Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4494)
З потоку життя (7295)
Душі криниця (4186)
Українці мої... (1687)
Резонанс (2190)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1852)
Крим - наш дім (1177)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (245)
Бути чи не бути? (387)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (231)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВОЛЯ ДО ПЕРЕМОГИ
В╕д початку повномасштабного рос╕йського вторгнення загинуло майже 500 укра╖нських спортсмен╕в ╕...


ТРИ ДЕСЯТИЛ╤ТТЯ ДОПОМОГИ
Управл╕ння Верховного ком╕сара ООН у справах б╕женц╕в (УВКБ ООН) розпочало свою д╕яльн╕сть в...


У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 02.02.2018
КОРУПЦ╤Я ТА Т╤НЬОВА ЕКОНОМ╤КА «ВИМИВАЮТЬ» ГРОШ╤ З УКРА╥НИ

Через корупц╕ю та незаконну економ╕чну д╕яльн╕сть, зокрема ф╕ктивне п╕дпри╓мництво, ухилення в╕д сплати податк╕в та шахрайство, в Укра╖н╕ на сьогодн╕ ╕снують значн╕ ризики в╕дмивання кошт╕в. Такого висновку д╕йшли члени Ком╕тету експерт╕в Ради ╢вропи з оц╕нки заход╕в протид╕╖ в╕дмиванню кошт╕в (MONEYVAL) у зв╕т╕, присвяченому Укра╖н╕ й оприлюдненому 30 с╕чня у Страсбурз╕. Востанн╓ експерти MONEYVAL оц╕нювали ситуац╕ю в Укра╖н╕ у 2009 роц╕, пише «Н╕мецька хвиля».
"Значна частка т╕ньово╖ економ╕ки, п╕дживлена масовим використанням гот╕вки, робить кра╖ну особливо вразливою", - йдеться у зв╕т╕. Головними механ╕змами в╕дмивання кошт╕в в Укра╖н╕ залишаються "так зван╕ конвертац╕йн╕ центри, через як╕ фонди перет╕кають з реального у т╕ньовий сектор економ╕ки, та як╕ використовуються для конвертування кошт╕в у гот╕вку ╕ виведення ╖╖ поза меж╕ кра╖ни". У зв╕т╕ наголошу╓ться, що в╕дмивання кошт╕в у кра╖н╕ все ще розгляда╓ться як "другорядний" злочин, який лише доповню╓ злочин предикатний (злочин, внасл╕док якого виникли доходи, як╕ стають предметом в╕дмивання кошт╕в - ред.). "Щоразу, коли виноситься вирок за в╕дмивання грошей, в╕н майже завжди м'як╕ший, н╕ж за предикатне правопорушення", - констату╓ться у зв╕т╕.
Натом╕сть покарання за в╕дмивання грошей ма╓ бути б╕льш жорстким, переконан╕ експерти. Вони рекомендують ввести до Крим╕нального кодексу положення, у якому б ч╕тко йшлося про те, що "особа може бути засуджена за в╕дмивання кошт╕в нав╕ть у раз╕ в╕дсутност╕ засудження за предикатне правопорушення".
До 2014 року в Укра╖н╕ у справах про в╕дмивання кошт╕в ф╕гурували лише др╕бн╕ чиновники, переважно м╕сцевого р╕вня, а не т╕, як╕ об╕ймали висок╕ посади. У зв╕т╕ наголошу╓ться, що з березня 2014 року укра╖нськ╕ правоохоронн╕ органи почали активно розсл╕дувати д╕яльн╕сть представник╕в режиму екс-президента В╕ктора Януковича. "Складн╕ розсл╕дування призвели поки що до двох судових вирок╕в, один з яких винесено у справ╕ про в╕дмивання грошей у значних обсягах", - зазнача╓ться у документ╕, проте не уточню╓ться, про яку саме справу йдеться. Експерти MONEYVAL вважають, що в Укра╖н╕ ма╓ проводитися б╕льше розсл╕дувань ╕ ухвалюватися б╕льше вирок╕в у "справах, як╕ стосуються корупц╕╖ на високому р╕вн╕ та розкрадання державного майна ╕ актив╕в, не лише особами, пов'язаними з колишн╕м режимом, але також з чинними урядовцями та ╖хн╕ми партнерами". Кр╕м того, попри те, що укра╖нська влада почала активно застосовувати процедуру конф╕скац╕╖ кошт╕в у гучних корупц╕йних справах, у документ╕ зауважу╓ться, що "режим конф╕скац╕╖ застосову╓ться непосл╕довно".
У зв╕т╕ да╓ться також оц╕нка ╕ тим заходам, яких вживають в Укра╖н╕ для боротьби з ф╕нансуванням тероризму. Йдеться про те, що Ки╖в визначив ф╕нансування тероризму як окреме правопорушення ╕ запроваджу╓ систему боротьби з ним. Проте у н╕й ще ╕снують техн╕чн╕ недол╕ки, над усуненням яких треба працювати, щоб привести систему боротьби з ф╕нансуванням тероризму в Укра╖н╕ у в╕дпов╕дн╕сть до м╕жнародних стандарт╕в. Читайте також Луценко розпов╕в, як в Укра╖н╕ за п╕вроку "закрити джерело корупц╕╖" Загалом у MONEYVAL визнали, що укра╖нська влада демонстру╓ "потужну пол╕тичну волю" у протид╕╖ та боротьб╕ з в╕дмиванням кошт╕в ╕ ф╕нансуванням тероризму. Т╕ заходи, яких було вжито, "вже показали позитивний результат", зазначають експерти Ради ╢вропи. "Проте необх╕дно ввести нов╕ правов╕ норми, як╕ дадуть змогу виносити сувор╕ш╕ вироки за ц╕ злочини", - д╕йшли висновку експерти.
Боротьб╕ з в╕дмиванням кошт╕в в Укра╖н╕ сприяло створення Нац╕онального антикорупц╕йного бюро та Спец╕ал╕зовано╖ антикорупц╕йно╖ прокуратури. Експерти також похвалили ╕ Нац╕ональний банк Укра╖ни за "дуже в╕дчутн╕ зусилля", спрямован╕ на те, щоб "усунути крим╕нальн╕ елементи в╕д контролю над банками" та за "усп╕шну розробку складних справ з в╕дмивання грошей". У зв╕т╕ прозвучали компл╕менти ╕ на адресу в╕дд╕лу ф╕нансово╖ розв╕дки за "як╕сний оперативний анал╕з, розробку механ╕зм╕в збору та оброки даних", завдяки чому значна к╕льк╕сть справ була передана до правоохоронних орган╕в. Проте експерти звертають увагу, що ф╕нансов╕й розв╕дц╕ в Укра╖н╕ браку╓ сучасного програмного забезпечення, а штат ╖╖ прац╕вник╕в недостатн╕й для того, щоб впоратись "з обсягом роботи, який зроста╓". Тепер укра╖нська влада ма╓ вивчити рекомендац╕╖ експерт╕в MONEYVAL ╕ пов╕домити про ╖х вт╕лення на перш╕й сес╕╖ ком╕с╕╖ у 2019 роц╕.
https://economics.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19627

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков