Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3008)
З потоку життя (6197)
Душі криниця (3423)
Українці мої... (1452)
Резонанс (1476)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1657)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РФ ПОРУШУЮТЬСЯ ПРАВА УКРА╥НЦ╤В, ЯК╤ НЕ ЗГОДН╤ З РОС╤ЙСЬКОЮ ОКУПАЦ╤╢Ю КРИМУ ╤ ЧАСТИНИ ДОНБАСУ
Про це йдеться у четвертому висновку Консультативного ком╕тету Рамково╖ конвенц╕╖ про захист...


СКАНДАЛЬНИЙ НАС╤РОВ ВИДУЖАВ УЖЕ НАСТ╤ЛЬКИ, ЩО ПОДАВСЯ В КАНДИДАТИ У ПРЕЗИДЕНТИ
Таким чином, Нас╕ров став 14-ю людиною, яка ма╓ нам╕р балотуватися на посаду глави держави.


СВОБОДУ РЕЛ╤Г╤ЙНИМ ГРОМАДАМ!
Законодавство про правила переходу громад з одн╕╓╖ церкви до ╕ншо╖ затверджене Радою. 229 голос╕в...


РОС╤ЯНИ ЙДУТЬ ╤З ПАР╢. САМ╤. ТОЖ СКАЖЕМО ╥М — НЕХАЙ ЩАСТИТЬ!
Чи варто чекати на як╕сь насл╕дки р╕шення РФ не направляти свою делегац╕ю в ПАР╢?


ГОЛОВН╤ Ц╤ННОСТ╤ Й МОЩ╤ ЛАВРСЬКИХ СВЯТИХ НА М╤СЦ╤
У висновку ком╕с╕╖ було рекомендовано т╕ культурн╕ ц╕нност╕, як╕ не використовуються в рел╕г╕йних...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 09.03.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 09.03.2018
РУЙНУВАННЯ ПРОТЕСТНОГО ТАБОРУ П╤Д РАДОЮ: ГОСТРА РЕАКЦ╤Я СОЦМЕРЕЖ

Головними темами обговорення ╓ застосування сили пол╕ц╕╓ю, пол╕тичн╕ оц╕нки ╕ репл╕ка м╕н╕стра Арсена Авакова про те, як пол╕ц╕я «прикрутила»…
***
Як пов╕домляло Громадське рад╕о, 3 березня п╕д Верховною Радою в╕дбулися сутички м╕ж м╕тингувальниками та пол╕ц╕╓ю. Зг╕дно з р╕шенням суду, пол╕ц╕я мала проводити сл╕дч╕ д╕╖ у наметовому м╕стечку, однак протестувальники почали чинити оп╕р. Через з╕ткнення п╕д Радою постраждали 11 актив╕ст╕в та 7 пол╕цейських. Пол╕ц╕я затримала 111 ос╕б, до вечора ус╕х затриманих в╕дпустили. За словами пол╕ц╕╖, у протестувальник╕в вилучили 9 бойових гранат РГД-5 з запалами. А також страйкбольн╕ гранати, патрони кал╕бру 7.62, багато «коктейл╕в Молотова» з приладнаними петардами, телескоп╕чн╕ та металев╕ дубинки. У пол╕ц╕╖ заявили, що вилучення предмет╕в в╕дбува╓ться у рамках вже в╕дкритих крим╕нальних проваджень. Нараз╕ встановлюються власники вилучених предмет╕в. Власникам збро╖ буде пред’явлено п╕дозру за статтею 263 Крим╕нального кодексу — незаконне поводження з╕ збро╓ю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Кер╕вник секретар╕ату Уповноваженого Верховно╖ Ради з прав людини Богдан Крикливенко зазначив, що за фактом з╕ткнень п╕д ВР оф╕с Уповноваженого Верховно╖ Ради з прав людини готу╓ оф╕ц╕йну заяву. За його словами, попередн╕й анал╕з под╕й св╕дчить про низку порушень з боку правоохоронц╕в.
***
Оц╕нки журнал╕ст╕в, блогер╕в та пол╕тик╕в коливаються в╕д однозначного схвалення штурму ╕ знесення табору до ╖╖ категоричного заперечення. Серг╕й Сидоренко, редактор «╢вропейсько╖ правди», ще до того, як стало в╕домо про травми ╕ поранених, написав «╤ шо, правда тепер можна буде про╖хати Грушевського? Wow,не в╕риться!» ╤ поставив поруч рожеве сердечко. На це один ╕з орган╕затор╕в наметового м╕стечка ╢гор Собол╓в в╕дпов╕в йому у коментар╕: «Непокаране зло вже повернулося. ╤ не т╕ш себе ╕люз╕ями, що тоб╕ не доведеться з ним боротися не на життя, а на смерть. ╤ що воно не прийде до тебе». Пан Сидоренко парирував цей допис так: «Те, що Беркути повернулися — це ф╕гово ╕ неприпустимо. Коли я писав цей допис — детал╕, до слова, не були в╕дом╕, та й под╕╖ лише розгорталися, подивись час. Але претенз╕й щодо штучного перекриття Грушевського це жодним чином не стосу╓ться. Сьогодн╕шн╓ свав╕лля беркут╕в не лег╕тим╕зу╓ попередн╕ м╕сяц╕ пустого наметового м╕стечка».
Сотн╕ людей поширили фото, на яких пол╕ц╕я трима╓ на кол╕нах затриманих учасник╕в акц╕╖ протесту. Також чимало зн╕мк╕в з побитими мешканцями табору. Багато користувач╕в соцмереж засудили застосування сили п╕д час л╕кв╕дац╕╖ наметового м╕стечка. Серед тих, хто засудив, зокрема, й к╕лька журнал╕ст╕в, яких побили або обприскали газом пол╕цейськ╕. П╕зн╕ше було пов╕домлення, що проти таких пол╕цейських розпочали провадження.
Прокоментував под╕╖ п╕д Радою ╕ м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ Арсен Аваков. В╕н написав пост, що його багато хто розц╕нив як глузливий: «Мы тоже прикрутили, а говорят тут некоторые, шо не то имели ввиду». Очевидно, що пан Аваков робив посилання на акц╕ю з економ╕╖ газу п╕д хештегом #прикрути. П╕зн╕ше м╕н╕стр цей пост видалив. Журнал╕ст Вахтанг К╕п╕ан╕ так в╕дреагував на допис м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ: «Коли Аваков сяде, а це неодм╕нно станеться, йому теж п╕дкинуть гранату. Якщо не в машину, то в камеру. Якщо не учбову, то яку знайдуть».
Народний депутат Серг╕й Лещенко (БПП) написав наступне: «Я был свидетелем, как ставили палаточные городки в 2000, 2004, 2013, 2017 годах. И видел, чем это заканчивалось. Поэтому возьму на себя смелость вывести универсальное правило — власть, которая разгоняет протест, потом плохо кончает. Она не слышит людей, ищет во всем руку Бжезинского, Березовского, Сороса, Нуланд, Курченко, находит себе простое оправдание, закрывает глаза на свои очевидные промахи, оправдывает себя — а значит, не оставляет другого пути для дальнейшего развития, кроме как еще более массовый протест и бесславный финал».
╢вген ╤хельзон, блогер ╕ мандр╕вник, вважа╓, що пор╕внювати д╕╖ силовик╕в час╕в Януковича ╕ д╕╖ пол╕ц╕╖ 3 березня не можна: «Сегодня несколько раз прочитал в ленте, что по сравнению с разгоном сегодняшнего «майдана», Янукович просто ребенок. Заскролльте меня назад, люди. Есть же какая-то память, в конце концов. Отставить безумство, вернитесь к здравому смыслу». Ф╕лософ ╕ колишн╕й кер╕вник Фонду В╕дродження» ╢вген Бистрицький в коментар╕ до поста ╢гора Собол╓ва з пов╕домлення про знесення табору висловив думку, що ситуац╕я програшна для обох стор╕н конфл╕кту: «Ще раз: Програшна, loss-loss, ситуац╕я для вс╕х стор╕н, для кра╖ни. Головна проблема цього протесту — к╕нцева втрата його публ╕чного значення. Головна проблема для д╕ючо╖ влади — неспроможн╕сть несиловими методами публ╕чно спростувати — делег╕тимувати — його пол╕тичне значення». Пол╕ттехнолог Володимир Петров звернув увагу на пол╕тичний контекст под╕й п╕д Радою: «Если кто-то не понимает — объясню: Вы видите результат договоренности БПП и НФ о едином блоке на выборах президента. С чем я вас и поздравляю».
Низка пол╕тичних сил опубл╕кувала у «Фейсбуку» сп╕льну заяву за п╕дсумками под╕й п╕д Радою. ╥╖, зокрема, п╕дписали пол╕тичн╕ парт╕╖ «Громадянська позиц╕я», «╢вропейська парт╕я Укра╖ни», «Рух нових сил», «Народний контроль», «Альтернатива», ВО «Батьк╕вщина» та Громадянський рух «Хвиля». У заяв╕, зокрема, д╕ям пол╕ц╕╖ да╓ться наступна оц╕нка: «Ми вважа╓мо так╕ д╕╖ влади злочином. Оч╕льники силово╖ вертикал╕ намагаються виправдати цю «акц╕ю» тим, що протестувальники н╕бито готували захоплення парламенту. Ми сприйма╓мо ц╕ заяви як св╕дому брехню. Протест, що тривав з 17 жовтня 2017 року, залишався мирним, ус╕ провокац╕╖ та насильство зд╕йснювали виключно представники влади. План влади простий: показати, що будь-який мирний протест буде дискредитований, а його учасники – покаран╕. Укра╖нцям пропонують змиритися з тим, що в╕д них н╕чого не залежить. А тим, хто не змириться, – пол╕цейськ╕ кийки, наручники, ╜рати».
Координаторка «╢вромайдану SOS» Олександра Матв╕йчук вважа╓, що пол╕ц╕я д╕яла непрофес╕йно, непропорц╕йно застосувавши силу проти учасник╕в акц╕╖ ╕ побивши журнал╕ст╕в. Але, на ╖╖ думку, важливо, що й небагато хто в Укра╖н╕ готовий захищати право на протест тих, з чи╖ми поглядами не погоджу╓ться: «Судове р╕шення пол╕ц╕я ма╓ виконувати ╕з дотриманням стандарт╕в пол╕цейсько╖ д╕яльност╕. Тобто, законне насилля потр╕бно застосовувати диференц╕йовано та пропорц╕йно, нейтрал╕зовувати саме агресивних ос╕б, забезпечити персональну ╕дентиф╕кац╕ю особового складу та дати можлив╕сть прес╕ бути присутньою при цих д╕ях. Натом╕сть, що ми ма╓мо. Постраждал╕ три журнал╕сти ╕з камерами, к╕льк╕сть людей ╕з ушкодженнями голови (!), примусове доставлення б╕льше 100 “св╕дк╕в” до райв╕дд╕лк╕в ╕ т.п. (…) Непрофес╕онал╕зм правоохоронц╕в у воююч╕й кра╖н╕ ╕з ус╕ма реальними загрозами та акц╕ями п╕двищеного р╕вня конфл╕ктност╕ нам дорого об╕йдеться. Водночас проблема не т╕льки в цьому. Проблема з╕ значною частиною населення. Багато хто дос╕ сприйма╓ мирн╕ з╕брання виключно як прив╕лей для тих людей, чи╖ погляди ╖м подобаються. Це особливо видно по коментарях, на кшталт, “ще мало ╖х побили”. Тим самим ц╕ люди дають карт-бланш влад╕ на застосування непропорц╕йного насилля. ╤ дуже ризикують. Вони щиро здивуються, коли для виконання судового р╕шення без жодних на це п╕дстав ╖м теж проломлять голову».
https://hromadskeradio.org

МВС: ЗАТРИМАНИХ П╤Д ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ НЕ ПРИНИЖУВАЛИ ╤ НЕ БИЛИ

Пол╕ц╕я не поводилася ╕з затриманими п╕д Верховною Радою м╕тингувальниками з надм╕рною жорсток╕стю. Про це у в╕дпов╕дь на пов╕домлення Мустафи На╓ма написав на свой стор╕нц╕ у Facebook директор Департаменту комун╕кац╕й МВС Артем Шевченко. Напередодн╕ у мереж╕ з’явилися фото, на яких видно, як затриман╕ у сутичках п╕д Верховною Радою протестувальники стоять на кол╕нах б╕ля сп╕вроб╕тник╕в пол╕ц╕╖. Народний депутат Мустафа На╓м написав, що ╕н╕ц╕юватиме спец╕альне розсл╕дування у ц╕й справ╕ в рамках парламентського контролю. «Я перепрошую, а ось це нав╕що? Це в яких ╕нструкц╕ях прописано — ставити затриманих на кол╕на ╕ позувати на камери, тримаючи людей за ком╕р, як худобу?! ╤ як п╕сля цього ми хочемо, щоб люди ставилися до пол╕ц╕╖? Н╕, я розум╕ю, що була зл╕сть за побитих пол╕цейських; розум╕ю ╕ засуджую атаки на патрульних, але це ж не джунгл╕, а кра╖на, сусп╕льство ╕ органи влади. До чого було ст╕льки зусиль, публ╕чно╖ роботи ╕ розмов, якщо одна така фотограф╕я п╕дрива╓ всю цю тенд╕тну конструкц╕ю ╕ нав╕ва╓ спогади зв╕рств чотирир╕чно╖ давнини?! Буду ╕н╕ц╕ювати проведення спец╕ального розсл╕дування цих факт╕в у рамках парламентського контролю. Реформи робляться не для чиновник╕в, не для пол╕тик╕в ╕ не на пару м╕сяц╕в. Ми м╕ня╓мо систему для людей, за грош╕ сусп╕льства ╕ на багато рок╕в. Якщо чиновники ╕ пол╕тики не в змоз╕ зберегти досягнуте, за це треба нести в╕дпов╕дальн╕сть. Кр╕м цього, дв╕ фракц╕╖ в парламент╕ можуть ╕н╕ц╕ювати позачергове зас╕дання Верховно╖ ради з вимогою зв╕ту силовик╕в. Як м╕н╕мум «Батьк╕вщина» ╕ «Самопом╕ч» зараз можуть проявити л╕дерство ╕ св╕дом╕сть. В ╕ншому випадку все знову вилл╓ться в чергов╕ заяви ╕ виступи в еф╕рах. Попереду п╕втора року до вибор╕в, ситуац╕я може значно пог╕ршиться ╕ зупиняти так╕ прояви треба зараз», — написав Мустафа На╓м.
Артем Шевченко заявив, що при затриманн╕ пол╕ц╕я не поводилася з протестувальниками жорстоко. «Щодо зойк╕в про н╕бито приниження затриманих. Нетривале перебування затриманого на кол╕нах перед посадкою до транспорту це — н╕яке не приниження, а загальновживана пол╕цейськими р╕зних кра╖н тактика забезпечення особисто╖ безпеки сп╕вроб╕тника шляхом приведення затриманого у п╕дконтрольне становище, яке виключа╓ можлив╕сть раптового нападу на нього. Саме тому, щоб не тримати затриманих лежачи на сн╕гу обличчям вниз, було обрано такий спос╕б контролю. Дивно, що цих базових тактичних правил не зна╓ нардеп Мустафа Най╓м, який сам був причетний до набору у патрульну пол╕ц╕ю у дек╕лькох м╕стах у 2015-2016 роках. При цьому вчора зранку п╕д ВР вже затриманим, як╕ сид╕ли на корточках чи стояли на кол╕нах, дозволяли сп╕лкуватися, курити ╕ не били. Ступ╕нь жорсткост╕ д╕й пол╕ц╕╖ не була надм╕рною враховуючи досв╕д пост╕йних сутичок ╕з м╕тингарями, наявну оперативну ╕нформац╕ю про можливу наявн╕сть збро╖ ╕ траг╕чний досв╕д 31 серпня 2015 року, коли п╕д ВР граната забрала життя 4 гвард╕йц╕в», — написав Артем Шевченко.
https://hromadskeradio.org

Точка зору
РОЗГ╤Н НАМЕТОВОГО М╤СТЕЧКА, ЩО НЕ ВИКЛИКАВ ЖОДНИХ ЕМОЦ╤Й

...Може я зачерств╕в душею, але розг╕н наметового м╕стечка б╕ля Верховно╖ Ради теж не викликав у мене жодних емоц╕й. Побитих людей, зв╕сно, шкода, але реального сенсу в╕д отих намет╕в не було.
П╕сля нелегального видворення Саакашв╕л╕ протест втратив нерв. Стояли нев╕домо за що. Намагання ╢гора Собол╓ва переконати, що саме завдяки цьому м╕стечку вдалося перемогти владу – ухвалити в першому читанн╕ закон про Антикорупц╕йний суд, не витримують жодно╖ критики.
По-перше, зовс╕м не протестувальники, а зах╕дн╕ партнери з погрозами – залишити уряд без кредит╕в змусили правлячий клас проголосувати. По-друге, проголосували в першому читанн╕ закон, поданий Порошенком, до якого й у громадськост╕, й у Венец╕йсько╖ ком╕с╕╖ були претенз╕╖. Яка ж це перемога?
Нараз╕ т╕льки зовн╕шн╕й тиск на укра╖нський правлячий клас (не владу у вузькому сенс╕, а саме правлячий клас!) – це ╓дине, що да╓ результат. Ан╕ опозиц╕я, ан╕ громадянське сусп╕льство не мають в╕дпов╕дно╖ збро╖.
Намагання ж трич╕ ув╕йти в ту саму майданну воду н╕чим не п╕дкр╕плене. Поки трива╓ в╕йна з Рос╕╓ю, активний клас не штурмуватиме ан╕ ВР, ан╕ АП. Марг╕нали можуть спробувати, але ╖х мало ╕ вони не матимуть п╕дтримки ан╕ за кордоном, ан╕ у середн╕х ╕ др╕бних п╕дпри╓мц╕в (як╕ й ф╕нансували принаймн╕ половину витрат обох майдан╕в).
Вт╕м ╕ зловт╕хи в╕д розгону протестувальник╕в не було тим б╕льше.
До того ж, консп╕ролог╕я пана Ю.Луценка щодо план╕в наметового м╕стечка взяти штурмом ВР та ще й за грош╕ Курченка, не ма╓ жодного реального п╕дгрунття. У нас уже грузини готували державний переворот. Нараз╕ грузин╕в нема, а переворот чогось н╕куди не зник.
Те, що зараз в╕дбува╓ться – це парт╕йна передвиборча гризня, стимульована як ╕з боку "зрадоф╕л╕в", так ╕ з боку "владоф╕л╕в" пут╕нським ФСБ. Кожному, хто в╕дкине емоц╕╖, це видно неозбро╓нним оком. ╤ т╕, й ╕нш╕, як писав Суворов, – завербован╕ втемну.
Причому, вже не перший м╕сяць диву╓ те, що розумн╕ й високоерудован╕ люди витрачають час ╕ нервову енерг╕ю винятково на те, щоб займатися низькоквал╕ф╕кованим заняттям – трол╕нгом опонент╕в, вигадуанням фотожаб ╕ мат╕рних мем╕в.
Хоча могли б орган╕зувати якусь притомну дискус╕ю на одну з безл╕ч╕ проблем, що тривожать сусп╕льство.
Мен╕ д╕йсно байдуже, кого оберуть наступним президентом. Для мене Тимошенко, Порошенко, Гриценко ╕ Бойко – пол╕тики приблизно одного р╕вня. Хто не прийшов би, насправд╕ – ан╕ великого щастя, ан╕ великого горя не буде.
Наш важкий шлях до цив╕л╕зованого сусп╕льсва триватиме ст╕льки, ск╕льки ма╓ тривати. Як каже народна мудр╕сть: нав╕ть дев`ять ж╕нок не спроможн╕ народити дитя за м╕сяць.
Роль особи в ╕стор╕╖ м╕зерна. Люди дурять сам╕ себе, роблячи ставку на когось одного. Перемогти можна, коли непримиренн╕ суперники об`╓днають зусилля, але це в наших умовах, боюся, на даний момент – неможливо.
Тож чекатиму вибор╕в. Хай народ обира╓. Будь-який виб╕р буде правильним.
В╕дсвятку╓мо ╕ – все-одно доведеться продовжувати робити те саме, що й зараз. Бо ж в╕дступати нам не можна: крок праворуч ╕ крок л╕воруч – це спроба втеч╕, за яку передбачений розстр╕л.
Доведеться – т╕льки вперед.
╢вген Якунов
https://www.ukrinform.ua
(Точка зору автора може не зб╕гатися з позиц╕╓ю агентства)

СААКАШВ╤Л╤ АНОНСУВАВ НА 18 БЕРЕЗНЯ НОВИЙ МАРШ ПРОТИ «БАРИЖНО╥ ВЛАДИ»

П╕сля розгону наметового м╕стечка б╕ля Верховно╖ Ради л╕дер «Руху нових сил» Михайло Саакашв╕л╕ у в╕деозверненн╕ анонсував марш проти «барижно╖ влади».
Пол╕тик упевнений, що, починаючи з 2014-го року влада ╕ пол╕ц╕я не зм╕нювалися, – пов╕домля╓ ua1.com.ua.
За словами Саакашв╕л╕, в результат╕ атаки пол╕ц╕╖ на таб╕р постраждало багато хороших людей, серед яких геро╖ в╕йни, б╕йц╕ АТО та ж╕нки.
Саакашв╕л╕ впевнений, що президент Петро Порошенко ╕ голова МВС Арсен Аваков хот╕ли показати, що з 2014 року влада не зм╕нилася ╕ пол╕ц╕я залишилася тим же «Беркутом».
Саакашв╕л╕ зазначив, що 18 березня в Ки╓в╕ пройде черговий марш за в╕дставку президента, п╕сля якого прихильники пол╕тсили будуть «добивати кл╕ку».
Також Саакашв╕л╕ додав, що ситуац╕я в Укра╖н╕ скоро зм╕ниться.
https://zik.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 09.03.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19763

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков