Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 14.05.2004 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 14.05.2004
Щедра, добра, ще й вродлива - це матуся моя мила!
учні п’ятих - шостих класів Славнівської ЗОШ Роздольненського району


 А ці коротенькі розповіді про своїх милих, рідних, чарівних матусь написали учні п’ятих - шостих класів Славнівської ЗОШ Роздольненського району - вихованці вчительки української мови та літератури Євдокії Григорівни ОСТАПЧУК.
 *  *  *
 Матуся - це найцінніший скарб в моєму житті. Вона добра, ласкава, гарна. Матуся смачно готує. Коли я була маленька, ненька мені читала каз-ки, вірші. А ще в неї добра усмішка. Вона мене заспокоює у тяжку хвилину. Матуся допомагає мені, коли я чогось не знаю. Я її дуже люблю.
 Дарина ЯРОВА.
 *  *  *
 Мою матусю звуть Оленою. Її ім’я саме за себе говорить, що вона така ж ласкава, як її ім’я. Вона для мене найкраща подруга. Я їй дуже вдячна за те, що можу з нею розмовляти на різні теми. Коли мені щось незрозуміло -  мама пояснює. А якщо мені потрібна порада - я завжди звертаюся до своєї матусі.
 Нелегко буває мамі зі мною і братиком. Зараз таке важке життя, але вона знаходить сили і завжди зустрічає мене зі школи з посмішкою. Мені дуже хочеться, щоб моя матуся завжди була молодою і ніколи не хворіла, бо дуже тяжко мені на душі, коли вона хворіє. Я буду старатися робити все, щоб моя мама не засмучувалась, щоб їй за мене ніколи не було соромно.
 Тетяна ТАРАТАСЮК.
 *  *  *
 Мою матусю звуть Гульнара, вона про мене завжди дбає. Коли я чогось хочу, моя матуся завжди купує. А ще вона ніколи мене не сварить, і я її за це люблю. Вона дуже хороша і добра. А коли моя матуся готує обіди, я завжди думаю, які у неї золоті руки. Я хочу бути схожою на маму.
 Гульшен
 АДЖИАСАНОВА.
 *  *  *
 Мою матусю звати Тетяна. Вона дуже добра. В її очах є якась іскринка, яка горить, як місячне сяйво, коли в мене все добре. А коли я хвилююся або хворію, то ця іскринка наче гасне. Я знаю, що моя мама за мене переживає. В неї дуже добре і чуйне серце. Вона завжди допоможе мені в біді. І коли я сварюся зі своїми друзями, вона мені каже: «Не хвилюйся, з друзями ти знову помиришся та запам’ятай: в тебе є подруга, яка завжди з тобою - це я». Мені дуже подобаються ці слова.
 Ірина СМІРНОВА.
 *  *  *
 У моєї мами гарне волосся чорного кольору. Очі карі, губи завжди в усмішці, від чого вона дуже красива і молода. А руки у неї золоті - все вміють робити. І вона така добра, ласкава. Мама нас любить і ми її любимо. Я їй бажаю всього найкращого у житті.
 Лєнара АХТЕМОВА.
 *  *  *
 Мою маму звуть Світлана. Вона найдобріша мати. Я люблю спостерігати, як вона працює на кухні. У моєї мами золоті руки, вона пече пиріжки краще всіх у світі. У мами коричневе волосся, зелені очі. Вона завжди допомагає мені готувати уроки. Якщо я щось неправильно роблю і мати мене сварить, я не ображаюсь, бо вона завжди права. Я завжди поздоровляю матусю зі святами, дарую квіти і їй дуже приємно від цього. Коли у мене день народження, вона дарує мені подарунки. Я ніколи не забуду матусю, бо вона виростила мене. Я бажаю їй міцного здоров’я, щастя, ласки, щоб завжди залишалась молодою. Я завжди буду з тобою, мамо.
 Олексій МАРТИНКОВ.
 *  *  *
 Мою маму звати Люда. В неї чорне волосся і сама вона дуже гарна. Ще готує вона смачно і мені подобаються ці страви. В неї очі карі, як темна нічка. Моя матуся дуже старається робити для мене усе добре, і я для своєї мами теж роблю усе добре. Іноді ми з нею сваримося трішечки, але потім я в неї прошу пробачення, і вона мені вибачає.
 Марина САМОХИНА.
 *  *  *
 В моєї мами дуже м’які руки, а сама вона гарна. Коли я чогось не розумію, мені завжди вона підкаже. Розповість, як зробити щось, розказує про своє дитинство. Мама мене завжди потішить. В неї голос, мов дзвіночок. Волосся темно-червоне. Мама моя добра, ніколи мене не б’є. Якби я була чародійка, я б її перетворила в царицю. Я її дуже люблю. Іноді вона мене сварить, але я не серджусь, бо розумію свою провину.
 Наталя ДЗЮБА.
 *  *  *
 У моєї матері золоті руки, добре серце. Волосся у неї руде, а сама вона невеликого зросту. Найбільше я люблю, коли матуся допомагає мені щось робити. І коли я не знаю, що мені робити, моя матуся зразу нагадує сідати за уроки. Мені спочатку не хочеться, а потім, коли я прочитаю півсторінки, тоді зразу ж заглиблююся у те, що читаю. Мабуть, через це у мене не буває на душі смутку. І знову ж це завдяки моїй матусі, і матуся мене любить, коли я добрий. Матусю, я обіцяю тобі, що буду завжди добрий.
 Михайло
 МИХАЛЬЧИК.
 *  *  *
 Моя мама дуже добра, щира, ласкава, вродлива. Їй подобається, як я спостерігаю за нею, коли вона готує. Я інколи допомагаю мамі куховарити. А ще моїй мамі подобається готувати щось солодке - морозиво, желе, пюре. Це дуже смачно! Вона завжди старається робити щось приємне, бо ми кажемо: «Мамо, ти найкраща!» І тоді вона всміхається, тому що їй дуже приємно. Коли вона свариться, то я не серджусь, бо знаю, що вона хоче, щоб я все вміла і не лінувалась. Коли мама хоче щось зробити, я їй з радістю допомагаю.
 Ірина БАНАС.
 
 ЛЮБІЙ МАТУСІ
 Щедра, добра, ще й вродлива -
 Це матуся моя мила!
 Ти цвіти, як та калина,
 Будь весела й жартівлива.
 Перші квіти подарую.
 Все, що скажеш, я зроблю,
 Бо тебе, матусю, рідна,
 Дуже, дуже я люблю.
 Женя ЖИДІК.
Мал. М. ЖАГЛІНОЇ.

 МОЇ БАТЬКИ
 Мій тато, Володимир Михайлович, агроном. Він дуже багато працює, але для мене і моєї молодшої сестри час знаходить. Зранку він планує роботу на цілий день. Вдень він об’їжджає усі поля та дивиться, чи всі вони виорані та засіяні, які на них сходи. Увечері тато подає зведення своєму керівникові Петрові Савелійовичу Калину. Він - депутат Верховної Ради Криму, а мій тато депутат сільської ради. На наших полях вирощують пшеницю, кукурудзу, соняшник, ячмінь. Влітку, коли збирають врожай, на полі дуже багато комбайнів та машин, що возять намолочене зерно на тік. Кожен рік господарство, в якому працює тато, вирощує високі врожаї. А торік на наших полях побував сам Президент України. Я в цей час був у машині батька і бачив теж високих гостей зі столиці нашої держави. Я був гордий за свого тата.
 Мою матусю звуть Галина Миколаївна. Вона також багато працює. В неї дуже відповідальна робота, але мама знаходить час, щоб побути разом з нами. Вона нас дуже любить, і ми її дуже любимо. Вона дуже рано їде на роботу, тому що працює вона не в нашому селі. Зранку вона встигає сама поснідати і нам приготувати сніданок. Коли ввечері мама приходить додому, то швидко готує вечерю, а потім ми всі разом спілкуємось, дивимось телевізор, читаємо художню літературу.
 Кілька слів про себе. Я Ісмет Гарбузов, учень 7-го класу Журавлівської ЗОШ Сімферопольського району. Наш клас веселий, дружний, ніхто ніколи нікого не залишає в біді. Цьому навчають нас батьки та вчителі. І серед них - вчителька української мови та літератури Антоніна Іванівна Подгорбунських. В кабінеті  багато стендів, портретів, рушників. На шафі - український посуд, на стінах - український одяг. В кабінеті багато книг, папок з різними матеріалами про письменників. Портрет Т. Г. Шевченка, нашого геніального поета, прикрашений вишиваним рушником.
 Ісмет ГАРБУЗОВ,
 учень 7-го класу Журавлівської ЗОШ Сімферопольського району.
 
 МАРИНКА
 У моєму столі зберігається листівка, зроблена й підписана моєю однокласницею Маринкою для мене на 23 лютого. Кожного разу, коли я беру її до рук, відчуваю тепло. Це, мабуть, тому, що Маринка - незвичайна дівчинка. І згадую одну розмову з мамою.
 Якось матуся спитала мене: «Яка дівчинка у класі тобі здається найдобрішою?» Я відповів: «Мабуть, Марина Ходій». А ще сказав матусі, що в неї немає рук. Мама здивувалася: «Та як же вона обходиться без рук?» І я розповів матусі, що дівчина не тільки пише, вона ще й дуже гарно малює. А вишиває - очей не відвести! Взагалі, Маринка робить багато чого краще за інших.
 Відтоді минув час. Ми вже у шостому класі. Торік Марині було присуджено премію «Гордість країни» в номінації «За дитячу мужність», яку вона отримала в Києві напередодні Нового року. Ми всі були горді за нашу однокласницю.
 Здається, що все гаразд. Але чого так щемить серце? Чому у своєму щоденнику Маринка написала, що посміхається час від часу крізь сльози? І взагалі, чи є в тому справедливість, що така гарна дівчинка так знедолена? Я подумав, що за відповідями треба звернутись до самої Маринки.
 Чи любить вона людей, чи не заздрить вона їм? Чи знає, у чому сенс її життя? Що більше полюбляє: допомагати чи щоб їй допомагали? Чи свариться з братом?
 Я гадаю, й вам хотілося б знати, що відповіла дівчинка. Але поки що я не зміг поговорити з нею, тому що вона перебуває у лікарні в Києві. Ми можемо лише побажати їй добра й чекати зустрічі.
 P. S. Листівка нагадує мені про те, як потрібно переборювати свої недуги. Я, здається, починаю розуміти, для чого такі люди приходять у наш світ. Наш клас називають найдружнішим та найсвітлішим, мабуть, через те, що Маринка, мов сонечко, освітлює наше життя. Кожного з нас вчить радіти життю й цінувати кожну хвилинку.
 Павло ЦВЄЛИХ,
 учень 6-го «б» класу гімназії № 1.
 м. Саки.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 14.05.2004 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1990

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков