сумнов╕домий ще з Майдану лозунг «Стояти ╕ не провокувати», вона зрадила укра╖нських громадян Криму, деморал╕зувала, зганьбила, пошила у зрадники ц╕ле укра╖нське в╕йсько, яке упродовж трьох тижн╕в марно чекало зад╕яння з боку того, хто назвався гарантом територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ кра╖ни, комплексу заход╕в на в╕дс╕ч агресоров╕, ч╕тко ╕ однозначно прописаних ╕мперативом у Конституц╕╖ Укра╖ни, в закон╕ Укра╖ни «Про оборону Укра╖ни». Ганебно, без жодного спротиву здавши агресоров╕ Крим, такою сво╓ю повед╕нкою вона прогнозовано ╕ безальтернативно, п╕дбадьорила московських яструб╕в, заохотила ╖х зад╕яти давно готований проект «Новорос╕я», що, зрештою, привело в╕йну на Донбас. ╤гноруючи той незаперечний факт, що головним обов’язком держави ╓ захист сво╓╖ нац╕╖ ╕ збереження територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ кра╖ни, б╕льше думаючи про сво╖ особист╕ статки, вигоди та збереження свого пан╕вного становища, наш╕ привладн╕ злочинц╕ зам╕сть назвати нав’язану нам Москов╕╓ю в╕йну в╕йною, зам╕сть концентрац╕╖ вс╕х сил сусп╕льства ╕ св╕тово╖ сп╕льноти на зв╕льненн╕ окупованих територ╕й, кинулися натом╕сть заробляти на в╕йн╕.
Саме ц╕╓ю безмежною захланн╕стю, нефахов╕стю у всьому, окр╕м мистецтва збирати там, де не с╕яв, а ще повною в╕дсутн╕стю державницько╖ позиц╕╖, патр╕отизму, моральност╕, можна пояснити появу ганебного закону «Про ВЕЗ Крим», що так над╕йно п╕дставив плече окупац╕йн╕й влад╕ Криму, з надлишком забезпечивши п╕востр╕в продуктами та широким асортиментом найр╕зноман╕тн╕ших товар╕в в перший, непростий для не╖ р╕к. Тим же пояснюються ╕ нестримн╕ поривання постачати на окупований п╕востр╕в електроенерг╕ю, нав╕ть коли той ф╕гуру╓ в угод╕ в якост╕ суб’╓кта федерац╕╖ кра╖ни-окупанта, ╕ безпереб╕йне постачання сировини для ф╕рташевого «Титану», ╕ благополучно функц╕онуючу в кримських портах ахмет╕вську «Авл╕ту», ╕ процв╕таюч╕ на п╕востров╕ б╕знеси ╕нших укра╖нських товстосум╕в, ╕ торг╕вля на кров╕ з окупованим Донбасом.
З ╕ншого боку, ма╓мо дискрим╕нац╕йн╕ постанови нашого неймов╕рного уряду щодо мешканц╕в окупованих територ╕й, б╕женц╕в в╕д в╕йни та вимушених м╕грант╕в, т╕сну - аж до передач╕ особистих даних громадян Укра╖ни -колаборац╕ю Пенс╕йного фонду Укра╖ни (центральний орган виконавчо╖ влади, нагадаю) з Пенс╕йним фондом Москов╕╖, перетворення мешканц╕в Криму, включно з тими, хто ви╖хав з п╕вострова, на нерезидент╕в у власн╕й кра╖н╕ (що, де-факто, означа╓ закр╕плення на законодавчому р╕вн╕ неналежност╕ його до Укра╖ни), знищення поперед московських спецслужб кримсько╖ редакц╕╖ ╓дино╖ за вс╕ роки Незалежност╕ державницько╖ укра╖номовно╖ газети «Кримська св╕тлиця», яка, попри присуд великих «б╕йц╕в» ╕нформац╕йного фронту, вс╕х тих «велемудрих» нищук╕в-щекун╕в, ╕ дос╕ не залишила свого читача.
Чи варто дивуватися п╕сля всього цього, що звернення б╕льш н╕ж тридцяти укра╖нських письменник╕в на п╕дтримку кримсько╖ редакц╕╖ «КС» практично залишилося без в╕дпов╕д╕, притому Голова ВР Укра╖ни та Президент Укра╖ни, порушивши закон «Про звернення громадян», дозволили соб╕ ╕ зовс╕м про╕гнорувати його. Чи варто дивуватися, що з подач╕ пана Президента п╕д купол ВР вноситься законопроект (№8297), який, у раз╕ його ухвалення, позбавить укра╖нського громадянства багатьох мешканц╕в Криму, змушених п╕д загрозою втрати робочого м╕сця чи в╕дмови в наданн╕ медичних послуг (таки в╕др╕зня╓ться в╕д голосування за В╕ктора Орбана в Береговому) брати участь у виборах?
Чи треба казати, що так╕ д╕╖ нашо╖ привладно╖ псевдоел╕ти, особливо ж з огляду на ╖╖ самов╕ддану боротьбу за збереження ╕ зм╕цнення корупц╕йно-маф╕озно╖ системи, не лише вивертають м╕зки власному населенню, зокрема, тому, що потрапило п╕д окупац╕ю, не лише дезор╕╓нтують св╕тову сп╕льноту, змушуючи потенц╕йних союзник╕в щодал╕ з б╕льшою недов╕рою сприймати лунк╕ заклики наших владц╕в до посилення санкц╕й проти агресора, щир╕сть ╖х нам╕р╕в повертати окупован╕ територ╕╖, але, що набагато г╕рше, завдають непоправно╖ шкоди ╕м╕джу Укра╖ни в св╕т╕…

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 27.04.2018 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19915

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков