Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3008)
З потоку життя (6197)
Душі криниця (3423)
Українці мої... (1452)
Резонанс (1476)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1657)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РФ ПОРУШУЮТЬСЯ ПРАВА УКРА╥НЦ╤В, ЯК╤ НЕ ЗГОДН╤ З РОС╤ЙСЬКОЮ ОКУПАЦ╤╢Ю КРИМУ ╤ ЧАСТИНИ ДОНБАСУ
Про це йдеться у четвертому висновку Консультативного ком╕тету Рамково╖ конвенц╕╖ про захист...


СКАНДАЛЬНИЙ НАС╤РОВ ВИДУЖАВ УЖЕ НАСТ╤ЛЬКИ, ЩО ПОДАВСЯ В КАНДИДАТИ У ПРЕЗИДЕНТИ
Таким чином, Нас╕ров став 14-ю людиною, яка ма╓ нам╕р балотуватися на посаду глави держави.


СВОБОДУ РЕЛ╤Г╤ЙНИМ ГРОМАДАМ!
Законодавство про правила переходу громад з одн╕╓╖ церкви до ╕ншо╖ затверджене Радою. 229 голос╕в...


РОС╤ЯНИ ЙДУТЬ ╤З ПАР╢. САМ╤. ТОЖ СКАЖЕМО ╥М — НЕХАЙ ЩАСТИТЬ!
Чи варто чекати на як╕сь насл╕дки р╕шення РФ не направляти свою делегац╕ю в ПАР╢?


ГОЛОВН╤ Ц╤ННОСТ╤ Й МОЩ╤ ЛАВРСЬКИХ СВЯТИХ НА М╤СЦ╤
У висновку ком╕с╕╖ було рекомендовано т╕ культурн╕ ц╕нност╕, як╕ не використовуються в рел╕г╕йних...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 09.03.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 09.03.2018
ЗАМАХ НА СЕРГ╤Я СКРИПАЛЯ: КРЕМЛЬ, СХОЖЕ, ВЖЕ «ПОНЕСЛО», ЯК ОСТАПА БЕНДЕРА

***
Колишн╕й полковник ГРУ Серг╕й Скрипаль ╕ його донька Юл╕я, як╕ ран╕ше були отру╓н╕ в Велик╕й Британ╕╖, знаходяться в ком╕. Про це пов╕домля╓ видання Sky News. Журнал╕сти пов╕домляють також, що в кому впав пол╕цейський, який першим прибув на м╕сце под╕╖.
Ран╕ше пов╕домлялося, що Скрипаля намагалися вбити за допомогою нервово-парал╕тично╖ речовини.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», колишн╕й рос╕йський шпигун Скрипаль знаходиться в критичному стан╕ через ймов╕рне отру╓ння нев╕домою речовиною у Велик╕й Британ╕╖, де в╕н жив останн╕м часом.
Цей ╕нцидент стався через в╕с╕м рок╕в п╕сля вбивства колишнього рос╕йського агента Олександра Литвиненка, якого отру╖ли рад╕оактивним полон╕╓м в лондонському готел╕.
Скрипаль - в╕дставний оф╕цер в╕йськово╖ розв╕дки в Рос╕╖. У 2006 роц╕ в РФ його засудили до 13 рок╕в за шпигунство на користь Британ╕╖. Тод╕ його звинуватили в передач╕ ╕нформац╕╖ та╓мно╖ розв╕дки Британ╕╖ MI6 про рос╕йських шпигун╕в, що працюють п╕д прикриттям в ╢вроп╕.
У Рос╕╖ стверджували, що Скрипалю заплатили 100 тисяч долар╕в за ╕нформац╕ю, яку в╕н надавав з 1990-х рок╕в.
Скрипаль отримав притулок у кра╖н╕ в рамках обм╕ну м╕ж США ╕ Рос╕╓ю в 2010 роц╕. Його помилував тод╕шн╕й президент РФ Дмитро Медвед╓в.
***

У Лондон╕ ще 5 березня чимось нев╕домим отру╖ли колишнього рос╕йського в╕йськового розв╕дника Серг╕я Скрипаля та його доньку Юл╕ю. Вони дос╕ у л╕карн╕ в критичному стан╕. У британсько╖ пол╕ц╕╖ ╓ вагом╕ п╕дстави вважати злочин справою рук Рос╕╖, зокрема, тому, що така сама отрута, дуже ймов╕рно, була використана п╕д час штурму захопленого терористами театрального центру в Москв╕ в 2002 роц╕. Принаймн╕, британська розв╕дка практично не сумн╕ва╓ться, що йдеться про спонсоровану державою спробу вбивства. Зв╕сно ж, британськ╕ ЗМ╤ згадують при цьому й ╕нше отру╓ння, теж у Лондон╕, рад╕оактивним полон╕╓м колишнього сп╕вроб╕тника рос╕йсько╖ ФСБ Олександра Литвиненка у 2010 роц╕.
Оф╕ц╕йн╕ особи Велико╖ Британ╕╖ вже пооб╕цяли “р╕шучу в╕дпов╕дь” Рос╕╖, якщо сл╕дство надасть докази провини у злочин╕ ╖╖ оф╕ц╕йних структур. Зокрема, м╕н╕стр закордонних справ Борис Джонсон не виключив нав╕ть бойкот зб╕рною Англ╕╖ з футболу ф╕налу чемп╕онату св╕ту, який ма╓ в╕дбутися у Рос╕╖ вл╕тку.
Одразу впевнено можемо зауважити, що Рос╕╖ на англ╕йський футбольний бойкот глибоко начхати. От якби ф╕нал чемп╕онату взагал╕ забрали – тод╕ так, це був би потужний удар. А бойкот одн╕╓╖ зб╕рно╖, нав╕ть якщо ця зб╕рна – сама Англ╕я, для Кремля н╕чого не значить.
╤ все це, зв╕сно, далеко не головне в ц╕й ╕стор╕╖.
Зосередимося на питанн╕: нав╕що Рос╕я це робить (будемо вважати, що це таки ╖╖ робота)?
Кожна спецслужба стика╓ться з проблемою зради у сво╖х лавах. “Зрадники”, як ╕ провали, – це так╕ соб╕ неминуч╕ витрати виробництва у ц╕й сфер╕, без яких не об╕йтися ╕ з якими, тим не менш, треба боротися. Як карати “зрадника”, щоб ╕ншим, потенц╕йним, не хот╕лося зраджувати – кожна спецслужба вир╕шу╓ по-сво╓му, у тому числ╕ – таким радикальним способом як забрати життя. Однак кожна спецслужба обмежена у ц╕й справ╕ не т╕льки законом, який забороня╓ вбивства (вони знають, як його об╕йти), не т╕льки моральними нормами (цин╕к╕в скр╕зь вистача╓), а й ╕нтересами тих, хто ма╓ владу над спецслужбами, в╕д кого вони прямо залежать. Це – держава. Спецслужба не може переходити в сво╖й д╕яльност╕ певну межу, за якою ця д╕яльн╕сть шкодить вже не ворогам, а власн╕й держав╕. Якщо ж раптом таке сталося ╕ межа порушена, то це – надзвичайна под╕я, ╕ винуватц╕ державою будуть жорстко покаран╕.
Спецслужба завжди зац╕кавлена, щоб покарання “зрадника” мало, так би мовити, максимальне виховне значення. Тобто було, по сут╕, публ╕чним, як колись, в часи середньов╕ччя, злочинця публ╕чно страчували на головн╕й площ╕ м╕ста. Однак карати когось позбавленням життя на чуж╕й територ╕╖ не дозволялося нав╕ть у середн╕ в╕ки. Тим б╕льше цього не можна робити у наш час. Тому природне бажання спецслужби покарати колишнього “свого” обмежу╓ держава, яка цю спецслужбу утриму╓. Держава може дати негласний дозв╕л спецслужб╕ на вбивство “зрадника”, за умови, що все буде зроблено “чисто”, але держава при цьому обов'язково зважу╓: чи не буде заслужене покарання “зрадника” занадто дорогим задоволенням?
“Зрадник”, щодо якого виника╓ проблема з покаранням, завжди перебува╓ п╕д захистом ╕ншо╖ держави, тобто – для його покарання треба порушити закони ц╕╓╖ держави. ╤ варто наперед прорахувати, чим може зак╕нчитися покарання, якщо супротивна держава вп╕йма╓ твою спецслужбу на злочин╕. Або нав╕ть буде впевнена, хоч ╕ без юридичних доказ╕в, що це робота тво╓╖ спецслужби. Для “р╕шучо╖ в╕дпов╕д╕” бува╓ ╕ цього достатньо.
Правило обов'язкового дозволу держави сво╖й спецслужб╕ на вбивства на територ╕╖ ╕ншо╖ держави, зрозум╕ло, д╕йсне ╕ для Рос╕╖. Рос╕я ма╓ чи не найб╕льший у св╕т╕ досв╕д покарання “перекинчик╕в” з числа сп╕вроб╕тник╕в сво╖х спецслужб, починався в╕н ще з 20-рок╕в минулого стол╕ття. Неможливо перерахувати ус╕ жертви, як╕ склали в сукупност╕ згаданий досв╕д. ╥х десятки, якщо не сотн╕. Додайте сюди ще й вбивства пол╕тичних супротивник╕в Кремля, котр╕ теж, як ╕ колишн╕ кадри спецслужб, перебували п╕д захистом ╕ншо╖ держави. Як-от наших ╢вгена Коновальця та Степана Бандеру. Однак ус╕ ц╕ вбивства рос╕йськ╕ спецслужби вчиняли з дозволу або за наказом найвищого кер╕вництва у Кремл╕.
Так у Рос╕╖ в╕дбува╓ться ╕ зараз: без санкц╕╖ Кремля вбити когось у Велик╕й Британ╕╖ рос╕йська спецслужба не може. Однак принципова ознака тепер╕шнього часу поляга╓ у тому, що у Рос╕╖ сьогодн╕ вже нема меж╕ м╕ж ╕нтересами держави та ╕нтересами спецслужби. Сталося це тому, що кер╕вники спецслужб стали господарями у Кремл╕, стали державою ╕ зробили ╕нтереси спецслужби тотожними ╕нтересам держави.
Убивство Олександра Литвиненка полон╕╓м повн╕стю в╕дпов╕да╓ ╕нтересам рос╕йсько╖ спецслужби (у даному випадку – ФСБ): публ╕чно ╕ з особливою жорсток╕стю (тобто, з жахливими стражданнями жертви, не меншими, н╕ж коли людину четвертували). Але рос╕йська держава дуже багато втратила: спос╕б покарання Литвиненка виявився небезпечним для невинних громадян Велико╖ Британ╕╖, що не могло залишитися без реакц╕╖ ╖╖ уряду. Так, в╕йну Рос╕╖ не оголосили, санкц╕╖ не запровадили, але м╕ждержавним стосункам було завдано непоправно╖ (у перспектив╕) шкоди. Якби у Кремл╕ на той час становили найвищу владу не колишн╕ генерали-чек╕сти, а пол╕тбюро ЦК КПРС, то н╕ Стал╕н, н╕ Хрущов, н╕ Брежн╓в, н╕ Горбачов, н╕ нав╕ть ╢льцин (вже без пол╕тбюро ╕ без КПРС) н╕коли б дали дозв╕л на такий спос╕б убивства. П╕дкреслимо: не на вбивство, а на його спос╕б. Бо стосунки з Великою Британ╕╓ю для держави Рос╕я завжди були важлив╕шими за покарання якогось одного зрадника. Однак, повторимо, сьогодн╕ у Кремл╕ загальнодержавн╕ ╕нтереси менш значим╕, н╕ж в╕домч╕ ╕нтереси спецслужб.
╤стор╕я з отру╓нням полон╕╓м Литвиненка показала повну в╕дсутн╕сть державного мислення у нин╕шн╕х господар╕в Кремля. ╤стор╕я з отру╓нням Серг╕я Скрипаля показу╓, що чек╕сти у Кремл╕ м╕нятися не бажають. Знову обрано небезпечний не т╕льки для “зрадника” спос╕б покарання (будемо спод╕ватися, що орган╕зм Серг╕я Скрипаля переможе отруту), б╕льше того – разом з ним вже постраждала його донька, а вона аж н╕як не “зрадник”. Схоже, Кремль вже “понесло”, як Остапа Бендера. А, може, така безглузда ╕ небезпечна для державних ╕нтерес╕в Рос╕╖ жорсток╕сть – непрямий доказ, що к╕льк╕сть “зрадник╕в” (у тому числ╕ потенц╕йних) у Рос╕╖ зроста╓ в геометричн╕й прогрес╕╖? ╤ Пут╕ну та ╕ншим генералам-чек╕стам доводиться вже в такий спос╕б захищатися?
Якою б не була в╕дпов╕дь на ц╕ питання, очевидно одне: правл╕ння чек╕ст╕в впевнено веде державу Рос╕ю до краху. Зв╕сно, ця дорога не буде короткою, можливо нав╕ть, що чек╕ст╕в ще зможуть усунути в╕д влади, але сам факт, що в так╕й потужн╕й ╕ величезн╕й ядерн╕й держав╕, як Рос╕я, до влади на десятил╕ття(!) може прийти група ос╕б, яка сво╖ вузькокланов╕ (в╕домч╕) ╕нтереси ставить вище державних, св╕дчить, що ця держава вже смертельно хвора. ╤ без над╕╖ на одужання.
Юр╕й Сандул
https://www.ukrinform.ua

ГЛАВА МВС БРИТАН╤╥: «НАПАД ЗД╤ЙСНЕНО НАЙЖОРСТК╤ШИМ СПОСОБОМ»

М╕н╕стр внутр╕шн╕х справ Великобритан╕╖ Ембер Радд назвала використання нервово-парал╕тично╖ речовини на територ╕╖ Британ╕╖, за допомогою яко╖ була зд╕йснена спроба вбивства колишнього полковника ГРУ Серг╕я Скрипаля, нахабним та зухвалим кроком.
Як пов╕домля╓ Б╕-б╕-с╕, Радд заявила, що «напад було зд╕йснено найжорстк╕шим  способом, публ╕чно». При цьому м╕н╕стр закликала не допускати спекуляц╕й навколо ╕нциденту ╕ дати пол╕ц╕╖ час для проведення ретельного розсл╕дування. Вона також пооб╕цяла, що Великобритан╕я в╕дпов╕сть найр╕шуч╕шим чином на д╕╖ злочинц╕в, як т╕льки стане зрозум╕ло, хто несе в╕дпов╕дальн╕сть за цей напад. "Ми сповнен╕ р╕шучост╕ зробити все можливе, щоб притягнути винних до в╕дпов╕дальност╕, ким би вони не були ╕ де б вони не знаходилися", - сказала вона.
www.unian.ua

У БРИТАН╤╥ ВИМАГАЮТЬ РОЗСЛ╤ДУВАТИ 14 ЗАГАДКОВИХ СМЕРТЕЙ ОСТАНН╤Х РОК╤В

Депутати парламенту Велико╖ Британ╕╖ вимагають в╕д глави м╕н╕стерства внутр╕шн╕х справ Амбер Радд провести ретельне розсл╕дування 14 неспод╕ваних або п╕дозр╕лих смертей, що трапились на територ╕╖ Британ╕╖ за останн╕ роки. Про це пов╕домля╓ BBC.
Так, глава парламентського ком╕тету з питань внутр╕шн╕х справ ╤ветт Купер у зверненн╕ до глави МВС заклика╓ доручити Нац╕ональному крим╕нальному агентству Британ╕╖ розсл╕дування 14 смертельних випадк╕в, як╕ британська пол╕ц╕я не вважала п╕дозр╕лими, але як╕ спецслужби США вважають потенц╕йно пов'язаними з Рос╕╓ю. Зокрема, парламентар╕╖ вимагають розсл╕дувати смерть Метью Панчера, експерта з рад╕ац╕╖, британського б╕знесмена Скота Янга та його партнер╕в, рос╕йського б╕знесмена Бориса Березовського, б╕знесмена Олександра Переп╕л╕чного, спец╕ал╕ста з Британського центру урядового зв'язку (GCHQ) Гарета В╕льямса, грузинського б╕знесмена Бадр╕ Патаркацишв╕л╕, засновника нафтово╖ компан╕╖ ЮКОС ╕ партнера Михайла Ходорковського Юр╕я Голуб╓ва, журнал╕ст The Times Ден╕ела Макгрор╕, пост╕йного представника Рос╕╖ в М╕жнародн╕й морськ╕й орган╕зац╕╖ (IMO) ╤горя Пономарьова, Ст╕вена Керт╕са - британського пов╕реного, який допом╕г Березовському ╕ Патаркацишв╕л╕ вивести з Рос╕╖ до Британ╕╖ м╕льярд фунт╕в та юриста Ст╕вена Мосса. Про п╕дозр╕л╕ смерт╕ 14 людей, як╕ згаду╓ в сво╓му зверненн╕ Купер, ран╕ше йшлося в дек╕лькох частинах розсл╕дування видання BuzzFeed, що вийшло вл╕тку минулого року. Автори розсл╕дування д╕йшли висновку, що до цих смертей могли бути причетн╕ рос╕йськ╕ спецслужби або маф╕озн╕ угруповання, а британська пол╕ц╕я визнала ╖х самогубствами або нещасними випадками, щоб не сваритися з Рос╕╓ю.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 09.03.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19751

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков