Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3008)
З потоку життя (6197)
Душі криниця (3423)
Українці мої... (1452)
Резонанс (1476)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1657)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РФ ПОРУШУЮТЬСЯ ПРАВА УКРА╥НЦ╤В, ЯК╤ НЕ ЗГОДН╤ З РОС╤ЙСЬКОЮ ОКУПАЦ╤╢Ю КРИМУ ╤ ЧАСТИНИ ДОНБАСУ
Про це йдеться у четвертому висновку Консультативного ком╕тету Рамково╖ конвенц╕╖ про захист...


СКАНДАЛЬНИЙ НАС╤РОВ ВИДУЖАВ УЖЕ НАСТ╤ЛЬКИ, ЩО ПОДАВСЯ В КАНДИДАТИ У ПРЕЗИДЕНТИ
Таким чином, Нас╕ров став 14-ю людиною, яка ма╓ нам╕р балотуватися на посаду глави держави.


СВОБОДУ РЕЛ╤Г╤ЙНИМ ГРОМАДАМ!
Законодавство про правила переходу громад з одн╕╓╖ церкви до ╕ншо╖ затверджене Радою. 229 голос╕в...


РОС╤ЯНИ ЙДУТЬ ╤З ПАР╢. САМ╤. ТОЖ СКАЖЕМО ╥М — НЕХАЙ ЩАСТИТЬ!
Чи варто чекати на як╕сь насл╕дки р╕шення РФ не направляти свою делегац╕ю в ПАР╢?


ГОЛОВН╤ Ц╤ННОСТ╤ Й МОЩ╤ ЛАВРСЬКИХ СВЯТИХ НА М╤СЦ╤
У висновку ком╕с╕╖ було рекомендовано т╕ культурн╕ ц╕нност╕, як╕ не використовуються в рел╕г╕йних...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 09.03.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 09.03.2018
УКРА╥НА ЗАКЛИКАЛА КРА╥НИ НАТО НЕ ВИЗНАВАТИ «ВИБОРИ» ПРЕЗИДЕНТА РФ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ

Укра╖нськ╕ пол╕тики закликали представник╕в парламент╕в кра╖н-член╕в НАТО не визнавати результати «вибор╕в» Володимира Пут╕на президентом РФ у тимчасово окупованому Криму, адже вони в╕дбуваються з порушенням м╕жнародного права. Про це народний депутат в╕д «Блоку Петра Порошенка», голова пост╕йно╖ парламентсько╖ делегац╕╖ у Парламентськ╕й асамбле╖ НАТО ╤рина Фр╕з пов╕домила у Facebook п╕сля завершення панел╕ М╕жпарламентсько╖ ради Укра╖на-НАТО «М╕л╕таризац╕я Криму ╕ порушення прав людини на п╕востров╕».
«Звернула увагу у виступ╕ на м╕л╕таризац╕ю п╕вострова не лише конвенц╕йною збро╓ю, але й розм╕щенням збро╖ масового знищення, зокрема, крилатих ракет з ядерними бо╓зарядами, а також комплекс╕в Тополь-М -бал╕стичних м╕жконтинентальних ракет», – п╕дкреслила Фр╕з. За ╖╖ словами, «виклика╓ занепоко╓ння, з нашо╖ точки зору, розконсервац╕я об’╓кт╕в на кшталт «Феодос╕я-13» на територ╕╖ Криму, що побудован╕ за час╕в холодно╖ в╕йни та призначенн╕ для збер╕гання збро╖ масового ураження». Парламентар╕й звернула увагу присутн╕х на включення до складу Чорноморського флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ п╕дводних човн╕в, що ╓ нос╕ями ракет з ядерними зарядами. «Зрозум╕лим ╓, що в Криму форму╓ться потужна ударна група, що вже ╕стотно зм╕ню╓ баланс сил в рег╕он╕», – зазначила Фр╕з. За ╖╖ словами, окремим питанням сто╖ть ц╕леспрямована пол╕тика окупац╕йно╖ влади до штучно╖ зм╕ни етн╕чного складу п╕вострова. «В╕дбува╓ться активне переселення представник╕в етн╕чних груп Сиб╕ру до Криму. Натом╕сть, особи, що, зокрема, проходили службу в Збройних силах Укра╖ни, але залишилися на п╕востров╕, переводяться до в╕йськових частин П╕вденного та Центрального в╕йськового округ╕в РФ», - зазначила депутат.
Фр╕з також зауважила, що голова Меджл╕су Рефат Чубаров звернув увагу на системн╕ та кричущ╕ порушення прав людини на п╕востров╕, зокрема, щодо кримськотатарського населення, примушення до переселення, насильницько╖ паспортизац╕╖, пересл╕дування за рел╕г╕йним та нац╕ональним ознаками. «Також обговорювалося питання знищення окупац╕йною владою культурно╖ спадщини Криму та часткове вивезення пам’яток культури та мистецтва до Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Це занепоко╓ння повн╕стю п╕дтримали учасники М╕жпарламентсько╖ ради Укра╖на-НАТО», – резюмувала Фр╕з.
Як пов╕домляв УН╤АН, в Одес╕ в╕дкрилося дводенне зас╕дання М╕жпарламентсько╖ ради Укра╖на-НАТО, в якому беруть участь понад 70 ос╕б. Вибори президента РФ призначено на 18 березня – р╕чницю анекс╕╖ Криму.

ПОРОШЕНКО ЗАКЛИКА╢ М╤ЖНАРОДНИХ СПОСТЕР╤ГАЧ╤В НЕ ╥ХАТИ НА РОС╤ЙСЬК╤ «ВИБОРИ» В КРИМ

Президент Петро Порошенко та м╕н╕стр  закордонних справ Ф╕нлянд╕╖ Т╕мо Сойн╕ обговорили ситуац╕ю на Донбас╕ та у Криму, а також перспективи розгортання миротворчо╖ м╕с╕╖ ООН. Про це пов╕домля╓ прес-служба Президента.
«Президент Порошенко та м╕н╕стр Сойн╕ обговорили ситуац╕ю на Донбас╕ та Криму, зокрема перспективи розгортання миротворчо╖ м╕с╕╖ ООН. Сторони п╕дтримали необх╕дн╕сть продовження режиму санкц╕й проти Рос╕╖ до повного в╕дновлення суверен╕тету ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни», - йдеться у пов╕домленн╕.
Порошенко п╕д час зустр╕ч╕ висловив вдячн╕сть за незм╕ну активну п╕дтримку Ф╕нлянд╕╓ю територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ та суверен╕тету Укра╖ни,  дотримання режиму санкц╕й ╢С проти РФ ф╕нськими компан╕ями, а також сприяння прогресу в реформах в Укра╖н╕.
Порошенко наголосив, що нам╕ри Кремля провести голосування на президентських виборах на територ╕╖ укра╖нського Криму прямо суперечать м╕жнародному праву. «Глава держави закликав м╕жнародних партнер╕в не лише до пол╕тичного засудження проведення незаконного виборчого процесу на п╕востров╕, але й вжити належних заход╕в для недопущення сво╖х громадян до так званого «м╕жнародного спостереження», - наголошу╓ться в пов╕домленн╕.
Окрему увагу було прид╕лено питанням двостороннього сп╕вроб╕тництва, реал╕зац╕╖ проект╕в у сфер╕ енергоефективност╕ та реформування осв╕ти в Укра╖н╕ за ф╕нансово╖ п╕дтримки Ф╕нлянд╕╖. Президент Укра╖ни наголосив, що за сучасних умов, питання енергоефективност╕ набува╓ особливого значення для Укра╖ни.
Сторони домовилися п╕дтримувати позитивну динам╕ку двостороннього д╕алогу, чому, зокрема, сприятиме в╕зит президента Ф╕нлянд╕╖ до Укра╖ни.
Як пов╕домлялося, ран╕ше м╕н╕стр закордонних справ Павло Кл╕мк╕н на сп╕льному бриф╕нгу з Т╕мо Сойн╕ заявив, що Ф╕нлянд╕я у ц╕лому готова долучитися до миротворчо╖ м╕с╕╖ ООН на Донбас╕, але ще треба тиснути на Рос╕ю щодо формату тако╖ м╕с╕╖.
(Укр╕нформ)

М╤НТОТ ПРОСИТЬ КРИМЧАН НЕ ЙТИ НА ВИБОРИ ОКУПАНТ╤В

М╕н╕стерство з питань тимчасово окупованих територ╕й та внутр╕шньо перем╕щених ос╕б Укра╖ни закликало кримчан не брати участ╕ у незаконних виборах президента Рос╕╖ на територ╕╖ п╕вострова. Про це йдеться у заяв╕, опубл╕кован╕й на сайт╕ М╕нТОТ.
"М╕жнародною сп╕льнотою визнано окупац╕ю та анекс╕ю Автономно╖ Республ╕ки Крим та м. Севастополя незаконними, а д╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖  були засуджен╕", - сказано у пов╕домленн╕.
У М╕нТОТ зазначають, що вибори президента РФ на тимчасово окупован╕й територ╕╖ ╓ незаконними та нелег╕тимними.
Кр╕м того у м╕н╕стерств╕ наголошують, що проведення кра╖ною-окупантом вибор╕в в АР Крим ╓ грубим порушенням Конституц╕╖ ╕ законодавства Укра╖ни, основних принцип╕в ╕ норм м╕жнародного права.
У М╕нТОТ додали, що зг╕дно з Законом Укра╖ни "Про забезпечення прав ╕ свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни", в Криму д╕╓ особливий правовий режим, зг╕дно з яким жодних вибор╕в на територ╕╖ окупованого Криму не проводиться, а вс╕ органи влади створен╕ кра╖ною-окупантом та ухвален╕ ними р╕шення визнаються нелег╕тимними та незаконними.
«Укра╖нська правда»

У МЗС РОЗПОВ╤ЛИ, ЯК БУДУТЬ РЕАГУВАТИ НА «ВИБОРИ» ПРЕЗИДЕНТА РФ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ

Укра╖на наполягатиме на запровадженн╕ санкц╕й проти ус╕х орган╕затор╕в вибор╕в президента Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в тимчасово окупованому Криму, як╕ мають в╕дбутися 18 березня. Про це заступник м╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни з питань ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖ Олена Зеркаль сказала в еф╕р╕ «5-го каналу». Зокрема, ╖╖ запитали про правов╕ насл╕дки для РФ в контекст╕ проведення вибор╕в в окупованому Криму.
"Я думаю, що ми будемо реагувати ╕ реагувати дуже серйозно, оск╕льки у нас ╓ ц╕лий масив двосторонн╕х договор╕в, включаючи ╕ Великий догов╕р (Догов╕р про дружбу, сп╕вроб╕тництво ╕ партнерство м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕йською Федерац╕╓ю - УН╤АН), ╕ це буде ще одним черговим, але дуже сутт╓вим порушенням цього Великого договору", - наголосила Зеркаль. Вона запевнила, що реакц╕я Укра╖ни "не забариться", ╕ спочатку це буде пол╕тична реакц╕я. При цьому Зеркаль сказала, що реакц╕я стосуватиметься представник╕в окупац╕йно╖ влади в Криму, колаборант╕в ╕ учасник╕в вибор╕в. "Ми вже зараз в╕дпрацьову╓мо увесь цей спектр людей - як╕ колаборанти, як╕ беруть участь у виборчих ком╕с╕ях, як╕ допомагають проведенню вибор╕в, ╕ так само, як ми реагували на вибори до Держдуми, ми також будемо реагувати ╕ зараз", - заявила заступник глави МЗС. Вона нагадала, що п╕сля 18 вересня 2016 року, коли в окупованому Криму пройшли вибори депутат╕в Державно╖ думи РФ, тод╕ "спрацювала наша домовлен╕сть з литовцями, як╕ внесли вс╕х цих людей у санкц╕йн╕ списки". "╤ литовськ╕ санкц╕йн╕ списки фактично використовуються для вс╕╓╖ Шенгенсько╖ зони", - заявила Зеркаль.
Водночас, ╖╖ запитали, чи будуть насл╕дки для тих мешканц╕в Криму, як╕, збер╕гши укра╖нськ╕ паспорти, прийдуть на д╕льниц╕ для голосування за президента РФ на п╕востров╕. "Довол╕ важко застосувати санкц╕╖ до яко╖сь частини населення Криму як такого, звичайно, це буде проблематично. Що стосу╓ться тих, хто бере участь безпосередньо у виборчому процес╕, член╕в виборчих ком╕с╕й, д╕йсно - це буде санкц╕йний режим", - наголосила Зеркаль. Також вона сказала, що нема╓ засоб╕в, аби в╕дстежити, чи ходила певна людина в Криму на виборч╕ д╕льниц╕.
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 09.03.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19765

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков