Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2910)
З потоку життя (6084)
Душі криниця (3366)
Українці мої... (1440)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРИВОЖНЕ В╤ДЛУННЯ ╤ЧН╤
...слово “збер╕галися” тут явно нев╕дпов╕дне. Адже тримали ╖х здеб╕льшого п╕д...


ПРАГНЕННЯ СПРАВЕДЛИВОСТ╤
там, де вбивають в╕ру у справедливий суд, рано чи п╕зно приходить суд Л╕нча.


ЕРОСТАМ╤Н ╤ ПЕРСПЕКТИВИ УКРА╥НСЬКО╥ ЗАЛ╤ЗНИЦ╤
Мо', пора вибиратися з то╖ багнюки, доки ще зовс╕м не п╕зно? Вибиратися та вказати нашим щурам ╖х...


ЯК "КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ" ЦЬКУ╢ ГЕРО╥В ╤ ДИСКРЕДИТУ╢ УКРА╥НСЬКУ ПРЕСУ
18 вересня у виданн╕ Детектор Мед╕а було опубл╕коване ╕нтерв'ю пан╕ Олени Холоденко з в╕домими...


УКРА╥НА ПОКАЗУ╢ США, ЩО НЕ ХОЧЕ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ТЕРИТОР╤Ю
"У Ки╓в╕ мають швидко визначитися з╕ стратег╕╓ю в Азовському мор╕"
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 05.01.2018 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 05.01.2018
ЗВЕРНЕННЯ УКРА╥НСЬКИХ ПИСЬМЕННИК╤В ЩОДО ДОЛ╤ «КРИМСЬКО╥ СВ╤ТЛИЦ╤». ПЕРША РЕАКЦ╤Я ВЛАДИ

Ми вже ╕нформували наших читач╕в про звернення укра╖нських письменник╕в до Президента Укра╖ни, Голови Верховно╖ Ради Укра╖ни, Голови ком╕тету Верховно╖ Ради Укра╖ни з питань свободи слова та ╕нформац╕йно╖ пол╕тики, М╕н╕стра культури Укра╖ни з приводу нищення в окупованому Криму укра╖нського державницького видання — ╓дино╖ за вс╕ роки Незалежност╕ укра╖номовно╖ газети Криму «Кримська св╕тлиця» - недолугими д╕ями з боку державного п╕дпри╓мства «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво». На сьогодн╕ про свою п╕дтримку «КС» заявили 38 письменник╕в, до яких до╓дналися журнал╕сти, ╕нш╕ небайдуж╕ люди — справжн╕ громадяни сво╓╖ кра╖ни.
Першим дуже оперативно, всього через добу, в╕дреагував Апарат ВР Укра╖ни. Головний консультант В╕дд╕лу звернень громадян пан╕ Юл╕я Кравченко пов╕домляла, що звернення було передано до секретар╕ату Голови ВР та секретар╕ату Ком╕тету ВР з питань свободи слова та ╕нформац╕йно╖ пол╕тики. Так само оперативно д╕яв ╕ секретар╕ат вищезгаданого ком╕тету ВР. В╕дпов╕дь було надано першого ж робочого дня нового року. На жаль, вона вражала не лише похвальною оперативн╕стю. Прочитати ╖╖ з першого разу не вдалося — св╕дом╕сть в╕дмовлялася сприймати те, що там було написане. Але прочитавши вдруге, вже й не знав, см╕ятися, чи плакати. Адже виглядало на те, що голова шановного Ком╕тету ВР з питань свободи слова та ╕нформац╕йно╖ пол╕тики пан╕ В╕ктор╕я Сюмар ╕ в оч╕ його не бачила. Просто “п╕дмахнула” приготовану кимось з пом╕чник╕в в╕дписку. Той же, хто готував “в╕дпов╕дь”, уздр╕вши словосполучення "Кримська св╕тлиця" в╕дреагував на нього, як на докучливу муху: нагадав заявников╕, що зг╕дно ч. 2, ст. 19 Конституц╕╖ Укра╖ни органи державно╖ влади ╕ м╕сцевого самоврядування (вони ще тут до чого?), ╖х посадов╕ особи зобов'язан╕ д╕яти лише на п╕дстав╕, в межах повноважень та у спос╕б, що передбачен╕ Конституц╕╓ю та чинними законами Укра╖ни; нагадав, що питаннями ф╕нансування мають оп╕куватися сп╕взасновники газети, серед яких Всеукра╖нське товариство “Просв╕та”, сам трудовий колектив газети — об'╓днана редакц╕я газети “Кримська св╕тлиця” та М╕н╕стерство культури (вийшло з╕ складу сп╕взасновник╕в р╕к тому). Така реакц╕я чиновника з ус╕╓ю очевидн╕стю св╕дчить про те, що зароб╕тчани пана Щекуна, найперше, в╕н сам, таки добряче вс╕м набридли, водячи хороводи п╕д ст╕нами Кабм╕ну, вимагаючи п╕двищення сво╖х посадових оклад╕в та оббиваючи пороги М╕н╕стерства культури, Верховно╖ Ради, аби вибити з бюджету два з половиною м╕льйони на п╕дтримку створено╖ ними в Ки╓в╕ газетки, яку вони називають "Кримською св╕тлицею". Зв╕дси й сприйняття п╕дписант╕в звернення, як прохач╕в за тих клонотворц╕в, за зб╕льшення гарантованого державою ф╕нансування для то╖ газетки, яку ми тут, на п╕востров╕, нав╕ть не бачимо.
Сумно, але вкотре перекону╓мося, що наша влада насправд╕ надто далека в╕д реал╕й. Оточивши себе клонами, сурогатами, чи можна спод╕ватись побачити в ╖х компл╕ментарно-викривленому в╕ддзеркаленн╕ св╕й справжн╕й образ? Ця в╕дпов╕дь пан╕ В╕ктор╕╖ Сюмар св╕дчить про те, що моя влада нав╕ть не здогаду╓ться про д╕йсний стан речей з «Кримською св╕тлицею», не зна╓,
що н╕якого “переведення” редакц╕╖ «КС» на материк в природ╕ не було. Був пере╖зд лише одного члена колективу редакц╕╖, простимульованого просуванням на посад╕. Вся редакц╕я «Кримсько╖ св╕тлиц╕» залишилася на п╕востров╕, продовжила регулярн╕ публ╕кац╕╖ на сво╓му оф╕ц╕йному сайт╕ http://svitlytsia.crimea.ua/, продовжила оцифрування арх╕ву — того самого, яким так вправно користуються ки╖вськ╕ “геро╖”-клонотворц╕, як╕ ховають сво╖ ╕мена п╕д псевдон╕мами, продовжила ╕ розвинула справу свого спочилого колеги поета Данила Кононенка, вив╕вши за останн╕ два роки кримський л╕тературний конкурс для д╕тей та юнацтва “Ми — д╕ти тво╖, Укра╖но!” на всеукра╖нський р╕вень. Може, то й невелик╕ досягнення, але це те, що реально може ╕нформац╕йний “батальйон чотирьох”, кинутий сво╖ми зацними сп╕взасновниками, списаний, зв╕льнений п╕втора роки тому з роботи, з п╕дстав, висмоктаних з пальця, по сут╕, зраджений власним видавцем. Кажуть, не так т╕╖ недруги, як добр╕╖ люди... Чи задумувались пан Щекун ╕ компан╕я, що брудна пляма знищення поперед московських спецслужб укра╖нсько╖ державницько╖ газети, ╓дино╖ за вс╕ часи укра╖нськомовно╖ газети Криму «Кримська св╕тлиця» залишиться на ньому назавжди, що ту пляму не зав╕сити жодними орденами, що в той бруд в╕н виваляв ╕ сп╕взасновник╕в, ╕, певною м╕рою, чинну укра╖нську владу? Може, якраз п╕дсв╕доме розум╕ння незворотност╕ зробленого ╕ змушу╓ ос╕б, що ховаються п╕д псевдо ╕гор╕всв╕тличних, пробувати вмазати ╕ нас у той бруд, натякаючи на кошти “нев╕домого походження”, на як╕ ми тут, на ╖х думку, розкошу╓мо, закидаючи нам колаборац╕ю на т╕й лише п╕дстав╕, що чи╓сь надпильне око вглед╕ло на одн╕й з╕ св╕тлин з музею вишивки ╕м. В╕ри Ро╖к в╕дгук яко╖сь туристки з т. зв. ЛНР? А чи не задумувався той “святий”, що таких турист╕в, як, зрештою, ╕ зелених чолов╕чк╕в, як ╕ окупац╕╖, як ╕ необх╕дност╕ для нього ховатися за псевдо, могло б ╕ не бути, якби влада, в критиц╕ яко╖ нас звинувачу╓, ╕ справд╕ виконувала частину 2 статт╕ 19 Конституц╕╖, д╕яла строго “...у спос╕б, що передбачений Конституц╕╓ю та чинними законами Укра╖ни”? На жаль, карлуватим, як╕ м╕ряють все на св╕й кривий аршин, важко уявити, що можна тижнями, м╕сяцями, роками робити свою роботу, не отримуючи за те грошей, ба, б╕льше — ризикуючи бути п╕дданими репрес╕ям, вдовольняючись одним лише спод╕ванням, що те наближа╓ в╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Краю.
Що дал╕ з нашим зверненням? Зачека╓мо на в╕дпов╕д╕ решти державних ╕нституц╕й. Вт╕м, дума╓ться, не було б зайвим, якщо б якийсь з письменницьких осередк╕в за власною ╕н╕ц╕ативою вже зараз звернув би увагу п╕дсл╕пуватих чиновник╕в, що в цьому раз╕ йдеться не про грош╕, до яких у них часто зводиться все, а про дещо б╕льш сутт╓ве.

Валентин БУТ, письменник
Крим
***
Повн╕стю текст ки╖всько╖ в╕дпов╕д╕ див. на Фейсбук-стор╕нц╕ «КС» -
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1375987285864071&set=pcb.1376021235860676&type=3&theater

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 05.01.2018 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19526

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков