Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...


САВЧЕНКО ОГОЛОСИЛА СУХЕ ГОЛОДУВАННЯ
В╕део з заявою розм╕щене на стор╕нц╕ нардепа у Facebook.


РОС╤Я ПЕРЕСЕЛИЛА ДО АНЕКСОВАНОГО КРИМУ ПОНАД 105 ТИСЯЧ РОС╤ЯН
Про це головнокомандувач ВМС ЗСУ ╤гор Воронченко заявив в ╕нтерв'ю theБабелю.


«ПЕРША СОТНЯ»: В╤ЙНА ╤ КОХАННЯ
У к╕нотеатрах Укра╖ни в╕дбуваються презентац╕╖ документального повнометражного ф╕льму...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 13.04.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 13.04.2018
РОС╤Я СТЕЖИЛА ЗА СКРИПАЛЯМИ З 2013 РОКУ ╤ ТЕСТУВАЛА ОТРУТУ…

Рос╕я проводила випробування з нанесенням нервово-парал╕тичних отрут на дверн╕ ручки ще до спроби отру╓ння Серг╕я Скрипаля в британському Солсбер╕. Як пише "Новое время", про це пов╕домля╓ The Guardian з посиланням на дан╕ британсько╖ розв╕дки.
Кр╕м того, зг╕дно з ц╕╓ю ╕нформац╕╓ю, рос╕йськ╕ спецслужби в╕дстежували електронну пошту Скрипаля та його дочки Юл╕╖ як м╕н╕мум з 2013 року.
Так╕ дан╕ розв╕дки м╕стяться в оприлюдненому лист╕ радника британського уряду з питань нац╕онально╖ безпеки Марка Седв╕ла генеральному секретарю НАТО Йенс Столтенбергу. "Под╕бн╕ документи у Велик╕й Британ╕╖ вкрай р╕дко стають надбанням громадськост╕", - зазнача╓ The Guardian.
У цьому лист╕ Седв╕л, який волод╕╓ в╕домостями про д╕яльн╕сть вс╕х розв╕дувальних служб Сполученого Корол╕вства, наводить деяк╕ дан╕ розв╕дки, як╕ мала на уваз╕ британський прем'╓р Тереза Мей у сво╓му виступ╕ в парламент╕. Незабаром п╕сля замаху на Скрипаля Мей заявила, що Рос╕я "з великою часткою ймов╕рност╕" несе в╕дпов╕дальн╕сть за це отру╓ння.
"У нас ╓ ╕нформац╕я про зац╕кавлен╕сть рос╕йсько╖ розв╕дки Скрипалями, починаючи як м╕н╕мум з 2013 року, коли обл╕ков╕ записи електронно╖ пошти, що належать Юл╕╖ Скрипаль, стали метою к╕берспец╕ал╕ст╕в ГРУ", - пише Седв╕л.
В╕н також зазнача╓, що протягом 2000-х рок╕в Рос╕я зд╕йснювала програму, що включала в себе випробування способ╕в доставки х╕м╕чних бойових отрут ╕ п╕дготовку представник╕в спецп╕дрозд╕л╕в для використання тако╖ збро╖.
"Надал╕ програма включала в себе вивчення метод╕в застосування нервово-парал╕тичний речовин, включаючи нанесення на ручки дверей, - п╕дкреслю╓ Седв╕л. - Протягом останнього десятил╕ття Рос╕я виробляла й накопичувала невелик╕ к╕лькост╕ речовин сер╕╖ Новачок".
Ран╕ше експерти Орган╕зац╕╖ ╕з заборони х╕м╕чно╖ збро╖ (ОЗХЗ) п╕дтвердили висновки Британ╕╖ про речовину, якою було отру╓но екс-агента Серг╕я Скрипаля.
Скрипаля та його доньку Юл╕ю отру╖ли нервово-парал╕тичним речовиною Новачок в березн╕ 2018 року. Обидва вони вже вийшли з критичного стану та йдуть на поправку. Юл╕ю Скрипаль виписали з╕ шпиталю, однак ╖╖ батько все ще знаходиться п╕д наглядом л╕кар╕в.
Рос╕я заперечу╓ будь-яку свою причетн╕сть до гучного замаху.
(Ukrinform)

РОС╤ЙСЬКИЙ Х╤М╤К ПОЯСНИВ, ЩО ВРЯТУВАЛО СКРИПАЛ╤В

Х╕м╕к В╕л М╕рзаянов, який назива╓ себе одним ╕з засновник╕в речовини "Новичок", вважа╓, що застосовувати цю речовину в британському кл╕мат╕ не мало сенсу. Про це в╕н заявив в ╕нтерв'ю "Коммерсантъ FM".
Орган╕зац╕я з заборони х╕м╕чно╖ збро╖ п╕дтвердила, що подв╕йного шпигуна Серг╕я Скрипаля та його доньку отру╖ли в Солсбер╕ речовиною "Новичок", у як╕й практично не було дом╕шок.
М╕рзаянов прокоментував: "Якщо дуже чистий продукт, то, зв╕сно, це зроблено в лаборатор╕╖. Це можна перегнати, додатково очищати в лаборатор╕╖. Зв╕сно, не в будь-як╕й лаборатор╕╖ таку речовину можна зробити, т╕льки у висококвал╕ф╕кованому центр╕, що ма╓ досв╕д роботи з отруйними речовинами".
"Недол╕к ц╕╓╖ сер╕╖ "Новичк╕в" у тому, що вони мають високу г╕дровразлив╕сть, тобто це нест╕йк╕ сполуки, загалом-то кажучи. Ця речовина може бути ст╕йкою лише в умовах в╕дсутност╕ вологи й вологост╕. Речовину застосували в Англ╕╖ 4 березня, де стояв туман – крапельки води в пов╕тр╕", – сказав в╕н.
"Вони не знали ф╕зико-х╕м╕чн╕ властивост╕ ц╕╓╖ речовини. Цю речовину можна застосувати, т╕льки коли пов╕тря сухе, т╕льки в цих умовах. Випробовують цю речовину де? У Шиханах на пол╕гон╕, де сухе пов╕тря. Ще в Нукус╕ – там взагал╕ дощ╕в нема╓", – заявив х╕м╕к.
В╕н висловив свою верс╕ю, чому Скрипал╕ не загинули ╕ люди навколо "не дуже постраждали":
"Вони по╖хали в ресторан, за ╖хньо╖ в╕дсутност╕ намастили ручку дверей сум╕шшю А-234 в желе. Р╕ч у т╕м, що, коли намастили, почалася реакц╕я г╕дрол╕зу – реакц╕я речовини з водою митт╓во почина╓ться. ╤ за цей час концентрац╕я речовини встигла впасти, щонайменше, в к╕лька раз╕в. ╤ тому вони отримали дозу, але не летальну, тому що розрахункова концентрац╕я впала".
"Причому вони ж поверталися, а якби ця пара не при╖хала вдень, там би речовини вже було недостатньо для летального результату. Ось моя в╕дпов╕дь тим, хто каже, що якби це був "Новичок", то жертв було б б╕льше, а Скрипал╕ б загинули", – заявив М╕рзаянов.
На його думку, "цю речовину в цих умовах м╕г застосовувати лише ╕д╕от, який н╕чого не зна╓ про х╕м╕чн╕ властивост╕ "Новичка".
"Якщо його кинути в воду, за к╕лька годин там сл╕д╕в нав╕ть не буде, розум╕╓те? У вод╕ розклада╓ться митт╓во. Якщо вода п╕дкислена, то це митт╓во, к╕лька хвилин – ╕ речовини нема╓", – сказав х╕м╕к.
"Ми працювали з цим "Новичком" у лаборатор╕ях ╕з дегазатором – за дегазатор був 3%-й розчин соляно╖ кислоти. Тому, зв╕сно, при л╕куванн╕ Скрипал╕в треба було, мабуть, просто п╕двищити кислотн╕сть – це б допомогло", – додав М╕рзаянов.
В╕н вважа╓, що "Новичок" можливо виготовити в одн╕й кра╖н╕ ╕ привезти в ╕ншу без втрати чистоти: "У закритому вигляд╕, якщо в нього волога не проника╓, тод╕ можна".
"Головна б╕да цього "Новичка" – це волога. У присутност╕ вологи "Новичок" не живе, в╕н розклада╓ться. Не в╕дразу, зв╕сно – ол╕я чи желе перешкоджа╓", – додав х╕м╕к.
Ран╕ше М╕рзаянов заявляв, що п╕сля "Новичка" неможливо повн╕стю одужати.
М╕рзаянова у ЗМ╤ називають розробником "Новичка", але учасники розробки отруйних речовин рос╕йського Державного НД╤ орган╕чно╖ х╕м╕╖ ╕ технолог╕╖ це заперечують.
Британська розв╕дка вважа╓, що нервово-парал╕тична речовина "Новичок", якою отру╖ли Серг╕я ╕ Юл╕ю Скрипал╕в, була виготовлена на рос╕йськ╕й в╕йськов╕й досл╕дницьк╕й баз╕ у Саратовськ╕й област╕.
Рос╕я заперечу╓ причетн╕сть до отру╓ння родини Скрипал╕в, мовляв, давно знищили запаси газу,
Олена Рощенко, УП

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 13.04.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19873

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков