Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3033)
З потоку життя (6242)
Душі криниця (3437)
Українці мої... (1453)
Резонанс (1479)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1659)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СК╤ЛЬКИ ПРОТРИМА╢ТЬСЯ СТОЛ╤ТН╤Й РЕЙХ ПУТ╤НА
Що хот╕в сказати ╕ що сказав у сво╖й статт╕ «теоретик» Сурков


В УКРА╥Н╤ БЛОКУВАТИМУТЬ САЙТИ, ЯК╤ ЗАГРОЖУЮТЬ НАЦБЕЗПЕЦ╤
Служба безпеки Укра╖ни найближчим часом почне блокування сайт╕в, як╕ зап╕дозрять у п╕дрив╕...


ОКУПАНТИ ЗАМОВИЛИ П╤ВТИСЯЧ╤ МЕДАЛЕЙ ДО П'ЯТИР╤ЧЧЯ АНЕКС╤╥ КРИМУ
Виготовленням займеться московський завод "Держзнак"


НАЗВАНО НАЙЗАМОЖН╤ШИХ КАНДИДАТ╤В У ПРЕЗИДЕНТИ УКРА╥НИ
Кожен кандидат у президенти зобов'язаний подати до НАЗК свою електронну декларац╕ю.


ЗНИЩЕННЯ ЦЕРКВИ У КРИМУ: АРХ╤╢ПИСКОП КЛИМЕНТ ПРОСИТИМЕ ПЕРСОНАЛЬНИХ САНКЦ╤Й
Про це в╕н заявив на прес-конференц╕╖ «Знищення укра╖нсько╖ церкви в окупованому Криму»
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 19.01.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 19.01.2018
ПУТ╤Н ЗРОБИВ ХАМСЬКУ ПРОПОЗИЦ╤Ю. ╤НШО╥ МОВИ У РОС╤╥ ДЛЯ УКРА╥НИ НЕ БУВА╢

Якщо у нас не в╕йна, а АТО, тод╕ не можна казати, що ми захища╓мо ╢вропу ╕ весь цив╕л╕зований св╕т в╕д агрес╕╖ Кремля…

Президент РФ Володимир Пут╕н заявив: “Ми готов╕ передати в╕йськов╕ корабл╕ Укра╖ни, як╕ в Криму ще ╓, готов╕ передати ав╕ац╕йну техн╕ку, бронетехн╕ку. Правда, вона вся в такому жалюг╕дному стан╕, але це вже не наша справа, вона в такому практично ╕ була, за ц╕ роки н╕ким не обслуговувалася, звичайно”.
Хто б не придумав цю ╕дею – сам Пут╕н чи хтось ╕нший – йому вдалося неймов╕рне: по╓днати те, що, здавалося б, по╓днати неможливо – хитру демагог╕ю ╕ в╕дверте хамство. Вдалося, бо демагог╕я адресована Заходу ╕ власним громадянам, а хамство – Укра╖н╕.
Пут╕ну сьогодн╕ вкрай важливо подати себе як миролюбного президента. Рос╕я вже навоювалася, ╖й житт╓во критично зупинити конфронтац╕ю ╕з Заходом, яка загрожу╓ у не так╕й вже й далек╕й ╕сторичн╕й перспектив╕ крахом владного режиму. Та й власне рос╕яни не пориваються масово воювати за “святую Русь”, зам╕сть цього вони хочуть на турецьк╕ чи ╕спанськ╕ курорти. «Навалять» американцям, НАТО ╕ “хохлам” вони готов╕ у телев╕зор╕, на р╕зних зборах ╕ м╕тингах, а з окоп╕в – н╕. Про справжн╕ настро╖ рос╕ян Пут╕н чудово зна╓, ╕ напередодн╕ вибор╕в в╕н хоч-не-хоч ма╓ на них зважати.
Ось тому ми сьогодн╕ ма╓мо ╕ згоду Рос╕╖ на обм╕н полоненими ╕ заручниками, ╕ пропозиц╕╖ в╕ддати Укра╖н╕ ╖╖ в╕йськове майно, захоплене Рос╕╓ю чотири роки тому. Здалеку, з ╢вропи, це вигляда╓ як однозначно миролюбн╕ кроки. У ╢вроп╕, де пол╕тичн╕ ел╕ти, за великим рахунком, н╕коли до к╕нця не розум╕ли сут╕ рос╕йсько╖ пол╕тично╖ системи, не знали, за якими реальними законами функц╕ону╓ рос╕йська влада, майже напевне знайдуться пол╕тики чи пол╕тологи з експертами, як╕ - щиро чи з певного ╕нтересу - вважатимуть цю пропозиц╕ю Пут╕на проявом саме миролюбност╕ Рос╕╖, доказом, що Рос╕я зовс╕м не хоче в╕йни з Укра╖ною, що вона зац╕кавлена у мир╕ тощо. А тому, мовляв, варто й ╢вроп╕ робити як╕сь кроки назустр╕ч Рос╕╖, щоб заохотити ╖╖ й дал╕ рухатися, хай ╕ дуже-дуже пов╕льно, по шляху до демократ╕╖. Вся ця ц╕лком св╕дома демагог╕я чи звичайна дур╕сть, на жаль, все ще ма╓ попит у ╢вроп╕.
Але Бог з ними, ╓вропейцями. За сво╖ помилки платити ╖м. Не нам ╖х повчати. Нам самим треба визначитися, як правильно в╕дреагувати на хамство Пут╕на? Ми ж розум╕╓мо, що пропонувати кра╖н╕, у яко╖ ви окупували частину територ╕╖, сплюндрували ц╕лий рег╕он, вбили тисяч╕ солдат╕в ╕ мирних громадян, якесь занехаяне майно, подаючи це як миролюбний жест – це публ╕чна зневага до укра╖нсько╖ держави ╕ укра╖нських громадян, правда?
Найг╕рше, що ми можемо зробити в ц╕й ситуац╕╖ – це всерйоз м╕ркувати, чи не взяти нам у Рос╕╖ свою в╕йськову техн╕ку? Мовляв, в якому б вона стан╕ не була – однаково якусь ц╕нн╕сть становить, хоч би як металобрухт. Безплатно ж в╕ддають. ╤ п╕драховувати, що там нашого в Криму залишилося? Ск╕льки корабл╕в, л╕так╕в та БТР? Тисячу раз╕в правий Рефат Чубаров, коли каже: “Тим, хто вже клюнув на принизливу подачку Пут╕на: якщо у вас нема╓ чест╕ ╕ нац╕онально╖ гордост╕, то хоча б не виносьте ╖х на вселенську ганьбу. Не треба т╕шити ворога ╕ розчаровувати друз╕в. Та просто не ганьб╕ть Укра╖ну!"
Як же все-таки вони нас ненавидять ╕ зневажають! Нема такого питання – ╕ не було н╕коли ран╕ше, - де б Рос╕я говорила з Укра╖ною з повагою, як належить говорити з незалежною державою. Завжди це була зверхн╕сть ╕ зневага, коли – прихована, коли – в╕дверта.
А наша можлива реакц╕я знову впира╓ться у вже, схоже, в╕чне питання: у нас з Рос╕╓ю в╕йна чи щось ╕нше? Якщо в╕йна, то жодних перемовин ╕ угод з ворогом! За винятком тих, де йдеться про життя наших людей. ╤ нав╕ть у таких випадках ╓ сво╖ застереження. А приймати захоплену ворогом нашу техн╕ку, тим б╕льше - “в жалюг╕дному стан╕”, це й справд╕ треба не мати й краплини гордост╕.
А якщо в╕йни нема, якщо у нас “АТО” на Сход╕ Укра╖ни, якщо наша найвища – законодавча - влада й дос╕ не спромоглася ухвалити закон, в якому загарбник нашо╖ земл╕ названий окупантом, тод╕ ╕нша справа. Тод╕ можна все, що можна, коли в╕йни нема – торг╕вля, угоди, перемовини, фестивал╕, концерти рос╕йських з╕рок, прийом металобрухту з Рос╕╖ в подарунок. Це – можна, а от казати з найвищих трибун, що ми вою╓мо з Рос╕╓ю, що ми збройно захища╓мо ╢вропу ╕ весь цив╕л╕зований св╕т в╕д агрес╕╖ Кремля, що у нас проблеми в економ╕ц╕ через в╕йну – не можна. Або – або.
Юр╕й Сандул
(Укр╕нформ)

КРИМСЬКИЙ «ПОДАРУНОК» ПУТ╤НА – ГРА ПРОКРЕМЛ╤ВСЬКОГО ЛОББ╤ В ╢ВРОП╤

Заява президента РФ Володимира Пут╕на про можлив╕сть повернення Укра╖н╕ захоплено╖ у Криму в╕йськово╖ техн╕ки ╓ таким соб╕ "жестом добро╖ вол╕" для ╢вропи, в╕д яко╖ оч╕ку╓ться послаблення санкц╕йного режиму проти РФ.
Про це написав на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook кер╕вник анал╕тичного центру "Глобал╕стика 21" Михайло Гончар.
"Згадайте нещодавн╕ констатац╕╖ австр╕йського м╕н╕стра закордонних справ щодо того, що санкц╕╖ проти Рос╕╖ не д╕ють, та висловлювання н╕мецького м╕н╕стра закордонних справ щодо необх╕дност╕ поетапного зняття санкц╕й з Рос╕╖. Очевидно, що Кремль та прокремл╕вське лобб╕ в ╢вроп╕ домовилось про певну гру, що ма╓ завершитися, принаймн╕, пом'якшенням санкц╕йного режиму", - йдеться у пов╕домленн╕.
За словами Гончара, представники саме Н╕меччини та Австр╕╖, цих двох кра╖н, як╕ активно проштовхують анти╓вропейський газовий проект "П╕вн╕чний пот╕к-2", висловлюються на цю тему найб╕льш активно.
"Тут ╓ певний замисел ╕ синхрон з висловлюваннями з Кремля. В ╢вроп╕ потребують жесту добро╖ вол╕, сигналу з Кремля. От у Москв╕ й вир╕шили у притаманн╕й манер╕ зробити жест добро╖ вол╕ - повернути Укра╖н╕ озбро╓ння та в╕йськову техн╕ку, точн╕ше, те, що в╕д не╖ залишилось. Чим не жест добро╖ вол╕ в розум╕нн╕ кремл╕всько╖ клептократ╕╖? А в╕дпов╕дь з ╢вропи ма╓ бути у стимул╕ для Рос╕╖ через пом'якшення санкц╕й", - зазначив експерт.
Вт╕м, на переконання кер╕вника центру "Глобал╕стика 21", реальним жестом добро╖ вол╕ може бути повне ╕ безумовне зв╕льнення ус╕х пол╕тичних бранц╕в Кремля в Криму та Рос╕╖, полонених на Донбас╕.
"Кремль дедал╕ б╕льше з╕штовху╓ться з м╕жнародним тиском щодо цього. Спод╕ваюсь, що наша клептократ╕я не спокуситься на "подарунок" кремл╕вських "данайц╕в" та роз'яснить ╓вропейським "миролюбцям" та putinversteher, що за цим сто╖ть",  - додав в╕н.
Як пов╕домлялося, президент РФ Володимир Пут╕н заявив 11 с╕чня, що Рос╕я готова повернути Укра╖н╕ ╖╖ в╕йськову техн╕ку з окупованого Криму. За словами рос╕йського президента, ця "техн╕ка перебува╓ в жалюг╕дному стан╕".
Перший в╕це-сп╕кер Верховно╖ Ради Укра╖ни ╤рина Геращенко р╕зко розкритикувала висловлену  Пут╕ним ╕дею, заявивши, що "Крим за корабл╕ не прода╓мо, не зда╓мо й не м╕ня╓мо". Вона заявила, що Рос╕я довела до жахливого стану захоплен╕ корабл╕, як ╕ сам Крим. Укра╖на згодом поверне Крим ╕ всю укра╖нську власн╕сть там, у тому числ╕ й корабл╕, а  також Донбас, наголосила Геращенко.
Командувач В╕йськово-морських сил Збройних сил Укра╖ни ╤гор Воронченко заявив, що пропозиц╕ю Пут╕на необх╕дно ретельно вивчити, щоб не стати "розм╕нною картою" у "кремл╕вськ╕й гр╕". В╕н також наголосив, що заяви про те, що весь укра╖нський флот "був непотр╕бом", не в╕дпов╕дають д╕йсност╕.
Експерти  Центру досл╕джень арм╕╖, конверс╕╖ та роззбро╓ння (ЦДАКР) заявили, що укра╖нськ╕й влад╕ не варто реагувати на оф╕ц╕йному р╕вн╕ на "пропозиц╕ю" Пут╕на щодо передач╕ Укра╖н╕ укра╖нського озбро╓ння та в╕йськово╖ техн╕ки з окупованого Криму. На ╖х переконання, заява Пут╕на знаходиться у т╕й же площин╕, що й його г╕бридн╕ "миротворч╕ ╕н╕ц╕ативи". Окр╕м того, що Рос╕я в жодному випадку не передасть справну техн╕ку, а ╖╖ ремонт потребуватиме значних кошт╕в, Кремль використа╓ цей крок для ново╖ антиукра╖нсько╖ ╕нформац╕йно╖ кампан╕╖ та демонстрац╕╖ "пом’якшення" сво╓╖ позиц╕╖ щодо Укра╖ни, переконан╕ в ЦДАКР.
(Укр╕нформ)

ЕКСПЕРТ – ПРО «КРИМСЬКИЙ ПОДАРУНОК» ПУТ╤НА: РОС╤Я ГОТУ╢ТЬСЯ ДО САНКЦ╤Й США

Заява президента РФ Пут╕на щодо повернення захоплених п╕д час окупац╕╖ Криму корабл╕в ВМС Укра╖ни може бути пов'язана з банальною потребою розм╕щення у Балаклавськ╕й бухт╕ Севастополя яхт рос╕йсько╖ "ел╕ти".
Таку думку висловив у Facebook експерт з питань судноплавства в Чорному мор╕, голова спостережно╖ ради Фонду "Майдан закордонних справ", головний редактор ╕нтернет-порталу "BlackSeaNews" Андр╕й Клименко.
"Через к╕лька тижн╕в вступлять в силу нов╕ санкц╕╖ США проти РФ (екстеритор╕альн╕). В першу чергу вони торкнуться пол╕тично╖ та б╕знесово╖ верх╕вки РФ. Вс╕ вони - власники дуже хороших яхт. Уяв╕ть соб╕, ск╕льки десятк╕в величезних ╕ мегадорогих яхт у рос╕йських вожд╕в, вождик╕в ╕ ол╕гарх╕в", - зазначив в╕н.
За словами Клименка, у холодну ╕ штормову на Чорному мор╕ пору року - приблизно 6 м╕сяц╕в - ц╕ яхти зимують в теплих середземноморських краях. "53-метрова "Чайка" (CHAYKA, IMO: 9544619), що належить п╕дпри╓мству з поставок продукц╕╖ Управл╕ння справами президента РФ та, за пов╕домленнями наших читач╕в, обслугову╓ президента РФ, в р╕зн╕ роки зимувала в грецькому Лаврион╕ або хорватському Спл╕т╕. 52-метрова UNITY (IMO: 1010181), приписувана народними ╕нтернет-чутками прем'╓р-м╕н╕стру РФ, регулярно зиму╓ в ╕тал╕йському м╕стечку-марин╕ ╤мпер╕я б╕ля Сан-Ремо", - назвав експерт деяк╕ приклади.
"Але це яхти перших ос╕б, ╖м треба вл╕тку бути в Соч╕. А яхти ол╕гарх╕в ц╕лий р╕к базуються в Середземному мор╕... ╤ ось у раз╕ нових санкц╕й виходить халепа - за кордоном можуть заарештувати яхти, а порт Соч╕ взимку, м'яко кажучи, не краще м╕сце для дорогих яхт”, - заявив Клименко. За його словами, у цьому "санкц╕йно-кл╕матичному контекст╕" Балаклавська бухта в Севастопол╕ - ╕деальне м╕сце, у тому числ╕ з точки зору особисто╖ безпеки. Як в╕домо, там базу╓ться ╕ морський прикордонний заг╕н ФСБ - корабл╕, причали, казарми, майстерн╕. Водночас розм╕щен╕й у Балаклав╕ прикордонн╕й баз╕ "раптом за особистим дорученням президента готують нову концепц╕ю розвитку", зазначив експерт, додавши, що "в ╖╖ основ╕ реставрац╕я ╕снуючих ╕ спорудження нових об'╓кт╕в, зокрема, "багатофункц╕онального громадського центру" ╕ яхтового судноремонтного комплексу".
"У друг╕й половин╕ грудня 2017 вс╕ прикордонн╕ корабл╕ вже переведен╕ з Балаклавсько╖ бухти в головну бухту Севастополя. ╤ приткнулися хто де, як б╕дн╕ родич╕, тому що у зв'язку з передислокац╕╓ю морсько╖ прикордонно╖ охорони виник деф╕цит причальних ст╕нок... Частину з них, ╕ чималу, займають в╕йськов╕ трофе╖ - корабл╕ ВМСУ ...Все зрозум╕ло. ╤ н╕яко╖ геопол╕тики. Забирайте ваш металобрухт, бо в╕н займа╓ багато м╕сця, якого не вистача╓ для корабл╕в морсько╖ охорони, тому ще в Балаклав╕ тепер будуть базуватися яхти рос╕йсько╖ "ел╕ти", - написав Клименко.
(Укр╕нформ)

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 19.01.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19592

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков