Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3071)
З потоку життя (6279)
Душі криниця (3454)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1482)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРО ПЕРВИНН╤СТЬ ПРИЧИН
Сьогодн╕шня в╕йна не впала нам з неба. Лише сл╕пий чи тотально безмозкий не пом╕чав бажання...


ANNA-MARIA, або НЕ ВТРАТИТИ Г╤ДНОСТ╤
Виставляючи високу планку патр╕отизму для сп╕вачок, нам сл╕д ╕ самим дотягуватися до не╖ ╕ - що...


МЮНХЕНСЬК╤ МОТИВИ
«Знов Мюнхеном запахло у ц╕ дн╕…»


БАЧИТИ ЗА ГОРИЗОНТ
Чи не продовжу╓мо ми й дал╕ ту сумну традиц╕ю ╕ сьогодн╕, вкотре бездумно п╕дпираючи як не...


ДВА Р╤ЗДВА, ДВА НОВИХ РОКИ ╤ ЧОТИРИДЕННИЙ РОБОЧИЙ ТИЖДЕНЬ
Пишу ц╕ прописн╕ реч╕ роками, от лиш мало хто те чита╓. Ще менше роблять висновки. Може тому, що...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 23.02.2018 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 23.02.2018
ЯК МОЯ ВЛАДА ДОПОМАГА╢ ЗАЦЕМЕНТОВУВАТИ ОКУПАЦ╤Ю

Приводом для цього мого коротенького допису став коментар народно╖ депутатки в╕д БПП пан╕ ╤рини Суслово╖ в одн╕й ╕з ранкових телепрограм 112 телеканалу(https://112.ua/video/irina-suslova-narodnyy-deputat-gostya-112-ukraina-16022018-262192.html), щодо пов╕домлення, зробленого заступником м╕н╕стра юстиц╕╖ паном Серг╕╓м П╓туховим про те, що ╢вропейський суд з прав людини визнав, н╕бито, законним в╕дмову Укра╖ни зд╕йснювати правосуддя та виплачувати пенс╕╖ на неп╕дконтрольних територ╕ях. Пан╕ Суслова досить енерг╕йно спростувала згадану заяву топ-чиновника, пояснивши ╖╖ неправильним перекладом того р╕шеня, адже в ньому, з ╖╖ сл╕в, йшлося про те, що перш н╕ж подавати позов до ╢СПЛ, позивач ма╓ пройти вс╕ нац╕ональн╕ судов╕ ╕нстанц╕╖.
Обговорення п╓туховського допису, що збаламутив в╕тчизняну правозахисну сп╕льноту, зайняло менше чотирьох хвилин. Але ж як зачепило...
Навряд чи ╓ потреба пояснювати, що справа тут зовс╕м не в нездарност╕ пана П╓тухова як перекладача. Насправд╕, пан заступник м╕н╕стра пнеться, аби стримати все наростаючий вал позов╕в громадян Укра╖ни проти сво╓╖ держави — вал, що вже, схоже, ладен затопити ╢СПЛ. “Нав╕ть не намагайтесь, - прогляда╓ пом╕ж рядк╕в чиновничого допису на Фейсбук-стор╕нц╕. - Бачите, нав╕ть ╢вропейський суд на нашому боц╕”.
“В ситуац╕╖ з окупац╕╓ю справедливост╕ бути не може” - вторить йому пол╕толог Олекс╕й Голобуцький.
Справедливост╕ в окупац╕╖ бути не може... В╕д ворога — зрозум╕ло. А от коли справедливост╕ нема╓ й в╕д сво╖х, та ще й на сво╖й територ╕╖ — ото справжня б╕да!
Б╕да, коли привладн╕ нездари, зам╕сть того, щоб робити все можливе для реан╕мац╕╖ економ╕ки, для створення привабливих ╕нвестиц╕йних умов — всього того, що могло б п╕дн╕мати кра╖ну, бодай, призупинити ви╖зд громадян за кордон (що вже перетворився останн╕м часом на масову втечу), натом╕сть ╕ дал╕ продовжують нацарьовувати, наколядовувати, викачувати з Краю м╕льйони, вивозити ╖х в тих╕ податков╕ гаван╕, кидаючи дов╕рливому, довготерпеливому люду к╕стку субсид╕й, ощасливлюючи ╖х перейменнуванням ще одн╕╓╖ вулиц╕ чи об╕цянками розпилити ще ск╕лькись там м╕льйон╕в на черговий мемор╕ал.
Чи треба доводити, що то облуда ╕ шлях в н╕куди? Адже нав╕ть те, що вони називають реформами — пенс╕йна в тому числ╕ - реформами, здеб╕льшого, не ╓.
Що ж стосу╓ться пенс╕онер╕в, що мешкають на окупованих територ╕ях, то про справедлив╕сть тут ╕ справд╕ не йдеться. Найперше, сусп╕льству наст╕йно нав'язують думку, мовляв, патр╕оти з окупованих територ╕й ви╖хали, залишився один лише непотр╕б, тож ╕ турбуватися нема про кого. Думка та не лише прим╕тивна, не лише хибна, але й п╕дла. Але саме нею оперу╓ уряд, тиражуючи постанови, як╕ драматично ускладнюють, а то й унеможливлюють отримання пенс╕йних виплат старим, що не з╕ сво╓╖ вол╕ опинилися в окупац╕╖. ╤ це попри те, що вони не просять, аби грош╕ перераховували ╖м туди, за межу. Вони сам╕ при╖здять за ними на в╕льну територ╕ю СВО╢╥ держави. За СВО╥МИ грошима, в╕дкладеними на стар╕сть, п╕дкреслю. Бо ж пенс╕я кожного з них — то не що ╕нше, як страхов╕ внески, як╕ вони особисто, а також установи/заклади/п╕дпри╓мства, де вони працювали упродовж свого трудового життя, виплачували до Пенс╕йного фонду. Зг╕дно одн╕╓╖ з фундаментальних сусп╕льних угод, на як╕й базу╓ться держава, зауважимо. Пташиною мовою юриспруденц╕╖, ╖хня пенс╕я ╓ ╖хн╕м набутим правом. Нев╕д’╓мним. Не виплачуючи пенс╕╖ тим б╕дахам, ПФ Укра╖ни чинить н╕чим не краще, ан╕ж банк-шахрай, що в╕дмовля╓ться виплатити мен╕ грош╕, як╕ я, дов╕рившись йому, поклав свого часу на депозит.
Ганебно, що вс╕ от╕ блакитн╕ злодюжки, злод╕╖, шахра╖ ╕ маф╕оз╕, яких так ╕ не змогли вимести з влади, як╕ й дос╕ уособлюють мою державу, роблять сьогодн╕ все можливе, вишукуючи будь-як╕ приводи, аби завадити укра╖нським пенс╕онерам з окупованих територ╕╖й отримати належн╕ ╖м виплати. Може, звинувачення несправедлив╕?
Ось м╕й приклад. В╕н трохи не типовий, бо ж на в╕дм╕ну в╕д так званих ОРДЛО, кримчан, що пром╕няли ситу окупац╕йну пенс╕ю на ту, яку виплачують в Укра╖н╕, не так багато.
Оф╕ц╕йно в╕дмовившись в╕д нав’язуваного Москов╕╓ю громадянства ще навесн╕ 2014 року, восени того ж року, повертаючись з Льв╕вського форуму видавц╕в, звернувся до ПФ Укра╖ни за в╕дновленням мо╖х пенс╕йних виплат. Заяву мою, проте, взяли до обробки лише наприк╕нц╕ с╕чня наступного 2015 року. Пояснили при тому, що для в╕дновлення виплат потребують ориг╕нал мо╓╖ пенс╕йно╖ справи, тож будуть посилати запити до ПФ Москов╕╖.
Чи треба казати, що в╕д тако╖ заяви почувався, наче громом вражений? Влада мо╓╖ кра╖ни поводилася так, наче н╕яко╖ в╕йни не було, так, наче надвор╕ ще дотл╕вали “золот╕” брежн╓вськ╕ часи, ╕ я просив перевести мою пенс╕ю з яко╖сь Рязан╕, а не з окупованого Криму.
Зважаючи на те, що на над╕слан╕ запити ╕ через п╕вроку жодно╖ реакц╕╖ не було, я особисто звернувся до м╕сцевого в╕дд╕лення ПФ в Криму з проханням переслати течку з мо╓ю пенс╕йною справою на материк. Течка та до╖хала на материк (могла ж ╕ не до╖хати!) лише наприк╕нц╕ осен╕ 2015 року. Загалом, в╕д першого звернення до ПФ за в╕дновленням сво╖х пенс╕йних виплат до того, як грош╕ були перерахован╕ на картку, минуло 13 м╕сяц╕в. В╕д часу припинення виплат – 19 м╕сяц╕в.
При тому, пенс╕йн╕ виплати були в╕дновлен╕ не з часу ╖х припинення (травень 2014 р.), а лише з с╕чня 2015 року. ПФ Укра╖ни чомусь зарахував виплати, як╕ робив ПФ Москов╕╖ з травня по грудень 2014 року вс╕м пенс╕онерам Криму, незалежно в╕д ╖х громадянства, за сво╖ власн╕.
Це вражало не менше. На мо╓ сприйняття, таке трактування було очевидним ╕ незаперечним виявом колаборац╕╖, ще одним св╕дченням того, що Крим було здано ц╕лком св╕домо ╕ узгоджено.
Виконавши вс╕ вимоги ПФ Укра╖ни, здавалося б, можна було в╕д╕тхнути з полегк╕стю. Бути впевненим в подальшому у безпереб╕йн╕й виплат╕ сво╓╖ пенс╕╖. Але не так сталося, як гадалося. Попри те, що я перев╕в свою пенс╕йну справу на материк, попри роз’яснення м╕н╕стра Реви про те, що спрощений порядок нарахування пенс╕й (постанова КМ №365 в╕д 8.06.2016) стосу╓ться лише тих ос╕б, пенс╕йн╕ справи яких перебувають на окупован╕й територ╕╖ (Рева про причину припинення пенс╕йних виплат переселенцям, “Велике ╕нтерв’ю” 20.04.17), попри те, що я напол╕г на виключення мене з бази даних ТПО, бо ж упродовж вс╕х цих рок╕в доводиться поперем╕нно жити т╕ ж сам╕ три м╕сяц╕ на материку, що й у Криму, ПФ ╕ дал╕ трактував мене, як перем╕щену особу, пенс╕йна справа яко╖ знаходиться на неконтрольован╕й територ╕╖.
Так, повернувшись вчергове з Криму на материк навесн╕ 2017 року, дов╕дався, що мо╖ пенс╕йн╕ виплати були без жодного попередження заблокован╕ Пенс╕йним фондом ще восени 2016 року. Причина? Як виявилось, зг╕дно постанови КМ Укра╖ни № 365 в╕д 8 червня 2016 р., в╕дсутн╕сть за заявленим м╕сцем мешкання б╕льше 60 дн╕в ╓ п╕дставою… для позбавлення пенс╕╖ на п╕вроку (!). Це при тому, що нав╕ть закони окупанта дозволяють мен╕ залишатися вдома, в Криму, протягом 90 дн╕в посп╕ль!
Не мав ╕ншого вибору, як втягнутися в судовий процес за в╕дновленням сво╖х прав. Витративши купу грошей на судов╕ збори, ще б╕льше часу ╕ нерв╕в, виграв його лише частково. Суд визнав д╕╖ ПФ в частин╕ позбавлення пенс╕йних виплат за перевищення строку перебування за межами контрольовано╖ територ╕╖ незаконними, але... в╕дмовив у поверненн╕ невиплачених мо╖х кошт╕в за травень-грудень 2014 року. Тим фактично п╕дтвердивши колаборац╕ю ПФ Укра╖ни з ПФ кра╖ни-окупанта. Ц╕каво, чи не так?
Насправд╕, все дуже сумно. Адже в той час, як ПФ Москов╕╖ за власною ╕н╕ц╕ативою над╕слав мен╕ упродовж 2015-2016 рр. не менше п’яти запрошень оформити пенс╕ю (в чотири рази б╕льшу, до слова, ан╕ж ту, яку призначила мен╕ моя держава ╕ то — без жодних принизливих ╕дентиф╕кац╕й чи зобов’язань жити в певному м╕сц╕), ПФ Укра╖ни робить все, аби позбавити мене права отримувати нав╕ть т╕ н╕кчемн╕ 1291 гривню, як╕ зобов’язаний сплачувати, зг╕дно Конституц╕╖ та закон╕в про пенс╕йне забезпечення, пожитт╓во.
Останн╕м штрихом в ц╕й ╕стор╕╖ став лист в╕д м╕сцевого управл╕ння ПФ Укра╖ни, отриманий в грудн╕ 2017 року, напередодн╕ в╕д’╖зду на п╕востр╕в. В ньому його голова оф╕ц╕йно пов╕домляв мене про те, що ПФ Укра╖ни сприйма╓ мене не як громадянина Укра╖ни, а виключно як тимчасово перем╕щену особу, в╕дтак, не в╕дновить виплату належних мен╕ пенс╕йних кошт╕в аж до того часу, доки я не заре╓струюсь в баз╕ даних ТПО та не отримаю в╕дпов╕дно╖ дов╕дки. Ось так. Склада╓ться ст╕йке враження, що влада мо╓╖ держави, розпатякуючи про ре╕нтеграц╕ю окупованих територ╕й, ма╓ на уваз╕ або одн╕ лише територ╕╖, або ж займа╓ться в╕двертим словоблуддям. Адже принижуючи, дискрим╕нуючи тих, хто, опинившись в окупац╕╖, не перестав сприймати себе ╖╖ частиною, чинячи ╖м численн╕ перешкоди — тут ╕ сумнозв╕сне нерезидентство, яке позбавля╓ права голосу, обмежу╓ доступ до банк╕вських послуг, унеможливлю╓ отримання тих же злиденних субсид╕й чи вивезення з п╕вострова свого майна (згадаймо показову ╕стор╕ю пана Хавхуна), в тому числ╕, й позбавляючи пенс╕онер╕в засоб╕в ╕снування — х╕ба не робить вона все, аби в╕двернути ╖хн╕ серця в╕д Укра╖ни!
Хто знайде тому ╕нше визначення, ан╕ж подальша здача нас ворогу, в╕дверте п╕д╕грування окупантов╕, ефективна допомога йому в зацементовуванн╕ окупац╕╖?
Вважаю под╕бну пол╕тику сьогодн╕шн╕х привладних нездар в╕дверто антиукра╖нською — такою, що не лише ганьбить Укра╖ну, порушуючи базов╕ принципи м╕жнародного права, зокрема, права на свободу пересування та вибору м╕сця мешкання (╕ тут р╕шення ╢СПЛ ╓, вочевидь, прогнозованими), але й нищить сам╕ п╕двалини державност╕.

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 23.02.2018 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19704

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков