Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3033)
З потоку життя (6242)
Душі криниця (3437)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1479)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1659)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СК╤ЛЬКИ ПРОТРИМА╢ТЬСЯ СТОЛ╤ТН╤Й РЕЙХ ПУТ╤НА
Що хот╕в сказати ╕ що сказав у сво╖й статт╕ «теоретик» Сурков


В УКРА╥Н╤ БЛОКУВАТИМУТЬ САЙТИ, ЯК╤ ЗАГРОЖУЮТЬ НАЦБЕЗПЕЦ╤
Служба безпеки Укра╖ни найближчим часом почне блокування сайт╕в, як╕ зап╕дозрять у п╕дрив╕...


ОКУПАНТИ ЗАМОВИЛИ П╤ВТИСЯЧ╤ МЕДАЛЕЙ ДО П'ЯТИР╤ЧЧЯ АНЕКС╤╥ КРИМУ
Виготовленням займеться московський завод "Держзнак"


НАЗВАНО НАЙЗАМОЖН╤ШИХ КАНДИДАТ╤В У ПРЕЗИДЕНТИ УКРА╥НИ
Кожен кандидат у президенти зобов'язаний подати до НАЗК свою електронну декларац╕ю.


ЗНИЩЕННЯ ЦЕРКВИ У КРИМУ: АРХ╤╢ПИСКОП КЛИМЕНТ ПРОСИТИМЕ ПЕРСОНАЛЬНИХ САНКЦ╤Й
Про це в╕н заявив на прес-конференц╕╖ «Знищення укра╖нсько╖ церкви в окупованому Криму»
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 02.02.2018
ДЕРЖАВА НЕ ВВАЖА╢ ПОРТНОВА ВОРОГОМ, А ГРОМАДЯНИ – ВВАЖАЮТЬ

Доки держава в╕дмовчу╓ться щодо “портнових”, люди змушен╕ д╕яти сам╕…

22 с╕чня, у р╕чницю загибел╕ перших Геро╖в Небесно╖ сотн╕, телеканал ZIK у програм╕ «Hard з Влащенко» дав слово колишньому заступнику голови Адм╕н╕страц╕╖ президента В╕ктора Януковича Андр╕ю Портнову. Багато укра╖нц╕в обурилися, долучилися пол╕тики, ╕ в соц╕альних мережах спалахнула, як це зазвичай у нас бува╓, бурхлива, але несистемна, "розхристана", а тому малозм╕стовна дискус╕я, яку в нас, теж зазвичай, ╕менують енерг╕йним ╕ на меж╕ цензури словом "срач". Ут╕м, кожен такий “срач” - ╕ндикатор важливо╖ сусп╕льно╖ проблеми.
Андр╕й Портнов – людина абсолютно чиста перед укра╖нськими правоохоронними органами. Вони не мають до нього жодних претенз╕й у форм╕ крим╕нальних справ, порушених проти нього. В╕дпов╕дно, Андр╕й Портнов ма╓ вс╕ без винятку права громадянина, дарован╕ Конституц╕╓ю Укра╖ни. Тод╕ чому взагал╕ ма╓ викликати такий масовий спротив його поява на ТБ? А в╕н виника╓, бо що б там соб╕ не думали правоохоронн╕ органи, а безл╕ч укра╖нц╕в вважають Портнова (╕ не т╕льки його, тому дал╕ ╕нколи вживатимемо це пр╕звище у лапках) ворогом Укра╖ни. Зауважте, не особистим ворогом, не пол╕тичним опонентом, а ворогом кра╖ни, нац╕╖, держави. В╕дпов╕дно, розмова з ним може бути т╕льки в дуже конкретному режим╕ – п╕д протокол. Тод╕ й ТБ може п╕дключатися.
Ц╕лком згоден з колегою ╢вгеном Якуновим, котрий вважа╓ Портнова принциповим брехуном та ман╕пулятором, в╕д якого год╕ почути правду. Так, це ц╕лком поважна причина, щоб н╕коли не брати у нього ╕нтерв'ю та запрошувати до телестуд╕╖. Однак, на жаль, такий п╕дх╕д журнал╕сти можуть застосувати до Андр╕я Портнова, але не до "Портнова", тобто, в╕н не вир╕шу╓ загальну проблему. Як╕ з тих принципових претенз╕й, як╕ ми пред'явля╓мо Андр╕ю Портнову, не стосуються, прим╕ром, В╕лкула чи Рабиновича, Бойка чи Королевсько╖, Мура╓ва чи Медведчука? До того ж, нав╕ть погодившись, що Портнов, який живе зараз не в Укра╖н╕, не може бути джерелом ╕нформац╕╖ для журнал╕ста-анал╕тика, то як назвати таким самим неджерелом, прим╕ром, депутат╕в Верховно╖ Ради та л╕дер╕в укра╖нсько╖ пол╕тично╖ парт╕╖, котр╕ займають не останн╕й рядок у рейтингу симпат╕й укра╖нських виборц╕в?
Ма╓мо найголовн╕шу суперечн╕сть: укра╖нська держава не вважа╓ "Портнова" ворогом, а значна частина громадян Укра╖ни – вважа╓. Держава, в╕дпов╕дно, не застосову╓ проти "Портнова" жодних законних репресивно-насильницьких д╕й, а громадяни Укра╖ни – застосовують. Т╕льки не репресивно-насильницьк╕, бо таких засоб╕в у них нема (хоча окрем╕ особливо нетерпим╕ до ворог╕в Укра╖ни ╕ндив╕ди ц╕лком можуть до них вдатися), а т╕, як╕ доступн╕ – р╕зного роду бойкоти, громадський осуд, публ╕чна критика, в тому числ╕ ╕з застосуванням нецензурно╖ лексики. Суперечн╕сть ╕стотно загострю╓ться фактом в╕дкрито╖ в╕йни, що ╖╖ веде Рос╕я проти Укра╖ни, в як╕й "Портнов", практично не маскуючись, вою╓ разом з агресором ╕ окупантом.
Вих╕д з ц╕╓╖ ситуац╕╖ очевидний: треба, щоб переконан╕сть б╕льшост╕ громадян у тому, що "Портнов" – ворог, якого сл╕д, як м╕н╕мум, "нейтрал╕зувати" (тобто, позбавити доступу до укра╖нського ТБ, аби в╕н не в╕в ворожо╖ пропаганди), по╓дналася з в╕дпов╕дними правовими р╕шеннями та д╕ями укра╖нсько╖ держави. Поки таких д╕й держави нема, доти скандали а-ля “Портнов на ZIKу” пер╕одично повторюватимуться. Згадайте, що всього за к╕лька дн╕в до цього скандалу, з того ж таки телеканалу ZIK змушена була зв╕льнитися ведуча Роксана Руно, бо не захот╕ла запросити до еф╕ру В╕ктора Медведчука (не останн╕й з когорти "Портнових").
Якби держава оф╕ц╕йно визначила д╕╖, до яких вда╓ться "Портнов", ворожими, то питання про запрошення його на ТБ н╕коли б не виникло. Образно кажучи, тод╕ "народ ╕ парт╕я" були б ╓дин╕. А доки держава вич╕ку╓, люди змушен╕ д╕яти сам╕. Роксана Руно втратила роботу, бо всього лише р╕шуче висловила сво╓ ставлення до Медведчука як до ворога Укра╖ни. Зробила, не дочекавшись цього в╕д держави. Вона – неважливо, думала про це чи не думала, - по факту взялася одноос╕бно вт╕лювати на ZIKу державну пол╕тику! ╤ за це, зв╕сно, постраждала. ╥╖ морально п╕дтримали багато укра╖нц╕в, включаючи частину пол╕тик╕в, але промовчала (точн╕ше – не звернула уваги) укра╖нська держава.
╤ надал╕ кожен з укра╖нських журнал╕ст╕в, перед яким, як перед Роксаною Руно, постане необх╕дн╕сть самому, без участ╕ держави, визначати, хто ╓ ворогом укра╖нсько╖ держави ╕ власне ставлення до нього, змушений буде робити цей виб╕р: або робота, або громадянська позиц╕я.
Юр╕й Сандул

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19623

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков