Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Ольга Мусаф╕рова, власний кореспондент «Новой газеты»: ЗАПОРУКА УСП╤ХУ УКРА╥НИ В ТОМУ, ЩОБ НЕ МАТИ СПРАВУ З РОС╤ЯНАМИ
Ольга Мусаф╕рова журнал╕ст, власкор «Новой газеты» в Укра╖н╕. З нею – ми на ти,...


"ПУТ╤Н ОТРИМА╢ НЮРНБЕРГ, А СЕНЦОВ "НОБЕЛЬ"
Верховна Рада звернулася ╕з заявою до Нобел╕вського ком╕тету щодо висунення кандидатури...


ЛЕРАНЕ ХАЙБУЛЛА╢ВА: «ЧЕТВЕРО НАС СПАСУТЬ»
Леране Хайбулла╓ва – кримська татарка. Вона ви╖хала з Криму ╕ утриму╓ в м╕ст╕ ╤рпен╕ на...


ПРИЙНЯТО ПРОЕКТ ПОСТАНОВИ ЩОДО СКАСУВАННЯ ДЕПУТАТСЬКО╥ НЕДОТОРКАНОСТ╤ ЧИ ПРО ПОДАЛЬШЕ ЗАТЯГУВАННЯ З ТИМ?
Андр╕й Паруб╕й побажав ком╕тету усп╕шно╖ роботи над законопроектом.


Володимир Буткевич, заступник голови Конституц╕йно╖ ком╕с╕╖: КОНСТИТУЦ╤Я – ТО НЕ ╢МН╤СТЬ ДЛЯ ВС╤Х «ХОТ╢ЛОК»
Зустр╕тися з Володимиром Григоровичем не так вже й просто.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 09.03.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 09.03.2018
КЛ╤МК╤Н - ПОЛЯКАМ: РОС╤Я ВИР╤ШИЛА ЗАДУШИТИ УКРА╥НУ ГАЗОМ

Глава МЗС Укра╖ни Павло Кл╕мк╕н разом укра╖нською громадою Польщ╕, представниками польсько╖ влади вшанував пам'ять 366 укра╖нц╕в - жител╕в села Павлокома, як╕ загинули в╕д рук п╕дрозд╕л╕в польсько╖ Арм╕╖ крайово╖ в 1945 роц╕.
Учасники заходу наголошували на необх╕дност╕ пам'ятати про цю та ╕нш╕ под╕бн╕ трагед╕╖ в укра╖нсько-польськ╕й ╕стор╕╖ пер╕оду Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, аби зробити належн╕ висновки й разом будувати майбутн╓, пов╕домля╓ власний кореспондент «Укр╕нформу».
"Сьогодн╕ ми згаду╓мо кожного, хто траг╕чно загинув саме тут, у Павлоком╕: 366. Згаду╓мо ╕ пам'ята╓мо, згаду╓мо як це було...", - звернувся до присутн╕х Кл╕мк╕н.
В╕н зазначив, що укра╖нц╕ н╕чого не забуваючи, йдуть вперед, бачать усе, зокрема ╕ сп╕льну укра╖нсько-польську ╕стор╕ю.
М╕н╕стр нагадав, що напередодн╕ в╕н поклав на Личак╕вському кладовищ╕ у Львов╕ кв╕ти до могили поляка за нац╕ональн╕стю Михайла Корцяня, який був на Майдан╕, а згодом загинув у Станиц╕ Луганськ╕й.
"Це ╕ ╓ справжн╕й символ, наш символ, але ╕ символ укра╖нсько-польсько╖ дружби", - п╕дкреслив Кл╕мк╕н.
В╕н зазначив, що учорашн╕ слова матер╕ Корцяня - "будьте людьми, тримайтеся разом, ╕ воюйте до к╕нця” - ╓ сво╓р╕дним запов╕том для в╕дносин м╕ж Укра╖ною ╕ Польщею.
Кл╕мк╕н звернув увагу, що у ц╕ дн╕ Рос╕я знову вир╕шила "задушити Укра╖ну газом".
"Хто з нами разом cьогодн╕? Це - наш╕ польськ╕ друз╕", - п╕дкреслив глава МЗС Укра╖ни, подякувавши вс╕м полякам, зокрема присутн╕й на заход╕ во╓вод╕ П╕дкарпатського во╓водства Ев╕ Ленярт.
"Нехай вони (Рос╕я - ред.) подавляться цим газом. Ми йдемо вперед, ми йдемо вперед разом, ми ╓дин╕, як н╕коли, ╕ р╕шуч╕, як н╕коли", - зазначив Кл╕мк╕н.
В╕н закликав шанувати кожного загиблого укра╖нця, оск╕льки забуття буде р╕вноц╕нне зрад╕.
Кл╕мк╕н зазначив, що в 2006 роц╕, коли в╕дкривався мемор╕ал у Павлоком╕, екс-президент Л╓х Качинський згадав особлив╕ б╕блейськ╕ слова: "Прост╕ть провини наш╕, як ╕ ми проща╓мо боржникам нашим", п╕дкресливши, що ╖м треба сл╕дувати й сьогодн╕.
У свою чергу во╓вода П╕дкарпатського во╓водства Ева Ленярт зазначила, що пролита у Павлоком╕ кров "зобов'язу╓ говорити правду про складну ╕стор╕ю".
Вона п╕дкреслила, що цей злочин спонука╓ будувати сучасн╕ в╕дносини м╕ж громадянами двох кра╖н "з повагою до права на пам'ять ╕ молитви за жертви з обох стор╕н".
"Потр╕бно мати в╕двагу, аби про бол╕сне ╕ складне минуле говорити в╕дкрито ╕ випрацювати одну, сп╕льну оц╕нку ╕стор╕╖", - зазначила Ленярт, додаючи, що це можливо виключно шляхом д╕алогу.
Во╓вода закликала до цього д╕алогу, п╕дкресливши, що складно будувати майбутн╓ м╕ж народами, не знаючи свого минулого.
У Павлоком╕ виступили також голова Льв╕всько╖ ОДА Олег Синютка, Льв╕всько╖ облради Олександр Ганущин та голова Терноп╕льсько╖ ОДА Степан Барна. Вони наголошували, що поляки й укра╖нц╕ повинн╕ знайти порозум╕ння в ╕сторичних питаннях, оск╕льки розбрат лише на користь сп╕льного ворога - Рос╕╖.
Митрополит Перемисько-Варшавський УГКЦ ╢вген Попович зазначив перед присутн╕ми, що кожна могила у Павлоком╕ навча╓ не робити помилок минулого. За його словами, обидв╕ сторони повинн╕ вести д╕алог, сп╕льно дивитися в минуле, йдучи разом у майбутн╓.
В╕н також звернув увагу, що польсько-укра╖нськ╕ в╕дносини пог╕ршилися одночасно з рос╕йською агрес╕╓ю проти Укра╖ни, назвавши це "дивним зб╕гом обставин".
Митрополит Попович в╕дслужив панахиду у пам’ять про загиблих укра╖нц╕в в Павлоком╕. П╕сля завершення панахиди учасники урочистостей засп╕вали г╕мн Укра╖ни.
Кр╕м в╕дв╕дання Павлокоми укра╖нська делегац╕я на чол╕ з Кл╕мк╕ним в╕дв╕дала також село Млини, де похований автор музики г╕мну Укра╖ни Михайло Вербицький.
Як пов╕домлялося, у Павлоком╕ 1-3 березня 1945 року в╕дд╕ли АК п╕д командуванням поручника Юзефа Б╕сса, оточивши село, вбили, за приблизними п╕драхунками, близько 400 укра╖нц╕в.
У 2006 роц╕ тогочасн╕ президенти Укра╖ни ╕ Польщ╕ В╕ктор Ющенко та Л╓х Качинський в╕дкрили у Павлоком╕ мемор╕ал у пам'ять про загиблих укра╖нц╕в.

ДЕПУТАТ СЕЙМУ: ПОЛЬЩА ПОЧАЛА «МАХАТИ ШАБЛЕЮ» ПЕРЕД ВОЮЮЧОЮ УКРА╥НОЮ

Нин╕шн╕й стан польсько-укра╖нських в╕дносин – це фрагмент дуже небезпечного процесу демонтажу ╕ занепаду польсько╖ «сх╕дно╖» пол╕тики. Про це заявив депутат Сейму в╕д парт╕╖ «Громадянська платформа» Роберт Тишкевич, – пов╕домля╓ «Рад╕о Свобода».
Тишкевич назива╓ оновлений закон (антибандер╕вський) фатальним, мовляв, в╕н вдаря╓ в «серце» польсько-укра╖нських в╕дносин. На його думку, ухвалення польським парламентом цих суперечливих зм╕н не можна вважати результатом яко╖сь випадковост╕, чи помилки польських законодавц╕в.
«Я хочу поставити тезу, що це фрагмент пол╕тичного процесу, за яким ми спостер╕га╓мо вже два роки. Це в╕дх╕д в╕д стратег╕╖ польсько╖ сх╕дно╖ пол╕тики, яка формувалася ще в час паризько╖ «Культури» ╢жи ╫едройця, яку пот╕м протягом 25 рок╕в формували р╕зн╕ польськ╕ уряди та парламенти», – розм╕ркову╓ пол╕тик.
Тишкевич нагаду╓, що зараз Укра╖на асоц╕йована з ╢С, коли Польщ╕ таке ╕ не снилося, Укра╖на ма╓ безв╕зовий рух з ╢С.
«Ця держава вою╓ з Рос╕╓ю, а ми в цей момент почина╓мо якесь нерозумне ╕сторичне махання шаблею проти ц╕╓╖ кра╖ни. Треба точно сказати – в Сейм╕ прокида╓ться рос╕йська парт╕я», – сказав Тишкевич.
За його словами, прихильникам добросус╕дських в╕дносин в обох кра╖нах в ситуац╕╖, коли пог╕ршу╓ться м╕журядова сп╕впраця, б╕льше потр╕бно працювати над контактом на р╕вн╕ парламент╕в.
«Потр╕бно посилити м╕жпарламентський д╕алог, запрошувати до нього ╓вропейських партнер╕в, зокрема з кра╖н Веймарського трикутника», – сказав Тишкевич.
https://zik.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 09.03.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19753

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков