Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2816)
З потоку життя (5952)
Душі криниця (3327)
Українці мої... (1435)
Резонанс (1446)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1634)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БЕЗ ПРАВА НА ЖИТТЯ?
...бачимо, як н╕кчеми, що узурпували владу в держав╕ Укра╖на, нищать тих, хто ту державу...


БОЛ╤СН╤ КОРЕН╤ ПРОБЛЕМИ: ЯК ╥Х ВИТЯГТИ?
Ш╕стдесят восьмий день голодування Володимира Балуха, дванадцятий – Олега Сенцова…...


РОЗДУМИ НА ТЕМАТ ДЕПОРТАЦ╤╥ ╤ НАШИХ КРИМСЬКИХ ПЕРСПЕКТИВ
Сьогодн╕, в день пам’ят╕ жертв депортац╕╖ 1944 року, ми згаду╓мо те пекло, у яке...


ВИКУВАТИ ГОЛКУ ДЛЯ КОЩ╤Я
перше, що ма╓мо зробити – це в╕дновити дов╕ру до влади.


ПРО ДУРНОГО ЯСЬКА, МИРШАВИХ КРИМСЬКИХ ОВЕЦЬ ╤ КРЕЙСЕР «УКРА╥НА»
Туп-туп, туп-туп, туп-туп – ╕де товариство. Дол╕ шука╓. Омр╕яно╖. Щастям в╕нчано╖. Тихою...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 22.12.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 22.12.2017
«БОЖЕ, ЯКИЙ ЦИН╤ЗМ…»

К╕лька дн╕в тому я, головний редактор газети «Кримська св╕тлиця» з 2000 року, зв╕льнений у травн╕ 2016 р. ки╖вським начальством з╕ штату редакц╕╖ з посади головного редактора з формулюванням «за прогули», отримав через соц╕альну мережу Facebook ось це запрошення. Вчитаймося: «Шановний пане В╕кторе! (Отже, це таки справд╕ мен╕, то не помилка, т╕льки з яких це п╕р редактор-прогульник став для вас шановним?) Колектив редакц╕╖ й коло друз╕в газети «Кримська св╕тлиця» мають честь запросити Вас на святкування 25-р╕чного юв╕лею видання! Будемо рад╕ бачити Вас 22 грудня о 15.00 годин╕ в Укра╖нському дом╕, Кобзарська св╕тлиця, 3-й поверх, вул. Хрещатик,2, м. Ки╖в. З повагою та симпат╕╓ю, редакц╕я газети «Кримська св╕тлиця».

Неймов╕рно! Для них – колективу редакц╕╖ ки╖всько╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕», брутально зачищено╖ в╕д мене ╕ в╕д мо╖х кримських колег-журнал╕ст╕в, та ще й для кола ╖хн╕х друз╕в – це, виявля╓ться, честь – запросити мене, вигнанця, на таке свято, де мене «будуть рад╕ бачити»! Потрясно! Особливо якщо взяти до уваги, що не лише в╕д моменту мого зв╕льнення, а взагал╕ за вс╕ понад три роки п╕сля анекс╕╖ Криму я не отримував в╕д свого начальства з Ки╓ва ЖОДНОГО нав╕ть нап╕воф╕ц╕йного документа – в╕дпов╕д╕ на мо╖ численн╕ заклики до сп╕взасновник╕в (М╕нкультури, Просв╕та) та до видавця (Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво) – цив╕л╕зовано, законно, по-людськи вир╕шити непросту проблему з газетою, зберегти людей, арх╕ви, майно. Що с╕ стало? – невже сов╕сть прокинулася?

Але чого ж тод╕ неспод╕ван╕ «повага ╕ симпат╕я» зафонтанували лише у мо╓му напрямку? 25-р╕ччя – це таки под╕я. У таких випадках розшукують ╕ запрошують ветеран╕в – тих, хто уособлю╓ собою ╕стор╕ю видання, хто починав трудитися в╕д самого початку заснування газети, хто найб╕льше душ╕, таланту ╕ здоров'я поклав на те, аби ми сьогодн╕ взагал╕ згадували про якийсь юв╕лей. А тут ╕ шукати далеко не треба – ╓ така людина, одна-╓дина залишилася, хто працював у «Кримськ╕й св╕тлиц╕» практично вс╕ ╖╖ 25 рок╕в. ╤ про це вже, зда╓ться, вся Укра╖на зна╓ – в╕д простого читача – до президента й генпрокурора (див. http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=19142). То н╕чого, що ви зал╕зли ц╕й людин╕ у гаманець ╕ дос╕ ╖╖ нав╕ть не розрахували, не виплатили зароблене з початку 2016 року! Ви т╕льки черкн╕ть у запрошенн╕: «Шановна пан╕ Тамаро! Ма╓мо честь Вас запросити… Будемо рад╕ бачити… З повагою та симпат╕╓ю…»

«Боже, який цин╕зм…» – сказала «жива ╕стор╕я» «Кримсько╖ св╕тлиц╕» - Тамара Федор╕вна Соловей, коли я запитав, чи не кликали випадково ╖╖ також до Ки╓ва на вкрадений юв╕лей украдено╖ в нас газети. «В╕дверто зневажливе, зухвале ставлення до загальноприйнятих норм морал╕, етики, до чого-небудь, що користу╓ться загальним визнанням, повагою…» - це про цин╕зм. Чи знають «материков╕» читач╕ того ки╖вського продукту, що люди, котр╕ називають себе у Ки╓в╕ колективом редакц╕╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕», здатн╕ на ось так╕ вчинки? Що та здатн╕сть до зухвалост╕, зневаги ╕ облуди – св╕домо чи н╕ – дифузу╓ться у те, що вони намагаються видавати п╕д славним «Св╕тличним» брендом?

Вт╕м, х╕ба може називатися «Св╕тлицею» те, що продукують у Ки╓в╕ п╕д ц╕╓ю назвою люди з такою темною деформац╕╓ю елементарних норм морал╕, профес╕йних ╕ етичних стандарт╕в? ╤ справа ж не лише у ц╕й останн╕й зухвал╕й «юв╕лейн╕й» вит╕вц╕ ╕з запрошенням, у фабрикуванн╕ мо╖х ки╖вських «прогул╕в», у доведен╕й до абсурду ситуац╕╖ з╕ зв╕льненням Т. Соловей, у «випрошеному» в Свят╕йшого Патр╕арха Ф╕ларета прив╕танн╕ з привласненим юв╕ле╓м розчахнуто╖ м╕ж Кримом ╕ Ки╓вом газети. Все, на жаль, набагато глибше, хрон╕чн╕ше й занепащен╕ше. ╤ то не зовс╕м правда, що у вс╕х наших нац╕ональних б╕дах винуват╕ лише корупц╕онери-казнокради, як╕, як ракова пухлина, проникли в ус╕ шпарки державного орган╕зму ╕ благоденствують, покриваючи одне одного. Чи не страшн╕шою ╓ навала бездуховност╕ й аморальност╕ ╕ готовн╕сть найменшого начальничка (не так пани, як п╕дпанки) радо кап╕тулювати перед ц╕╓ю навалою ╕ переступити ус╕ загальнолюдськ╕ норми й стандарти, аби лиш «мискоборчо» допнутися й втриматися б╕ля корита.

Може, через те ми ще тут, у Криму, ╕ впира╓мося, щоб не дати остаточно занапастити св╕тле «Св╕тличне» ╕м'я, щоб не допустити ц╕ звихнут╕ стандарти в майбутн╓. Напевне ж, читач╕ всього того не знають. Але, зда╓ться, щось таки в╕дчувають. Чи не тому у ки╖всько╖ газети з╕ штучною кримською назвою ╖х на всю нашу велику державу – так цин╕чно небагато?

В╕ктор Качула
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 22.12.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19471

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков